мъхнати пенита от банката

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от -niksan- на 25.10.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

раздвижване на цените на пазара

  1. да

    39.6%
  2. не

    60.4%
  1. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Поради куеста фестивал на светулките ,поради скъпите селекции, да се въведе опция в играта да се взима мъхнати пенита от банката като кредит.
    Трябват ти,да си купиш нещо от пазара ,отиваш взимаш 2 милиона или колкото ти трябват на заем и срещу лихва за определено време го връщаш .
    Винаги има нещо което искаш,да купиш от пазара,но поради липса на пари не го купуваш , после го няма с месеци.
     
    .tsoni., Zlobara, desi232 и 2 други харесват това.
  2. -.kiki12345.69-

    -.kiki12345.69- Обитател

    харесвам и бих допълнила да има обмен ен бр.пени за 1гулден
     
    slaytanic1878, Zlobara и -niksan- харесват това.
  3. desi232

    desi232 Посланик

    не е лошо като идея
     
  4. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Не разбирам анкетата - дали искам раздвижване на цените на пазара или какво?
    А за пари на заем от банката - какво ще стане, ако фермата фалира и не си плаща заема? Ще има разпродажба на имущество ли?
     
    krassimira харесва това.
  5. .tsoni.

    .tsoni. Стажант

    Много добра идея,поради липса на пари не можах ,да си купя кравите и да завърша фестивала на светулките.
    Ако имаше такава възможност бих се възползвала.Надявам се някога да се осъществи.:):):):)
     
  6. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    ами може и да е разпродават на търг,:cry::cry::cry:
    за това ще си плащаш заемаxDxD
     
  7. milkoga1

    milkoga1 Господар

    ми да,съдия-изпълнител и публичен търг....
     
    georgiev, desi232, stefi и още 1 човек харесват това.
  8. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    То и оценител ще трябва xDxDxD.
    И някой в канцеларията, дето ще се подават документи за заем.
    Сложна стана.
     
  9. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Слаба идея няма да гласувам че ми е безразлично всъщност а и няма да мине де идеята,всяко ново нещо изисква работа за програмистите а и оттам повече средства за господата от немецко....идеята е и слаба защото ще обезцени усилията на колегите дето се трепят неуморно и излагат стоки по пазара:)
     
    desi232, Annabelx и mell харесват това.
  10. mell

    mell Редовен

    И сега могат да се купят 1000 мъхнати пенита за 50 лалогулдена. Всеки може да си отвори и затвори ферма когато си пожелае - все пак това е само игра, а не действителният живот. Освен това всеки може и да си закупи от кошниците предлагани за самото събитие от БП - спомагат за завършването на евентите (ако фермата не разполага със съответния ресурс). Не виждам смисъл в тази идея.
     
    Annabelx харесва това.
  11. .water.

    .water. Адмирал

    Колко струват 50гулдена и какво ще вземеш с 1000 смахнати пенита?Мел ако ти имаш възможността да купуваш гулдени на килограм лошо няма не всеки може да си го позволи.И мисля че идеята не е чак толкова лоша.И ако в момента се развива и е на по ниско ниво такава опция би помогнала на начинаещите.Аз примерно преценявам ресурсите и възможностите си ако сметна ,че няма да се справя изобщо не хвърлям средства време и стока в него.
     
    desi232 харесва това.
  12. mell

    mell Редовен

    50 лалогулдена струват толкова колкото са преценили от БП. Само напомням , че и сега я има тази опция. Не съм казала, че трябва да се купуват гулдени "на килограм".Наясно съм, че почти никой не може да купува в огромни количества лалота- сметнете колко лалота трябват за 400 крави например.
    ВСЕ ПАК ЗАЕМИТЕ СЕ ВРЪЩАТ ВСЕ НЯКОГА. И да напомня, че в Евпропейския съюз и в България заеми се отпускат само от лицензирани кредитни институции, а доколкото знам БП не са такива. Така, че ако решат от БП да станат кредитна институция, то това би рефлектирало драстично върху играта и върху реалните финансови възможности /не само виртуалните/ на всички играчи -това е моето лично мнение.
     
  13. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Аз ли не съм разбрала, някой друг ли - не зная.
    Ама според мен в предложената идея не се говори за реални пари и реални заеми, а за виртуални такива. Че какви лицензирани кредитни институции???
     
  14. .water.

    .water. Адмирал

    Мел я ела на себе си говорим за виртуална игра какъв европейски съюз какви кредитни институции какви 5 лева.Говорим за заем в играта евентуално за смахнати пенита къде се отнесе май оплете реалния живот с виртуалния такъв.На мен ми харесва като идея но дали е осъществима е друг въпрос.И без това програмистите са доста заети как да сътворят поредния бъг и да вдигнат на хората адреналина преди поредния евент.Но това е тема за идеи и е редно да се каже просто харесва ми не ми харесва а не да дращиш за да се развива спорта.
     
    Annabelx харесва това.
  15. mell

    mell Редовен

    Моля, water без излишни обиди - не съм обиждала или нападала въпросния играч. Никога не съм "дращила" безсмислено. Осведоми се предварително относно възможностите на отпускане на заеми за да схванеш какво пиша. И НЕ, не смесвам виртуалния с реални живот - може би някой друг го смесва. И изказах мнението си, ако е прочетено. Излишно не обичам да "дращя", но този път за тази идея не се сдържах.
     
  16. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Идеята е много простичка и осъществима,особено както някой каза за играчи не разполагащи с големи ресурси.Никой не говори за заеми с реални пари или лолота,а за виртуална валута-пенита.Някой им харесва идеята,други-не,нормално е.Но изказа или обосновката на някой колеги е доста страна,меко казано.На един му било безразлично,на друг лицензирани кредитни институции...Бе хора вие доста сте се филмирали май???Това все пак е игра,не забравяйте това.Никой няма да ви даде медал(дори и тиквен),нито ще спечелите реални пари,мислете като за ИГРА.
     
    georgiev, desi232, stefi и 3 други харесват това.
  17. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Много правилно се изразих абсолютно безразлични са ми неща който ще станат колкото и зелени човечета да кацнат пред НДК :)
     
  18. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Що ли не съм много сигурен в това????
     
    georgiev, stefi и lion8080 харесват това.
  19. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    В кое по точно за човечетата за къртовския труд у немецко да ти дават заеми или че ми е безразлично xD
     
  20. kio700

    kio700 Стажант

    идеята със заема -не е лоша
    залагаш обор или дръвче -до 7 дни ,ако не възстановиш сумата +лихвите губиш