Нови растения, дървета и животни

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от pineapple87 на 31.8.14.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. pineapple87

    pineapple87 Майстор

    В играта постоянно се вкарват нови животни и дървета чрез мистериозните стръкчета и обори. Така е, но напоследък растенията които остават в играта след евентите са нула и такива за фермата не се въвеждат. Да всеки ще каже и сега са прекалено много, но тук всичко е въпрос на желание да ги сееш. Като нямаш такова ги оставяш на нула и се приключва с всичко. Затова не искам да виждам такива коментари в темата. Напълно излишни са. Темата я създам с цел предложение, тези които не искат нови добавки да не се включват по добре. Не ми се четат негативни коментари. Няма да включвам колко ТО да носи или от кое ниво да бъде, защото това е ненужно. Програмистите едва ли биха се съобразили до такава степен. Темата разбира се може да бъде допълвана от всеки със собствените си идеи. Надявам се темата да е обширна. :)

    Растения които наистина липсват във фермата и бахамарама:

    ориз - все още се чудя как може този продукт да липсва след растенията за сеене
    леща
    пъпеш
    патладжан
    магданоз
    сусам
    нахут
    евкалипт
    арония

    Животни

    бизон - определено животно което се отглежда във ферми по света
    охлюви - има доста ферми за охлюви по света, а и дори доста такива в България

    Животни които дори да не са фермерски за които имаме много примери в играта биха били страхотни попълнения

    жираф - имам огромното желание да видя анимация на обор за жирафи за бахамарама. Сигурен съм, че аниматорите на Бигпойнт биха се справила чудесно. Страхотно попълнение и стискам палци за това да се изпълни желанието ми. Би било великолепно.

    Дървета

    Бреза
    Върба
    Липа
    Акация - храната за жирафите
     
    Последна редакция: 31.8.14
  2. Тити

    Тити Подрастващ автор

    Черница колко пъти :eek:

    Айде сега негативни мнения да не пускаме ;) Да ти кажа честно вече им изпуснах края на хайваните и дърветата от късметчета, така че против идеята ;)
     
  3. bayVasil

    bayVasil Знаменитост

    Колкото и копър:p
     
    Тити харесва това.
  4. Тити

    Тити Подрастващ автор

    Ми личи си колко ги сее, щом не ги знае, че и нови иска :)
     
  5. pineapple87

    pineapple87 Майстор

    Да черницата и копъра са мой грешки. Изтрих ги от първия коментар. Знам, че са в играта, но в бързината да публикувам темата са ми се изплъзнали. Благодаря за напомнянето.
     
    Последна редакция: 31.8.14
  6. !ЕЛИЯ!

    !ЕЛИЯ! Професионалист

    Принципно ми е все едно дали ще има нови култури и дървета, не защото аз лично не сея , ами не виждам с какво ще разнообразят играта.Приложение евентуално в къщата или по някоя друга бройка във временни евенти.
    Би било по интересно според мен , ако с новите растения има няколко нови постоянни евента в читалището.
    pineapple87 , не мислех , че изричната забрана за друга позиция освен твоята ще я прочета именно в твоя тема o_O
    Така в темата има 2 корекции , един заблуден пост и друг насочващ го към правилния раздел. Не оставяш възможност нито за дискусия нито за доразвиване. Така си решил/а . Успех с предложението все пак:)
     
    Тити харесва това.
  7. pineapple87

    pineapple87 Майстор

    Не ме разбирай погрешно. Уважавам всяко мнение, но когато се създаде такава тема играчите винаги се нахвърлят защо се предлагат още растения и животни, за какво са ми, и тези са достатъчно. Не е така. Това е основната цел на играта, да може да се отглеждат колкото се може повече култури и животни. Насоката ми беше темата да не се оспамва с такива коментари, които целят да подкопаят предложението. Целта ми беше със всеки отделен коментар на тази тема да се добавят различни предложения от играчи за това какво още може да се добави във фермата. Какво растение или животно им липсва. Представяш ли си след всеки пост да има коментар "Ох стига вече", "Какво ще ги правим". Не е приятно. За мен точно добавките правят играта интересна. Всеки има различно разбиране за играта. За мен е това. И се извинявам на всеки които се е обидил от "забраната ми". Лека вечер.
     
  8. !ЕЛИЯ!

    !ЕЛИЯ! Професионалист

    Май неразбирането е двустранно както се оказа:)
    Основната цел на играта по презумпция би трябвало да са именно животни , растение и сие..
    Но когато въвеждането им е самоцелно се получават именно тези коментари от които искаш да се предпазиш:)
    Плевните ни са пълни с продукция , която залежава, а монотонното отглеждане на все повече култури вкарва в един коловоз от който концепцията на Фармерама не можа да избяга:)
    И в реалния живот фермера не инвестира време , труд и средства да отглежда и да им се радва , нали?
    Това ми беше идеята - не съм ПРОТИВ нови растения и дървета - против съм липсата на последващ замисъл:)
    С удоволствие бих подкрепила предложение доразвито с евенти, па дори и наградите им да не се адекватни на големите нива - с това съм свикнала.
    Със скуката не мога:)
    Пак пожелавам успех и съжалявам ако си ме разбрал/а погрешно.
     
  9. *mMm*

    *mMm* Кандидат за признание

    И аз се чудя как няма още вкаран патладжан.
     
  10. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Аз си мислех че може да се вкарат други животинки - да речеме Чакали, Хиени, Лъвове, Ай-Ай, Лемури - е разбира се - те са за острова.
    Много бих искал за фермата да въведат делфини, а защо не и обори за медузи, или за корали, или за миди.
     
    Последна редакция: 16.7.17
    .water. харесва това.
  11. .water.

    .water. Адмирал

    Да видим Караконджо дето се говори за това разширение на острова може и да има медузи скариди миди охлюви кой знае.
     
  12. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Прочетох че на земята в момента съществуват над 8 милиона биологични вида, ако махнем насекомите (ще си доставим още само торен бръмбар, за да има кой да ни бута торта до пазара) сигурно ще останат не повече от 1 милион - бозайници, птици, риби и т.н. Е, голямо разширение ще трябва за този цирк. А ако включим и растителното царство става мазало. И така като гледам на там отиват нещата. Всеки месец има по ново дърво и животно, браво... Явно екипа има амбицията всеки дзвер де шава по таз земя да участва в "шоуто за пари".

    И кога дойде време да предам щафетата на внучетата след 80-90 години (минимум, какво да правя... играе ми се :p).
    Ще им кажа с гордост и достолепие:
    - Виж, дядовото, къща не ви завещавам, че банката ми я взе... ипотекирах я... и пари за месо нямам, па то и месо не се намира вече лесно, откакто все китаец, де мърда, разбра че и то става за ядене. Ама имам една чудно хубава ферма. Ще наместя цаките и с трепереща от вълнение ръка ще зачета отваряйки хамбара
    - Завещавам ви 1 милион пилета, 100 000 крави, 10 000 мечки, 1000 лисици за кожуси и 1 мармот завиващ... мразех да ги отглеждам тези гадинки, крадяха ми шоколада от занаятчийската сладкарска фабрика.
    - Дядо, ама ти и фабрика ли имаш, значи сме богати - ще ахнат те...
    - Да дядо, всичко имам - гордо ще се изпъча. Ето тука, елате да ви покажа. Снимки ли... Не! Нещо много по-красиво. Вижте, чакайте... само да зареди... проклети 55 процента... сто пъти писах на тези проклети админи да ми изчистят кеша... Деменцията ги гони вече, трябваше да ги сменят преди години. А, ето... вижте! Не е ли прекрасна?
    Ще ми шибнат тогава унучетата две-три шамарчета от признателност за дългогодишния ми труд с който ги дарявам, а аз от радост ще се разплача. Семейна идилия, да и се ненарадваш, пу, пу... Дерзайте, юначни фермери :cry:


    П.п Така по свой си начин казвам НЕ на идеята, след още две-три години ще има хиляди гадини да шетат в този лунапарк... не и ферма вече. Да, за интерактивността и нови интересни неща в играта. Не на скуката, "нови" дървета и животни... в стара опаковка с лустро - само различният им вид.
     
    Последна редакция: 16.7.17
    Doremi и milkoga1 харесват това.
  13. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Ама ние мнозинството играчи искаме именно това - нови обори и дървета и растения за копане. Толкова хуабво изглеждащи неща пускат за някои събития, така ме е яд че не са за винаги - да речем леденото цвете. Толкова е сладичко и смипатично.
    А и съм сигурен че не само нив тука, а и играчите по чужбинско искат именно това. Дa се въвеждат основно нови дървета, и обори, и те така. Сега се сетих че може да въведат обори за щурец и скакалец, да увеличим малко бройката на насекомите, само с едни пчели си е жива мъка. Може също обор за омари, или за Муфлони, или за Мамути, Мустанги, птици Додо. Все пак в Зоомумба има птици додо и Муфлони, и Мамути. Зщо да няма и тука. Додото може да се храни с Гуараната, И без това освен за да падат изскачащи, и то от такива като мен дето не са въвели росата в играта не се позлва нито за храна, нито за някой занаят. Може да обмислят и да рззширят цветарството с някоя нова рецепта, ама не му е тука мястото.
    А и какви ще са тея внуци, дето няма да имат страх от бога и хорското мение и ще вземат да ният дядо си. За растрел са си направо, без съд и присъда. Маскаи с маскари. Не ферма, коричка сух и мухлясал гхляб не бих им дал.
    Така че ако внуците искат да имат ферма - да си я създадат самички.
    А и откъде знаете че след години много от животните няма да са изчезнали? Може това да е вид Ноев ковчег и внуците така да се запознаят с това което го е имало някога на Земята.
     
    Последна редакция: 17.7.17
    The.Farm харесва това.
  14. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Хе-хехехе... Добре де, предавам се, не мога да изляза на глава с васxD В крайна сметка няма кво да го увъртам... и аз си взех от новите оборчета 11 парчета :oops: И на мистър Пинки фазанско му се е прияло, ама де да видим какъв ще е късмета...
     
  15. БашФермер

    БашФермер Генерал

    Да, крайно време е да завъдим и бълхи :sleepy:
     
    Doremi, sm0uk3r71 и The.Farm харесват това.
  16. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Истории за въшки и бълхи из световната литература:

    из "Приключенията на добрия войник Швейк" -

    Покрай тях мина с метла в ръката един мършав и висок войник с измъчен вид.
    — Това е един учител от последната бойна рота, която замина за фронта — представи го пехотинецът, които седеше до Швейк, — сега отива да помете под себе си. Крайно порядъчен човек. Затворили го заради едно стихотворение, което съчинил.
    — Ела насам, даскале! — повика той войника с метлата, който със сериозен вид се приближи до пейката.
    — Я ни кажи онова за въшките!
    Войникът с метлата се поизкашля и започна:

    Въшлясва всичко, чеше се войската цяла,
    голяма въшка смуче кръв от нас,
    в леглото си търкаля си се генерала
    и преоблича се той всеки час.
    В войската въшките добре си плюскат,
    подофицери веч нападат те със страст,
    съвъкуплява се чевръсто с въшка пруска
    въшокът стар австрийски.​

    Измъченият войник-учител приседна на пейката и въздъхна:
    — Това е то цялата работа и заради нея вече четвърти път ме мъкнат на разпит.
    — Да, наистина не си струва и да се говори за това — великодушно рече Швейк, — но зависи в съда какво ще разберат под тоя стар австрийски въшок. Добре, че сте сложили там и това за съвъкупляването, то ще ги обърка и те нищо няма да могат да разберат. Вие им обяснете само, че въшокът е мъжка въшка и че на женската въшка може да се качва само мъжка. Другояче няма да можете да се отървете. Вие положително не сте го писали, за да обидите някого, това е ясно. Кажете само на господин съдията, че сте го писали за свое собствено удоволствие и както мъжката свиня се казва нерез, така и мъжката въшка пък се казва въшок.
    Учителят въздъхна:
    — Какво да правя, когато съдията не знае добре чешки? И аз му го обяснявах вече по подобен начин, но той се нахвърли върху мене, че мъжката въшка се казвала на чешки въшкар. Никакъв „фъшок“ — каза, — „фъшкар“. Femininum, Sie gebildeter Lerl, ist „тоси фъшка“, also masculinum ist „таси фъшкар“. Wir kennen unsere Pappenheimer!
    — С една дума — каза Швейк, — рунтава ви е работата. Вие обаче не бива да губите надежда, че всичко ще се обърне на хубаво, както казвал циганинът Янечек от Пълзен, когато в 1879 година му слагали примка на шията заради двойно убийство с цел грабеж. И познал. В последния момент го отвели от бесилото. Не можели да го обесят заради рождения ден на негово величество императора, който се паднал точно на тая дата. Обесили го на заранта, след рождения ден на негово величество. Голямо щастие имал тоя циганин, три дена след това го помилвали и щели да подновят следствието, защото всички улики сочели, че убийството е било извършено от друг Янечек. Та затова го изкопали от гробницата в затвора и го реабилитирали в пълзенските католически гробища.
     
    Doremi и milkoga1 харесват това.
  17. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Туй че си взел,лошо няма.Лошото е,че от 11 при супер късмет един фазан може(ама може и да не може)да удариш.А цялата офанзива с нови обори и дървета и децата вече го разбраха е в кинтите.Ако държиш да ги имаш,ша купуваш,иначе някаква вероятност на ПиТ,докат не сложат и там някакви още по тъпи ограничения.(и естествено после по вечето от тях да си стоят в инвентара-неизползваеми).
     
    BUTTERFLAYS и The.Farm харесват това.
  18. Doremi

    Doremi Старши болярин

    [[Fermerkaa]], .water., mushnuk и 2 други харесват това.
  19. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Наистина интересно е да го превърнем в игра. Всеки да добави нещо което липсва във играта от растителните култури (без животни)

    Вишна, касис
     
    Doremi харесва това.
  20. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Само не искам животни, защото после им правят селекции и безумни куестове в читалището, не обичам да селектирам, дори с комбайн. То и обори нямам и никога не съм имала, сега покрай складовете само. Преди години ако беше, щях да съм "за", но сега съм твърдо "нье" на войната. Заради суперхраната. :p
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
    Последна редакция: 18.7.17
    tani1980 харесва това.