Надежда тук всяка оставете! (И малко градивна критика)

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от The.Farm на 29.1.16.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

Искате ли секвоите да могат да се закупят еднократно от банката, като специален пакет, с пари?

Гласуването е завършено на 8.2.16.
  1. ДА

    46.6%
  2. НЕ

    53.4%
  1. The.Farm

    The.Farm Болярин

    "...Имаше много въпроси относно експреса „Интерстръкче“ и изгодните дървета. Тези събития бяха горещи теми и за екипа. В крайна сметка трябваше да вземем решение, че не можем да върнем във Farmerama старото балансиране. Напълно разбираме, че това може би не е най-популярното решение сред общността. Някои играчи имат ъпгрейди за дървета и популярни дървета, които другите нямат. За съжаление, връщането на тези ъпгрейди и специални дървета в икономиката на играта би имало отрицателно влияние и би причинило повече проблеми. Това също бе много трудно решение, но като цяло доста полезно за играта в дългосрочен план..."


    Лошо, много лошо. Поне да ги пуснат като еднократна бройка за акаунт и закупуване от банката като специален пакет за реални пари. Това не би трябвало да се отрази на икономиката на играта, нали!? Всички други оправдания от ваша страна, за "трудни решения", за "би причинило повече проблеми" и особено това "полезно за играта в дългосрочен план", и т.н. звучат като евтин евфемизъм, да не кажа дори зле прикрито лицемерие и алчност за пари. Осъзнавам че тази игра е направена да печели пари (самия аз давам пари за играта) и екипа стоящ зад нея не са благотворително дружество "Да живей комунизма". Но още нещо не разбирам, обяснете, щом ще имат тези дръвчета, по ваши думи, отрицателно влияние върху играта, на кой гений му е хрумнало въобще да ги пуска отначало, та да се дразнят впоследствие играчите които не са имали възможност по ред причини да се сдобият с тях. Или отговора Ви ще е библейски: неведоми са пътищата Бигпойнтски. По тази линия и логика която следвате, може би на някой друг гений от екипа пак след време да му дойде идеята да пусне в играта дръвчета които дават парти билети или помощна техника, и същевременно пак след време на друг гений да му хрумне да ги спре защото, видите ли, имали "отрицателно влияние" в играта. За да може най-новите играчи който се регистрират след "бастър копчето"... и тях да нямат, както гулденовото дърво и секвоите, така ли?
    Що за извратен "социален експеримент". Нямам нищо против играта на "морков и магаре", но когато махнете морковчето, магарето спира да бачка!!!

    П.П. Защо си правя труда, да си хабя думите, ще си помислят повечето от вас. Глас в пустиня...
    1. Играта ми харесва.
    2. Не, ако сме единни.
    За това ще направя пак анкета дали играчите са съгласни да купят като последен вариант, това което се канят да не видим никога повече в тази игра.
     
    Последна редакция: 29.1.16
    desi232 и Zlobara харесват това.
  2. Zlobara

    Zlobara Активен автор

    Да пълна подигравка с тези които искат да играят . Аз останах с една единствена секвоя :(но както и да е успявам да приключа всеки евент. Лалогулденово дърво нямам, но все ми е тая. Но се чудя що за игра ще е това за един начинаещ . Много несправедливи неща има в тая игра , но все още не мога да я зарежа и продължавам да играя . Да му мислят начинаещите ако изобщо има такива . Друго си е да напълниш едно поле със секвои друго е да нямаш нито едно дърво .
     
    mell, .water. и Калисто харесват това.
  3. desi232

    desi232 Посланик

    не искам,искам да ги пуснат като награда или на ПиТ,а също може да върнат и влакчето
     
    -niksan-, slaytanic1878, buba.georgieva и още 1 човек харесват това.
  4. The.Farm

    The.Farm Болярин

    блажени са верующите защото тяхно е дръвчето небесно, ама ябълково
     
    1bobi харесва това.
  5. desi232

    desi232 Посланик

    зная че няма да го върнат,но надеждата умира последна,аз също нямам секвоя
     
  6. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Не не бих си купил. Реални пари за нереална игра не давам.
    А и си имам - 3 секвои и 2 дървета дървесна тор.
    Лично аз страшно ги мразя тея с лонголунденските дървета и не минава ден да не ги проклинам дано изгният да ги удари някоя светкавица или нападнат лонголуденски скакалци или някоя друга напаст ама - полза никаква.
     
  7. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Би трябвало да дадат възможност - дали с реални пари от банката или на П&Т - не да ни подрязват крилата. Разбира се, който иска ще си вземе който не - не, но това ще е негово собствено решение, а не натресено отгоре. Секвои имам, но бих си взела Лологулденово дърво. Ако се пуснат на П&Т едва ли ще има недоволни. Аз дори бих зарадвала някой с една супер секвоя ХХЛ като дарение, тъй като имам в повече и така ми седят в менюто.
     
    1bobi, The.Farm, NANA20151 и 2 други харесват това.
  8. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Викам и аз да си изкажа скромното мнение по въпроса.Някои ще се съгласят,други не,нормално.Аз гласувах с НЕ.Мотива ми е много елементарен,а именно ако започнем с такива предложения всичко липсващо в играта да започне да се закупува с реални пари помислете докъде би довело това.Ще доведе до 90% платена игра,а дали искаме това?Немците може би да,но ние обикновените играчи не.Наистина е несправедливо спрямо по новите играчи спор няма,несправедливо е към всички дори,но най ощетените са новите фермери,напълно съм съгласен с това.Но да започнем с предложения всичко да се закупува,това не.И в момента дори са много предлаганите "платени екстри".Ние сме бедна държавица,не можем да си позволим "удоволствието"да пилеем пари за виртуални удоволствия.Виж ако немците бяха предложили при достигане на ниво 200 да ни преведат по 1000 евро по лична сметка,това се казва стимул.;)
     
    georgiev, aylakz, bayVasil и 7 други харесват това.
  9. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Не става въпрос да се предложат да се купуват постоянно и многократно, а ЕДНОКРАТНО ЗА АКАУНТ, така мисля е справедливо, моля четете внимателно, а този който не би искал да си ги закупи да не го прави, така или иначе никога няма да ги пуснат на ПиТ, но по-важното е че не спазват собствените си обещания и идеи за експрес "Интерстръкче" - събитието ще се провежда периодично. Така са написали, нали, в FAQ - събития. Но явно правилата се променят и то явно много несправедливо за новите играчи. Тука не става въпрос за някакво безсмислено противопоставяне между стари и нови играчи в играта. Играчите не са виновни, било те стари или нови. А двойният аршин който прилагат създателите на тази идея, и нежеланието за компенсиране на неспазеното си обещание за периодичност на събитието.

    Замислете се! Или както съм написал по-горе -

    "По тази линия и логика която следвате, може би на някой друг гений от екипа пак след време да му дойде идеята да пусне в играта дръвчета които дават парти билети или помощна техника, и същевременно пак след време на друг гений да му хрумне да ги спре защото, видите ли, имали "отрицателно влияние" в играта. За да може най-новите играчи който се регистрират след "бастър копчето"... и тях да нямат, както гулденовото дърво и секвоите, така ли?".

    В ТОВА ИЗРЕЧЕНИЕ СЕ ЯВЯВА ЦЯЛАТА НЕСПРАВЕДЛИВОСТ, ТОВА Е!
     
    Последна редакция: 30.1.16
    aylakz, Zlobara и .water. харесват това.
  10. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    Лалогулденовото дърво можеше да се получи от Загадъчно стръкче само един път в играта.през 2011 мисля, че беше :)познай, колко хора го имат и на колко от имащите е в правилната нива;)xD
     
    lekence, arono_ele, 1bobi и 2 други харесват това.
  11. maurika

    maurika Активен автор

    Простете простичкият въпрос за какво служи секвоята:eek:
     
  12. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Три вида са - дават съответно супер тор, мими тор или дървесна тор.
    Ето тук можеш да прочетеш повечко - клик.
     
  13. mechopuh78

    mechopuh78 Guest

  14. maurika

    maurika Активен автор

    A да благодаря