Проблем с разсадника

Дискусията в/ъв "Архив на Помощ" е започната от Mermaid на 8.12.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. Mermaid

    Mermaid Обитател

    Вече трети ден имам проблем с разсадника . Само в основната ферма.Отваря се и изчезва до появата на сив екран.
    Нямам проблем с други опции в играта.
     
    Последна редакция: 8.12.21
  2. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Привет,
    Ще те помоля да оставиш ID; също така информация къде играеш (в браузър или в самостоятелния клиент), какво устройство ползваш. Почисти ли кеша? Ако е възможно, предостави снимка на въпросния "сив екран".
     
  3. Mermaid

    Mermaid Обитател

    ИД 34390087, лаптоп, браузър,сив цвят на целия екран.И читалището блокира с появата на zu jener... плюс слънчоглед и не можах да предам останалите буркани.Има ли шанс да се играе отново нормално в тази игра?
     
    Последна редакция: 9.12.21
  4. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Ами логнах се в твоя акаунт през браузър, разсадникът се отвори без проблем - виж.
    Като се появи въпросното "zu jener..." - просто изчакай 20-30 сек. да се зареди всичко в читалището; ако рефрешнеш, пак започва да се зарежда, т.е. в случая рефреш не помага. (А можеше и да помолиш някого да предаде бурканите с бисквитки вместо теб, вкл. тук можеше да пишеш в отделен пост, за да се види навреме.)
     
  5. Mermaid

    Mermaid Обитател

    Връщам се сега от работа и гледам проблема продължава, не мога да заснема диско танца на разсадника и как ме изхвърля от играта и то само в основната ферма, няма проблем на острова.
    Важно е аз какво виждам в моята ферма, а то е неизползваем разсадник.
    A ZU JENER беше само бонус към слънчогледа, който блокира читалището и загубих 40 минути да чакам да се случи чудо, преди да отида на работа, но не стана Ясно ми е от преди, че рефреш не помага.И екипа трябва да осигурява оптимални условия за приятна игра, а не да се моля някой друг да играе вместо мен в моя акаунт!
    Остава въпроса знаете ли как да се справите с проблемния разсадник в основната ми ферма ?
     
  6. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Да, важното е какво ти виждаш. А в случая определено устройството, през което играеш, не се справя с играта.
    Едното върви с другото, т.е. немският надпис и слънчогледа. А 40-те минути чакане пак говорят, че нещо при теб не е ОК.
    Форумният екип основно трябва да предоставя информация за предстоящите събития и да поддръжа информацията за играта във форума.
    За съжаление само със съвет да опиташ да играеш в друг браузър или в самостоятелния клиент или ако и там не става - през друго, но подходящо за играта устройство. Т.е. ти трябва да се справиш.

    Приятна вечер!
     
  7. Mermaid

    Mermaid Обитател

    МУШНУК, андроид Самсунг А 12 не се справя с играта,УИНДОС 10, или ти си нямаш понятие какво пишеш ?
    От поста горе стана ясно , че се занимаваш само с постване на инфо за бъдещи събития и то често грешни и екипа да предава инфо нагоре за проблеми в играта, което не прави защото БП не ви отразява,
    с други думи не си губи времето с този форум.И въпреки че нямаш никаква компетентност за проблемите в играта, раздаваш присъди за устройствата на играчите, за да прикриеш собственото си непознаване на ситуацията.Да допълня, освен често сбърканото ти инфо, търсиш загубени предмети и часове за предадени или неполучени разни неща .Ами това е всичко ,което правиш видно от твоите постове .И остави вече устройствата на мира?!И Кобрелия наистина е специалист, но явно няма време за играта .
    Приятна вечер.
     
  8. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Mermaid, Самсунг А12 е мобилно устройство. Приеми, моля, фактът, че играта официално не е предназначена за мобилни устройства. Т.е. каквото и колкото и както върви на тях - това е.
    Останалото оставям без коментар.
    Само ще добавя, че винаги можеш да се обърнеш с проблемите си към съпорт, както и с жалби и оплаквания относно действията на екипа, свързани с играта.
     
    .TAINNA. и troi333 харесват това.
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.