Мистерията на билките

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от –divane- на 12.6.19.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. didipan

    didipan Прохождащ

    Благодаря!
     
    mushnu4ka харесва това.
  2. staneli

    staneli Старши болярин

    Безплатната игра пусна 5 бодлива гъба, 5 масл. роза и 3 воден плод /от 9 сандъчета/. Обачееее, не знам дали ще ми издържат нервите да рефрешвам постоянно за 9 сандъчета. Ще я карам на обори - през деня 8-9 часови /с валентинска саксия и яйчен пунш, редички/, а вечер ще слагам по-бавно ставащи обори. Пускат и от двата вида изскачащи, та, така...
     
  3. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Със сандъчетата от 48 игри събрах 552 семена. Още предния път не гонех 1-2 хода, а 3-4, този път даже и някоя игра с 5 имах (от заплес).
    550 семена са засяти (със взевъзможни "оръжия" ще бера 17 бр. от малко поле), надявам се да не съм се омотала с необходимите бройки от трите вида и след 33 минути да предавам вдясно.
    Вляво искам да стигна до 53 задача, СХ-та да взема. Оттам насетне лежерно и колкото толкова, даже няма да сея каквито събера семена. Да, бонусите +1 и т.н. от всякакви растения примамват, ама докато ги докопам, че съм отгледала доста повече жълт грах, отколкото бих с тяхната помощ.
    Успех на играещите!

    ПП1 Врътнах 132+50 селекции и малко култивиран карфиол за изскачащи, в началото започнах с дървета обикновени на 2 и 1/4 полета, а на 3/4 поле имах менажерии и секвои. Т.е. профукани 364 СХ (която на тоз ред нямам за какво да харча, вкл. не играя напр. за неонови обори), 550 Мими тор и около 800 СТ.
    ПП2 Ми, наиграх се, за днес ми стига :p.
    ПП3 Този път на пазара цените на китките започвали от височка ст-ст, могат евентуално да се направят мп (ако на някой му се занимава).
     
    Последна редакция: 13.6.19
    bubolina8, ПЕПЕЛЯШКА, jundra и 4 други харесват това.
  4. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    нямам китки за садене карам го полека:Dот първата мини игра 12 маслодайна и 2 бодливи:(
     
  5. kakata13

    kakata13 Старши болярин

    Дясната част е готова и някой милион сложен настрана.Сега ще събирам материал за лявата и мисля от 59 до края да ги отворя наведнъж да видя какво ще се получи като бонус за китките които ми трябват за читалището
     
    staneli, [[Fermerkaa]], pepa551 и 2 други харесват това.
  6. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    до днес нямах време за садене. Имам доста направени оранжерии, но спрях на първия бонус +1 в ляво. От изиграните до тук игри взимах по 9 сандъка, а семената от тях насях преди малко. После ще изиграя играта с бонуса и ще обера. След това продължавам със съкровищата, сеенето и се надявам да застъпя двата бонуса по някое време :)
    Материала за оранжериите събрах лесно с 8 часови обори невестулка, мишки, къртици и други. С храна и вода падат на 6-7 часа и без пропускане всеки обор дава по 1 лепило и 1 стъкло. Без да искам нацелих, защото ми трябваха тези животинки :)
     
  7. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Аз направих 60 оранжерии, сега ще открия сандъците, отварям ги и сея, дано с бонусите и СТ стане по-лесно, отколкото го мислих.
     
    .TAINNA. харесва това.
  8. dedoto

    dedoto Адмирал

    в ляво до 68 в дясно приключих и даже пуснах излишака на пазара:p
     
    .TAINNA., ПЕПЕЛЯШКА, [[Fermerkaa]] и 2 други харесват това.
  9. -georgi88-

    -georgi88- Главен болярин

    браво
     
    dedoto харесва това.
  10. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Като Ви чета, май моята основна грешка е че сея на малки поленца, защото вдясно съм го докарала едва до 51 задача. Сложила съм две полета с животни и дървета, заради счупеното стъкло и сея семената само на едно поле, но явно има по-добра тактика.
     
  11. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    Тук мога да споделя:
    Растение и дървета до като събера за 100 оранжерии,
    Меля, изигравам в ляво и засявам със супертор, мими бонуси каквито още може активирам въртя колелото и като обера минавам в дясно. Така завършвам и в дясно и всичко бързо на пазара, че тоя път пазара при мен по бързо се срина.
     
    .TAINNA., dedoto, kakata13 и още 1 човек харесват това.
  12. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    В ляво 65 игри, рових до сега да събера сандъци, врътнах колелото: 100% плевня и +1 за 6 часа, засях и чакам да обера, от дясно сега ще предавам, след час два, после ще мисля за по-нататък.
     
    .TAINNA. харесва това.
  13. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Има само МП да имаш на мен ми излезе около 300-400 милиона, но ми хареса това че не разбутах фермата си и продължавам с мързелуването
     
    ПЕПЕЛЯШКА, dedoto и kakata13 харесват това.
  14. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    Е да ама така в ляво не можеш изкара евента само в дясно .
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .TAINNA. и dedoto харесват това.
  15. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Взех редичките в ляво, сега боря дясната ;)
     
    ПЕПЕЛЯШКА и dedoto1 харесват това.
  16. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Така е но за половин година, се записах и аз взех един ред лежешката. Това ми хареса дано и занапред да са все така евентите ще ги играя:p
     
  17. dedoto1

    dedoto1 Редовен

    тука играя на големи тъй като ресурсите ми са съвсем малко така че напредвам ляво и дясно равномерно 70/66 :)и се успокоявам че има време още в краен случай ще добавя нещо от пазара :oops:
     
    [[Fermerkaa]], ПЕПЕЛЯШКА, kakata13 и 2 други харесват това.
  18. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    И аз се надявам на пазара, дано цените поднат поне десетократно. Тази сутрин стъкмих и втория ред, но ще опитам да стигна до край.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, dedoto1 и .TAINNA. харесват това.
  19. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Има време да съберете семената без да купувате. Моята тактика беше 6-8 часови обори два дни. Правих оранжерии и ги играх до първия бонус, а и за да взема първите семена. Чак днес имам повече време за игра. Обмених сандъците със семената и ги насях с всички екстри. Когато узряха, изиграх оранжерията за първия бонус и се започна. Успях да наставя три бонуса, а на малките поленца обирах по 13 бр от поленце. Така от обяд днес до сега взех двете редички в двете ми ферми без да се налага да тичам до пазара. Сега играя за останалите неща. Таинна има изиграни 59 ляво/54 дясно, а по-малката 45 ляво/58 дясно (не ми стигнаха оранжериите)
    Имам време да се позабавлявам още. Извадих пак оборите. Дават по равен брой лепило и стъкла. Като събера за повече оранжерии пак ще ги извадя. Ще изиграя оранжериите и ще сея. Имам още бонуси в ляво за растенията :)
    Доволна съм :D

    п.п.Завърших дясната лента. Лявата е с изиграни 63 игри :)
     
    Последна редакция: 17.6.19
    bubolina8, [[Fermerkaa]], pepa551 и 5 други харесват това.
  20. bubolina8

    bubolina8 Комисар

    От доста време не е имало такъв евент измислен всички да го завършат и да вземат редчетата!Поздравления:p
     
    Последна редакция: 17.6.19
    .TAINNA. харесва това.