Култивиране на растения - поредната подигравка

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от 0246 на 29.7.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. 0246

    0246 Обитател

    Уважаеми БП, култивирането на растения, дето сте го измислили, е поредната нелоша идея с опропастено бъдеще поради калпаво изпълнение. Някой за пореден път си е оставил не ръцете, а акъла в него явно. А "шанс за откриване на бонус" е типичната за БП боза и подигравка с труда на играчите, поради простата причина, че не е нито малък, нито среден, камо ли пък - голям, а си е направо - никакъв.

    Към момента въпросният шанс ми е глътнал безброй растения и над 1000 супер тор без да се сдобия и с едно читаво облагородяване, но пък имах многократно възможността да се "радвам" на по-малък брой растения, смешен брой пенита и ТО, като преди това с радост са били наляти по 50-100 единици супер тор. Трудно ми е да изброя опитите, в които и трите фази са приключвали без "да ми се падне" какъвто и да е бонус.

    В светлината на гореописаното препоръчвам на помощния екип да перефразира изречението "възможните бонуси, които можете да получите" на "НЕвъзможните бонуси, които със сигурност НЯМА да получите" -.-
     
    лудакрава1, pipi, tanyamery и 2 други харесват това.
  2. Dragonj120

    Dragonj120 Подрастващ автор

    Като използуваш някой бонус на слота , той изчезва или може да се ползува многократно ?
     
  3. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Здравей,

    Ако питаш за култивирането бонуса действа докато не го премахнеш. Ако е за занаятите там всеки е с определено време.
     
  4. Dragonj120

    Dragonj120 Подрастващ автор

    А като премахнеш бонуса от култивирането той връща ли се в хранилището или изчезва ?
     
  5. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    да
     
  6. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    да - връща се в хранилището

    или

    да - изчезва

    :p:)xD



    П.П. Бонусът се запазва и можеш винаги, когато пожелаеш, да го използваш отново.

    [​IMG]

    Като преглеждаш растенията със зелено тикче са наличните бонуси, които не са активни в момента (т.е. не са на "качени" на слот), а със зелена удивителна са тези, които са активни в момента.
    Само имай предвид, че ако освободиш някой слот, за да качиш друг бонус, то той се освобождава след 24 часа, или ако искаш веднага - трябва да платиш няколко 8 лг.
     
    Последна редакция: 1.8.15
    [[Fermerkaa]] харесва това.
  7. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    мии аз съм прост чиляк и отговарям простичко :oops:пък дано питащия да фани како е искал да каже лирическия герой;)
     
    0246 харесва това.
  8. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    мани, мани, спомени за класно по литература ми навяваш, а ме изприщваше xD
     
  9. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Уважаеми или уважаема 0246 култивирането изисква упорство и ресурси,нямаш някое от нещата или и двете заедно,ако мислиш че мижавите 1000 бр супер тор са ти гаранция за успех много бъркаш,просто си преценявай възможностите не всеки е А група хех
     
  10. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Тепърва и аз започнах да култивирам растения, искам да разбера:
    трябва да култивирам докато получа всички бонуси или мога да спра след като получа 25% ефективност на супер тор?
     
  11. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    получиш ли го спираш,кога ще стане...божа-БП работа хехеее
     
  12. 0246

    0246 Обитател

    Идеята на написаното беше, че нужните ресурси, съотнесени към полученото подобрение, са "кон за кокошка". В случая не смятам, че "групата", в която си като играч, има значение. Все пак, разумните хора рядко са склонни към разхищение, или както по-просто бе казано по-горе - рядко са склонни да дадат кон, за да получат кокошка. Независимо дали стартират сега или играят от години, независимо дали играта е целта и смисъла на живота им или е кратък повод да се разсеят в цветното си ежедневие, здравият разум обикновено работи със сходни параметри у хора със сходно ниво на интелигентност. Когато става въпрос за вероятност да получиш нещо, давайки друго, е добре вероятността да се движи поне около 50%, иначе кой ще налива в каца без дъно!?!

    Затова прецених, че на БП ще им е полезно да знаят какви усещания всяват идеите им у клиентите, пък може и решат да впрегнат мозък и да си изкоригират вероятните недомислици, защото не смятам, че поведението "като не ти харесва - не играй" може да доведе до качествени изменения. Аз лично предпочитам да дам обратна връзка и да изчакам за корективни действия, отколкото да зарязвам поголовно, без да ми пука.
     
    Мариана07, monkey100, -niksan- и още 1 човек харесват това.
  13. Kalina_A

    Kalina_A Активен автор

    Абсолютно съм съгласна! И аз съм изтръшквала по 1000 супер тор без резултат. Да ти кажа повече късмет имам когато използвам супер тор само за първите 2-3 скъсявания на времето и после платя 1 лг. за моментално култивиране
     
  14. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    :eek:ти сериозно ли говориш:eek:чак не вярвам на късмета си на второ зареждане го улових:Dсигурно щото е било преди масовото култивиране xD
     
    Kalina_A и 0246 харесват това.
  15. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    и аз улових бонуса за супер-торта сравнително бързо, за 2-3 часа, с малко супер тор и няколко лг. беше преди време, повече подробности не помня, но в никаъв случай не беше кон за кокошка. а за другите бонуси съвсем не помня, щото тях ги лових доста по-отдавна.
     
  16. Бисквитка-ММ

    Бисквитка-ММ Кандидат за признание

    Да споделя и аз моите опити за хващане на заветния бонус. Около месец търпеливо си култивирах карамфилите без супер тор. И чак когато вложих няколко гулдена в третата фаза го хванах на третия опит.
     
    лудакрава1 и Kalina_A харесват това.
  17. Kalina_A

    Kalina_A Активен автор

    Ооо, съвсем в началото и аз хванах всичко на карамфила. И съм забравила какво и как беше... Ама хванахме примоцията тогава. Ако сега успееш да хванеш бонуса за супер тор с две култивирания - отивай пускай тото веднага! :D
     
    monkey100, xari_myri, -Защо- и 2 други харесват това.
  18. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    xDможе и тъй да е, то едно нещо кът зашуми и бп го рязватxD
     
    xari_myri харесва това.
  19. mar4o

    mar4o Стажант

    Да питам по-опитните кога да активирам бонуса от култивирането, в смисъл когато цялата ферма е обрана и трябва да се засажда.
    Защото опитах преди засяването на две полета и не ми намали времето на зреене(такъв е бонусът)
    И още нещо - показва ли някъде, че бонусът е активиран?
     
  20. фермерчетовики

    фермерчетовики Професионалист

    Активираш го когато е готов. Бонусът действа само за растението от което е култивиран и няма срок на действие.
     
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.