МЕНТОРИНГ СИСТЕМА

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от tanyamery на 2.12.14.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. -Защо-

    -Защо- Напреднал

    ДА спри че играта почна да забива,всички знаем какъв си анализатор и доста се стараеш да го доказваш,но не си толкова интересен за колкото се мислиш п.п А аз съм глупак че се занимавам с само лаещи индивиди
     
  2. pif4o335

    pif4o335 Кандидат за признание

    Къде пък видя, че злобарствам или се чувствам пренебрегната?!?!!??? Апропо, руса не съм била нито ден в живота си, имах един неуспешен опит за "русо" - получи се като Алф, с цвят на прегоряла охра ... природата си знае работата :music:

    П.П1. Опазил ме Господ да диря внимание във виртуален свят...
    П.П2. Стария ми ник вече не е моя собственост, така че няма как да го използвам 8)
     
    Торнадо73 харесва това.
  3. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Ти откога смени полът преди пишеше в женски род,лелее.....е кой какъвто се чувства де няма лошоxD,а колкото до "дечкото" можеш си го казваш постоянно като застанеш пред огледалотоxDxDxD
     
    Valkaaa76 харесва това.
  4. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Тъй, тъй, не е луд този, който яде баницата, а този, който я дава.

    А пилета всякакви - и трудолюбиви, и мързеливи, и тарикати, и фантоми... В някаква степен и от ментора зависи какви ще да. Но при мен такива, дето не си мръдват пръста (или въобще не влизат в играта) не виреят дълго. А и с времето човек се научава с голяма достоверност да различава и новаците, и сателитките и т.н.

    А даже и такива пилета имало :inlove::
    [​IMG]
     
    Последна редакция: 7.12.15
    desi232, Eli1200, Zlobara и още 1 човек харесват това.
  5. .water.

    .water. Адмирал

    Човек се научава също така кой ментор е свестен.Ментор ,който чака да му цъкам на пшеница да дигам нива ,а той да лапа точки не вирее при мен .Ако си ментор 5 ниво и си си взел Дракона и вече ти свиди да храниш чуждите сателитки не нападай общо всички пилета.Няма такова нещо като безплатен обяд даваш получаваш не даваш гризваш дръвцето.Някои от вас тук знаят от личен опит какво е пиле да ти бие шута сещайте се защо.
     
    dima73 и Торнадо73 харесват това.
  6. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Обяснимо поведение за повечето ментори,да отворя една скоба аз съм ментор на 4 ферми обаче простата ми логика е колкото по бързо пилето стане 40 ниво толкова по бързо ще се освободи място за ново пиле оттам и точки,та пилето и да играе и да се трепи със собствени сили и без опит ще се катери по нивата седмици,та аз го сподпомагам изцяло защото на мен няколко десетки киша не са ми проблем,на който са му за него остава плачът че пилетата били мързеливи xD
     
  7. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Ей с това съм много съгласна, нищо в тоя живот (и в играта) не е безплатно.
    А за менторството - не може на всяко току-що уловено пиле да наливаш веднага, без да знаеш ще играе ли въобще или няма. Според мен е въпрос на договорка между ментор и пиле дали, какво, кога, как... Т.е. като начало да има няколко разменени совички и да се действа нататък по някакъв си начин. Т.е. трябва да има диалог.
    Но и не винаги менторът има възможност много да налива, това също не трябва да се забравя. (Поне при мен се случва...)
     
    desi232, joujoujouj и tani1980 харесват това.
  8. pif4o335

    pif4o335 Кандидат за признание

    Гледам и не вярвам на очите си... Това направо ме втрещява... Противоречи на на ОУП и на каквото се сетиш... Ти през колко минути си пиле?!?!?? Нали си правиш една ферма, минаваш през пиле и ако е дал Господ ставаш ментор... Какви тактики ми разигравате тук - изумена съм. Аз съм старомоден фермер, не разбирам какво ще е удоволствието от играта на едно пиле, което се назоба с кишове и не научи нищо за играта, да зоба, да зоба, колко да зоба, на 40 ниво като стане самостоятелно кой ще му мята кишове и ще му копа :mad:
     
    desi232 харесва това.
  9. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    Че що пък за нас? Всеки "копае" собствените си ниви, според възможностите и желанието си. Всички ние знаем, че малките нива се вдигат лесно и без много пънене и зор, се качва 40-то ниво. Не мисля, че нито единият от двамата (ментор/пиленце) трябва да се чувства задължен, огорчен, използван или измамен от ситуацията в която е поставен. Като не му оттърва, обира си крушите и търси други възможности. Ако можеш да дадеш нещо на другия в тази своеобразна връзка и това ти доставя удоволствие - защо не?! Но изказвания от сорта, че някой някому е длъжен...
    Казваш да си торим храстчето? Ми ОК! А на теб ако ти харесва повече нещо друго от алтернативните варианти - моля!

    Аааа, да! Щях да забравя - има и баници, чийзкейкове, кишове и какви ли не още вкусотийки! Но нали не мислиш, че трябва менторът да храни пиленцето всекидневно и безспир, а то само да предъвква и гълта поднесените на тепсия ТО? Какъв ще е смисълът от цялата тази система тогава? Да, склонна съм и на такива подаръци, но това зависи и от т. нар. пиленца!
     
    desi232 и pif4o335 харесват това.
  10. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    хахах.. нещо много си са объркалxDку си мислиш, че ще та рантутя, за да можеш да са пробваш на готово в лотарията на БП;)дъл ша ловниш круша или кокошкарник8)
     
  11. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Ментор на 4 ферми,вероятно към стотина сателитки...бре човече ти ставаш ли от компютру извъобще?xD
     
    lion8080 и georgiev харесват това.
  12. xari_myri

    xari_myri Ветеран

    абе как ще им е минало времето на пилците, те целогодишно са си класика,много обичам пиле на грил с бяло винце :p,
     
    agronoma22, kosdas, desi232 и 5 други харесват това.
  13. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Мммм,класика,наздраве!;)
     
    lion8080, georgiev и desi232 харесват това.
  14. pif4o335

    pif4o335 Кандидат за признание

    Жу, 'ората си правят пилета за да цоцат от ментора кишове които си мятат в основната... не е ново, имаше го и в зората на менторството, но такова нагло изказване като "пиле да те изрита" за пръв път чета у форума... Нямам думи в какво се е превърнал този форум... Миксо му липсва, на времето за намек за обида се получаваше седмичен бан... о, времена, о, нрави... ще замълча....
     
    Торнадо73, joujoujouj и sm0uk3r71 харесват това.
  15. zwezdi4ka

    zwezdi4ka Board Administrator Team Farmerama BG

    Може ли да помоля дискусията да продължи в приятни ухания :)

    [​IMG]
     
    desi232 харесва това.
  16. AIDA_78

    AIDA_78 Главен болярин

    Малиии... От кога не бях виждала форума толкова жив! Дебати, диспути и чаршафи от половин форумна страница не е имало от година!
    Извинете навирането между шамарите, ама не можах да се въздържа. За жалост не мога да взема отношение по въпроса - отдавна, ама много отдавна вече не ставам за пиленце; въпреки че се търкалям във фермата от почти самото начало още не съм дораснала и за ментор. Така че, оттеглям се почтително и сядам на първия ред с пуканки в ръка...:p
     
    Торнадо73, mushnuk, desi232 и още 1 човек харесват това.
  17. tani1980

    tani1980 Полубог

    Моля не го приемай така.Нито съм ментор, нито съм била пиле.Но все пак отношенията Ментор - пиле са двустранни.Щом ментора не е доволен и "изритва" пилето, значи и обратното също е възможно.Изобщо ни най-малко не ми е минало през ума, за злоупотреби и източване на ресурс, с цел облагодетелстване друга (основна) ферма на пилето.Със сигурност има такива пилета, както и такива хора в реалният живот за жалост.Може би защото аз не съм такава и не помислих от тази страна на нещата и пресилено употребих глагола "изритвам", за което съжалявам.Извинявайте ментори.
     
    [[Fermerkaa]], Торнадо73, mushnuk и още 1 човек харесват това.
  18. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Нали!!!Хубаво е да разбуташ осите и после да гледаш нещо толкова старо и изтъркано,като настоящия словесен въргал да предизвиква толкова емоции и напъни от всякакво естество.:eek:Млади и стари играчи, менторчетата и пиленцата им! xDНо пък стана интересно,стига да знаеш,къде и как да побутнеш!xDНай-вече-КОГО/защо/xD

    п.п.На тази ситуация и липсва само Михалаки /Миксо/ и забавата щеше да е пълна! Доста мразен,той бе е един много нужен инструмент на форума!!!xD
     
    pif4o335 харесва това.
  19. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    съмняам съ;)то нащо не бе любов не бе чудоxD
     
  20. -Защо-

    -Защо- Напреднал

    xDxDxDxDxDнали знаеш кой ги пишеше преди;) ма нема го дразна че ми забива играта, само са седа отсрани и чекам баш майстра да се набузае(така ухае приятно нали началник) и да почне да дава акъли.