Тютюн

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от kristian на 16.4.18.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. kristian

    kristian Стажант

    Може би мечтата ми е малко наивна, но дали някога ще може да се сее тютюн? би било интересно да се прибави и това растение
     
  2. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    И аз съм За това!
    Това е растение,което се отглежда в промишлени количества , и НЕ САМО, за производство на цигари.
    Вярно е,че пушене му- стана един от най-глупавите,а и скъпи опити за самоубийство,но пък в тази игра има толкова плодове и растения,от които се правят мигновено действащи отрови....

    п.п.Никога не съм имал проблем с хора,които никога не са пушили! Винаги съм имал проблем с бивши-пушачи!!!Дори смятам,че Инквизицията от средните векове е била сдружение на бивши пушачи! Много досадни, и много жестоки.... По-католици, и от Папата!
     
    Кобрелия, kakata13, [[Fermerkaa]] и 2 други харесват това.
  3. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Аз съм против. Алкохол и цигари в играта не са необходими :) Освен ако тютюнът се използва за нещо полезно, а не за пушене :)
     
    -niksan- харесва това.
  4. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Инквизицията е въведена в края на 12 век и е отменена в началото на 19 век. Тютюнът е открит от европейците в края на 15 век, а масовото му разпространението в Европа става факт през 16 - 17 век, като първоначално не се е пушил. Има сведения, че Инквизицията в началото е била против употребата на тютюна за пушене и дълги години е спирала разпространението му, тъй като е смятала това за магьосничество.
     
    .TAINNA. харесва това.
  5. kristian

    kristian Стажант

    В едно събитие има свиня с пура в устата, така че едва ли ще е проблем да се въведе тютюна :д
    Освен това, може да се използва и за други неща. Гуараната и кафето са кофеинови растения и с тях няма проблем, има и още няколко растения от които се правят вредни съставки.
     
  6. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    кофеиновите растения са едно, тютюнът - съвсем друго. Имаме толкова много растения. Няма смисъл да се вкарва без да има приложение в играта.
     
    -niksan- харесва това.
  7. НощенБяс

    НощенБяс Кандидат за признание

    много точно и аз съм на същото мнение
     
    .TAINNA. харесва това.
  8. kristian

    kristian Стажант

    Прочетох "тютюн" на Димитър Димов и се *запалих* по тютюна, не виждам нищо лошо просто ей така да се вкара в игра, дори и без да се използва за нещо конкретно, едва ли някой ще пропуши заради това, че е видял растението във ферма игра :)
     
  9. kristian

    kristian Стажант

    Картофите се използват за водка, а хмелът за бира, но пак намират други приложения. Освен за цигари, приложения на тютюна се намират в биоинженерните науки, използването му като декоративно растение, а химическите му компоненти се влагат като съставки в някои пестициди и лекарства, а може да се измисли нещо, "насечените житни кръгове" не се използват за нищо реално, освен за това за което в играта се измисли, ако се иска ще се намерят приложения в играта :)
     
  10. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Едва ли си чел задълбочено романа щом мислиш, че там се говори само за цигарите (пушенето). Темата на романа е съвсем друга. Май не разбираш, че тютюна освен за пушене за друго в играта не може да се използва. Докато картофи, хмел - могат. Хайде да не спорим. За мен е безсмислено предложение.
     
    tani1980 харесва това.
  11. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Оооооо може,може :

    1. Парфюмерия.Двата от най- използваните аромата в нея са на тютюн/табак/ и роза.
    2.Фармация.Тютюна освен да убива хора,може много добре да убива- вредни организми по тях /и в тях/, растения и животни!
    3.Животновътство-ПРОИЗВОДСТВО НА ФУРАЖИ
    4.Химическа промишленост-"Започва се от биодизел и се стига до безира и други, използвани в бояджийската и лаковата промишленост./висока масленост в семената,много висока/ При качествено пречистване на тютюневото масло, то може да се използва и за производството на сапун". "В Италия например масово се сади местен сорт тютюн, отглеждан специално само за производството на семена за биодизел. Добивите достигат 1000 кг/декар - количества, които са непосилни нито при слънчогледа, нито при рапицата, или царевицата". "Пелетите произведени от тютюневи стъбла и отпадъчни продукти от цигареното производство са 2-3 пъти по-калорични от дървата за огрев. По предварителни сметки цената им ще бъде около 300 лв. на тон при 360 лв. за чипса от дървесни частици".....
     
    [[Fermerkaa]], kristian, lyd_s_motika и 2 други харесват това.
  12. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Добре де, убеди ме :) Но все пак не виждам приложение в играта ;) А и този, който предлага, трябва да напише какво е виждането му, как смята да се използва растението в играта. А то само с мечти предложение не става. Липсва и гласуване. Така че, на този етап съм пас и с твърдо НЕ :p
     
  13. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Уважавам мнението Ти!
    Това е твой поглед,твое разбиране.Всички имаме право да ги изразяваме и защитаваме. И няма нищо лошо да се влезе в СПОР!
     
    .TAINNA. харесва това.
  14. dedoto

    dedoto Адмирал

    не се тормозете в излишни спорове за нещо което е предвидено ;)но в последния момент е преместено и ще го има но някъде след ниво 700-800xD
     
    .TAINNA. харесва това.
  15. kristian

    kristian Стажант

    Никъде не съм споменал, че това е темата. И отново повтарям, в играта има "насечени житни кръгове", нали осъзнаваш, че такова растение няма, а е измислено ей така за събитие в играта... Няма да споря повече, не съм искал да измислям събитие в играта нито да си налагам мнението.