Инсталиране на Standalone Client

Дискусията в/ъв "Архив на Помощ" е започната от stoeva на 9.12.20.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. gigi_421

    gigi_421 Експерт

    Освен всичко останало, ако е пусната играта, компютърът работи така, все едно е на 100 години- бави отварянето дори на форума, трудно сее преминава от едно мнение на следващо и т.н.
    Съгласна съм с теб. Не сме длъжни да знаем английски и мисля, че трябва да има съпорт на всички езици, на които се играе играта. Могат да взимат пари от нас, а не могат да осигурят поне един съпорт на български език.
     
    dedoto и sm0uk3r71 харесват това.
  2. miglen4e1971

    miglen4e1971 Стажант

    и аз имам проблем, имам вече 3 икони на декстопа ,и като река да отворя , нищо празен екран, какво правим в случая
     
  3. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Погледни тук:
    https://board-bg.farmerama.com/threads/farmerama-версия-чрез-standalone.20629/#post-187329
    1. Необходимо е да изтеглите клиентската версия само веднъж. Многократното й изтегляне или изтеглянето й при всяко логване в играта може да доведе до проблеми с играта

    Деинсталирай, изтрий всичко и отново изтегли клиента. Инсталирай, рестарт и виж дали ще тръгне.
     
  4. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Чедоооо, станала си експерт с клиента. Аз с него не мога да се оправя. Влязох, обрах 2 полета и като се завъртяха слънчогледите - до безкрай. Почаках, почаках, па му бих хикса. Чакам сега Дядо Коледа да ми донесе един чувал лаптопи, да си включа 3-4 около мен и да играйкам. Тези хора /БП/ големи дяволи излязоха, кръцнаха ни всички благинки :cry::cry::cry:
     
    dedoto, kakata13, gigi_421 и още 1 човек харесват това.
  5. galateq

    galateq Стажант

    Инсталирах и пълна нула,нищо не отваря,празен и черен прозорец !
    Влезнах по старият начин,но там е голям цикъл....!
    Завърнах се отново в играта,но май беше до тук....ако не се оправи !
    За толкова години от 2011 все е имало проблеми,но като този не помня !
     
    dedoto и gigi_421 харесват това.
  6. ARTHEMIS

    ARTHEMIS Global Team Leader Team Farmerama BG Team Farmerama BG

    Уважаеми играчи,

    Разбираме недоволството ви, както и проблемите, с които е необходимо да се справите по време на тестването. Но, това не е каприз от наша страна. Както ви е известно, след нова година флаш плеъра няма да се поддържа. Съответно, в момента се търси решение, което ще ни помогне и след нова година да играем любимата си игра, без да имаме нужда от флаш. Именно поради това този тест наистина е много важен за нас. Той ще ни помогне да разберем причините за проблемите, както и ще улесни работата ни по отстраняването им.

    Много ви молим, независимо от проблемите, които ни описвате, да се настроите малко по-позитивно и да се опитате да тествате клиента, а след това, разбира се да ни съобщите отзивите си.

    Благодарим ви за разбирането и приятна игра!
     
    .TAINNA. и galateq харесват това.
  7. stoeva

    stoeva Подрастващ автор

    здравейте, работи, плодовете по дърветата не се виждат, не може да се засажда на полетата

    а има и още нещо - не може да се влиза в полетата
     
    Последно редактирано от модератора: 11.12.20
  8. gigi_421

    gigi_421 Експерт

    И как да се тества клиента за инсталиране, като той НЕ може да се инсталира? И защо всички по отделно да пишем на съпорт( а някои не можем, защото не знаем английски език), а Вие да обобщите всичката информация от форума и да я предадете където трябва. Проблемите са едни и същи при всички ни.
     
  9. ico86

    ico86 Младши експерт

    и защо на дърветата не се виждат узрелите плодове, а на полетата готовите за бране посеви?
     
  10. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Към настоящия момент се виждат при включени анимации.
     
  11. shanoar

    shanoar Стажант

    Всеки път ли трябва да се инсталира и минава през цялата процедура. При мен е точно така и е адски изнервящо. Едвам се сетих от 2010 година за парола и това също не ми хареса.При зареждането на оборите с храна страшно бави между почистване и зареждане с храна и като цяло забравяш до къде си стигнал.
     
  12. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Клиентът става все по-добър. Работи леко и бързо. Има още проблеми и се надявам да се оправят. Ще опиша проблем, който трябва да се реши.
    1. Писане на бележки и отговор на бележки.
    Снощи опитвах да отговоря на бележки от мои съседи и не можах. Вместо да извади курсива за писане с едно цъкане на полето над написаното, мишката маркира написаното като за изтриване. Не можах да пиша, а и съседите от това се оплакаха. Преди малко реших да опитам да преборя проблема. Получи се следното: след маркиране на написаното, успях да извадя курсива за писане след него. Със стрелка наляво го преместих най-горе и започнах да пиша. Само че с всеки написан ред, курсивът за писане се премества с ред надолу. Ако напиша 5 реда, той заминава някъде из написаното от съседа. Ако пиша нова бележка пак е така. С всеки ред курсивът за писане се мести все по-надолу и е объркващо. Ако сгреша, не знам къде да го преместя, за да коригирам.
    2. Дърветата в клиента. Ако може да се оправи визията. Да се вижда когато дървото е готово за обиране, когато е полято с дървесна тор и мими тор. Сега трябва да допирам мишка до всяко, за да разбера къде какво е. Особено важно е за гигантските секвои.
    3. В прозореца на клиента има неактивен инструмент за макс и мин на прозореца, както е в браузърите. Намира се горе в дясно между (-) и (Х). Ако може да се активира и прозорецът на клиента да се увеличава и намалява от там, а не през зуум. Зуума размазва всичко.
    4. https://www.techtrends.bg/2020/06/22/adobe-flash-death-7154/
    В тази тема казват, че вместо флаш, ще се използват работните стандарти като HTML5, WebGL и WebAssembly. Има ли начин фармерама да се играе в браузър, а не с инсталация? Може би HTML5 ? Много играчи са силни в тяхната област, но им е трудно да инсталират, деинсталират и т.н. и затова предпочитат игрите в браузър без инсталация.

    п.п. Допълвам какво още трябва да се направи: Форумът да не е обвързан с клиента. Трябва да може да се влиза в него отделно от играта, за да можем да влизаме и да пишем, когато играта не работи. Сега е обвързан с клиента и ако напусна играта от клиента, форумът ме изхвърля. С други думи клиентът ме задължава да съм логната в него, за да стоя и във форума. Никак не е удобно.

    п.п. 2 : Има проблем с отварянето на сандъците в инвентара (лява лента). Отварям сандък, взимам каквото ми дава и ме връща в началото на лентата. Дори да сортирам по някакъв начин, не остава на мястото, до където съм стигнала, а ме връща в началото.
     
    Последна редакция: 12.12.20
  13. bruk67

    bruk67 Стажант

    Здравейте ! При мен нищо не става ! Не може да се инсталира ! Бясна съм ! Прецака ми се играта ! Вече ми писва !
     
  14. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Не, не трябва. Инсталира се еднократно (и то ако през браузъра, без инсталиране на Standalone клиент не върви играта; или за проба и на игра през него). даже не трябва да го имаш повече от веднъж инсталиран. Самата инсталация създава икона Farmerama на дескотпа и от нея се влиза в играта. За паролите са казали, че нещо в бъдеще ще добавят.
     
    sm0uk3r71 харесва това.
  15. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    днес направо лети, да оправят визията за готовност на китките и памет на ник и пас ще бъде по сполучливо от юнито
     
    .TAINNA. харесва това.
  16. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    И аз съм много доволна. Лети и песен пея :music:Има още да се дооправя, но вярвам, че до празниците ще успеят да направят и стабилизират всичко :)
    Ще допълня, че адобе ми изпратиха покана за деинсталиране на флаш. Визията е същата, като за ъпдейт, само че е ънинстал. Деинсталирах флаша. След като играта върви през клиента, няма смисъл да го държа повече.

    п.п. Да допълня само (писах в другата тема, но и тук да кажа). Тествах едновременна игра през юнити и клиента след махането на флаша. Изумена съм! И на двете места играта стана много бърза и лека. Според мен флаша прави проблем на хората, които не могат да играят и на двете места. В момента съм отворила два акаунта. Един в юнити, един в клиента. Играта направо лети.

    Сега ще направя двупостие, за да се види проблема. В сателитките нямам много декорации. Там хванах проблем в клиента.В юнити не съм гледала.

    [​IMG]
    ID: 53319776, ID: 53100845, ID: 53100832

    Декорацията Рошко Барабошко има странно разположена удивителна - знака за обиране на точките. Удивителната е много по-напред от декорацията. Опитах да пеместя декорацията, но не мога. Излезнах от полето, върнах се и пак местих, но не отива където трябва.
    Подобен проблем има и в голямата ферма. Трябваше да вадя декорации, за да сложа сандък чудо. Махам цъкалките, но сандъка не влиза. Все едно мястото още е заето. Трябваше да излезна, да отида в друго поле и, когато се върнах, успях да поставя сандъка чудо. Мястото вече беше свободно.
    Правих експерименти и с полета, дървета, пак е същото. След премахване на нещо трябва да се отиде другаде и след връщането може да се поставя нещо ново.
     
    Последно редактирано от модератора: 12.12.20
  17. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    И изчакване върши работа, просто все още трябва малко повече време да влезе информацията за освободеното поле където трябва.
     
    .TAINNA. харесва това.
  18. tani1980

    tani1980 Полубог

    Новата подобрена версия на клиента също не може да се инсталира при мен.Изписва ми отново същото.:(
     
    фермерчетовики харесва това.
  19. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    А какво е "същото"? Ако качиш лога, описан тук, ще предадам да погледнат, да кажат има ли решение, що ли.
     
  20. tani1980

    tani1980 Полубог

    Изобщо не стигам до бял екран или логове.Ето това ми излиза при опит да инсталирам клиента и до там.[​IMG]
     
    dedoto харесва това.