Дискусия: Септемврийско събитие 2019 г.

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 18.9.19.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. gimitko

    gimitko Кандидат за признание

    От три полета карамфил имам три прибора (не знам изскачащите имат ли събиране):cry:
    Искам да питам, харитата има ли значение къде се поставят на полето или е все тая (не че имам какво толкова да поставям)xD
     
    .TAINNA. и ПЕПЕЛЯШКА харесват това.
  2. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Няма значение къде.
    :)
     
    .TAINNA., ПЕПЕЛЯШКА и gimitko харесват това.
  3. лудакрава1

    лудакрава1 Посланик

    Брейййй сандъка от вездесъщата маймуна даде 18 ножа и 30 вилици:D:D:D Да му се ненадявашxD
     
    .TAINNA., ПЕПЕЛЯШКА, dedoto и още 1 човек харесват това.
  4. dedoto

    dedoto Адмирал

    шест сандъка отворих и голям берекет 30 вилици и 16 ножа:wuerg:
    направо забогатях с тяхxD xD
     
    SKATAVKATA, .TAINNA., ПЕПЕЛЯШКА и 2 други харесват това.
  5. лудакрава1

    лудакрава1 Посланик

    С тея ножове до никъде няма да я докараме :mad::mad::mad:
     
    Последна редакция: 20.9.19
    iva-nia, .TAINNA. и ПЕПЕЛЯШКА харесват това.
  6. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Колко монети дава комбинацята макс, без бонуса за първа комбинация?
    Нацелих 2 комбинации за монети и двете дават 20 броя, така ли са всички?
     
    .TAINNA. харесва това.
  7. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    .TAINNA. и ПЕПЕЛЯШКА харесват това.
  8. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Благодарско, Муши,
    да си играя играта с тази комбинация, че другите награди за момента не са ми важни.
     
    SKATAVKATA, .TAINNA., ka-linka и 2 други харесват това.
  9. dobrinka1953

    dobrinka1953 Подрастващ автор

    Някой има ли наблюдение от какво най-много изкачат тези ножове?Животни,растения,дрвета.
     
    ПЕПЕЛЯШКА харесва това.
  10. lilimim

    lilimim Активен автор

    Във FAQ пише, че ножовете ще излизат повече от обори и производства. Ето:
    • При селектиране - 100% шанс за получаване на едно от двете изскачащи, като вероятността за двете е 1:1;
    • Селските вилици ще изскачат с еднаква вероятност от дървета/растения/обори/производства, докато селските
      ножове ще изскачат с по-висока вероятност от обори и производства, отколкото от растения и дървета.
     
  11. dobrinka1953

    dobrinka1953 Подрастващ автор

    Благодаря!
     
    ПЕПЕЛЯШКА харесва това.
  12. mimi123123456

    mimi123123456 Главен болярин

    От обори /7 и повече часа/ изкачат 1вилица+1нож
     
    .TAINNA., лудакрава1 и ПЕПЕЛЯШКА харесват това.
  13. lilimim

    lilimim Активен автор

    Само че на едно поле имаш 44 обора, освен ако нямаш сложени няколко манифактури и менажерии. 3 обирания на ден на трите полета са ти 384 броя вилици и ножове, които ти дават да изиграеш 8 игри заради вилиците( 384:47=8,17), а от ножовете ще имаш за 14 игри (384:27=14,22), но пък няма да имаш за 14 игри вилици. Вариантът е един ден растения или дървета, един ден обори и производства. Говорим за игра без моментно узряване(с кестеновия ред) или без моментно отглеждане на животни(с неоновите декори).
     
    Последна редакция: 20.9.19
  14. ivanivanivan

    ivanivanivan Стажант

    Здравей,
    Какво имаш предвид с израза "моментно отглеждане на животни"?
    За кестеновия ред е ясно, но това май съм го пропуснал.
    Успех :)
     
    ПЕПЕЛЯШКА и .TAINNA. харесват това.
  15. .water.

    .water. Адмирал

    Не знам как смяташ това с оборите ,но 44 обора със зайци не дадоха 44 ножа без Харита говорим.И да и аз искам да знам за моментното отглеждане на животни за пръв път разбирам ,че има такова.От снощи до сега от 99 обора със зайци има готови два прибора и остатък 45 вилици и 63 ножа .До края на събитието пак не могат да се съберат 384 броя вилици и ножове.
     
    Последна редакция: 20.9.19
    ПЕПЕЛЯШКА, .TAINNA. и dedoto харесват това.
  16. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    За моментното отглеждане на животни (някои, не всички) се използват едни цъкалки, намаляващи времето на растеж на въпросните животни.
    Само дето въпросните цъкалки вероятно ги обраха още на предпоследния ПиТ, тогава ми направи впечатление, че се търсят, после разбрах защо xD. Не зная колко цъкалки са необходими, някъде четох, че 20, но дали е така няма как да проверя. Вероятно трябва да имаш и редичката за въпросните животни. Другото условие е наличие на мнооого храна за даденото животно, четох някъде в странско, че един играч изкупува храна на неговия пазар.
    https://board-bg.farmerama.com/index.php?threads/Неонови-обори.16532/#post-133213
     
    Последна редакция: 20.9.19
    ПЕПЕЛЯШКА и .TAINNA. харесват това.
  17. lilimim

    lilimim Активен автор

    Става въпрос за моментно обиране на оборите от мечки, котки и мишки - обикновени или с подобрения. За целта трябва да имате по 20 броя от неоновите декори за съответното животно, защото всеки декор ускорява отглеждането на мечки, котки или мишки с по 5%, т.е. общо 100%, ако нямате нито един ред ускоряващ отглеждането на животни. Ако имате реда "Неонови обори 7" (ускорява с 10% за 2 часа ) може и с 18 декора. Поставят се декорите на полето и щом са готови се обират и започвате да храните мечки, котки или мишки с обикновена храна - те стават готови веднага както при кестеновия ред. Това е ако нямате реда. Ако имате реда, обирате реда и готовите декори и тогава храните животните. Внимание! Декорите действат ускоряващо само на съответното животно, за което са. Не можете да слагате различни декори или различни животни.
     
    Последна редакция: 20.9.19
    ПЕПЕЛЯШКА, milena7004 и .TAINNA. харесват това.
  18. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    И аз чувам за първи път за моментно обиране на обори:oops:, неонови декори, това цъкалките неонова котка, неонова мишка и т. н. ли имате предвид?
     
    .TAINNA. харесва това.
  19. lilimim

    lilimim Активен автор

    Не аз, а mimi123123456 пише, че от един обор готов за 7 и повече часа излизат по 1 вилица и 1 нож. Аз играя в момента с растения.

    Точно за тях става дума. На предпоследният ПиТ ги пуснаха за размяна и някои успяха да си вземат по 20 декора за 3-те животни мечки, котки и мишки. На последният ПиТ обаче не ги пуснаха. Защо ли?
     
    Последно редактирано от модератора: 20.9.19
    .TAINNA. харесва това.
  20. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Благодаря.
    Аз подарявах, но сега ще събирам, щом не чувам навремеxD.
     
    .TAINNA. и лудакрава1 харесват това.