Сезонните ежедневни подаръци, подаръци за съседи и приятели

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от .TAINNA. на 22.3.23.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

Ежедневни подаръци за съседи да се качват в небесната градина. Точките да са според нивото

  1. Да

    88.0%
  2. Особено мнение

    12.0%
  3. Не

    0 глас/а
    0.0%
  4. Подаръците да имат опция блокирай за нежелан подарък, и да се премахва за друг, желан подарък

    0 глас/а
    0.0%
Разрешено е неколкократното гласуване
  1. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Отдавна се каня да пусна дискусия с предложение тези подаръци да могат да се поставят в небесната градина. Имаме стотици от тези безсмислени подаръци. Стоят ненужни в склада. За нищо не стават. Добри са за играчи от много ниските нива. Но за високите нива са безсмислени, защото имаме цъкалки даващи много много ТО и ТТО, сандъци, бонуси, награди, далеч над нивото на ежедневните цъкалки.
    Предлагам БП да дава ежедневни подаръци според нивото на играча. Да даде възможност да качим в небето събраните до сега купища от различните ежедневни подаръци.
    Има две теми по този въпрос:
    Пусто поле и всичко за съседите | Farmerama BG
    Известие - Нов сезонен подарък | Farmerama BG
    За какво са ни тези подаръци? Няма място в игрището, няма място в цветна градина, склада се пръска по шевовете от стойностни скъпи цъкалки, даващи сандъци, награди, огромен брой точки. Какво правим?
    Вижте при мен какво става:

    [​IMG]
    На следващите страници имам събрани още над 200 такива малоумни подаръка. Може и повече да са. Не знам БП кога са решили да забранят тези подаръци за небето, но имаше време, когато бяха позволени. Помните ли Непревземаемо дърво? В една от фермите ми имам поне 100 качени в небето. В първата тема по-горе в таблицата е обозначена със син цвят, тоест може да се поставя в небесната градина. А другите?

    [​IMG]
    Ето затова предлагам да коментираме и който може да даде предложение какво да се направи от страна на БП.
    Пускам темата с гласуване.
     
    mimi123123456, petel4e, .didi2002. и още 1 човек харесват това.
  2. Тити

    Тити Подрастващ автор

    Спираш да ги купуваш, и не си пълниш склада с тях. Никой не те е карал на сила да го правиш, а после ти биле ненужни.
     
    червената_шапчица харесва това.
  3. Bamze

    Bamze Болярин

    Ако правилно съм разбрала, това са подаръците, които си изпращаме всеки ден по съседски и приятелски. Не ги купуваме. Наистина би било добре да може да се качват в Небесната градина и да създават редове. Аз все още имам място за тях и ги използвам на Бахарамските градини, но и там са малко на брой. А когато искам да сложа нещо в Небето, трябва да качвам цъкалки, които са стойностни и е по-добре да са в градините. Така, че съм с две ръце за предложението на Тайна.
     
    petel4e, .water., .TAINNA. и още 1 човек харесват това.
  4. лудакрава1

    лудакрава1 Посланик

    Като за начало , може да сложиш яйцата и да ги излюпиш.Падат се добри благинки.Спри да си пращаш , премини на сандъци -дразнят по малко. Нито някой ще ти даде ред, нито ще те чуят.Аз от кога говоря , че си трябва ново поле за процентните цъкалки, Но керванът си върви и кучетата си лаят.БП си правят каквото решат, а не от каквото имаме нужда
     
    [[Fermerkaa]] и червената_шапчица харесват това.
  5. червената_шапчица

    червената_шапчица Главен болярин

    1. Като те дразнят в склада, не си изпращай сезонни подаръци. ;)
    2. Съгласна съм да могат да се качват в небесната градина заради играчите, които са по-ниско ниво и имат липса на цъкалки за Небесната в размер 1х2.
     
    milena7004 харесва това.
  6. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Когато ти трябват цъкалки за някой ред не слагай такива който дават точки.Слагам цистерна ,игрище за голфи голям вулкан,така си запълвам редовете за който не трябват точно определени цъкалки за реда.
     
    Bamze, [[Fermerkaa]] и ka-linka харесват това.
  7. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Не си ги пращаш, и не ги купуваш, това е решението.
    Половината се купуват [​IMG]
     
    ka-linka харесва това.
  8. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Мисля, че някои играчи не са ме разбрали. За небето купувам от пиратския залив цистерни, игрище за голф, кучетата всички видове, вулканите всички видове и какво имаше още там, заредила съм се добре. А ежедневните подаръци не съм си ги пращала. Те са ми от съседите, някои от които продължават да ми изпращат. Тези подаръци не се купуват. Затова искам БП да ги разреши за качване в небето, запълване на облаците.
    Сега се пускат цъкалки даващи ТО/ТТО Според мен трябва да се програмират така, че точките да са според нивото на играча. Нещо подобно направиха с колелото. Май вече се падат предмети съобразени с нивото на играча. Четох някъде във форума за това какви промени са направени в колелото. Дано съм разбрала правилно.

    п.п. Голямо куче пазач, Овчарско куче, Ликуващ фен, различните вулкани и кучешки колиби, Разсад за яйца - не са от ежедневните подаръци. Сортирах по количество и се наместиха там. Не знаех, че ще се заяждаме за това. Всички знаете за кои подаръци става дума: снежното шоу, удивителни пъпеши, добър помощник, скадък летен подарък, леговището на супер злодея, безстрашен щраус-мишена, спаначенозеленият стрелец, плажна магия, ударен от мълния, мощно лазерно зрение, може да има още. Изброих каквото видях. Всички стари играчи много добре знаят тези цъкалки. Не е нужно да се заяждаме и да вирим нос като най-знаещи и можещи. Споделяйте идеи ако имате, моля ви. Това е дискусия и се надявам да иде бързо при БП.
     
    Последна редакция: 23.3.23
    mimi123123456, petel4e, milena7004 и още 1 човек харесват това.
  9. mimi123123456

    mimi123123456 Главен болярин

    И аз имам доста такива цъкалки, изпратени от съседи. Не са ми нужни. На по-ниските нива те се използват но в последствие няма къде да се сложат. Аз изпращам на съседите парфюм или сандък с инструменти когато няма събитие. Но не всички правят така.
     
    petel4e, Bamze и .TAINNA. харесват това.
  10. Ferma_Ro

    Ferma_Ro Стажант

    Здравейте съфермери!Предполагам никой не иска да се заяжда,но някак си се оказва,че точно тези цъкалки на някой не са му необходими...Но това са цъкалки с определен брой обирания,(от 5 до 20),т.е. след 20-тото обиране те изчезват от играта,така че аз лично не разбирам какво точно обсъждаме.Аз пък съм много доволна и благодарна,когато няма евент съседите да ми изпращат тези цъкалки.Редя си ги на едно от островните цъкалкови полета,обирам ги последни и така по-бързо вдигам нивата на острова,за това и аз пращам от тях.Искрено се надявам да не съм обидила някой,и моята гледна точка да бъде разбрана правилно.Хубав ден!
     
    Bamze, лудакрава1 и astra1110 харесват това.
  11. milena7004

    milena7004 Знаменитост

    Чудесно си разбрана.Мога почти да предположа нивото и годините пребиваване в играта.Нивото ти със сигурност е под 200 а годините"стаж" тук не повече от 3-4.Какво да кажем за хора ,които играят играта от самото и начало 10+ години?Със сигурност са събрали изключително много цъкалки от този и други видове ненужни.Нито има къде да се сложат,нито стойността им заслужава да бъдат сложени.В този ред на мисли,аз подкрепям предложението на TAINNA.
     
    mimi123123456, petel4e, .didi2002. и още 1 човек харесват това.
  12. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Тук не става дума дали съм ОК с идеята на Тайна, колко редове дават празни на месец? Каквото и да гласуваме тези така ненужни цъкалки, пак ще останат хиляди в склада. Има ли значение дали ще се приеме или не? Ще наредиш 5 броя и какво след това? Имаме в изобилие от тях и така ще си остане, както и другите единични който и те са безполезни. Виж идеята е ок, но да можем да се отървем нацяло от тях въпреки, че не ми пречат на мен лично. Но съм ЗА промяна в колелото на УЖ- на късмета, там има нужда от иновативност, спрямо ниво.
     
  13. Ferma_Ro

    Ferma_Ro Стажант

    Ами не не съм разбрана!В такъв случай,да попитам какво точно е предложението:
    1.Да няма такива цъкалки подарък от съседи?
    2.След като им се оберат 20-те обирания,да могат да се качват на облаците?
    3.Тези цъкалки да са без определен брой обирания и да могат да се качват на облаците?
    Защото пак казвам,пък то си е и написано,че изчезват от играта.Тоест оплакването на TAINNA е за какво,че ги има много,че не ги е използвала по предназначението им,че не й трябват,че й пълнят склада(вади ги на което и да е поле,дори една по една и без да чака да ги обира ги изтрива,и вече няма да ги има в склада,готово)?
    Та за протокола:ниво на фермата 234,звезди 4451(след отворени еделвайси),ниво на острова 691,банани 6442(отключени всички стаи в храма),присъствие в играта 10+ години...Пак казвам не знам с какво ви обиждам,уж дискутираме,а всъщност дискусия не се получава...Както и да е.
     
    dedoto харесва това.
  14. milena7004

    milena7004 Знаменитост

    За мен лично има значение,поради причината ,че лично на мен ми се е налагало да купувам например "игрища за голф",които са по 500 000мп.за да ги поставя на празен ред,който иска цъкалки от тази големина 1x2,а в инвентара си да имам такива,но да не мога да ги сложа понеже са от ежедневните подаръци.За какво са ми тогава изобщо?

    По т1.Ами то в предложението ясно е написано,а именно "Да могат да се поставят цъкалки на облаците от ежедневните подаръци".
    По т.2 и т.3 какво да коментирам?В играта е имало момент когато сме могли да поставяме цъкалки от ежедневните подаръци на облаците и без обиранията им.
    Вашата работа:Абе,не да се заяждам ама........Не можахте да ме впечатлите с цифрите ,които изписахте,ако това е била целта.Нали не мислите,че щом дискутирам,то значи съм се обидила.Нали целта на една дискусия е именно да се видят всички гледни точки по зададения въпрос.Аз вашата я видях и разбрах.Не съм убедена дали вие разбрахте моята.
     
    Последно редактирано от модератора: 23.3.23
    mimi123123456, petel4e и .TAINNA. харесват това.
  15. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Разбрах те добре аз, но ти дали ме разбра явно не. Нямам нищо против тази тема, но как тя ще ти помогне да се отървеш от ненужното. Само и единственно ако не се предлагат като изпрати на съсед, темата е объркана при поднасянето и трябва да се допълни и това което казах. Иначе се обезмисля този месец ще се отърва от 10 цъкалета но утре съседите ми пращат нови 20 ти ми кажи сега за цифрите как са в този им ред. Или най малкото което е да се допълни и да имаме опция блокирай, примерно не искам да ги получавам вече. Лека и спокойна от мен
     
  16. Ferma_Ro

    Ferma_Ro Стажант

    Не съм опитвала да впечатля никого,но вие бяхте първата,която се опита да ме засегне на тема:ниво във фермата.Въпроса зададен във заглавието е едно,първият й коментар,нещо съвсем друго...Най-простото нещо беше да помоли съседите си да не й пращат тези подаръци.Другото,което се опитваме да дискутираме е:Дали мога да си купя сирене от железариятя?Ами не,не мога.Та Биг пойнт предлагат това,никой не ни задължава,особено,когато съседа не иска да изпращаме тези подаръци...Готово.
     
  17. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Един вариант да се отървете буквално от тях е да ги поставите на полето и после да ги изтриете. Нека ги ползват тези, които имат нужда от тях. Пишете до приятели и съседи да не ви ги изпращат. Както се вижда има какво да се слага на облаците, харчейки минимални виртуални парички.:)
    Не мисля, че трябва да има засегнати играчи, защото всеки играе различно и се нуждае от различни неща. Дори и да не се харесват някои отговори или коментари, това не означава веднага заяждане. Дискусия става и с различни мнения:)
     
    Bamze, .TAINNA., .water. и 4 други харесват това.
  18. milena7004

    milena7004 Знаменитост

    Едно въпросче.Защо ти не се обърна към TAINNA да увеличи опциите за гласуване?Предложението ти за това да има опция за блокиране на получаването на ежедневен подарък от този тип на мен лично ми ми допада.И още едно въпрсосче от чисто любопитство.-Има ли вероятност от пост №10 до пост № 16 да сме коментирали аз ,и ти?
     
    mimi123123456, petel4e и .TAINNA. харесват това.
  19. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Защото с нея лично не сме в отношения ок, но не е тук мястото да го коментирам. И категорично не сме писали само двете, от пост 10 до пост 16, Не съм се скрила аз под друг ник
     
  20. Ferma_Ro

    Ferma_Ro Стажант

    Ааа,да си ги нямаме такива-аз съм си аз,тоест третата.:D
     
    Последна редакция: 24.3.23
    DILQNADELI харесва това.