Кино

Дискусията в/ъв "Архив на Помощ" е започната от Титан на 1.9.14.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mell

    mell Редовен

    Отговорът Ви Mrs.Cаpricorn /форумен модератор/ е меко казано несътоятелен.
    Първо - считам, че намирането на рекламодатели зависи както от страна на търговеца /БП/ , така и от негови представители в съответната страна., т.е. отговорете кои са представителите на БП в България и кой не си е свършил работата. Ако няма рекламодатели, модераторите от България уведомете БП, че в страната ни няма реклами, за да пуснат игри в киното и не на последно място им подскажете, че България също е в ЕС.
    Второ в киното не се гледат само реклами, но има и игри. Ако търговеца не знае, че няма рекламодатели в дадена страна, то работа на неговите представители в съответната страна /в нашия случай България/ е да го уведоми своевременно за липсата на рекламодатели, за да може търговеца да предприеме съответните действия да изпълнява задълженията си съгласно изискванията за дължима професионална грижа - т.е. търговеца да пусне не реклами , а игра. Отговорете кой не си е свършил пак работата.
    Трето твърденията, че някои гледат реклами или /и игри на територията на България няма значение, защото България от 2007г. е член на Европейския съюз, а в другите страни на ЕС гледат ежедневно реклами/игри /което води и до неоснователно обогатяван/. Напротив това, че някои от играчите от България гледат реклами/игри, а други не противоречи на изискванията за дължимата професионална грижа от търговеца БП.
    Четвърто има надпис на киното, че може да се гледат страхотни клипове. Факт е, че в България това не може да се прави и поставя потребителите в заблуждение.

    Моля, модераторите да не изтриват последващото изложение , а да го изпратят директно на мениджъра г-н Варун, /българският език е официален език на ЕС, затова превод на друг език не е необходим/ за отстраняване на възникналия от доста време проблем с ЛИПСАТА на клипове/игри в киното за потребителите от РБългария /същевременно в играта в киното продължава да стои надписа, че може да се гледат страхотни клипове/, докато в другите страни от ЕС има налично кино с клипове/игри и съответните награди от гледането на киното, което действие на БП противоречи на изискванията за професионална грижа в ЕС :
    БП е със съдебна регистрация в Люсембург /поне това е официалното представяне в сайта/,която е страна учредителка на ЕС . България също е членка на ЕС от 2007г. и е на територията на ЕС. В България не се гледат в киното нито клипове с реклама, нито клипове с игри от 1 /една/ година, докато в другите страни на ЕС гледат в киното реклама/игри всеки ден и получават и съответните награди от гледането , с което се и обогатяват определени потребители. С това си действие търговецът БП поставя потребителите от България в неравноправно положение спрямо останалите потребители от ЕС, което действие противоречи на изискванията заложени в законодателната рамка на ЕС за дължима професионална грижа от страна на търговеца БП. На територията на ЕС действат множество Директиви и Регламенти, които са наднационално право и пряко приложими за всички страни на ЕС, дори и когато противоречат на националното право.
    І. Европейската политика за защита на потребителите е изключително важен елемент за доброто функциониране на вътрешния пазар. Тя има за цел да направи Европейския съюз осезаема реалност за всички граждани, като гарантира ежедневните им права на потребители. Ефективното и коректно прилагане на потребителските права е също толкова важно, колкото и тяхното съществуване. Потребителите са ключовият фактор на вътрешния пазар на ЕС и поради това са централен елемент от него. В съответствие с член 26, параграф 2 от ДФЕС, вътрешният пазар обхваща пространство без вътрешни граници, в което свободното движение на стоки и услуги е гарантирано.
    Осигуряването на повече права за потребителите, увеличаването на благосъстоянието им, както и ефективната защита на тяхната безопасност и икономически интереси се гарантират от множество актове на ЕС.
    В член 38 от Хартата на основните права на Европейския съюз се предвижда, че политиките на Съюза осигуряват високо равнище на защита на потребителите.
    Член 169, параграф 1 и член 169, параграф 2, буква а) от Договора за функционирането на Европейския съюз (ДФЕС) предвиждат, че Съюзът допринася за постигане на високо равнище на защита на потребителите.
    Основната цел на Регламент (EО) № 2006/2004 е прекратяване нарушаването на законите за защита на потребителите при трансгранична търговия (например за подвеждаща реклама или дистанционни продажби). Съгласно практиката на Съда на Европейския съюз по Директива 2005/29/ЕО на Европейския парламент и на Съвета от 11 май 2005 година относно нелоялни търговски практики от страна на търговци към потребители на вътрешния пазар на ЕС когато дадена търговска практика отговаря на всички критерии, изрично посочени от разпоредбата на директивата, специално уреждаща заблуждаващите практики по отношение на потребителя, не следва да се проверява дали такава практика противоречи и на изискванията за дължима професионална грижа по смисъла на същата директива, за да може правомерно да бъде считана за нелоялна и следователно забранена. Елементите от фактическия състав на заблуждаващата търговска практика изхождат основно от гледната точка на потребителя, към който нелоялните търговски практики са насочени.
    Освен горепосочената Директива са взети под внимание и изменение на Директива 84/450/ЕИО на Съвета, Директиви 97/7/EО, 98/27/EО и 2002/65/EО на Европейския парламент и на Съвета, и Регламент (EО) № 2006/2004 на Европейския парламент и на Съвета.
    За справка : www.curia.europa.eu
    ІІ. Директива 2013/11/ ЕС на Европейския парламент и на Съвета от 21 май 2013 година за алтернативно решаване на потребителски спорове (Директива за АРС за потребители) и Регламент (ЕС) № 524/2013 на Европейския парламент и на Съвета от 21 май 2013 година относно онлайн решаване на потребителски спорове.
    Съгласно т.6 от същия Регламент : "Преди да подадат жалба в структура за АРС посредством платформа за ОРС потребителите следва да бъдат насърчавани от държавите членки да се свържат с търговеца по подходящ начин, с цел спорът да бъде разрешен по взаимно съгласие."
    За справка : Официален вестник на Европейския съюз
    Моля, с оглед на гореизложеното, търговецът БИГПОЙНТ да спазва изискванията на европейското законодателство касаещи професионалната грижа и да преустанови закононарушенията си спрямо потребителите от РБългария относно липсата на реклами/игри в киното, като пусне незабавно киното със съответните общообявени награди за всички потребители от РБългария.
    Надявам се, че спорът ще бъде решен коректно от страна на БП и то в кратък срок.
     
    milkoga1, pgs_major, neodim63 и 15 други харесват това.
  2. kosdas

    kosdas Анализатор

    браво меll преди 3 седмици изложих подобно оплакване но не като тебе с факти и ме изтриха надявам се поне твоят пост да го оставят и индийчето да го прочете
     
  3. mell

    mell Редовен

    И аз се надявам мениджъра да го прочете и да му обърне внимание и то сериозно , в резултат да пусне киното за всички. Не съм му писала, че ако се стигне до съд ще ми дължи за една година пропуснато кино сумата от 1440 пари за игра /лалогулдени/, както и пропуснати ползи, които все още не съм оценила но те вече ще са в евра.
    Ако не пуснат киното сериозно смятам да подам жалба до АРС по новия Регламент 524/2013, още в същия момент, когато се открият структурите и в България - от МС се работи по въпроса, до 2016 трябва да е вече факт. Смятам, че при повече потребители ще има по-голяма тежест. В играта съм melinda112, ако някой се интересува да ми пише в играта.
     
    Последна редакция: 1.4.15
    feniks160 харесва това.
  4. mamahadi24

    mamahadi24 Стажант

    б,аво mell доб,е си се обоснова.а дано има ефект Още мина.ата година нап,авих подобно изказване относно киното но никойне ми объ,на внимание изказването ми беше изт,ито дано на теб объ,нат вниманиеТова са хо,а на които от нищоо не им пука и си п,авят каквото си ис кат
     
  5. Valentin961

    Valentin961 Кандидат за признание

    mell, страхотен отговор!;) Също така БП може да пусне и собствени клипове за други игри или неща. Защо точно трябва да има чужди рекламодатели?:(
     
    Последна редакция: 2.4.15
    [LABOMBA] и Detuing харесват това.
  6. -kleiamandes-

    -kleiamandes- Стажант

    Причтели от други страни който играят играта нямат нашия проблем.Гледат клипове и трупат стотинки,пазарят и се развиват а ние сме 3-тия свят явно щом нямаме развитие.Осигурете реклами/клипове/филми иначе твърдението че се гледат униканите филмчета е лъжа
     
  7. elei52

    elei52 Кандидат за признание

    действай mell имаш нашата подкрепа, инициативата ти е чудесна, дано я прочетат от БП и решат проблема.
     
  8. Valentin961

    Valentin961 Кандидат за признание

    Нали знаеш, че БП няма да управят киното.>:( Те са "заети" хора.
     
  9. sneji22112001

    sneji22112001 Стажант

    Някои може ли да ми каже защо не може да гледам филмаo_O
     
  10. Valentin961

    Valentin961 Кандидат за признание

    Всички не могат!>:( Не си единствен(а)!:oops:Така че не се тревожи. Колко хора се оплакват, БП не ни обръщат внимание.>:(
     
  11. -kleiamandes-

    -kleiamandes- Стажант

    киното има оправия или го премахват или пускат реклами,така заетите БП може и да не смятат че за нас то е важно но така губят играчи,аз съм се отказала да си купувам лалота защото други страни ги печелят от кино а аз ги плащам.
     
  12. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Шапка ти свалям, МЕЛ, ако всички сме като теб, може и да ни обърнат внимание!
    Трябва да сме настоятелни, не може навсякъде да има кино, само в БЪЛГРИЯ не, ние права нямаме ли?
     
  13. zorro58

    zorro58 Главен болярин

    днеска има "кино" задачки , които каквото и да ги правиш не дават точки --------моля заповядайте да си поиграете
     
  14. leta24

    leta24 Стажант

    хахахахах, трябваше по-рано да влезна във форума и да прочета за киното
    а аз мина-замина покрай киното и натисна и все за мен няма филм и така вече трети денxD
    накрая помислих ,че трябва да имам билет за това кино и се чудих от къде се взема или купуваxD
     
  15. milkoga1

    milkoga1 Господар

    По принцип има възможност и за онлайн петиция,която може да бъде предоставена на БП.
     
    iabulka и черешка харесват това.
  16. koteto9

    koteto9 Старейшина

    какво това кино бе хора ядели се пиели се ? от 3, 4 месеца такова несъм виждал
     
  17. Valentin961

    Valentin961 Кандидат за признание

    Де да беше от 3, 4 месеца:sleepy:При мен е от въвеждането на промените.:mad::mad: Тия с повечето клипчета. То с тез рекламодатели хората ще пуснат 5 бради, докато се осетят. Най-добре е БП да пуснат свои реклами, ама кой да мисли.:mad:o_O:oops::oops:
     
  18. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Аз си реших проблема....Отивам в мола и гледам кино,хаха:D
     
    черешка харесва това.
  19. koteto9

    koteto9 Старейшина

    да ходим задно а