мъхнати пенита от банката

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от -niksan- на 25.10.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

раздвижване на цените на пазара

  1. да

    39.6%
  2. не

    60.4%
  1. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Няма кой да ти даде 1 милион или повече ,за кокошарник
    никой обор не струва милиони мп, ако има такава възможност ,сега при селекцията на кучета ще има играчи който ще се възползват.
    Поради липса на 1 или 2 милиона съм изпускал някаква селекцията ,да си я купя когато се е появявала на пазара.
     
  2. kio700

    kio700 Стажант

    извинявай -наистина за "кокошарник" няма кой да ти даде 1 милион -ще заложиш "кокошарник" на 5 неонов (образно казано)
    или каквото и да е подобрение -просто трябва да се определи цена -какво предлагаш и какво ще получиш в замяна
    ,и с какво си решил да се разделиш ,ако не се справиш със заема :)

    п.с. залагаш "кокошарник" струва 220 МП получаваш 110 МП
    просто някой трябва да се наеме и да сметне кое колко струва
    и така няма да трябва съдия изпълнител или нотариус и тн.
    на мен лично идеята Ти ми хареса !!
     
    Последно редактирано от модератора: 12.11.15
  3. -.kiki12345.69-

    -.kiki12345.69- Обитател

    и аз да допълня защото идеята ми харесва,-тези сметки са направени ,вижте категория продай на ПиТ ,какво остава да се направи........нека друг да каже но ми се струва че идеята няма да се хареса на босовете у немско
     
  4. kio700

    kio700 Стажант

    в категорията продай не съм участвал за сега(подарявам или разменям) -на следващия ПиТ ще разгледам как вървят цените
    :) тогава ще ти отговоря :)
    А какво ще се хареса на "босовете у немско"(цитат) -не ми дреме -това е тема за предложения и идеи !!!
    Подкрепям идеята - Да намерим Решение !
     
  5. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Не ми харесва тази идея. Изкушението от бързите пари е нож с две остриета, на който не ми се иска да попадна. Предпочитам да се простирам по чергата си отколкото да залагам имущество /за което съм се трудила/ на безценица или по-точно да бъда "купена" от парите.
    Парите, каквото и да си говорим, надали има някой, дето да не ги обича ...
    Парите подклаждат омраза...лесните пари война. Всички ще искат да вземат, но никой няма да иска да му вземат...
    Това си личи в 90% от предложенията в системата на П&Т, които са в стил :
    " Разменям тетрадка формат А4 за Ауди от същата марка", красноречиво нали :) ?
     
    Кобрелия, Valkaaa76 и Мариана07 харесват това.
  6. -.kiki12345.69-

    -.kiki12345.69- Обитател

    съгласна съм със Б..флаус за парите мнението ми се препокрива с нейното но имаше куест със селектирани в който ми прескачаше,пенитата ми недостигаха за сел.животно и аз останах с незавършен куест за едното нищо та в такъв случай защо да не заложа нещо ценно да си взема сумата и да пазарувам необходимото а след това да си го върна ,разбирам опасенията че ще има хора да залагат кокошарници и др.евтинй но истинските играчи и фенове на играта биха си взели обратно заложеното . А колкото до подаръците правя го на ПиТ със голяма удоволствие -не продавам няма смисъл след като може да зарадваш някой приятел или съсед правя го и със занаятите които съм развила,но не искам да се дуя защото съм ПР.христянка и в библията пише ако имаш 2 ризи дай 1та на ближния това е от мен и лека вечер
     
    Мариана07 харесва това.
  7. kio700

    kio700 Стажант

    страхотна тема -niksan- жалко ,че не отговаряш на писанията
    BUTTERFLAYS пишем си за нереални пари -демек за МП -залагаш нещо ,АКО не се справиш със заема за около ден,два,три ..пет изгаряш с това което Си заложил в играта
    какви войни и дразги -не разбрах?
    започнах ме с кокошарник -заложи кок-к неонов
    или къщичка за синьо рибарче или дърво скоруша т.е. нещо което е върви с цената си !! и да видим дали ще искаш да се разделиш с "нещото" :mad:

    п.с на всички е известно ,че света се движи около секса и парата !
    BUTTERFLAYS в П&Т търсиш това което ти трябва -другото от ПРИЯТЕЛИ или СЪСЕДИ ;)
    Успех на Всички !!
     
  8. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Нещо не си разбрал, в тази игра се влагат реални пари, например годжи бири ХХЛ струва 500 лалота което в реални пари от СМС-и се равнява на около 38 реални лева. Другото, което не си разбрал е че хората и в реала и пред компа са си със все едни и същи характери и страсти. Следващото нещо, дето не разбра е че форума ще се напълни с жалби от рода "Моля ви върнете ми годжи берито , не е честно , аз щях да върна заема но имах лични проблеми и не съм влизал в играта може да проверите че е така" и всякакви подобни, защото играчите дето могат да изкарват по милион и на горе на ден си правят куестовете за 2 дена и заеми не им трябват. Ето за такива дразги иде реч. Историята показва, как много големи играчи напуснаха фермите си точно заради такива промени, дето Биг Поинт пусна в полза на новите начинаещи фермери за сметка на вече изградилите се такива. Когато бях малка ферма и аз не довършвах куестовете, но не съм мрънкала за това , четях много форума , опознавах играта и се трудих много, трудностите ме амбицираха. Някак не е редно да нямаш диплома за средно пък да искаш да си шеф на корпорация. Затова казвам НЕ на заложните къщи и лихварите.
    п.п. В тази тема има изказани мнения на двама трима играчи с по- големи възможности на фермите, и всичките са против. Поне това не те ли кара да се замислиш върху нещата?
     
    Valkaaa76, Калисто, slavi и 3 други харесват това.
  9. Mankata

    Mankata Подрастващ автор

    И да допълня нещо - "Ще се образува опашка пред СЪПОРТа" !!!!!
    kio700??? Моят въпрос към теб е следния - намери в темата поне един от старите играчи(а те са 5) и ми посочи ника му (изключваме Манката и Бътерфлай,остават трима) ?
     
  10. tani1980

    tani1980 Полубог

    И аз съм твърдо ПРОТИВ тези заеми. Кой не е бил на ниско ниво? Да не би всички на високи нива да са започнали направо от 50 ниво, че и по - нагоре? Ама който иска да да постигне нещо се труди и то здраво, за да го постигне. Права е BUTTERFLAYS, че сме се учили от форума и от по - старите играчи, ама не сме чели между редовете и не сме чакали наготово. БП са решили и проблема на тези, които ги мързи - винаги могат да си платят с лалота. То нали промениха едва ли не изцяло посоката на играта - всичко в името на играчите на ниските нива, равнопоставеност, еднакъв старт и всякакви такива глупости, дето много напомнят комунистическата идеология, но не съвсем иначе щяха да направят всички ферми като едно ТКЗС. Сега поне и наградите като точки и т.н. от евентите са читави. Имат ли си на представа за какви награди сме играли ние? Да вземат малко да се поразровя, да прочетат и после да мрънкат и да недоволстват. И аз в началото не съм завършвала евентите докрай, но толкова са ми били възможностите, не съм се жалвала и тръшкала за това.

    Не опашка, то направо ще го блокнат от жалби и оплаквания.
     
    Mankata харесва това.
  11. Doremi

    Doremi Старши болярин

    За какво ви е заем, като всяка ферма има "бурканбанк". Достатъчно е да имаш 1 пени и 1 маруля. Докато се разсее, може да се продаде 1 брой. В момента при мен е 8 мп. Като се съберат малко стотинки- изкупува се всичко от магазина и се продава , като се оставя за семена да кажем. Само от тук и от бързо сеене, с тези цени на пазара, всеки може да се съвземе. Или поне толкова, че да няма нужда от заем с лихва. В началото на играта, марулята се продаваше по 0,1 мп. Да прибереш обор се плащаше, да не говорим, че изчезваше завинаги. Имаше само основното поле за сеене. При този пазар, с малко усилия, може да събираш пари за нужни разходи. Ако нямаш време да сееш, напълни да кажем едно поле с ябълки. Една ябълка при мен е 60 мп. Ако се докараш до заеми, значи нямаш правилен подход, при тези разкошни цени на пазара!
     
  12. iwaniwaniv

    iwaniwaniv Стажант

    Играта предоставя достатъчно възможности и начини както за печелене на пари така и за точки. Така че въобще не е необходимо използването на заеми. Трябва само да си направиш правилната стратегия.
     
  13. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    За мен този пазар си е раздвижен.Сравнявам го с пазара който имахме преди години.Друг е въпроса всеки колко време може да отделя за играта.Ако имаш повече време за нея ще имаш и повече реколта за продаване.Лично аз много пъти съм се докарвала до нулата,но има начин как да се изправиш ако имаш време и желание.Съветите от другите играчи са ми били в голяма полза,за съжаление те останаха в стария форум.За идея заеми от банката не мисля че е добра идея.
     
    Doremi харесва това.
  14. Eli1200

    Eli1200 Познавач

    Добре, може би идеята за обмен на 1МП за 1ЛГ не ми допада много. Ще ми станат прекалено много ЛГ и играта няма да ми е интересна, да не говорим колко МП спечелихме на Фестивала на светулките... xD
    Аз бих предложила за 1000МП -1ЛГ. Така ще можем лесно да си набавим колкото си искаме ЛГ. А ако на който не му достигат МП - 1ЛГ за 1000МП и готово! :)
     
  15. ficho_123

    ficho_123 Стажант

    Не разбирам защо нападате и какъв е тоя тон ,който държите .Това, че сте по-дълго в играта да не би да ви дава права само вие да давате идеи.Цените на кой пазар ми говориш?Защото сигурно има разлика между цените на твоя пазар и на моя.И всеки ще прецени за себе си дали ще вземе заем или ще се съвземе с цъкане на марули.Да не би да бъркат във вашия джоб?Как ще събера пари за разходите си ще преценя сам със заем ако има опция или със сеене.Така ,че бъдете малко по толерантни към идеите на другите потребители и смекчете малко тона.Всеки има глава на раменете си и решава как играе играта си.
     
    desi232 харесва това.
  16. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Хм... ми що тогава гласува против?
    Втори път потвърждаваш, че ти харесва:
    Хубаво. Ама действията ти показват обратното.
     
  17. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    ААА да се уточним изказах мнение и не нападам.Както и не държа някой да се съгласи с мен.Ако има засегнати не съм искала това.Просто изказах мнение,защото съм гласувала против.А доста пазари успявам да погледна и има от какво да се направят добри пари.
     
  18. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    против8) купи си супер храна и селектирай -.-и какво ще раздвижиш на празен рафт:eek:
    xDсега ще ти го кажа с финесxDв играта, ако имаш акъл, имаш и пари8) тъй, че тъз глава я използвай;)
     
    Последна редакция: 10.11.15
    slavi, Глезанка, Mankata и още 1 човек харесват това.
  19. tani1980

    tani1980 Полубог

    Ха - ха, Смоуки ти го цапардоса с толкоз много финес...
     
    slavi, Глезанка и Mankata харесват това.
  20. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Глава имам и правя пари и то доста,но цените на различните пазари са различни,и може би някога не достигат за нещо.А колкото до селкциите доста пари изкарах от кравите когато се искаха бели крави
    за една седмица доста намазах МП
    важно да вадиш пари без много усилие и без да влагаш пари за супер храна,чиста печалба милиони на ден.
    А ти надявам се ,да имащ финес след като употребяваш тази дума.
     
    Последна редакция: 10.11.15