Нека да пишем и говорим грамотно

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от TigarcetoSpas на 28.11.17.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. milkoga1

    milkoga1 Господар

    То всичко започна от скука.Ама те и войни са почвали така.xD
     
    DILQNADELI и KAtanasova харесват това.
  2. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    ай сега кункуреенция нищъ ;)
     
  3. KAtanasova

    KAtanasova Guest

    Щеш ни щеш, туй е пулужениету
     
  4. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    xDмале, ако с баша го ударите на майна, ще стане веселоxDпък, ако улови химикаля в цвят червен още поxD
     
  5. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Чи ко му е лошото да си селянин?
    8)

    П.П. След всичките писания кой близнал от медеца, кой какво заслужавал и т.н. обърнахте ли внимание, че унгарският играч отново е в топ10, т.е. и в играта?
     
  6. KAtanasova

    KAtanasova Guest

    Ааааа аз съм майна по мъж, едва ли мога да се меря с някой коренен жител на Майнинско.
    Абсолютно нищо. Аз съм дете на родители родени и израстнали на село, самата аз израстнах на село, нищо че съм родена и живяла в град. Гордея се с факта, че имам село все още.
    Това за селянката беше в смисъл, че хората от село говорят на диалект, ама то и в града ги има(дали защото от село са дошли?)
     
  7. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Някои хора. Да не генерализираме.

    П.П. Според мен номерът е да можеш да говориш и така, и така, според средата, случая и т.н.
     
    milena7004 и tani1980 харесват това.
  8. KAtanasova

    KAtanasova Guest

    Да, така е, не всички говорят на диалект.
    Талант си е да си простак с простаците и умен с умниците.
     
    milkoga1 харесва това.
  9. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Май всичко беше един голям фалшив балон.
     
  10. Пума~`

    Пума~` Ветеран

    Напълно съм съгласен ! Изобщо не си давам зор тук. Не ме интересува кой какво мисли, все пак това е една игра. Старая се да пиша разбираемо, но съм сигурен, че допускам и доста грешки, но какво да направя, каквото такова. :) Иначе наистина не е лошо да се пише правилно и грамотно ! Подкрепям всеки който има претенции спрямо правописа.
     
  11. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Ти си ок, за други фермери е приказката... Разбира се, всеки може да си пише както и каквото иска, даже ако желае и с пръст може да маже. В крайна сметка е въпрос на възпитание, а и показва доколко автора уважава аудиторията си.
     
    milkoga1 и Пума~` харесват това.
  12. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Сетих са за един дето "пишел на тъмно"xD, доста трудно се разчита понякога.
     
  13. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Аз познавах един, който четеше на тъмно и на обратно. Отиде си човека, а беше образ по своему...
     
  14. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Искате ли "снимки от старите ленти"?
    1-ва лента: пост 12
    2-ра лента: пост 16
     
    ZORBA13 и milkoga1 харесват това.
  15. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Котките са своенравни, имам си една пухла в къщи :)
     
    milkoga1 харесва това.
  16. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Ужастттттт,спомням си xD
    А питаш ли как е с двама.....:p
     
  17. KAtanasova

    KAtanasova Guest

    Котето и аз съм го срещала из форума, писането няма да го коментирам.
    Може да е сиамка, те уж били доста свонравни котенца.
     
  18. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Да Ви кажа, наскоро чух нови думи, които още осмислям... прошнумеровам! .... и входирам!....
    Искам и да кажа, че тенденцията се задълбочава, щом в БНТ има журналисти, които се изразяват по този начин и това постепенно се нормализира сред обществото.
    Мен не ме дразнят диалектите... аз съм родена и израснала в подножието на Врачанския балкан и всеки диалект ми е мил, както ми е мил родния край и бащиното огнище, грешките ... те са разбираеми в съвременното забързано ежедневие, маймуница нежелая да чета и затова подминавам такива постове, но... се дразня от "правоговора", който се сипе от медиите.
     
    tani1980 харесва това.
  19. tani1980

    tani1980 Полубог

    Аз съм го чувала в следният вариант - прошнуровам, номеровам и входирам.
    Някой ако се занимава с тези канцеларски, архивни, библиотечни и подобни дейности да каже как е правилно.
     
  20. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Прошнуровам си е съвсем нормална дума и означава - подшивам с канап или с шнур канцеларски документи, а входирам е измишльотина, която се използва в държавната администрация и означава - завеждам в регистъра на дадено държавно учреждение на документ, изпратен от външно лице или организация... Втората глупост се употребява публично особено активно от неграмотниците, които в момента са на власт.
     
    mushnuk харесва това.
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.