Дискусия: Работа във фермата 101

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 27.4.22.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. Пастора

    Пастора Стажант

    една за една единствена
    един въпрос от мен - може ли едновременно да се тренират две животни на различни действия?
     
  2. Bamze

    Bamze Болярин

    Мисля, че може да заложиш различни животни и на трите умения едновременно.
     
    axmara и червената_шапчица харесват това.
  3. ТИН

    ТИН Обитател

    Къде са семената за кенаф
     
  4. staneli

    staneli Старши болярин

    На Дъждовната гора
     
  5. червената_шапчица

    червената_шапчица Главен болярин

    Благодаря ти! Това го знам. Въпроса е за търсенето през Puffin Browser по повод примера на mushnu4ka за "играчките" ни - телефон и таблет.
     
    Последна редакция: 28.4.22
    -niksan- харесва това.
  6. maimunka-1

    maimunka-1 Прохождащ

    къде се намира дъждовната гора
     
  7. Bamze

    Bamze Болярин

    Дъждовната гора е второто поле на Бахамарама./ това е островът/ Трябва да си го отворил/а от Дървото на мъдростта в Горската поляна за 250 звездички.

    -----
    Ето и малко сметки :
    За тренирането на Прасчо - 2 800 кесия, 196 туби, 520 тикви и за събуждането му - 3 640 кенаф и 210 банани и ананаси;
    За тренирането на Зайчето - 3 350 кесия, 186 туби, 480 тикви и за събуждането му - 3 640 кенаф и 210 банани и ананаси;
    За тренирането на Мечето - 3 100 кесия, 196 туби, 600 тиква и за събуждането му - 3 900 кенаф и 225 банани и ананаси;
    За тренирането на Гъсето - 3 650 кесия, 186 туба, 680 тиква и за събуждането му - 3 900 кенаф и 225 банани и ананси.
    Общо : 12 900 кесия, 764 туби, 2 280 тикви, 15 080 кенаф, 870 банани и ананаси.
    Разбира се отглеждането на кенаф, ананаси и банани може да бъде избегнато и заменено с 116 СХ.
    Дано да няма грешка някъде в изчисленията, надявам се. ;)

    Мисля, първо да играя за тренирането на Прасчо, после за тренирането на Мечето и ако остане време за останалите две животинки. Наградите на Прасчо и Мечо ми харесват повече и искам да концентрирам ресурса при тях.

    Приятна и успешна игра ви желая! :)

    П.п. Извинявайте, фермери, но този път сметките ми са грешни, не ги взимайте предвид!
    Верните сметки са на ravengard, тях гледайте. Извинявайте още веднъж, съжалявам, ако съм подвела някого!
     
    Последна редакция: 30.4.22
  8. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Има стрелка отстрани на пуфин където можеш да пишеш с букви и да търсиш
    на телефона си го прецаках пуфина
    на таблета ми работи.
     
    червената_шапчица харесва това.
  9. червената_шапчица

    червената_шапчица Главен болярин

    Благодаря! :)
     
    -niksan- харесва това.
  10. ivanzac

    ivanzac Подрастващ автор

    Има ли идея някой как се намират цъкалки които дават сандъци и бонуси след като в търсачката няма такава опция, а цъкалките са над 1000? Не става въпрос за тези с +.
     
  11. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Една тренировка дава една точка от съответното умение.

    Да, ако са различни животни.
     
    Последна редакция: 28.4.22
    Bamze харесва това.
  12. DAN63

    DAN63 Обитател

    Ако знаеш какво търсиш , го потърси с браузера , от падащото меню избираш опция : потърси в страницата
     
  13. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    2750 фермерска кесия и 166 туби за вода за всяко едно животно за всичките нива, т.е. 11000 растения и 664 изскачащи (както вече писа ravengard :))
     
    tanyamery, Bamze и [[Fermerkaa]] харесват това.
  14. p4eli4ka2

    p4eli4ka2 Активен автор

    ИД 37605996 Моля, помогнете ми?! Не мога да разбера в новата игра как да слагам прасето на позицията. Опитвам, но не мога. Играта я играя със супер игра. Благодаря, предварително!
     
  15. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    С мишката го извлачваш на едно от трите полета за трениране и го пускаш там, стига да имаш каквото е необходимо.
     
  16. p4eli4ka2

    p4eli4ka2 Активен автор

    ИД 37605996 Четох за новата игра, но пак не разбрах как и кога мога да активирам прасчо. Играя със супер храна. Означава ли това, че не трябва да ползвам мелницата в случая? Извинявам се, но съм объркана.
     
  17. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    най-напред каниш Прасчо да се обучава за фермер. Става като кликнеш на показаното с червената стрелка.
    [​IMG]

    След това иконата на Прасчо се променя. Изглежда като показаното тук:
    [​IMG]

    След това Прасчо трябва да тренира три умения. За това са означените с "9" полета. Но трябва да имаш налични фермерска кесия или туби с вода или тикви.
    Цъкваш върху означеното с "3", държиш бутона на мишката натиснат и преместваш Прасчо на едно от полетата за трениране, играта позволява да го пуснеш там само ако разполагаш с това, което е необходимо. Изписва какво трябва. Вижда се една лента с времето на тренировката:
    [​IMG]
    След като изтече времето лентата се запълва, става цялата зелена, тогава трябва да кликнеш на Прасчо, за да напусне полето за тренировката.
    За да направи следваща тренировка (на същото поле или на някое от другите), ще трябва да събудиш Прасчо (или със супер храна, или с произведеното в мелницата).
    За вземане на основните награди Прасчо трябва да изпълни уменията, които виждаш в полето, означено с "4" на голямата картинка.
    Това, което виждаш на означеното с "5" трябва да е еднакво с това на означеното с "4". Тогава си изпълнил всичко необходимо за нивото.
    След това следвай указанията в самата игра. И естествено ако имаш други въпроси в хода на събитието, питай.
     
    Последна редакция: 28.4.22
  18. ivanzac

    ivanzac Подрастващ автор

    Говоря да търсиш в инвентара.
     
  19. .water.

    .water. Адмирал

    Сигурно щеше да отнеме по малко време и писане ако просто беше отговорила на въпроса който зададох не съм молила за уроци какво как да ползвам просто съжалявам ,че попитах все пак дискусията е за въпроси ,а не за уроци не знам защо се държиш по този начин и продължаваш ,но човек като има малко властчица и си показва рогата.
     
    dedoto и червената_шапчица харесват това.
  20. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    От друг играч ти беше отговорено какво дава въпросния сандък преди да посетя форума, нали?
    Приятна вечер!
     
    .TAINNA. харесва това.