Дискусия: Страховита нощ на маниаците

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 25.10.23.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Страховита нощ на маниаците

    В тази тема можете да споделите своите впечатления, стратегии и мнения за събитието.
    Моля, използвайте я по предназначение!

    Повече информация

    [​IMG]

    Желаем ви страхотно забавление!
    Екипът на Фармерама
     
  2. Bamze

    Bamze Болярин

    Здравейте, четох инфото за този куест, но дали правилно съм разбралаo_O :
    1. Отглеждаме Виртуална тиква.
    2. Събираме Пикселен плод.
    3. Произвеждаме касета Човекът тиква.
    4. Зареждаме Аркадна игра.
    5. Събираме Пикселно сърце.
    Него ли предаваме за стойност МП ?

    А мини играта играем за бонуси.
     
  3. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Това трябва да се играе под час, а аз пътувам за 5 дни от събота, така че го пропускам с кеф! Дано десетте монети панда не са решаващи за следващото събитие.
    Успех на играещите!
     
    bubolina8, ПЕПЕЛЯШКА и Bamze харесват това.
  4. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Привет, предават се виртуална тиква, пикселен плод и пикселно сърце. Приятна игра!
     
    ПЕПЕЛЯШКА и Bamze харесват това.
  5. Bamze

    Bamze Болярин

    Благодаря за отговора ;)
     
    mushnu4ka харесва това.
  6. Стойностите, които трябва да предадем са безумни - 126 000 за сандъка Пиколо, 183 000 за реда, 224 500 за всичко. :wuerg: И това на фона на стойностите за предаване: растение - 28, пикселен плод - 67 и пикселно сърце - 4084/24ч. - 21 обирания за времето на събитието. >:( За да се завърши евента или трябва да се играе под час, или да се плаща!!! :(8)
    В немско екипа коментира, че има руна, която в момента действа и едва ли ще бъде оправена до старта, и е в полза на играчите. Немският не ми е матерен и моля бг екип да ни осветли по въпроса за тази руна или каквото е там!
     
    koteto9 и -niksan- харесват това.
  7. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Да не са с натрупване стойностите който трябва да предаваме.
     
  8. Според мен не са, защото до 9-то ниво са във възходящ ред, но при следващите нива не е така.
     
  9. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    -niksan- харесва това.
  10. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей, става въпрос за ето тази руна:
    [​IMG]

    ПП1 За мен събитието е изпълнимо без плащане и без ставане по нощите, т.е. игра в рамките на под 13 часа през деня. То е ясно, че на специалното поле нещата винаги са били пипкави и бавни и изиграването ще отнема време. И този път няма да е по-различно.
    ПП2 Малка подсказка ;): задайте си въпроса какво е с най-висока стойност, как да се отгледа максимално количество от него и какво е необходимо за това.
     
    Последна редакция: 25.10.23
    .TAINNA. харесва това.
  11. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Събитие - Хелоуин нърд парти| Страница 2 | Фармерама EN (farmerama.com)
    пост 33, 36, 39, 40 - коментари и разяснения за бонусите: кога и как да се използват и продължават с въпроси и отговори за бонусите и играта

    Муши, ще подскажеш ли къде е тази руна? кога и как се активира? Моля те :)
     
    Последна редакция: 25.10.23
  12. Не съм Муши, но руните са на дървото на уменията. Веднъж отворена/активирина/ руната действа непрекъснато.

    [​IMG]

    Т.е. Аркадна игра, която дава Пикселно сърце, ще се става не за 24 часа, а с 10% по-бързо - 21,36ч. , ако съм сметнала правилно.
    И ако прилагаме Аркаден бустер на скорост, ще я обираме по-честичко. :)

    П.П. https://board-de.farmerama.com/thre...e-zum-event-halloween-nerdparty.118904/page-9
    Обърнете внимание на постове #164 и #179. Немският екип прави тестове, споделя на играчите и дава идеи.
     
    Последна редакция: 25.10.23
    tanyamery, лудакрава1 и .TAINNA. харесват това.
  13. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Да, точно така. И се надявам, че ако обърнеш получените пикселни сърца в стойност при предаване, мисията няма да невъзможна.
    Приятна вечер!

    Привет, предполагам, че си наясно, че техният екип е значително по-многоброен от нашия. А количеството ФАЯ и инфота е еднакво за всички. Но в никакъв случай не съм се разсърдила.
    Спокойна нощ!

    А нашият някакви си скромни подсказки. (Щото се е развихрила огромна дискусия, бъка от мнения и въпроси и т.н., и т.н.)
    Спокойна нощ!
     
    .TAINNA. харесва това.
  14. Факт. В немската дискусия не прочетох никъде въпрос за бъг-а с руната, защото никой и не е предполагал, но екипа информира играчите. Както и за времето на ставане на Аркадна игра само с руна и с руна + бустер.
    Спокойна нощ!
     
  15. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Хора, много е объркано! Много моля утре, като почне събитието да споделяте опит и стратегии, че ми е пълна каша....
     
    ..koni.., shiky, koteto9 и още 1 човек харесват това.
  16. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей,
    Изиграваш мини игрите преди да си обрала каквото и да било. Първите дни играеш за аркадния бустер на скорост. Добре е да спечелиш и бонус наградата, така ще имаш два от една игра. Но не е беда и само един да е. Два дневно са необходими, т.е. със сигурност ще ги имаш, мини играта не толкова страшна, вярвам, че ще се справиш.
    Обираш каквото там има в началото на полето. Храниш аркадните игри (имаш 6 храни за тях подарък) и разсяваш тиквите.
    Това е в началото. А после гледаш да си направиш храна за аркадните игри, да ги береш сутрин и вечер. Дърветата също го береш сутрин и вечер. И сееш тикви колкото можеш повече. Не бързай да предаваш.
    Най-важното според мен е да се изиграват игрите преди да се бере дърво/бере и храни обор. И да не се забравя да има налични тикви и плодове за храна за аркадните игри. Но и да не се произвежда излишно от нея.
    А в някой момент почваш да играеш за другите бустери, когато вече имаш достатъчно аркадни бустери. ТОгава може през деня да береш дърветата на 5 часа, нощем пак за 10. И да използваш бустерите за повече плодове.
    Дано с писанието си съм била полезна.
    Лека нощ!
     
    ПЕПЕЛЯШКА, tanyamery, koteto9 и 2 други харесват това.
  17. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Винаги правят да ние трудно,ами да го направят сееш предаваш. Трябва да висим в играта,да обираме по час.
    Започвам го без да си давам зор,ако взема реда е е хубаво.На една задача беше много объркващо и не взех реда преди години,този май ще е следващия ред който няма да взема.
     
    Последна редакция: 26.10.23
    ..koni.., .TAINNA., tanyamery и 6 други харесват това.
  18. С малко помощ от немско разбрах събитието. :p Не е толкова сложно. Растението е ясно - разсява се и се сее до несвяст. xD
    Преди да обираме аркадна игра е задължително да активираме аркаден бонус за скорост, за да я обираме два пъти в денонощие, защото стойността ѝ за предаване е най-висока. За целия евент ни трябват 11 аркаден бустер за скорост и 36 касета "Човекът тиква". Стартираме с 6 касета подарък, т.е. остава да произведем останалите 30. Като съберем 11-те аркаден бонус за скорост започваме да играем мини-игрите за пикселен бустер за растеж.
    Днес мисля да разсея растението, да обера 3-те аркадна игра без да стартирам бустер и да изиграя 2-те мини-игри, преди това тренирайки на сателитки, за пикселен бустер за растеж и аркаден бонус за скорост. Активирам пикселен бустер за растеж и обирам пикселните дървета. След 5ч. ги обирам отново. Спечеленият аркаден бонус за скорост го активирам утре преди да обера
    3-те аркадна игра. Така не съм зависима кога да изигравам мини-игрите, само да е преди второто обиране за деня на аркадните игри. ;)
    Това е стратегията ми без нощни дежурства. Успех на всички! Слънчев и усмихнат ден! :)
     
    Последна редакция: 26.10.23
    .TAINNA., tanyamery, bubolina8 и 3 други харесват това.
  19. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    За мини играта мога да дам един съвет. Под единия рафт трябва да се постави една част, а под оставащите два - по две. Че най-напред открийте тази част, която е само една под рафт, а след това си играйте да наместите оставащите четири под другите два рафта с комикси.
    И още нещо ще добавя. В зелено светват правилно запълнените празни места. А в червено - неправилно запълнените или изгризаните от книжния червей. Но изгризаните от книжния червей все пак могат да се запълнят от втората част.
    И ще повторя написаното във ФАЯ, че две съседни празни места се запълват с поставяне на втора част, която има комикс на същото място, като първото празно място.
    Приятна игра!
     
    Последна редакция: 26.10.23
    ПЕПЕЛЯШКА, mimi123123456, .TAINNA. и 2 други харесват това.
  20. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    [​IMG]
    Ден първи
    Изиграх двете мини игри успешно, с бонусите. Получих 2 аркадни бустера и по 1 за дърветата. Ако не бях успяла да взема 2 аркадни, пак за тях щях да играя.
    Активирах по 1 от трите вида бустера и 1 аркаден ми остана за довечера.
    Обрах оборите, нахраних ги и ги напоих. Обрах дърветата.
    Обрах готовите тикви и ги разсях.
    По-късно ще обера тиквите и ще ги разсея навсякъде. По някое време по-късно вечерта ще обера и оборите, ще активирам втория аркаден бустер и ще ги нахраня и напоя. Ще обера и дърветата без никакъв бонус.
    Ден втори и следващите
    Ще изиграя двете мини игри. Едната за аркаден бустер. Ако успея да взема 2, втората ще е за повече плодове.
    Ще смеля храна за оборите. Ще активирам бустер за тях и ще ги нахраня и напоя.
    С тиквите е ясно какво се прави. В режим 4 реколти за денонощието.
    Дърветата ще са в режим 2 пъти през деня, ако имам 2 бустера за намаляване на техния растеж, а ако нямам веднъж, и веднъж ще растат през нощта. Когато имам бустер за повече плодове ще го ползвам.

    Някъде на петия ден (понеделник) ще почна да предавам. Може и чак във вторник. Това ще го реша по-късно, не сега.

    П.П. По избрания от мен начин за подредба на полетата ми трябват 41 семена за цялото поле. (31 големи и 10 малки са.)
     
    .TAINNA., tanyamery и [[Fermerkaa]] харесват това.