Разочаровани ли сте от непрекъснатите промени и новости в играта?

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от DILQNADELI на 13.2.18.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

За или против тези промени съм

  1. да съгласен съм с всичко което се променя

    0.9%
  2. не не съм съгласен, играта стана разочарование

    14.5%
  3. не не съм съгласен прекалено много евенти наградите нищожни

    90.9%
Разрешено е неколкократното гласуване
  1. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Ето който не вярва че не се използват от мен купоните:
    [​IMG]
    Единствено тези от по 1 час съм изхабявал и то когато видя на зор да ползвам реда с плашилата и садя кресон и марулки. После садя някой по-дълъг зеленчук за да ползвам плашилата докато им трае ефекта.
    Не са на 3 дена карамфилите - аз съм ги облагородил. А понеже са на големи поленца, се прежалвам и за някоя супер тор да им пусна.
    Иначе няма никакво намерение нито шипка, нито нищо повече да облагородявам. Евентуално някой ден ако се прежаля заради чуковете дето се пръкват от Карфиола, ама засега е на заден план.
    А в момента имам разни техники активирани понеже предавам стока за куестове. То не са шарани, сиренца, уроци по езда, та се ползва от немай къде. Но и като ми се падне някоя сеялка или ратай ако не съм обрал вече/засял се ползват, ако не оставям и нека си преминат като бързия влак за морето.
    А да ти кажа башфермере - напук на теб понякога садя кресон на ръка - даже и го поливам, ей така, да ти е гадно.
     
    Последна редакция: 16.2.18
  2. БашФермер

    БашФермер Генерал

    Ето пак си противоречиш и сам доказваш, че пишеш само за да дразниш! Или ползваш, или не ползваш! В твоя случай ползваш! Големи плодородни полета на 2 дни и аз мога да ги цъкам на ръка, ама като опре до кресона и ако е на малки полета те мързи и си пускаш. И понеже нали много ги разбираш нещата и всичките ти куести са завършени и читалището ти е наред, та аз имам повече купони събрани от теб, а ПОЛЗВАМ ТЕХНИКА ВИНАГИ ЩОТО МЕ МЪРЗИ И НЕ СЕ РАДВАМ НА АНИМАЦИИ И КАРТИНКИ.
    И пак противоречие и ИНАТ. Ти преди това каза, че НИЩО няма да култивираш щото било загуба на ресурс, а сега само на карамфили караш, че и ст им слагаш. Що ли? Не беше ли на загуба?!?!
    Почни и да го ториш кресона, не само да го поливаш, е тогава гаранция ще се пукна от яд!
     
    ПЕПЕЛЯШКА, Doremi, milena7004 и 5 други харесват това.
  3. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Ех Караконджо.... Не виждаш ли,че в последно време си се превърна в това :

    [​IMG]
    Може някой, пак да ме обвини в " АНАЛИЗИ",но всичко,което съм писал на Теб, и за Теб е било в повечето случай от симпатия.От желание да те предпазя от неща,които знам,че ще ти се случат.Искаше ми се да разбереш ,че форума е социално място. Тук има много хора.Тук има- РАЗЛИЧНИ ХОРА...И е нормално, някой от тях да ни допадне,а друг-НЕ.И това важи не само за форума ,а и за реалния живот....И точно тук идва твоя проблем: " Да общуваш с различните от ТЕБ хора". Да приемаш- различни от твоите мирогледи! И това не е най-лошото! Лошото е,че в последно време проявяваш и вербална агресия срещу тях / много лошо прикрита/ Разбери,че е едно да си различен /всички сме различни/ и съвсем друго е да си асоциален. Ти искаш да си различен,да живееш по твоите си правила,а в същото време нападаш,подиграваш се /с много зле избрана ирония/,кълнеш /много грозно е това/,предизвикваш-ВСИЧКО РАЗЛИЧНО ОТ ТЕБ ! И това не е защитна реакция от твоя страна, а ЖЕЛАНИЕ,НЕОБХОДИМОСТ......търсене на КОНФЛИКТ.Тъкмо загаснат въглените и...... Съжалявам,но нищо добро не те чака в този форум, ако така продължаваш.И вината за това е само Твоя.
     
    Кико007, Doremi, Пума~` и 4 други харесват това.
  4. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    [​IMG] Аз ползвам редовно техника и имам почти колкото теб тази снимка доказва само едно нищо голямо за годините ти игра тук и то без техника ако само това ти е това означава че винаги си бил до кривата круша с завършването на даден евент, преклони глава пред тези хора нее срамно да го сториш ние по новите го правим всеки път като се допитваме и учим от тях, вслушай се в съветите им те определено искат да ти помогнат искат да те извадят от бездънната дупка в която си в момента, тук сме едно цяло всички не бъди различен а един от нас и ще видиш и усетиш колко по лесно ще ти е
     
    БашФермер харесва това.
  5. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    ма то му е лесно на човека xDобаче забелязваш ли, кой, какво пише, той с баша има работа, пък на баша му е през крачола караконджюла под коя слива лежи xD
     
  6. amira

    amira Обитател

    Доказателства никой не е искал от теб. А за кресона можеш да използваш и супер тор.
    А и темата не е как ти използваш техниката, а дали си разочарован от играта. По темата - чудех се дали да гласувам, че съм разочарована от играта или от никаквите награди. И двете опции са валидни за мен. Разочарована съм, че махнаха от магазина пазаруването на по-голямо количество супер тор, както и купона за техника. А наградите от новите постоянни ивенти не ми се и коментират. >:(:wuerg:
     
    Последна редакция: 17.2.18
    [[Fermerkaa]], БашФермер и sm0uk3r71 харесват това.
  7. tani1980

    tani1980 Полубог

    Губиш си времето просто, знаеш.
    Недей така Смоуки, що написа слива? Може да те разбере погрешно, нали е женомразец...xDxDxD
     
    ПЕПЕЛЯШКА, ..koni.., pepa551 и 4 други харесват това.
  8. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Та нали за това е и темата да изкажем мнение кой и докаква степен от какво е разочарован
    според мен точно баша се опитва да му помогне най много за което му правя чест за търпението с караконжо
     
  9. Doremi

    Doremi Старши болярин

    [​IMG] Това е моят интерес към играта... преди поне ги отварях, да не ми свети червено, обаче вече не ми пука. И за временните евенти е почти същото. Рядко си казвам, че нещо си струва усилията. Защото усилията са много - с това застъпване на събития се чувствам така:
    [​IMG]
    За протокола - от 2010 г. играя. С кратки прекъсвания, но честичко. Усещам аромата на дългата почивка...
    [​IMG]
     
    MARV3000, nova910, Пума~` и 2 други харесват това.
  10. amira

    amira Обитател

    Според мен въобще не е по темата. От поста му разбрах как играе и нищо друго. Опитът за заяждане с Баша е меко казано смешен.
     
    sm0uk3r71 и DILQNADELI харесват това.
  11. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    xDразсмя ма
    явно не ме разбра;)
     
    БашФермер и tani1980 харесват това.
  12. БашФермер

    БашФермер Генерал

    караконжо, добро утро, моето дете! как спа?
     
    ПЕПЕЛЯШКА, Zlobara, sm0uk3r71 и 2 други харесват това.
  13. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    хахах.....тъй са прави xD
     
  14. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Ефектът на Дънинг-Крюгер .... [​IMG]
     
    -dd76-, milkoga1 и tani1980 харесват това.
  15. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Тъй като да си призная не съм компетентен в областа, ходих из нета да разглеждам кво е това чудо.В Уикипедия открих това:
    Ефектът на Дънинг-Крюгер е когнитивна склонност, при която неквалифицирани индивиди страдат от илюзорно превъзходство, поради което погрешно оценяват способностите си много по-високо от средното. Тази склонност се приписва на метакогнитивната неспособност на неквалифицирания да разпознава грешките си.[1]
    Действителната компетентност, от своя страна, може да отслаби самочувствието, тъй като компетентните личности могат погрешно да допускат, че другите хора са носители на равностойно на тяхното разбиране или познание. Както заключават Дейвид Дънинг и Джъстин Крюгер, „погрешната оценка на некомпетентните произтича от грешка относно самия себе си, докато погрешната оценка на високо компетентните произтича от грешка относно другите“
     
    MARV3000, BUTTERFLAYS, DILQNADELI и още 1 човек харесват това.
  16. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Тук ефектът е обяснен на малко по-популярен език... за тези на които им се чете, разбира се:

    http://nauka.offnews.bg/news/Skepti...k-glupavite-sa-tvarde-glupavi-za-da-r_42.html
     
    BUTTERFLAYS и milkoga1 харесват това.
  17. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Много точен коментар има на някоя си Вили : На някои кръгозорът им е очертан с толкова малка окръжност, че тя е просто една точка. Тогава те казват :"това е моята гледна точка ".
     
    milkoga1 и fermer4etoo1970 харесват това.
  18. Самардапа

    Самардапа Главен болярин

    Бях забравила какво ме ''зариби'' да играя тук. В последно време с всички нововъведения не успявах да си развивам фермата. Сега си наредих оборчета, дръвчета, поработих върху куестите в читалището, сея си каквото ми е необходимо - я за храна, я за куестите и ми е приятно. Не смятам, не бързам и не мисля в колко часа влизам и колко играя. :) Това е нещото, което ми е доставяло удоволствие. Установих, че последните обори, които ни подариха от Календара на Св. Валентин дори не им се зарадвах - толкова ни претрупаха с всякакви тайнствени и явни нововъведения, че... Аз съм от сравнително скоро в играта и беше предизвикателство да си набавя инвентара (от ПиТ), който вече не се пада от тайнствени обори и дървета. Разбира се има неща, които няма и да имам, но и това, което имам не е никак малко - от оборите и дърветата са единици нещата, които нямам.
    Това, което ме разочарова са нововъведенията, които са в ущърб на нас, темпото, с което ни заливат с допълнителни игри, умопомрачителните бройки за продукти и растения в куестите от читалището и десетките бъг-ове, за които ние си носим последствията и няма връщане - като нямаш падащи....еми да не си бързал!... като не ти отчете Календара - еми да си снимал!... примери - без брой. За селекциите нямам особени наблюдения, защото селектирам основно, когато има ББ и игра, но ми прави впечатление, че май не само при мен е така. Вчера исках да си купя първични селекции и се оказа, че на пазара са дефицит....да не казвам, че има от животни, от последни селекции, които никога не съм виждала на пазара, а аз го следя редовно. Ако БП продължат тази тенденция да ни орязват с ценни за нас ''удобства'' и заливат с игри, в които има кутии, даващи нищожни награди играта ще загуби огромен процент от интензивните си играчи... Човека е приспособимо животно - някой ще държат това темпо....до кога ли...?

    П.П. Към админите - форума предлага ли функция, която да активирам - от моя профил да блокирам профил на играч, който не желая да чета, защото глупостите, които пише ме дразнят и предизвикват. Не желая върху мен да се нанася тормоз от ограничен ум, тесногръдие, липса на толерантност и добър тон, както и елементарно уважение към ноу-хау на останалите играчи.
     
    MARV3000, ..koni.., amira и 4 други харесват това.
  19. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Няма.
     
  20. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    На мен за първи път от както съм се регистрирала - това са седем години, не ми се играе ...изобщо не ми се занимава с фермата, ни с пазара, нито с читалището, нито с Бахама, ни със селекция ...да не говорим за течащия в момента евент - даже не му знам името. Странно чувство е това .... като есеннен ден, с оплешивели дървета, пустеещи улици...гладни обори, не обрани дървета, неотворени писма....незнам докога.
     
    MARV3000, amira, Пума~` и 4 други харесват това.