Събитие - постоянен куест "Ретро редове"

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от The.Farm на 21.10.19.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

Нов постоянен куест в читалището - "Ретро небесна градина"

Гласуването е завършено на 20.10.20.
  1. Да

    92.6%
  2. Да, но бих добавил... (ами пишете тогава, не да маркирате само - да или не. Бъдете активни)

    0 глас/а
    0.0%
  3. Не

    7.4%
  1. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Здравейте на всички, тези които ме помнят от форума знаят, че не играя отдавна... но също не и от толкова скоро. Мистър Пинки е предлагал не едно добро предложение тук (месарски занаят, интерактивно съревнование директно между двама или повече играчи със залози и т.н.). Нито едно не е прието, не виждам някакво дори окуражаващо усилие от БП, за да стане играта още по добра. Това донякъде ме демотивира, въобще да пиша и да предлагам. Кара да си мисля "Пинки, глупако защо въобще си губиш времето бре, абдал. Те дори не ги изпращат предложенията ни сигурно. А дори и да ги пращат... ОНЕЗИ не показват никаква заинтересованост освен желанието за бързо печелене на пари (така ще загубят много, ранно или късно). Но все пак ще предложа ново. Ще го развия като концепция, идея.

    Много пъти съм си мислил... "Добре, преди не можеше и да мечтаеш, че ще се сдобиеш с Кестенов фермер... Е, събрах ги всичките за реда, но за какво са ми... Ненужни, напълно ненужни... без реда!"

    То, тогава защо да не се създаде постоянен куест "Ретро небесна градина" в читалището. Да, ще бъде, постоянен куест. Ще се обновява с нов ред (ново предложение) месечно. Тоест, ако за месец не се изпълнят задачите, куеста остава в читалището... но се сменя предлагания ретро ред. За редове даващи малко ТО/ТТО, МП или друго, за тях ще се иска някакво средно предаване на стока. За редове даващи много, ще бъде трудно... с много предаване на стока.
    Редове от каквито и да било ТОП-ове НЯМА да участват, това ще е така... за да не се обезсмисли труда на играчите съревновавали се в ТОП. Тези редове, които някога са се предлагали срещу реална покупка, също няма да участват.

    Това ще е вид реверанс на БП не само към новите играчи, но и към старите. Ще даде добър стимул на всеки играч да продължи да играе. На въпроса, който виси в устата на принципно негативните хора - "Добре де, защо да играя временните евенти, като знам, че мога да ги спечеля пак в читалището?". Не е така, този постоянен нов куест ще се обновява веднъж МЕСЕЧНО (ако трябва дори на повече, 40 дена). Това на година прави 12 реда. Не е никак много. Тоест, и да спреш да играеш временните и разчиташ само на постоянният, няма да напредваш никак бързо в играта. Тук идеята е колекционерство и стимул за игра, не бърз напредък.

    Второ, тези които си мислят... "добре де, предавам аз примерно 50 000 лук и 100 000 царевица, ама ми трябваха и 5000 сагуаро, но не ми достигнаха 500 с-ро, какво... губя ли стоката?". Нищо не губите ще получите това което ви предлагат в съответното ниво на задачата. Тоест един типичен куест от читалището. Но и не точно типичен, защото да минете от първа задача във втора ще трябва да завършите и трите усилия (сребро, злато, диамант). Все пак ще имаме уникална възможност да се сдобием с ретро ред, не трябва да е толкова лесно. Които иска може да си ги сметне предварително, преди да почне да предава. Това е общо взето, ако има какво да добавите, моля направете го.

    Трето, тези които имат реда, ако искат могат да го изиграят само за цъкалките (да и те ще са в куеста не само реда)


    Ваш мистър Пинки
    П.п. Извинете ме за късния час на публикуването, там където съм... сме два часа назад от България. Отивам да си изкарам прането от сушилнята, ако има сомнамбули да пишат, пък било и със затворени очи, хехе.
     
    Последна редакция: 21.10.19
    pepa551, milkoga1, tani1980 и 3 други харесват това.
  2. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    Гласувах с Да. На първо четене ме примами колекционерския дух за многото редове които нямам поради спиране на играта.
    Съгласна съм да дам стока за да ги имам.

    ПП: не съм сомнамбулxDи аз съм с 2 часа назадxD
     
    The.Farm, tani1980 и .TAINNA. харесват това.
  3. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Твърдо и голямо ДА :D Много добра идея. БП да вземе да я огледа и да я пусне в действие, че ми омръзна от безсмислени куести даващи Нищо срещу голямо Нещо :)
    мистър Пинки Браво човек! :inlove::D
     
    The.Farm и tani1980 харесват това.
  4. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Не е лоша идеята, аз също нямам някои от "читавите" редчета и бих доволен ако мога да се сдобия с тях по този начин.
     
    The.Farm и .TAINNA. харесват това.
  5. kakata13

    kakata13 Ветеран

    Също съм "ЗА",както се появиха гигантските секвои в читалището следващата стъпка би била тази с редовете които дават по добри бонуси
     
    The.Farm и .TAINNA. харесват това.
  6. lilimim

    lilimim Активен автор

    Идеята ми харесва много. И аз нямам някои редове по една или друга причина. Ще се радвам да ги получа от постоянен куест в читалището. Така че от мен едно голямо ДА.
     
    The.Farm и .TAINNA. харесват това.
  7. dobrinka1953

    dobrinka1953 Подрастващ автор

    Да.Много хубава идея.
     
    .TAINNA. харесва това.
  8. .water.

    .water. Адмирал

    Гласувах с НЕ ще се обоснова защо.Не ми допада идеята да задръстват читалището с още куестове и тези ,които има не са малко.Скоро предполагам ще наблъскат нови с още по-безумен брой китки.Като идея не е лошо макар,че щом един път не съм играла за даден ред значи за мен е бил безсмислен.Щом има желаещи и колекционери ето премахнаха комиксите на тяхно място и без това е празно да направят игри за ретро редове ,който има желание да се възползва.Освен това имате пресен пример в това събитие сложиха ретро ред така се изхитриха да не дадат купони с техника.
     
    pepa551 и .TAINNA. харесват това.
  9. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Ето още една добра идея от бивша комшийка (Тя вече се премести в блок 200, а аз останах в долната махала, срам). На мястото на комиксите, да се направи нов специален евент "Ретро небесна градина.
     
    *Aleksa*, kakata13, .water. и още 1 човек харесват това.