Невъзможност за извършване на плащане

Дискусията в/ъв "Технически проблеми" е започната от svetlozara_mm на 26.10.23.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. svetlozara_mm

    svetlozara_mm Стажант

    моля за помощ,не мога да извърша плащане и да си купя каквото и да било с реални пари.не ми приема кодът,получен по СМС , ако не мога да извършвам плащания щ е трябва да спра да играя, на нивото на което съм без помощна техника не мога,а и изобщо,налага се да се купуват някои неща,защо досега плащах без проблем,а сега вече не мога ? ИД 12869777 Питах съпорт,дори там не ми дава възможност за питане,всичко изчезва при опита ми да докажа,че не съм робот !!! Това проблем общ ли е или само мой и какво да правя?
     
  2. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей,
    Не ми става ясно за какъв код, получен чрез SMS, става въпрос. За този, който банката изпраща ли? А ако става въпрос за някакъв друг код, уточни, дай повече информация.
    Но по принцип за въпроси с плащанията трябва да се свързваш със съпорт.
    Няма с какво да помогна относно доказването, че не си робот. Даже не разбирам какво имаш предвид с "всичко изчезва", за да попитам колегите от другите екипи дали са се срещали с подобен проблем. Евентуално да опиташ отново да се свършеш със съпорт след излизане от играта, рестартиране на устройството и повторно логване в играта.
    Засега с това мога да помогна. Хубава вечер!

    П.П. Относно капча удостоверяването, че не си робот: липсва бутона за потвърждение ли? Ако е това, провери какво е увеличението в браузъра, колко процента е, ако е повече от 100, намали го до 100 максимум.
     
    Последна редакция: 26.10.23
  3. svetlozara_mm

    svetlozara_mm Стажант

    Благодаря за отговора. Но нищо не помогна от тия съвети. Не мога да се свържа със съпорт.Не мога да докажа,че съм човек ! Въртят се картинки с въпроси ,но не се стига до изпращане на запитването ми.
     
  4. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей,
    Защо не се стига до изпращане на запитването? Не успяваш да отговориш правилно на въпросите на капча удостоверяването ли? Или нещо друго?
    За кода така и не ми отговори дали става въпрос за изпратения от банката за удостоверяване на плащането или за някакъв друг код. Но какъвто и да е, сигурна ли си, че е бил правилно въведен? Опита ли да направиш повторно плащане?
    Хубав ден!

    П.П. Видях, че тази сутрин около 10:30 ч. успешно за направени две покупки. Заключвам темата като вече неактуална.
     
    Последна редакция: 27.10.23
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.