Фрапе Оле 2

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от –divane- на 26.1.18.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Фермерче, благодаря много! :) От изброеното от теб само щолена съм пропуснала, а и Мими торта... ама нея съзнателно не я сложих, че имам малко от нея и я кътам за едни дървеса от читалищен куест. Интересно ми стана за малките полета... и друг път съм чела, че някои така садят... но така реколтата не е ли осезаемо по-малка: садиш 1, береш 2. Пък като садиш на нормални полета, садиш едно, береш 5 (ако не му туриш чатни или Мими тор). Но виж, за плодородните полета идеята ми се струва доста добра, ще пробвам и тази тактика.

    Успех на всички с евента! :)
     
  2. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Нали съм както казва една комшийка сметкаджийка, т.е. падам си по предварителните сметки, ще го кажа така: поглеждам колко растения трябват за това което искам, след това смятам колко бройки с едно засяване ще произведа да кажем на 2 полета (в моя случай 197+180 малки поленца по 3 = 1131 бр.) и виждам, че ще са ми необходими около 8 засявания за редичката (700 монети = 9 нива). С 3 засявания в денонощието и разсяването в началото това са под 3 денонощия. Следователно имам предостатъчно време и още някоя награда да взема. Следователно не се налага да ползвам и третото възможно поле.
    А ако нацеля на колелото на късмета бонус +100% или +200% или +1 бонус реколта, то нещата ще станат още по-бързо. Или ще взема повече награди.
    Най-ефективно е на малки поленца с ябълково-морковено чатни.
    Сееш 1, береш 4, остават чисто 3 бр. От 4 малки поленца чисто 12 бр.
    Ако си на големи с чатни - от едно голямо чисто 6 бр. И си е чиста разсипия на чатнито.
     
    Последна редакция: 30.1.18
    Pirat и fermer4etoo1970 харесват това.
  3. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Тъкмо щях да напиша, че Муши най-добре може да ти разясни малките поленца и тя се появи :) ... А и в сметките е много добра :)
     
    Pirat и mushnuk харесват това.
  4. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Муши, златна си! Ще черпя (само да видя как се качваше снимка...)
    Само един последен въпрос имам: не е ли по-добър вариант на нормални полета с ЯМЧ - садиш 1, береш 7... остават чисто 6 печалба, а и по-малко чатни ще изхабиш така... мисля... :)

    Извинявам се - не видях, че си допълнила поста си, докато аз писах моя... Хм... права си!
     
  5. БашФермер

    БашФермер Генерал

    4 малки са колкото 1 голямо, 4 малки с равни на 4 семена, което е равно на 12 печалба. при големите смятай колко е.
    то тва не е като да обясняваш колко е добре играта, когато други имат проблеми и са прецакани.
     
    Pirat харесва това.
  6. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Не, чатнито действа 18 ч. (Ако го удължиш с Пинки пай - 23 ч. и нещо). Все си е едно за денонощието. (Не бъркай с тиквения мармамад, който действа 4 ч., но и той дава + 1 бр., а ЯМЧ дава + 2 бр.)
    На малки поленца е най-добре. Друг е въпросът как се берат, ако се бере на ръка.
     
    Pirat харесва това.
  7. БашФермер

    БашФермер Генерал

    на това ниво вече трябваше да знаеш как се разсява и как се сее после.
    разсяване на големи полета с чатни, самата невинност, щолен, супер тор и тор на мими.
    после се сее на малки с чатни.
     
    nefertiti и Pirat харесват това.
  8. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    С плодородни и ЯМЧ се изкарват 14 чисто, т.е. с 2 повече от малките поленца, но пак да уточня, плодородни използвам само защото имам предостатъчно СТ... За фермери с по-малко ресурси, препоръчвам използването на малки поленца.
     
    nefertiti и Pirat харесват това.
  9. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Баш, сметнала съм и малките, и големите - с чатни, без чатни, всякак. Сигурна бях, че ще ми го върнеш за вчера, макар че в моите думи нямаше НИКАКВА лоша умисъл. По никакъв начин не съм те засегнала, така че нека спрем дотук с опитите да си "връщаме". Просто ще те помоля когато имаш да ми кажеш нещо, да ми го кажеш директно, както сега, а не да ме разнасяш по други теми с разни определения. С най-добри чувства :)
     
  10. daniva76

    daniva76 Напреднал

    По тази логика никой няма да смее да попита за нищо във форума или да поиска съвет, без значение на кое ниво е. Което пък би обезсмислило и самия форум :) Повярвай ми - много повече чета, отколкото пиша :)

    Винаги досега съм разсявала на нормални полета и на такива съм продължавала после, но ясно виждам, че тази тактика не действа успешно при мен. Така че благодаря за идеите дотук, на теб също - и ти ми даде ценен съвет за началното разсяване и сеенето после :)
     
    Последна редакция: 30.1.18
  11. БашФермер

    БашФермер Генерал

    съвет винаги ще получиш, няма лошо и аз съм давал, и всеки е давал. ама аз на теб от вчера съм ти набрал. на мен вчера ми пуши главата, че играта ми се бъгна и се ядосвам, че ме прецака. отварям си темата за бъгове и си чакам син ти минаваш като в дискусия като дърта клюкарка да ми обясняваш колко добре е играта, щото аз нали съм малоумен и не мога да разбера кво е станало. айде сей си сега и успех с приключването.
     
    scaregrowII харесва това.
  12. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    хахах................. и да ма начешиш немоа се запраxD
     
  13. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Съвсем не съм имала за цел вчера да те вкисвам още повече и още по-малко пък да те изкарвам малоумен! Просто споделих, че при мен нямаше проблеми около старта на евента, т.е. че едва ли причината е в Бъг Пойнт. Явно обаче съм те нацелила в много лош момент, за което съжалявам най-искрено! Надявам се да се приемеш извиненията ми :)
     
  14. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Баша си е такъв, лесно пали и трудно му минава, но и това си има чар... Даже се чудя как не ме е насмел още, заради една полемика с едно плашило преди време...
     
  15. БашФермер

    БашФермер Генерал

    и ти си дърта клюкарка :D Мискинка, щи метна камъни през дувара :D

    daniva76, няма кво да ми се извиняваш просто аз като има нещо си казвам, в дискусии и спам теми мога да пиша всякви глупости да споря, да се ядем и квото ти дойде на акъла ама в теми за проблеми мълча, щото аз като нямам проблем това не значи, че и другите нямат. играта е на сървъри и един ако е добре може 5 да са зле. и някой се ядосал, писал, значи има защо, не е щото си няма друга работа, няма нужда да мина и да му обяснявам аз как си цъкам спокойно. мина и замина то, ама за питанки, базици, спамове, лиготии, дискусии и споделяне определено не е там мястото.
     
  16. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    хахах.............свинко и винско може
    , камъни нища ;)
     
  17. БашФермер

    БашФермер Генерал

    бахууууррр :D
     
  18. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Така е, прав си, не помислих достатъчно, преди да пиша! Вече казах, че съжалявам!

    Фермерче, аз си го знам, че е кибритлия, това че пиша много рядко, не значи, че не чета често :) Затова и бях сигурна, че ще ме наеме :)
     
  19. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    е гаят весело ще стани на нашата улицаxD
     
  20. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Оспамихте темата, то не бяха бахури, свинско и винце.....xD.Засрамете се,аз не исках ама вий насила ма накарахте сега да си сипвам винце....
     
    DILQNADELI и Pirat харесват това.