Дискусия: Чешки корени

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от Styx на 13.4.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. radgx

    radgx Стажант

    Нещо ТрТ...нещо подобно :D . А може ли малко инфо за ПиТ и ЯМЧ ?
     
  2. cecka66

    cecka66 Прохождащ

    Друго си е да видя вълците като реална награда, а не да се надявам случайно да излязат от някой обор.
     
    baiete, Мариана07, todorovalidia и още 1 човек харесват това.
  3. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    ТрТ е тропически точки опит ТО е точки опит. За ПиТ Каспертка ти е дала инфо по-горе в отговора си..


    на зеления надпис може да кликнеш и там ще намериш каквото те интересува.
    за ЯМЧ - ето ти линк
    https://board-bg.farmerama.com/index.php?threads/мармалададжийница-и-майстор-мармалададжия.1932/
     
    черешка харесва това.
  4. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Ахаааа, хмелът почна да дава ТрТо на острова! :)
    Или май не! :cry::cry:
     
    черешка харесва това.
  5. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Не е. :cry:
    Обрала съм и дърветата и за това реших, че хмела дава ТрТО.
     
  6. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    Здравейте,
    грешката е фиксирана вече и си дава ТРТО .
     
    [[Fermerkaa]] и черешка харесват това.
  7. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Обичам те! xDxDxD
     
  8. baiete

    baiete Болярин

    Можеш да вземеш и хубави награди като изпълняваш само първото ниво /себърната/ на задачите от 1 до 6 не е нужно да караш наред . Така можеш и липа да си вземеш .
    п.п. А на 5 задача изпълняваш и 2 трудност /златна/ и имаш и обор за вълци ако все още нямаш и таралеж можеш да вземеш по същия начин . Успех ! ;) . А ако не успееш с Ежко Бешко ми пиши на ПиТ ще ти подаря :p .

    Едва ли ще пуснат куест с рецепта за ЯМЧ те вече са я пускали и се съмнявам пак да я пуснат аз от там си я имам . По вероятно на панаира от Ренцо да я дадат като награда от колкото награда от куест . Но се съмнявам
    ;)
     
    Последна редакция: 15.4.15
    -helixme4o- и черешка харесват това.
  9. _Gem_

    _Gem_ Младши експерт

    Чешкото събитие не е вълнуващо изобщо. Садя и чакам знамето, липите и вълците. Наградите според мен са добри - кажете му на младия продуцент, че един потребител е доволен от тях.
    Казах, че не вълнуващи, интригуващо, но... аз играя всички събития, като принцип ми е.
    По време на едно събитийце, ме нямаше обаче, защото бях отстранена от играта. Получила съм си реда и чакам ПиТ, за да моля хората за цъкалки.
    Да отговоря и на потребителите горе - рецептата за ЯМЧ е давана като награда някога си, когато аз не съм била играч още. Искам да кажа, че както Лалогулденовото дърво никога няма да се върне, така и тази рецепта няма повече да се дава като награда.
     
  10. siniger12

    siniger12 Стажант

    Моля някой от по-можещите играчи да ми даде съвет как да събера гранатите(без да ги купувам с реални пари), след като на 87 ниво с дракон, летяща катерица, ябълково-тиквичков пай, великденски мармалад и кекс от моркови ми излязоха на горската поляна цифром и словом 3 броя гранати и то от хмела. Не ми се мисли колко щяха да излязат от майораната. А скоро ще трябва да сея само майорана, защото хмела почти съм му получила бройките.
     
    черешка харесва това.
  11. radgx

    radgx Стажант

    baiete, разбрах те. Ще видим какво ще взема. Ежко Бешко май ще го взема единия. Ама за двата май ще се озоря :D
     
  12. черешка

    черешка Старши болярин

    Всичко това ти дава бонус точки към продукцията, която е засята. Със сигурност всеки ще ти напише различни стратегии, според тяхната игра, при всеки е доста различно. Но моята тактика от годините е една и съща и съм доволна - сея по-дълги растения вечер, според времето с което разполагам - ако ще вляза сутринта към 6, сея нещо 6-7 часово - репички например - принципно сея към 12 вечерта и влизам сутрин към 6, за това дадох пример с репичка, тъй като тя е по 6 часа, ако вляза по-късно към обяд, сея боровинки, аспержи, карфиол. Много играчи сеят рози и карамфил - аз не съм доволна, защото от тях не ми падат повече предмети. Но ако сея ечемик, ръж, спелта и праз ми падат близо общо 200 предмета, но на острова винаги сея кактус, ако имаш отворени лимонена трева, джинджифил - може и от тях, имам си дървета край полетата плюс полянката с животинки. Принципно при обиране на цветни градини, с предметите при мен не падат предмети за събития. :) Успех! :) Да допълня - при растения от събития винаги предметите са в доста по-малко пъти за разлика от другите растения.
    Ще ти споделя още една тактика - ако желаеш пробвай - събираш предмета, който е падащ и предаваш ден преди края на съответния куест. При сееене на цветя, предмети падат много малко - това съм го изпитала отдавна.И пак подчертавам - това е моя тактика, натрунала с опит и с времето. :) Всеки играе различно и различни тактики използва... :) Просто си засичаш при кои растения какви бройки имаш и ето това ще е твоята лична тактика за събиране успешно на падащ предмет.
     
    Последна редакция: 15.4.15
    milkoga1, -helixme4o- и Мариана07 харесват това.
  13. siniger12

    siniger12 Стажант

    Благодаря, Черешке. Ще опитам с нощни сеения на други растения и ще предавам накрая на куеста.
     
    Мариана07 и черешка харесват това.
  14. черешка

    черешка Старши болярин

    Няма за какво. Опитай. :)
     
    milkoga1, питър_пан и vanko22 харесват това.
  15. baiete

    baiete Болярин

    Моя съвет е ако ти е отворена руната с купите на дървото мъдростта да я дигнеш колкото се може повече. Аз нямам домашни любимци само руната на първия ден с праз на малки полета 130 бр. дигнах я с кукувиците но бяха по 80 - 90 МП и я направих на 30% . Успех и се надявам да съм бил полезен .;)
    Мисля ,че на 8 или 9 часа за парти билетите но не съм 100% сигурен .

    п.п. 8 часа пробвах го . ;)
     
    Последна редакция: 15.4.15
    черешка и Мариана07 харесват това.
  16. Роналдиня

    Роналдиня Кандидат за признание

    Първото ми бране е силно с карамфили (на малки полета)острова последното дърво в менюто.Купите на макс качени на дървото.За сеене след като си набавя растението или вечер съм си направила бонуси в парника за карамфили и рози ,за евент са ми доста полезни.

    ПП: но има и друго -имам свободно време.
     
    Мариана07 и snooker харесват това.
  17. Торнадо73

    Торнадо73 Пазител

    Тъй ли,мисля забележката не е към баете а за по горен пост където нищо писано въпреки многокомпетентната намеса не бе споменато,пък г-н Анонимко какво общо имат регистрации в случая не аз се хваля с години опит пък да имам рег от няколко месеца,трай си и недей ме разсмива.!
     
  18. snooker

    snooker Прохождащ

    Няма как да се окаже . То по отговорите и съветите си личи кой колко опит има в играта ;) А теб те съветвам да сееш репички, да видим до къде ще я докараш с евента ;)
     
    Торнадо73 харесва това.
  19. baiete

    baiete Болярин

    Хора не се заяждайте не е важно кой какво е казал важното е да помагаме с каквото можем който имат повече опит . За съжаление във форума вече не срещам хората от които съм научил много работи и със сигурност има още какво да науча като DAN63 , хонда80 , Баш , baiVasi , !ЕЛИЯ! и т.н. моля да ме извинят всички които не съм ги споменал . Голямо благодаря на всички ! :inlove:
     
    sashka_9800, -helixme4o-, patetoilieva_9 и 8 други харесват това.
  20. pif4o335

    pif4o335 Кандидат за признание

    Аз пък да попитам: за какво ви е тази рецепта за ЯМЧ??? На пазара има всичко!!! Освен това ако си купиш ЯМЧ и ако си го произведеш е едно и също, като сметнеш стойността на вложените стоки. В момента има толкова изгодно продаващи се животни, че и торта се трупа в торището без проблем, че можеш да изкараш без грам усилие на ден за 5 чатнита :) Пък и толкова често има подаръци на ЯМЧ, че така му се сваля цената на пазара, че направо не си заслужава :) Ех, няма ги играчите с екселските таблици вече в играта, няма ги :( Някой от тях си играят по навик, но тръпката я няма вече и не пишат във форума :( Начини да се снабдиш с рецепта колкото си искаш, но трябва мисъл :)
     
    черешка харесва това.
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.