Култивиране на растения - поредната подигравка

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от 0246 на 29.7.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Хехехе разсмя ме....ама и вярваш че БП ще ти улеснят хващането на бонус чрез който ще избегнеш да им купуваш кошничките,хехехеее мноо наивно наистина ,не разбирам такива играчи имате пролука да стават нещата по лесни пък ревете за ресурсите,мии целта оправдава средствата.....като нямаш средства го приемаш и все напред за да си ги набавиш,но да искаш БП сами да си резнат клонът.....отново се смея.!
     
  2. Kalina_A

    Kalina_A Активен автор

    Трябва да сложиш бонуса, който искаш да ползваш на слота и после да сееш.
    https://board-bg.farmerama.com/index.php?threads/Култивиране-на-растения.2364/#post-6928
     
    xari_myri харесва това.
  3. 0246

    0246 Обитател

    Предвид, че аз съм от хората, които смятат за нормално да стимулират добрите идеи и положения труд като си плащат за него, мисля, че играчи от моя тип са по-изгодни за БП. Разбирам начина ти на мислене, макар и да не го одобрявам, но изказът и тонът вече са под нивото ми, така че ще изляза от обсъждането.
     
    Doremi и Kalina_A харесват това.
  4. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    бурята, ясно ти е писал пролука;) а ако беше си направил/а труда да прочетеш за култивирането щеше да разбереш, че прословутия бонус се води отрицателен8)
     
  5. 0246

    0246 Обитател

    Имам чувството, че говорим за различни неща. Ти кой бонус визираш?
     
  6. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    тоз дет всеки хукна да гониxDувеличаване с 25% ефективноста на с тора
     
    Последна редакция: 2.8.15
  7. Kalina_A

    Kalina_A Активен автор

    И аз съм "за" финансовото стимулиране на добри идеи и труд. Ама не ме кефи да ми извиват ръцете. Трябва да се плащат само екстри и глезотиики (като например оная риба за домашен любимец).

    Иначе макс с 30-35лг аз хващах вс бонусина едно растение.

    Стига си се заяждал за глупости. Влез си виж в скайпа, да ми кайш едно честито поне :p
     
    Последна редакция: 2.8.15
    Doremi харесва това.
  8. 0246

    0246 Обитател

    Ясно. Бонусите с увеличаване на ефективността на супер-тора ми се струват малко рискови, защото с моя късмет ще хвана и всички екстри на негативните придружаващи xD Целех се към намаляване на времето за растеж и увеличаване ефективността на водата при дългорастящите, защото очаквах всичката събрана супер-тор да отиде за култивирането (както и стана ;)). Но това няма връзка с мнението, с което отворих темата. Идеята ми беше, че е дразнещо да налееш над 1000 растения, а да ти се върнат 600-900 примерно, да дадеш над 50 супер тор, а да ти върнат 10 и т.н. И основната причина - десетки култивирания поред не водят до бонус, а до "радвай се на"... и гореизброеното. Е, как да му се зарадваш -.-
     
  9. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Абеее и по 70 лг са отивали... не всеки път става с 35, това е било в началото....
    :)
     
  10. 0246

    0246 Обитател

    Мен явно ме гони някакъв карък с това култивиране, защото опитах твоя метод - промяна в резултата нямаше ;) Пак трябваше да се "радвам" без бонус насреща xD
     
  11. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    в началото са ловеше без тор и лг;)сега кът чета за ко иде реч ми става смешно колко бързо са се ориентирали бпxD
     
    _Gem_ харесва това.
  12. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Лично аз не мисля, че са пипали нещо от както го пуснаха пустото му култивиране, но сигурна не мога да бъда. Но си спомням, че по-добри резултати даваха големите оранжерии. А и в култивирането (както в доста други неща в играта) е вложена доза късмет.
    Ама пък колко време (освен като го пуснаха в началото, май беше 2013 г.) не му се обръщаше голямо внимание, а сега чепкаме нещо старо, хихихихи.
     
  13. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    ам нямаше секвои;)а сега изскочи духа от бутилката и юруш на маслинитеxDи кът го фаниш и нямаш тор си го гледаш не използваем или почва рев за торxD
     
  14. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Не помня преди секвоите или след тях пуснаха култивирането, а в този форум няма как да се види от датите на ФАЯ.
    Ама все пак юруша е отскоро, а култивирането и секвоите не са новост, просто много народ не е намерил и грам файда в култивирането. Но никога не е късно да се научи нещо ново и да се приложи, дори и от стари играчи.
     
  15. 0246

    0246 Обитател

    Абе, старо, старо... аз играя от 3 години, но досега не ми достигаха ресурси въобще да го започна. То може да е старо, ама не спим в тая игра я ;)
     
  16. metalABV.bg

    metalABV.bg Активен автор

    И аз хванах заветния бонус за 5 или 6 засявания,но си спомням,че платих 5 лалогулдена.
     
  17. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Някой играчи просто не са дорасли да минат по пътеката напряко,да напомням ли извън темата каква беше играта в началото....ще ми се да има демо версия с стария облик та всеки който мрънка за дреболии да влезе за час и да играе...сигурно ще запази мълчание на моментът и занапред като цяло,разберете колеги играта наподобява реалния живот,от млад студент не се става за година професор,от инвентар нож за хляб не се оперира с фабрика за месо,всяко нещо с времето си....и на мен уважаеми 0246 са ми ясни разсъжденията ти,бързаш да си напред искаш хоооп събуждаш се влизаш и като ти найзкачат ония ми ти бонуси и само брулиш с мотиката.....колкото до езикът ми...можеш да си прочетеш собствената публикация по мой адрес преди месеци,мисля както по държание спрямо хората така и по начин на игра във фермата имаш дооооста да учиш,казвам учиш не научиш,лека вечер на всички и...дерзайте това е ключът за успехът.!!!
     
    Valkaaa76 и desi232 харесват това.
  18. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Тооорнаааадоооо! :) Спакойса, бе човек! Усмихни се, просто си приказват хората, може пък да научат нещо. Не може всички да са приятели, не е и нужно, но тук си говорят за култивирането .... ко толко... Специално за теб, с усмивка :p:[​IMG]
     
    Последна редакция: 2.8.15
  19. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Верно бре па аз невежата кво ли разбирам от култивиране,тцтцтц ей тва е вместо да говоря за доматити на мама у селу аз тука разбрал-неразбрал....хубуу чи хората ми казват кво разбирам и кво не че инак ще се изложим пред професурти.....
     
    desi232 и Valkaaa76 харесват това.
  20. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    E, изложи се вече! :p За доматите на мама не се говори...те са просто наслада за небцето и душата ;)

    ПП: По темата (съвсем лаишки) - когато бе въведена тази опция нямах никакви ресурси, та камо ли да пилея наличното на вятъра. Наскоро (още преди да се развихри настоящия дебат) реших, че мога да опитам и от претърсването на малка оранжерия се пръкна "бонус", който въобще не ми оттърва, но няма възможност за отказване, начин да изляза от парника, освен с рефреш (има "зелена" възможност само за "Запазване"), а няма и вариант да започна ново култивиране. Четох, четох, но явно образованието не ми стига да се справя с проблема :oops: Въпросът ми е - как да продължа нататък?
    И още - като ви чета, тая работа, изглежда е като много други БП работи (например менторската система), кой се усетил навреме - усетил 8) Хм...разбира се да не забравяме и случайния принцип, но...май всичко е пари, приятелю, май всичко е пари...
     
    desi232 харесва това.
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.