Дискусия: Долината на еделвайсите

Дискусията в/ъв "Дискусии за играта" е започната от mushnu4ka на 6.12.22.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mimi123123456

    mimi123123456 Главен болярин

    При мен е 400 т за 40 часа. Сега съм на 9 ниво, след това има начин да се променя ли?
     
    .TAINNA. харесва това.
  2. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Аз рециклирам на 24 часа на два слота, до сега два пъти само даде ракетки. Вчера цъфнах на десето ниво, взех единия ред, другият ще чака.
     
    .TAINNA. и mimi123123456 харесват това.
  3. milena7004

    milena7004 Експерт

    32 часа са едно деление преди максимума от 40 часа.Сама избираш дали ще рециклираш за 8,16,24,32,или40 часа.Лично за мен, 40 часово рециклиране не е за предпочитане.
     
    kakata13, .TAINNA. и -niksan- харесват това.
  4. mimi123123456

    mimi123123456 Главен болярин

    Да, но и точките тогава са 200.
    Два пъти за 40 часа съм пускала и двата пъти ми даде по 400 т.
     
    .TAINNA. харесва това.
  5. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Ресурсите който вкарваш за 40 часа са много повече,на 32 часа са по малка стойност ,за това винаги пускам 32 часа.
     
  6. buba62

    buba62 Главен болярин

    45 точки ме делят от десетото ниво, малко след полунощ ще успея да хвана поръчка от съботонеделния клиент и ще ги имам.
    И аз използвам 32 часовото рециклиране, заради вложените ресурси. Главните ключовете ги пазя основно за там, за втори слот.
    Досега нито един лалогулден не съм дала за долината, не ми е по джоба, а и за никъде не бързам.
    Чудя се дали като стана 10 ниво да отворя веднага ново поле, дали няма да ми иска повече плодове за поръчките. Букът също още чака, още не ми трябва.
    Приятна вечер, фермери!
     
    bubolina8, .TAINNA. и mimi123123456 харесват това.
  7. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Леденият елен бил голяма работа o_O 500 х нивото ТО/ТрТО+100% реколта от дървета, за 20 ч. Преди два или три дни му намерих място на игрището и го забравих. Днес гледам какво дават дърветата и особено СТ и Мими ехаааа голяма работа е тоз елен :D
    В средата на 8-мо ниво съм. Имам четирите дървета. Не си давам много зор. Слагам от всички дървета може скоро да успея и аз да стигна до реда. Да пипнат обаче замръзването, че е много неприятно. И при първо влизане при клиентите всичко е празно. Трябва да излезна от еделвайсите в друго поле и после, като се върна, клиентите дошли. Били на запой :p

    п.п.Благодаря на всички за споделеното за еделвайсите. Много ми помогнахте всички. Благодаря :)
     
    Последна редакция: 15.1.23
    bubolina8, esz102, ka-linka и 2 други харесват това.
  8. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    За втори слот който струва за цял месец 3 лева,предпочитам да ги дам,има кафета по скъпи от 3 лева.За цял месец 3 лева са нищо.Но като влезна винаги зареждам по 2 слота за правене на дървета или ресурси за построяването им,някой път пускам трети слот за правене на дъски или хумус,за да смогна.Постоянно пускам трети слот за рециклирване ,така правя винаги повече точки.
    Бука ти трябва за за значка ниво 2.Ида отвориш друго поле ,няма да искат повече бройки клиентите,когато отвориш ново дърво, тогава се искат ,повече видове дървета.За това до 11 ниво и половина,карах само на вишна ,кайсии ,кайсии ансу.Преди да отворя лиственицата имах двойни значки ниво 2 ,ниво 1 направени .Склада беше препълнен с плодове,предимно с вишна.
    Отворих лиственицата ,веднага доставих значките за нея всичките,колкото не ми стигнаха веднага ги направиш,от вишна.Друго бях придготвел материали поне за 3 лиственици в склада,да мога веднага да ги пусна да се правят.Друго което направих,преди да отворя лиственицата ,изпълних поръчките на двата клиента,те чакаха поръчките си.Така имаш 8 и 16 часа да отгледаш лиственица,отвориш ли я и започват поръчки от новото дърво.В момента чакам 13 ниво да стана,да отворя лятно черешово дърво,имам 8 значки ниво 2 готови за новото дърво и 4 значки ниво 1,също така гледам повече вишна пак да натрупам и бук ,който ще ми трябва ,за значка ниво 2.
     
    Последна редакция: 16.1.23
    milena7004, Кобрелия, .TAINNA. и 4 други харесват това.
  9. FrozenKiss

    FrozenKiss Познавач

    Стигнах ниво 5, но не мога да отключа новото поле. Имам значка, но липсва бутон за отключване. Какво трябва да направя?
    [​IMG]
     
    .TAINNA. харесва това.
  10. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Привет, кликваш върху ей това храстче, за да се отвори прозореца за предаване на значката.
    [​IMG]
     
    .TAINNA. и FrozenKiss харесват това.
  11. FrozenKiss

    FrozenKiss Познавач

    стана, благодаря :)
     
    .TAINNA. и mushnu4ka харесват това.
  12. ntodorova66

    ntodorova66 Стажант

    Здравейте,отключих 10-то ниво и Ансу кайсиево дърво,но не мога да го намеря за производство или не знам как?
    Бихте ли помогнали.Благодаря предварително.
    ID: 3073680
     
    .TAINNA. харесва това.
  13. mimi123123456

    mimi123123456 Главен болярин

    .TAINNA. и mushnu4ka харесват това.
  14. ntodorova66

    ntodorova66 Стажант

    Благодаря!Приятна игра!
     
    mimi123123456 харесва това.
  15. .water.

    .water. Адмирал

    Ако някой вече е сложил на полянката Ансу да сподели дали клиентите искат да папат и от нея.
     
  16. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Привет, искат. Но поне при мен не беше с първата поръчка, чак на следващия ден.
     
    .water. харесва това.
  17. mimi123123456

    mimi123123456 Главен болярин

    Замислям се за това отваряне на ново дърво, ако не го отворим, клиента ще иска от старите дървета, а едно от тях е вишната / с по-висока стойност/. Как ще е по-изгодно тогава? С повече вишни да го нахраним или с новия плод.
     
    .TAINNA. харесва това.
  18. staneli

    staneli Старши болярин

    Още с първата появила се поръчка искаха да доставям и Ансу. Малко по-късно ги доставих, но пак в рамките на исканата поръчка.
    Отварям и разширявам всичко, до което имам достъп. Само разширяването на зеленото гориво и стоките за употреба ми се струва излишно на този етап, понеже и без него капацитетът за складиране е доста голям.
    Малко по-спокойно се играе обаче след разширяването на материалите за изработка, друго си е 200 броя капацитет.
     
    .TAINNA. и milena7004 харесват това.
  19. лудакрава1

    лудакрава1 Посланик

    Единственият начин за добиване на ТО е при изпълнение на поръчки и рециклиране.Вместо да добавят някакъв шанс макар и малко точки да се добиват от друго място, те искат да ме задължат да отворя всичко което ми е на ниво.Предполагам е много демократично и свободолюбиво, нали другари и другарки от БП. Защо трябв да ми се налага начин на игра в тази безумица?????:mad: :mad::mad:
     
    kakata13, ..koni.., ka-linka и 2 други харесват това.
  20. buba62

    buba62 Главен болярин

    На мен ми е трудно да преценя кое е по-изгодно. Защото различните дървета растат различно дълго и дават различен брой плодове. Аз засега не съм отворила американския бук, но само защото още не ми трябват неговите плодове. Обача май се налага вече да го направя след като прочетох днешното съобщение за промяната в поръчките.
    Да, да, 3 лева са малко. Но са и много. Всеки си преценява. Аз пари за играта не давам.
    Но благодаря за споделеното.
     
    bubolina8 харесва това.