Как се развивате в играта?

Дискусията в/ъв "Разговори за това - онова (хоремаг)" е започната от FirePenguin на 7.2.23.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Играх играта преди много време, спрях, направих си нов профил, и в него спрях да играя, сега се зарибих отново. Иска ми се този път наистина да науча играта, но има толкова много неща за следене, че нещо се обърках. Ако някой може да ми помогне със съвети, тъй като не открих друга такава тема, ще съм благодарен.

    На ниво 70 във фермата съм, 158 на острова. Доста малко куестове съм завършил, но имам доста редки дървета от преди, както и сега на Търговия и подаръци ми помогнаха с много неонови обори.

    1. Ясно ми е, че не може по едно и също време да се отглежда всичко във фермата. Затова се чудех вие как си разпределяте събития - дървета - разстения - обори - производства, че и да ви остават животни за селектиране?? Някои преди казваха, че е най-добре само дървета да се гледат, но много ми харесват оборите. Това е, че с тая храна става трудно, аз гледам около 20 вида животни, 10 от тях с производства. След известно време ще сложа други производства, за да взимам и други продукти, но искам първо да им завърша куеста да ми се махат от главата.

    2. Как си вадите мъхнати пенита? Наскоро инвестирах към 3-4м в папагалски пера, за да завърша целия куест за опит и пари и в момента съм на 11м, но други идеи нямам. Видях, че от куеста за акулския продукт дават пак много опит и пари, но трябва да си ги правя, скъпи са. Вече съм направил работилницата и това ще ми е следващата цел, мисля.

    3. Стараете ли се да зъвършите всеки куест? Давате ли често неща за поръчките от селската къща, струва ли си?

    4. Кои руни за златни банани си струват най-много да се отключат от рано?
     
    Последна редакция: 7.2.23
    .TAINNA., .water., tupac65 и 2 други харесват това.
  2. tupac65

    tupac65 Стажант

    .TAINNA., mimi123123456, daniva76 и още 1 човек харесват това.
  3. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Привет и добре дошъл отново :)

    Даа, голяма зарибявка е тая ферма... Играя я вече 13 години и нещо извънредно трябва да се случи, за да не вляза поне веднъж на ден да я оправя - примерно когато пътувам в чужбина.
    Ще се опитам да отговоря по реда на въпросите ти.

    1. Абсурд е да се движи всичко едновременно във фермата - изисква много място, четене и време! Аз лично например събитията често ги пропускам или ако ги играя (както в момента това с мечетата), почти никога не стигам до края им. Каквото взема - взема, все е файда. Особено ако събитието изисква цялостно разбутване на фермата - тогава изобщо не го почвам, нямам време и нерви през няколко дни да подреждам всичко наново. На двете основни полета във фермата садя растения за куестове или запълване на плевнята (старая се да не оставам с под 2000 бройки от растение, че Сезоните много изпразват хамбара - виж, Сезоните ги играя заради Пиколо-то или ако дават обор, който нямам). В горската поляна полето го държа за отглеждане на животни за куестовете. Сяда само на големи полета, а на всички полета по краищата съм набучила дървета (от всеки вид дърво по едно). Така лека-полека се натрупват бройки от дървета, а и ако запълня всички полета с дървета, голямо цъкане ще пада... нямам чак толкова време и нерви :) Така че при мен вървят предимно растения и дървета. Храна редовно меля в мелницата за всички животни, но поставям само тези обори, които ми трябват за даден куест. Рядко развъждам.

    2. Може би точно защото рядко развъждам, не продавам на пазара, но и рядко купувам. Преди време много се кахърях как ще ги трупам тия МП, но сега ми е все тая - от обиране на цъкалки, небесни редове, сандъци и куестове все се натрупват полека-лека. В момента например имам 25.177.049 МП - то май не съм и имала повече за тия 13 години, ама все тая...

    3. За куестовете - виж, тях ги играя (освен тия, дето искат луди бройки от дългорастящите - когато им дойде времето, тогава). Почна ли куест, мира не ми дава докато не го завърша. Едновременно правя по няколко куеста. Специално за папагалските пера е супер полезно папагалското дърво - дава папагалска перушина. Откакто се сдобих с това дърво, спрях да ползвам работилниците за папагалски пера. Има такива дървета и за мед, захар, яйца, козе и краве мляко, за парфюми - ама щом си играл и преди, това вече го знаеш :)

    4. За куестовете вече ти отговорих, а колкото до поръчките в селската къща - изпълнявам ги само по време на сезоните, че много ресурс гълтат, а наградите от тях определено не си заслужават вложения ресурс за изпълнението им!

    Някъде във форума имаше тема за споделяне на стратегии и съвети, потърси я, там има доста полезни неща. А някой от съфорумците може да ти прати и линк към нея - аз не съм много веща във форума, предимно цъкам из фермата :)

    Късмет и приятна игра ти желая!
     
    Kalina_fermer, .TAINNA., -niksan- и 4 други харесват това.
  4. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    На първо мвсто трябва да разберем на кой номер пазар си, знаеш ли как става?
     
    Bamze харесва това.
  5. .water.

    .water. Адмирал

    Смогване няма честно казано.Според мен ако имаш възможност си вземи Менажерията и Манифактурата там само гледай животни и производства.Огледай се на пазара кое растение върви на добра цена на моя пазар си върви моркови царевица пшеница сено овес ..ако имаш възможност да отделиш време за ден два ще натрупаш някое пени.Преди време Мушнук ми даде добър съвет купуваш селекции среден клас и при бейби бум селектираш за по-висок клас за куестовете напоследък даже и често има намаление по 1бр СХ за селекция.Ако разбереш на кой пазар си пиши ще ударим по едно рамо ако не знаеш как пак пиши ще ти кажем как да разбереш.А кое първо да завършиш избираш сам.Хващаш един куест и си гледаш за него животни растение дървета отмяташ и следващия .Хубава и спокойна вечер и успех.
     
    .TAINNA., daniva76, -niksan- и 3 други харесват това.
  6. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    На 09 пазар съм. Благодаря ви за отговорите, явно няма точно определена стратегия, ще си кретам засега така, ще завърша някой-друг куест и ще оставя селектирането за по-нататък. :)
     
    .water., .TAINNA. и Bamze харесват това.
  7. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Здравей, можеш да селектираш по време на намаленията, когато селекцията "струва" една супер храна вместо 2. Със сигурност има значение за всеки играч с много незавършени куестове за селекции. Питай винаги, когато имаш нужда, искай помощ от нас, все се намира някой да се отзове. :)
     
    .water., Bamze, milena7004 и 2 други харесват това.
  8. .water.

    .water. Адмирал

    Поглеждай и календара ето утре 10.02 има намаление ще има бейби бум с 1бр.супер храна може да се възползваш .
     
    Bamze и DILQNADELI харесват това.
  9. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Да, утре със сигурност ще гледам да започна с някои животни, главно заради новия евент, искам поне фермерските монетки да взема от всеки уикенд.
     
    Bamze и .water. харесват това.
  10. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Някой може ли да ми каже кое растение е най на далавера според стойността му в плевнята и времето му за растеж (с вода)? Гледам тук куеста за манифактурата дето иска 800 хиляди стойност от дървета и растения и като правя едни бързи сметки и сякаш ми излиза по на оферта да сея марули като луд на малки полета с чатни, отколкото дългите растения като артишок.

    ПС: За острова също, ако може, че искам да отворя целите кристални водопади.
     
  11. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    За мен лично розата е най изгодна. С марулите ще трябва да висиш и цъкаш през 5 минути, но пък ще се възползваш максимално от помощна техника. Прецени, кое е най изгодно за теб, имаш много цели за нивото ти.:)
     
    .TAINNA. и Bamze харесват това.
  12. .water.

    .water. Адмирал

    Марулята е 1 стинка розите 113 колко пък да цъкаш ,че да е по-добре с марули.Бих насяла ябълки на 12 часа са береш сутрин и вечер винаги си вървят на пазара продаваш с кинтите си купуваш китки ,които са на добра цена примерно,но все пак ти ще прецениш как е най-добре според теб.
     
    Bamze харесва това.
  13. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Да, но от марулите можеш да вадиш промишлени количества за по-малко от час, това ми беше мисълта.

    Благодаря ви за отговорите!
     
    Bamze и Кобрелия харесват това.
  14. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Здравейте, реших да си взема пакета "Сини дълбини", който беше пуснат миналия уикенд. Главно заради сандъците Пиколо, за жалост не даде ЛГ дърво, но пък имам 500 лалогулдена в момента и се чудих кой е най-добрия начин да ги използвам? Едва ли ще вкарвам още пари скоро, така че искам да ги използвам разумно.

    Имам 2 яйца от врани, които си взех с безплатни ЛГ от играта. Чудих се дали яйцето от Сова е разумна известиция? Също забелязах, че всеки месец пускат редче за небесната, което струва 199 ЛГ, мога да си взема 2 такива евентуално. Не бих искал да ги харча за загадъчни стръкчета/обори, защото си имам достатъчно неща, които да гледам, вече място не остава.

    Вие как използвате вашите лалогулдени? Имате ли някакви съвети?

    ПС: Бях си взел и едно Хари Кравайчето, когато беше наличен. Той действа само на полето, на което е поставен, нали така? Поне докато не го кача на дървото. Увеличава ли шанса за получване на предмети на събития или само строителни материали?
     
  15. Bamze

    Bamze Болярин

    Хари Кравайчето увеличава шанса за всички изскачащи предмети, включително и тези от събитията./стига да е качено на Дървото на мъдростта - иначе на конкретното поле/.

    Нямам представа какво имаш и какво нямаш като дървета и обори, които се купуват с ЛГ. Прегледай си тези неща за начало.
    Виж в магазина /червената кошница/. Аз най-напред тези неща си набавих. После внимателно избирам между редове за Небесната градина и домашните любимци. Преди да купиш любимец, добре прочети какво ще ти даде. Совата дава, ако не се лъжа, само 10% увеличение на ТО на всичко, но само за 10 минути и според мен не е добра инвестиция.
    Редовете ги избирам според точките, които ще дадат и времето, за което узряват. Не взимам всеки предложен ред.

    Сравни офертите между магазина и фермерския магазин. Каквото може, вземи си с фермерски монети. От тях гледам да имам винаги по толкова, колкото да мога да отворя Зона от полето на любимците и тогава купувам неща.

    Ами горе-долу това е, за което се сещам в момента. Успех с решенията!;)
     
  16. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей, за всякакви изскачащи увеличава шанса. Приятна игра!

    П.П. Относно домашните любимци (сова и т.н.) - едно време си заслужаваха, в момента според мен не си заслужава да харчиш лг за тях, а по-скоро да играеш събития, които предлагат като награда предмет или ред, даващи +% ТО/ТрТО. Или да купиш някой платен ред, даващ повечко +% ТО/ТрТО, поне +50.
    Също така има много играчи, които ползват наличните лалогулдени единствено за помощна техника, купуват при разпродажба на половин цена опциите за бране или бране+сеене.
     
    milena7004, .TAINNA., fenomenalem и 2 други харесват това.
  17. mimi123123456

    mimi123123456 Главен болярин

    Аз бих добавила и разсадник, манифактура и менажерия.
     
  18. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Аз си имам по една менаджерия и манифактура от дървото. Обмислям дали да взема още, но сякаш клоня повече към редчета на небесната. Харесват си ми оборите да са пъстри, цветни, а тия манифактури са ми малко скучни. Благодаря на всички за съветите! Няма да бързам да ги харча, да стоят засега, пък ще видим за напред.
     
    .TAINNA. и Bamze харесват това.
  19. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Темичката ти е май на изчерпване :) Всички въпроси би могъл да поставяш в голямата тема Обмяна на опит. Там ще намериш отговори на твоите въпроси и можеш да задаваш свои. Твоите въпроси с вече са поставяни от други играчи. Дублирал си ги без да знаеш. Ще ти е по-лесно там. Ето линк за темата:
    Обмяна на опит| страница 14 | Farmerama BG