Нова опция в събитиети "Подарък и Търговия"

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от milkoga1 на 20.4.17.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

Нова опция "ЛИМИТ"в събитието ПиТ

Гласуването е завършено на 4.5.17.
  1. Съгласен

    47.5%
  2. Несъгласен

    50.0%
  3. Нямам мнение

    2.5%
Разрешено е неколкократното гласуване
  1. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Тъй като винаги се поражда спора за равноправието между стари и нови играчи и невъзможността за придобиване вече на някой доста практични предмети(били за кратко или единично въведени през изминалите години).Доста теми са били пускани да бъдат разрешени за размяна и търговия,предмети като секвои,лологулденово,вълшебно и други и други от забранения списък,но за сега това не се случва.Донякъде това е добре,нормално е който се е трудил години наред,да има някакви придобивки,но пък е в ущърб на по новите играчи,темата е спорна наистина.Затова предлагам следното:
    Да се въведе опция"ЛИМИТ",което ще рече да кажем,да може да се допусне подарък или размяна на предмети от забранения списък,но в ограничен брой(примерно до 3 на едно ID за събитие).Като получения предмет съответно фермера няма да има право от своя страна да го разменя/търгува,а единствено да го ползва за свой нужди.А евентуално да има и лимит на получените чрез размяната или търговията предмети,но там да кажем да бъде около 5-6 за събитие.Т.е. да можеш да изпратиш или размениш до 3,а да получиш до 6 предмета.Това е един от многото варианти,които могат да се измислят,но поне биха малко раздвижили събитието.
     
  2. **kukundrela**

    **kukundrela** Стажант

    Ааа, да си ги нямаме тия! Те по-старите играчи имат повече, защото са копали много повече, правили са си математиката, кроили са стратегии, чели са, мислили са, експериментирали са, понякога са и плащали... и то не в тия условия дето имат новите играчи. По-добре новите да се напънат да мислят стратегии, а не да чакат някой да ги подравнява и приравнява наготово.

    Цялата идея ми звучи като оня виц за казана на завистта, дето се разправя за казаните в ада и грешниците, които врат в тях. До котлите на другите народи стои дявол с тризъбец и ги варди, за да не избягат, катерейки се по гърбовете един на друг. Само пред българския казан няма пазач. Ами да – ако някой тръгне да излиза, моментално останалите го хващат и го дърпат обратно надолу.
     
    Последна редакция: 20.4.17
    konstantinna, xari_myri и -.kiki12345.69- харесват това.
  3. -.kiki12345.69-

    -.kiki12345.69- Обитател

    съгласна със теб и бих гласувала със НЕ няколко пъти(ако имам възможност,новите и без това доста ги улесниха)
     
    ЧистаЕлкхундка и Каспаретка харесват това.
  4. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    не става дума за нов или стар и на кое казваш нов и на кой стар играч аз съм на 93 то ниво реристрацията ми е от 2013 ако се не лъжа не се смятам за нова а колкото до плащанията го правя всеки месец дори не подържам само една ферма с картата ми а са много тук става дума за нещо което е в играта и би трябвало всеки един да има шанс да си го има в фермата примерно да го направят след ново 90 да имат шанс за този вид дървета така ще бъдат много по мотивирани а колкото до сметките надали има някои който не би могъл да си сметне сам колко плод и колко изкачащи юе са му нужни но вие не муши ви е научила всичко наготово защо сам да се тормозиш акъла за сметки а не се извинявайте че го прави заради новите както и тези от 40 ниво така и аз на 93 1 во чета тя какво пишее така си и ти законите на БП са едни и същи и за теб и на този фермер който е на 40 ниво с една подробност че ти ще да си с 100 секвой а този на 40 няма и да има този шанс дори да види как изглежда дърво супер гигантска секвоя знай едно тук всички сме равни и еднакви и трябва да се дава шанс на всеки. П.С извинете ме за правописа но да се не повтарям нямам кирилица :D:D:D:D:D
     
    aylakz, лудакрава1, sovi4kata8 и 3 други харесват това.
  5. **kukundrela**

    **kukundrela** Стажант

    Аууу, с тоз правопис успя да ми докараш световъртеж рано сутринта. Точки и запетайки има и на латиница :D

    Първо - много горещо съветвам никой да не споменава във форума, че плаща с карта, защото крадците на ферми не не се целят в марулите и кокошките.

    Второ - секвоите като цялo бяха една от най-големите грешки на Биг пойнт и надали някога пак ще бъдат пуснати. За това, че от БП ги пуснаха мисля, че тях ги е яд повече и от вас за това, че старите играчи ги имат. :D Иначе бих се радвала да ги пуснат отново, мен не би ми пречило всеки да си има по 100 секвои, аз не се състезавам с другите и не желая никой да бъде ограничаван.

    Трето - много съжалявам, че някой, който играе 4 години смята, че единствената математика в играта е да си събереш с калкулатор какво се иска за куеста. Тъжно ми става, вярвай ми!

    И последно да си кажа - едно време Баша като пуснеше някоя бомба във форума как е направил нещо "невъзможно" за мен ("вещерски работи някакви", дет вика Караконджи :D ), съм се надъхвала да мисля, да разцъквам всички опции в играта, да обменям стратегии с играчи, за да разбера как се прави, а може би и да открия нещо още по-добро. И през акъла не ми е минавало да вляза тук и да пусна анкета, как него трябва да го ограничат, щото видиш ли, аз не мога да го стигна никога :D За мен поне това е удоволствието в играта - предизвикателството да откривам някоя тънкост и да я използвам на макс. Та по-добре се съсредоточете върху това да се развивате, а не да се чудите как другите да не се развиват, щото... "то така не е честно" :D
     
    stefi1121 харесва това.
  6. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Забранения списък беше въведен по съвсем друга причина, тези предмети бяха основния мотиватор за разбиване на ферми и измами м/у играчите. И дори с лимит връщането им като възможност ще породи същите проблеми.
     
    Каспаретка харесва това.
  7. .water.

    .water. Адмирал

    Не съм съгласна с анкетата по простата причина,че ще даде възможност на старите играчи да си прехвърлят секвои вълшебни дървета и т.н. от помощните ферми към основната .Едва ли някой ще подари на съсед секвоя да не говорим за лола дърво .Виж ако е за цъкалки разни пирати цветя птички и пчелички съм ЗА както аз и много колеги са пълни с такива докато други не могат да си обзаведат редчето.Бих ги раздала стига да мога.И да виждаш ли колежката Кукундрела реши мой личен проблем .Така мисля да кажа и на най-големия си син по-стара съм повече съм се трудила и работила и затова имам кола ти си по-млад по-малко си работил и такива екстри не ти се полагат .
     
    lyd_s_motika и ..koni.. харесват това.
  8. **kukundrela**

    **kukundrela** Стажант

    Пхахахахаха, ти това ли само ми разбра от поста? Сега да ти разреша проблема наистина На сина ти трябва да му кажеш: "По-стара съм от теб и затова в момента имам кола. Ти обаче си по-млад, имаш повече възможности и като се напънеш да мислиш, да проучваш, като си направиш добра стратегия и се трудиш, можеш да ме минеш и да си купиш самолет!". Новите играчи МОГАТ да минат старите ако се потрудят и мислят, четат и смятат, защото имат много повече възможности в момента. ;)
     
    MARV3000, kismit, ..koni.. и 5 други харесват това.
  9. xari_myri

    xari_myri Ветеран

    секвоите някога пусканили са на ПИТ
     
  10. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    Абослютно съм против.

    ПП:И относно моите деца - естествено сами да си я набавят колата която искат(винаги мога да помогна без да разберат;),но не ей така да им поднеса всичко) на готово всеки може.Живота е суров всеки да се размърда и да се справя,а не на готово.
    http://webstage.bg/detstvoto/2847-11-saveta-ot-bil-geyts-kam-uchenitsite.html
     
  11. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Няма спомен, но имаше любимци и ЛГ, не беше приятно преживяване за доста играчи :(
     
    ЧистаЕлкхундка харесва това.
  12. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    и пак ще се повторя не съм в час по български език а в игра в която изказвам лично мнение а колкото дали си се събудил или не това е въпрос на гледна точка как ти виждаш нещата правописа няма нищо общо с темата за която говоря.--- А колкото до моето дете не бих искала да копа а да и е изкопано и ключовете да я чакат на волана за колата
     
  13. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    По мои спомени секвоите никога не са пускани, както и лалогулденовото дърво. За любимците не зная.

    Просто е по-трудно за прочитане, съответно за разбиране на написаното, когато е с грешки и без препинателни знаци. Така мисля.
     
  14. tani1980

    tani1980 Полубог

    Секвоите и лалогулденовото не са пускани за подаряване, любимците също.Само на едно щастливо събитие на колелото на късмета можеха да се спечелят врани и сови, но не и да се подаряват.
     
    ficho_123 и mushnuk харесват това.
  15. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Със сигурност част от любимците бяха на поне един ПиТ, ЛГ дърво не изкара цяло събитие, защото беше голям проблем за всички страни и го махнаха малко след началото. За съжаление нямаме достъп до стария форум, за да потърся темата.

    Но да не се отклоняваме от същината. Аз съм против да се допускат подобни предмети на ПиТ.
     
  16. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Четох,четох и да ви кажа явно преобладава мнението против,ама честно да си кажа така и никой не изложи свестен довод защо е против?Било "нови"срещу "стари",това са поредните глупости дет се ръсят.Никой никого не кара на сила да си подари "нещото"на свой млад съсед,нали?И какъв е стимула за новите играчи аз пък да попитам,кат всекидневно четат тук кои,как за ден приключил евента и какви били тез жалби,да се понапънели и да си завършвали евентите.А ако не ви бяха тези благинки,дали и вие МНОГОГОДИШНИ,(да не ползвам думата стари,че взе да ми звучи грубо)играчи бихте успявали да си приключвате евентите?Силно се съмнявам.Друга теория за кражбите на фермите,ми сложете си качествени пароли и не ги раздавайте наляво и надясно и такъв проблем няма да има,поне не в такива размери,както е имало.И повечето откраднати ферми са били на близки и познати хора на играчите.А ако все пак има такива опасения,има варианти и други в предложението ми,примерно в едно събитие да има само няколко такива предмети,после на следващото събитие предметите да са други и така поетапно да се пускат някой неща.Аз не съм казал-айде давайте всичко от забранителния списък да се пусне вкупом и да настане хаос.Друго мнение имаше за сателитките,точно това пък засяга старите играчи(в повечето случаи де),защото само те евентуално имат такива предмети в сателитките си.Въпреки,че то си е ясно основно защо не се допускат голяма част от предметите на ПиТ-$$$$
     
  17. **kukundrela**

    **kukundrela** Стажант

     
    konstantinna харесва това.
  18. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Хубави спомени,ама не схванах връзката ;)
     
  19. **kukundrela**

    **kukundrela** Стажант

    Ми нощ е, лека е... :D
     
  20. Пума~`

    Пума~` Ветеран

    а аз разбрах, че само можем да сънуваме, да си разменяме домашни любимци на ПиТ. :D :D :D :D :D
     
    konstantinna и **kukundrela** харесват това.