Плащане по банков път

Дискусията в/ъв "Архив на Помощ" е започната от Az2 на 28.9.16.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Здравей,

    Когато влизаме в акаунт на играч изобщо нямаме достъп до банката. Нито виждаме информация за това по какъв начин и с какво е плащано. Ако искаш можеш да напишеш по-подробно тук какво точно става, може някои от другите играчи да се е сблъсквал с проблема. Или направо се обърни към съпорта за плащания
    https://ssl.bigpoint.net/paymentsup...me=&game=171&instance=171&userid=&language=bg
     
    Az2 харесва това.
  2. koteto9

    koteto9 Старейшина

    немога да изпратя до съпорт защото не ми дава изписва грешка при данните а ТАКАВА НЯМА какво да направя явно не е само пеи мен ама ? не обръщат ВНИМАНИЕ
     
  3. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Тогава пиши на обикновения от там ще те прехвърлят към колегите с плащанията.
     
  4. koteto9

    koteto9 Старейшина

    би ки ми изпратила кинка на обикновения съпорт ДАНО НЕЩО СТАНЕ защото досега си пазарувам без нукакав проблем КАКВО СТАНА НЯМАМ НИКАКАВА ИДЕЯ
     
  5. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Долу под рамката на играта в дясно пише съпорт.
     
  6. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Защо е премахнато плащането с паричен превод ?
     
    ..koni.. харесва това.
  7. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    здравей, правят се някакви реформи с видовете плащания в банката, нямаме информация дали ще бъде пусната пак опцията за плащане по банков път и кога.
     
  8. koteto9

    koteto9 Старейшина

    такова няям ? нз
     
  9. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Да бе, нямаш xD. Я погледни тук:
    [​IMG]
     
  10. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    Смело, kote! Скролвай де, мишката не може да те изяде ;)
     
  11. -стефи-

    -стефи- Прохождащ

    Докато чакаме как да си купя ред и пълен комплект на помощната техника :cry:
     
  12. xari_myri

    xari_myri Ветеран

    кредитна карта нямаш ли
     
  13. -стефи-

    -стефи- Прохождащ

    нямам ;)
    за това искам да има и опция с превод:)
     
  14. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Ако имаш дебитна карта със CVC код можеш да направиш покупката все едно е кредитна.
     
  15. katrinkara

    katrinkara Напреднал

    Здравейте искам да си купя Пакет „Небесна градина – Любов в облаците“, но като си отворя магазина цената не е в евро както до сега а - 5,95 CHF. Какво точно става и да кажа че преди да се отвори магазина излезе прозорче на което пишеше за някаква греша с държавата ми не помня точно за съжаление много бързо го затворих дори не се сетих да го снимам. Моля за помощ..ID: 48544470
     
  16. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Здравей,

    А като влезеш в банката, горе в дясно какво знаменце виждаш? За съжаление във форума не можем да направим нищо, за проблем с плащането, ще трябва да пишеш на пеймънт съпорта, отново в банката горе в дясно има бутон за това, ако не можеш да се справиш там пиши на обикновения, ние ще придвижим проблема. Желателно е да опишеш най-подробно какво е станало и да приложиш снимка на прозореца който виждаш в банката.
     
  17. katrinkara

    katrinkara Напреднал

  18. katrinkara

    katrinkara Напреднал

    а това с писането на съпорта не знам как точно , когато го отворих ме питаше за начина на плащане не знам къде точно да задам въпроса си ..??
    и какво е пеймънт съпорта и обикновен
     
  19. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Пеймънт са колегите в германия, които се занимават само с плащания, обикновения разглежда всякакви други въпроси. Щом не можеш да се оправиш там, долу в дясно под рамката на играта отново пише съпорт, цъкни там на тема избери каквото и да е само да не е проблем с плащането. Ние ще придвижим проблема към тях. Само посочи верен имеил, тъй като на него ще получаваш отговори от нас.
    До колкото виждам, на първо време има проблем с локацията на акаунта в банката е посочено, че си в друга страна, а не в България.
     
  20. katrinkara

    katrinkara Напреднал

    да и аз така разбрах от прозорчето което ми се отвори при първоначалното ми влизане в банкатаче нещо със странато ми се е объркало, но защо
    и да ще се пробвам да напиша наобикновения съпорт
     
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.