мъхнати пенита от банката

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от -niksan- на 25.10.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

раздвижване на цените на пазара

  1. да

    39.6%
  2. не

    60.4%
  1. tani1980

    tani1980 Полубог

    Не желая да влизам в спор, който е безсмислен според мен, но ако бях използвала някоя друга фраза, изпълнена и преливаща от любезност, изящество и финес, но пропита със сарказъм и ирония по - добре ли щеше да е? Едва ли. Щеше да звучи надуто, префърцунено и надменно нали? А в това шеговито " цапардоса с толкоз много финес" ти се хващаш за глагола, защото не е на нивото на темата? Не съм имала цел да обиждам или засягам някого с това, съжалявам. Въпрос на гледна точка и интерпретация, но както и да е, стига толкова.
     
    Торнадо73, desi232 и slavi харесват това.
  2. chardone

    chardone Прохождащ

    Против. Мрънкайте БП да отворят кранчето на селекциите поне по време на бейби бума вместо да искате врели некипели.
     
    tani1980 и mell харесват това.
  3. Глезанка

    Глезанка Прохождащ

    xD Това звучи като фалит и готово. Там в немско работят за пари не благотворително. Не благодаря, не искам да закрият играта и всичките години труд да се изпарят яко дим както стана с Фантазирама ,
     
    mell и slavi харесват това.
  4. Калисто

    Калисто Прохождащ

    Не си ли ти автора на идеята :eek: на който му хрумнало за заеми поради затруднение със светулчестия куест с белите крави. Не съм съгласна с тази идея, светулчуния беше труден, но наградите бяха доста добри за малките нива , нали трябва да се купуват кошници. Сега със селекцията е трудно а представете си какво ще е когато пуснат смесени селекции ;)

    .
     
    mell и tani1980 харесват това.
  5. ficho_123

    ficho_123 Стажант

    Пари си имам коментирам темата и не ми казвай какво да правя с главата си акъл не искам,като ти гледам изказа едва ли има на какво да ме научиш.Каспаретка в никакъв случай не съм визирал теб. Забелязвам 2–3 китки ,които смятат,че имат изключително права и тяхното мнение е последната инстанция.Ами направете го така форум в който могат да пишат смоуки торнадо73 и още 2–3 останалите ще бъдат цапардосвани за наглите си опити да изкажат мнение.
     
  6. .water.

    .water. Адмирал

    Един обор,който се купува с гулдени на ПиТ струва не повече от 1200 смахнати пенита така ,че ако ми се наложи бих предпочела да го заложа и после да си го взема,за да мога да го разменя за нещо от което имам нужда.Тани1980 ти и сега звучиш така префърцунено и надуто от това ,че си по дълго време в играта както и още две три съселянки.Няма значение кой колко време е в играта всички имаме еднакви права за мнения и идеи,и като ви чета ,,финес,,ви е чужда дума .Влязох във форум ако мога да взема някои идеи за играта,но като гледам освен да се изтъква кой от кога е тук и как бил играл на едно или половин поле и да осмивате посмелите да изкажат мнение друго не виждам.Жалко е ,че вместо да давате идеи изхождащи от вашия опит вие гледате да ,,цапардосате тъз глава,,посмяла да мисли и да даде идея или да изкаже мнение различно от вашето.
     
  7. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    За мен най-добре ще е да се включват повече и разнообразна продукция в евентите,не еднотипно крави,прасета и т.н.Така ще стане по голямо раздвижване на пазара.Забелязвам вдигане на цените на продуктите от животни,според мен все по-малко хора слагат такива обори-съвсем вероятно това да са хора на по ниски нива.Не виждам лошо и в това,че някой е решил да отглежда марули и да продава след като това му носи доходи.А то трябва да има такива играчи за да може и такива като мен,които не ги отглеждат да има от къде да си ги купят.
    Тук съм ЗА ,последните бумове поне при мен са слаби.На този бум най-доброто беше,че успях да си купя куче агент за 7 млнxD.
     
  8. fenomenalem

    fenomenalem Подрастващ автор

    На този бум селектирах крави за огнен бик да си отворя облачетата и ми прескочи бика и ми даде две каубойки:oops::sleepy:xD
     
  9. fenomenalem

    fenomenalem Подрастващ автор

    Каспаретка прилепите можеш ли да си ги селектираш когато искаш ?
     
  10. Мариана07

    Мариана07 Старши болярин

    И аз съм ЗА да отворят това кранче, че откакто съм почнала играта ни една висока селекция не ми се е падала досега. Повечето ми куестове за селекции са изпълнени със зор до 8 задача, а от там нататък положението е пълна скръб. В развъдниците съм слагала еднакви животни, две по две, смесени и нищо. По-добре ще е в немско да пооправят бейби бума. :)
    А по темата - МП имам, но не и толкова, че да си купя златна кокошка (например), но не бих теглила и заем за нея (15 милиона трудничко ще ги върна :oops: ). И с това което разполагам като авоари съм доволна, така че съм против заемите от банката.
     
    desi232, milkoga1 и [[Fermerkaa]] харесват това.
  11. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    я са оправи 8)за бурята не знам, но от мен молба де, кога, как и какво да пиша няма да получиш8)най-малкото, което мож да направиш е да си махнеш люспата под интервалаxD
    пп аз също коментирах темата;)
    ам, то като чета хората идеи са дали, ма насреща станало...гъци, гъци на ти диплома, грух, грух...не не
     
    Последна редакция: 11.11.15
  12. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Аз пък да си призная не се и напъвам с тези куестове за селекция в читалището,ша поседят още годинка две незавършени тъй кат гледам.Ама както казваш толкова пари за една кокошка пък било тя и златна няма да дам.Не знам дали ще отпуснат кранчето на селекциите(и не ми се вярва да стане),ама поне да почнат да ги дават като награди в някои евенти.
     
    lion8080, georgiev и Мариана07 харесват това.
  13. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    Нещо не мога да разбера заемите от банката ли обсъждаме тук, или раздвижването на пазарните цени o_O
    Според мен двете неща не са задължително в пряка зависимост и анкетата ми седи като кръпка. Та - мисля, че пазарът си е раздвижен в прилични граници, а относно заемите...ами особена полза едва ли ще има (аз просто винаги съм се простирала според чергата), пък негативните последици са изтъкнати по-горе.
     
    Мариана07 и [[Fermerkaa]] харесват това.
  14. desi232

    desi232 Посланик

    на ПиТ са на безценица нещата и не си заслужава да се продават
     
  15. -.kiki12345.69-

    -.kiki12345.69- Обитател

    тъкмо ще има стимул заложеното от фермера да си го върне,а не да го продава
     
  16. pif4o335

    pif4o335 Кандидат за признание

    Да взема да се включа и аз като супер стар играч. Искам да разрешат заемите, че да видите тогава как бедните ферми ще станат още по-бедни, а богатите - още по-богати. Последното не е сигурно, защото такъв евент като светулчестия е веднъж на 100 години, 99 % от евентите искат растения и животни само. Тъпо е някакси да залагаш някакви ценности за соя и грах, примерно, по-добре да си ги насееш. Бих искала да видя бедните ферми какво ще заложат, но това е тема на друг разговор. Апропо със светулчестия вдигнах нулева ферма за 1 ден на 57 ниво :)
     
    BUTTERFLAYS, Торнадо73, tani1980 и още 1 човек харесват това.
  17. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    Еееех, вечното дерби - стари и нови играчи! :eek: Спор няма - всички сме тръгнали от нулата и къде по-бързо, къде по-бавно, къде с упоритост и труд, къде с изпитани (и предадени) тактики и хитринки, кой с'ъс кеш, кой без кеш (ала задължително с рефреш ;)) я караме някак си! И друго е сигурно - поне тук, с рогата напред никой не е прокопсал! 8) Та с какви очи един играч ще иска съвет и помощ, ако преди това се е държал като кон с капаци (образно казано)? Тъй както айсбергът не дава реална представа за "капацитета" на ледника, така и писаното тук няма как да разкрие напълно човека изказал някакво мнение по даден въпрос. Не, няма място за обиди и квалификации! Нали всички сме от едната страна на барикадата?
     
    desi232, Кобрелия и BUTTERFLAYS харесват това.
  18. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Евента беше много добър за малките нива, но беше направен така, че без бели крави неможеше да се вземе нито една от големите награди /броненосеца и гаргата/ а точно тях искаха малките нива. Това точки опит нещо не са интересни.
    То и аз така си мислех, че ако има заложна къща, заеми и публични разпродажби ще стане по-интересно от ПИТ, ама само за някои :)
     
  19. pif4o335

    pif4o335 Кандидат за признание

    Оф, пак вечния въпрос за яйцето и кокошката... И си права и не си... Експериментирах с нова ферма и 57 ниво ... продадох 100-те лай.а, купих 50 яйца, като преди това с едно насяване стигнах 8 ниво :) Сдобих се с пенина, накупих другите неща и така, бавно и полека за 1 ден 57 ниво. Ако бях продължила да сея мента и розмарин щях да направя милионите за да си купя селекциите, но за какво.

    Тук въпроса е в друго - да формулираме "големите награди" това за мен в никакъв случай не е броненосеца, нито ще го сложа на полето, нито има за какво, 20-30 броненосеца ще си купя и от пазара. И пак опираме до това, че фермата е стратегическа игра, но кой ли го интересува това :)

    Та питам аз, ако си малка ферма и имаш затруднение за 20 селекции от нисък клас, какво ще заложиш, че да се сдобиеш със 7-8 млн. пенита :music:

    Върнах се да напиша, че изложената идея е една, анкетата няма нищо общо с нея... затова се въздържам да гласувам в нея...
     
  20. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Мммм дамм, това те то. Заключението на всичките писания в тази тема. Който има уши нека слуша.
    п.п. изразяваш се като онзи дето си нарисувал усмивка с ножа, ;) неможе да греша толкова много съм чела от него.:)