Отзиви за играта през Юнити и Самостоятелния клиент

Дискусията в/ъв "Отзиви за играта" е започната от fares77 на 12.1.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. maqpan4o

    maqpan4o Младши експерт

    1. В занаятите: не отваря всички производства в доста от нивата им, показва празна страница вместо производсвата в съответните нива и продуктите за тях, особено последните им нива.
    2. Подаръци за съседите: раздавам няколко подаръка и повече не мога, защото не отчита даването. Иска непрекъснат рефреш.
    3. Пазара: искам да купя тор, но когато продуктът е изчерпан, т.е. някой ме е изпреварил, излиза надписа Продуктът вече е изчерпан, завърта се оранжевото цвете, т.е. играта забива и трябва рефреш или рестарт.
    4. Обиране и сеене, поставяне и махане на предмети от полетата: уж е направено, а при проверка се оказва, че е засято наполовина или изобщо не е обрано дори, или цъкалките не са махнати и/или поставени, обори, дървета необрани или животни ненахранени и т.н.
    5. Играта като цяло непрекъснато замръзва, овце се возят в количката, оранжеви цветя танцуват, мъкааааа ...
    Играя през клиента. В браузър е абсурд да заредя играта.
    Годината е почти преполовена. От Декември уж работят, но дали работят и как работят?
    Настоявам БП да излезне с официално съобщение за това, което прави и което не прави. Да каже от къде идват проблемите. Декември беше казано, че освен тези два варианта за играта, Standalone Client и Unity/WebGL имат и друга алтернатива. Ще има ли играта алтернативен трети вариант и кога? Време е да направят кардинални промени. БП да каже ще имаме ли нормална игра и кога!

    ID: 23564719
     
    Последна редакция: 30.5.21
    koteto9, Bamze, kakata13 и 4 други харесват това.
  2. gadost

    gadost Подрастващ автор

    Здравейте ! Два дни не можах да вляза ! Само ми пише -не можа да зареди моно. Устройството ви не поддържа нам си кво....Във форума не мога да пиша,иска да се регистрирам ! В съпорт иска да пиша на англичански (така се шегувам) ! Имам ферма на 159 ниво ! Използвам клиента от както влезе в сила ! И като кажем за проблем се почват хиляди обяснения като за компютърен специалист. Та питам -тази игра за забавление ли е или за закаляване на нервната система !? И когато има проблеми с играта винаги се твърди,че проблема е при нас ! А пробвахте ли това,а онова, ама влезте от тук,влезте от там ............... И нали е безплатна ,непрекъснато ни подканя да си купим нещичко ! И аз вече не знам защо продължавам се занимавам с тази ферма !?Лека вечер !
     
  3. .water.

    .water. Адмирал

    Никой не си мръдна пръста ,за да се оправи събитието играчите писаха обясняваха ,за тоя дето клати гората .Така и ще си отмине събитието и ще дойде следващото и пак ще е същото БП нехае вече и не вярвам ,че изобщо някой чете какво пишем то трябва да си абсолютно дебелокож непукист ,за да оставиш играчите да се мъчат да хвърлят ресурси и най-вече време и накрая да останат с пръст в уста заради това ,че някой е некадърен да си свърши работата .Ако това е начина да накарате хората да си купуват ъпове за това или онова е не сте познали ама иначе на всяко влизане нови и нови оферти те никога не се бъгват....
     
  4. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    от два дни компа много се товари. Ето какво показва диспечера на задачи:
    http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/bwy1622661816t.jpg
    [​IMG]
    Фармерама е 32 бита, а аз съм 64 бита ?!?!?!? Виждат се работата на процесора и колко памет използва клиента.
    При старта на евентите едва влезнах. До сега бера, садя, местя се от поле в друго поле със скоростта на охлюв. А компа вие ще литне. Моля да се предаде да оправят проблема. Играя в клиента.
    ID: 14069390
     
    Кобрелия харесва това.
  5. tani1980

    tani1980 Полубог

    Откакто почнаха днес евентите Мозила пак забива на 100% и не мърда оттам.
     
    .TAINNA. харесва това.
  6. buba62

    buba62 Главен болярин

    Играя през Мозила, нямам такъв проблем. Снощи се обнови версията и имах опасения да не се наложи чистене, но всичко точно, не се наложи нищо да правя.
    Но в никакъв случай не оспорвам това, че при теб има проблем, щом пишеш.
     
    .TAINNA. харесва това.
  7. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Проблемите се задълбочиха. Клиентът вече е много зле. Компа вие като на умряло. Въртят се оранжеви китки, овце се дундуркат в количката и не искат да си идат ... Едва влизам в полетата, едва ги обработвам. С всичко налично, сутрин обикновено обработвам цялата ферма за 5-10 мин. - обиране, садене, прелитане из полетата и т.н., после за 10-15 мин. оправям евентите. Последните 3 ъп-а на клиента направиха играта мисия невъзможна. Идва уикенд, утре е петък. Настръхвам като си помисля, че пак ще сме забравени от БП. Царе са на създаването на хаос в играта. Ако можех да играя през браузър, нямаше да рева, но от март месец не ми дават пущините! Оня, БП не го е грижа! Я да си прочете ОУП ? Има не само права, но и задължения!
    Моля екипа да натисне мазолите на БП. Настъпете го момичета :oops:

    п.п. Май са започнали да работят. Играта сякаш потръгна. Пу-пу дано да няма проблеми, че през уикенда ще е мъка :)
     
    Последна редакция: 3.6.21
    dedoto харесва това.
  8. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Знам,поне 97 /минимум/ възможности, когато един уикенд да бъде готин и изпълващ ! Ама много,много хубав! И всичките /97/- нямат нищо общо с БП, или нещо създадено от тях!

    П.П. Всеки си избира! Кога,къде и с КОЙ!:music:
     
    Кобрелия, .TAINNA., .water. и 2 други харесват това.
  9. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Зарадвах се в четвъртък, че клиентът се оправи и играта тръгна, но за кратко. Както предполагах, днес е събота и БП почива активно, както беше през седмицата. От 6 сутринта компа се пече яко. Вие, ще литне, процесорът е на макс, 100%, оранжеви китки се въртят място не намират, овцете с количката бутат бавно процентите, мъъка голяма.
    Само да кача снимките и ще покажа какво ми причинява клиентът от сутринта.

    http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=bwy1622878606y.jpg
    http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=bfi1622878651h.jpg
    http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=jdv1622878679o.jpg
    Сега на една друга ферма:
    http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=viu1622878720m.jpg
    http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.php?id=bwy1622878746g.jpg

    Не слагам целите снимки, само линкове. Иначе ще стане голям чаршаф. Голяма мъка е. БП сигурно пускат слабите си машини за уикендите, като мислят, че хората не играят, а са на разходка или на плажа. Срамота е да няма капацитет играта. Настоявам за бърза реакция от страна на БП >:(
     
    Последна редакция: 5.6.21
    dedoto харесва това.
  10. pineapple87

    pineapple87 Майстор

    Не искам да те обидя или нещо подобно, но не се ли замисляш, че проблема може да е в компютъра ти.

    Какви са му параметрите? Аз лично съществени проблеми нямам да влизам и играя Фармерама.

    Малко започва да повтръсва един и същи 2-3ма да пишат, все едно и също.
     
    mimi123123456 и xari_myri харесват това.
  11. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    FYI (for your information) :

    Процесор Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz 3.10 GHz
    Инсталирана RAM памет 4,00 ГБ (3,83 ГБ използваеми)
    Тип на системата 64-битова операционна система, процесор, базиран на x64

    Ако ти втръсва, моля те, не ме чети. Ако можех да играя през браузър, нямаше да ТЕ занимавам с проблема си, но не мога. Съжалявам, че те натоварвам. Проблемът не е при мен. Всичко друго, включително игри, работи без да товари процесора. Ако си спец в областта на компютрите, пиши ми на личен. Търся решение на проблема, а само БП може да го даде. В понеделник играта ще се оправи. Това, че само 2-3 пишат не означава, че няма проблем. Много играчи не пишат, защото не виждат смисъл.
    Извини ме.
     
  12. pineapple87

    pineapple87 Майстор

    Процесора ти е слабичък и най вероятно заради това имаш проблеми. Пробвай на по-нов компютър на познат за да видиш разликата.

    За съжаление с Unity е така. Изискванията към устройството са по големи.

    Не искам да звучи, че се оплаквам или недоволствам от писанията ти, но понякога трябва да погледнем и в нас, а не само да обвиняваме BP.
     
    mimi123123456 и .TAINNA. харесват това.
  13. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Извинявай за реакцията ми. Unity е за браузърите. А моите 4 браузъра не искат да прескочат бариерата от март и не ги ползвам за игра. Standalone Client е това, през което играя и е неприятно, когато се ошашави. Има играчи с доста по-слаби параметри от моите и пак играят и на двете места.
    Ти обаче ме накара да огледам всичко и открих, че Аваст антивирус спъва играта и товари процесора. Странното е, че е само за Фармерама. Не очаквах проблем от аваст, защото я ползвам от 12 г. Деинсталирах я и клиентът тръгна. Благодаря че ме чукна по тиквата :) Сега ще търся друга антивирусна.
    За процесора, не знам дали ще мога сега да сложа по-голям. За сега това имам, това ползвам.
     
    pineapple87 харесва това.
  14. pineapple87

    pineapple87 Майстор

    Пожелавам ти вече да нямаш такива проблеми. Между другото аз използвам антивирусната на Уиндоуса. Всичко друго утежнява работата на компютъра.
     
    kakata13 и .TAINNA. харесват това.
  15. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Дефендер, но не съм сигурна дали добре пази. Благодаря ти. Ще опитам и аз само с него. Благодаря :)
     
  16. tani1980

    tani1980 Полубог

    Днес при опит да вляза през Мозила ми излиза следният надпис:

    An error occurred while processing your request.
    Reference #97.7c2a3517.1623053083.186b54e8
     
  17. buba62

    buba62 Главен болярин

    Забелязахте ли, че клавишът Enter вече работи? И днес отварянето на сандъчета беше песен.
     
  18. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Да, бутонът enter и esc вече работят.
     
  19. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Играя през юнити, отварянето на сандъците е по-зле от всякога. Отварям един и се превърта на изобилие от дървета - 3-та страница, прехвърлям да намеря следващо сандъче за отваряне, отварям ииииии, отново ме праща на 3-та страница, пак при бонусите за реколта.
     
    .TAINNA. харесва това.
  20. buba62

    buba62 Главен болярин

    Филтрирай с търсачката и става лесно и бързо.
     
    ka-linka харесва това.