Дискусия : "Чифт единици"

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от KAtanasova на 26.7.17.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    milkoga1 харесва това.
  2. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    "Реколта 2014" е официалното наименование, неофициалното - кестенова редичка. Но и без нея се получава, не веднага, но с много кратко време за растеж, т.е. би вършило работа. (А и ако се ползват алхимични продукти, още ще се съкрати.)
     
    fermer4etoo1970 харесва това.
  3. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Ако нещо не ти е ясно ще питаш,все още има колеги които обясняват с радост.;)
     
    georgiev и fermer4etoo1970 харесват това.
  4. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Това за супер секвоите към мен ли е? Имам предостатъчно супер тор - над 100 000
     
    The.Farm харесва това.
  5. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Значи ти си човекът, трябва ти само реда. И време за култивиране на нещо с голямо време - карамфил, роза, другото е лесно да си набавиш (щолен, самата невиност, руната от дървото) Избирай винаги за култивиране голяма оранжерия, с другите не се занимавай. На голямата имаш три опита и със сигурност ще ти даде облагородяване, обикновено на последния опит. Но може и по рано. Нужно ти е да ти се падне едно от последната колонка за "увеличаване на ефективността на СТ" - в отрицателното облагородяване, за да постигнеш моментното за даденото растение. Това е общо взето
     
    Последна редакция: 31.7.17
    fermer4etoo1970 харесва това.
  6. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Засипахте ме с инфо, трябва да го смеля и осмисля първо. Благодаря на всички за отзивчивостта!
     
  7. tani1980

    tani1980 Полубог

    Стигнах до 50 награда с 90 изиграни игри.:) Ама пусто му сеене почва да ми писва, а също и от благоволението на БП за % шанс при заровете. :oops: Този шанс, който зависи от БП никога не съм го харесвала.>:(
     
  8. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Може да поспорим по въпроса.Аз се захванах да култивирам и почнах от морковите нататък,смятам да стигна до края.Но не дава всеки път,много е относително,понякога и след 5 поставяния в парника,по три опита,нищо не дава.
     
    georgiev и The.Farm харесват това.
  9. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Да май си прав като се опитвам да се сетя, но сякаш аз съм бил с късмет почти винаги в големите, особено след като от начало бачках само в малки оранжерии. Все ми се свидеше за големи xD
     
  10. БашФермер

    БашФермер Генерал

    и задължително на плодородни полета, няма да хабиш ресурс за нормални, поне повече продукция и точки да вземеш, а и от всяко плодородно поле излиза предмет на събитието.
     
    The.Farm, SULIO_PULIO1972 и fermer4etoo1970 харесват това.
  11. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Тук може да поспорим по въпроса за падащите и дали си струва времето за плодородните и обикновените малки.Почти на кантар е,но по мое наблюдение зависи от самата ферма.
     
    georgiev харесва това.
  12. фермерчетовики

    фермерчетовики Професионалист

    Няма какво да спорим. След като активираш всичко сееш само на плодородни и става както го е написал Баша. Вземаш предмет от всяко поле и събираш рес в троен размер за същото количество супер тор, а тя е скъпа и трудна за събиране.
     
    mushnuk харесва това.
  13. terminatora78

    terminatora78 Активен автор

    реших да споделя нещо относно падащите предмети забелязах карамфила да ми става веднага след засяване с супер тор имах много от растението 5-6 пъти засях карамфила насъбрах падащия предмет достатъчно ми беше за редицата и разбрах от къде става всичко редиците които имам и бонусите в парника и самата невинност и щолена понякога като сега става карамфила за 2-3 часа все пак бонусите са за определено време с изключение на парника докато не се махнат винаги са активни.148 цели редици с тази 149 а точките никак не са малко.точките не ми се иска да ги пиша.
     
  14. БашФермер

    БашФермер Генерал

    202 малки квадратчета е полето, аз до сега не съм виждал да ми излязат от 202 полета 202 изкачащи, ако ще 5 купи да имам и 2 полка харита, но да речем, че излязат, същото е с плодородните полета - 1 поле=1 супер тор=1 изкачащо, просто повече ще поцъка, ще засее няколко пъти, разликата е в това, че продукцията ще му е повече и точките.
    1 супер тор ако е равна на едно изкачащо няма значение дали няколко пъти по 44 ще засееш или веднъж 202, крайния резултат е пак 202, но тук знаят колко харита съм раздал на пит, но от 202 малки, квото и да съм сял 202 изкачащи йок. само за новите растения не знам, тях не съм ги сял и нямам наблюдения, но преди мисля, че до карамфил беше или спелта, нещо такова, 202 от 202 беше мираж.
    А времето не е фактор дали си на обикновени малки или на плодородни, слагаш супер торта и то става, трябва му 1 мин повече за няколко засяванки.

    Като култивира растението освен действието на супер торта да търси и това, което дава 3% шанс да не ти използва супер тор при торене, засякох на всеки 44 полета ми вземаше с 85% от случаите по 42. две бройки са си две бройки, 20 пъти така и имаш безплатно засяване. Аз играя с лук, не с карамфили, че по го купуват на пазара и по държи цена, дава си на всяко поле изкачащо.

    За протокола - почти 22 000, без мноооого малко, сега ще бера и ще играя предполагам ще станат 22500, та ще ми останат около 2500 точки, днес трябва да приключа с това, защото ми писна на шапката това сеене. Сега извъртях пак 15 обикновени билета и 5 парти пак няяяяяма плевня, разорих се тия дни от към парти билети със сигурност над 60 врътнах и не ще да даде.
     
    Последна редакция: 1.8.17
    -dd76-, sm0uk3r71, лудакрава1 и още 1 човек харесват това.
  15. Dila1111

    Dila1111 Обитател

    Моля ви помагайте, при мен не изкачат тия неща и това си е , карамфил, праз, купи - няма .... Имам нужда от точно 100 още, за да взема реда (5 игри) ;( Моля ви пратете шейкър и благодаря предварително !
     
  16. sabchooo

    sabchooo Велик майстор

    При мен леко се повиши средният резултат - 138,46:D. За 104 изиграни - 14400 точки. За сега ме мъчат само генералите от единици, двойки и четворки. Мисля да спирам да сея вече от растението на събитието - има още 4200 бройки от него, които си чакат изскачащите за тях. Наградите , които остават за вземане не ми се нравят много. По-хубавите загадъчни и тайнствени ги взех, но резултата от тях е кръгла нула:oops:.Изхабих близо 2200 СТ, от които 600 по погрешка(наторих 3-те полета с растението от събитието, като и аз незнам защо, явно съм изпаднал в транс хахахахxDxDxD).
     
  17. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Значи аз казах,че ИЗКАЧАЩИТЕ са почти еднакви на брой от поле,независимо дали на плодородни или на малки.На поле може да се поставят около 43 плодородни,от всяко едно ако даде по едно,значи 43.На малки полета пак дава толкова(от 38 до 42-43).Никъде не съм казал,че от всяко малко поле излиза и изкачащо.Също така за торта,точки и време е различно и всеки според възможностите и преценките си решава на какви полета.Моята идея беше,че броя на изкачащите от едно поле са еднакви независимо дали на плодородни или малки се сее.А и на малките броя на реколтата е малко по голям,отколкото на плодородните.
     
    georgiev харесва това.
  18. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Аз сложих едно полдородно поле - с торовете и вода карафила ша микне 19 часа. Нито имам нерви, нито време, нито желание да го чакам. Не съм паралия да купувам пинки пай самата невинност и щолен и да ги пръскам за всяко ново растение. Ползвам ОБИКНОВЕННО голямо поле, тор и супер тор и ако имам Мими тор само при разсяването. После минавам на малки полета и така си карам. Ако растението е краткотрайно - като сега не позлвам и обикновенна тор, че лакомите дупета все дигат цените, а аз хиляди за 1 торба Лайна нема да дам.
     
  19. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Днес култивирах лук и ето резултата:
    - увеличаване ефективността на супер тор - 25 %... 12 % по-малко ТО при реколта и 10 % шанс да се използва 2х вода при напояване;
    - увеличаване ефективността на водата - 8 %... увеличаване ефективността на тор - 10 %;
    - съкращаване времето за растеж - 9 %
    - увеличаване ефективността на водата - 7,2 %;
    Това са облагородяванията, които сложих в четирите свободни слота за облагородяване. Не съм отварял другите два слота, тъй като останалите няколко облагородявания, които постигнах, не оказват влияние на времето за растеж.
    В крайна сметка, времето за растеж на лука с вода, тор и супер тор, щолен и самата невинност намаля на 2 часа и 20 минути за плодородно поле.
    Руната за ускоряване на растежа ми е активирана, онзи ред от 2014-та го нямам, сега какво следва?... Всъщност правилно ли се движа или бъркам нещо?
     
    Последна редакция: 1.8.17
    sm0uk3r71 харесва това.
  20. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Аз облагородяването не го признавам за нищо. Да се трепя да произвеждам 2-3 хиляди растение и да ги дам за облагородяване а после да не ми се падне нищо. Пресен опит имам. Облагородявах някакво си там плодче. Май къпини че имам близо 5000 от тях и не ми е жал да ги хабя за облагородяване. А и не е казано че ще го позлвам, просто ме човърка че не са зелени всички бутончета на всяко едно растение. От 12 опита - демек 4 зареждания с 300 зора ми се падна само 1 път облагородяване. Представям си каква набутвация ще е да хабя рози или недай си боже карамфили или нещо друго.
     
    Последна редакция: 1.8.17