Дискусия: "Малки помощници"

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от Кобрелия на 31.5.16.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. AIDA_78

    AIDA_78 Главен болярин

    Няма да забравя като пуснаха на колелото "Мишка - търсач" - култовите 80 точки! Все още си ги държа в склада от сантимент!
     
    staneli и milkoga1 харесват това.
  2. bayVasil

    bayVasil Знаменитост

    ВръзкаркаxDxDxD:p Аз пък са насрррррах от кеф като ми се падна "Ленивец с коктейл" - 20ТО на 3 часа, яката работа:)
     
    SP-10 и AIDA_78 харесват това.
  3. staneli

    staneli Старши болярин

    Ааа, ленивеца го подаряваха при регистрацията на акаунта.
    Ами Лазарската кукла? Що радост беше - 70 точки за 7 часа, четири поленца...., , па и полски дувар прескачахме заради нея xD. А си спомням, че в една от задачите искаха 35 ангорска вълна, с толкова пот и труд изкарана, сърце ми се късаше като я предавах, ама се утешавах с мисълта, че ще имам кукла, дето дава толкова много точки.

    По темата: ще играя новия, макар инерцията да я загубих още на втория ден от сегашния куест.
     
    Последна редакция: 31.5.16
    darksky111, ficho_123 и *iovana* харесват това.
  4. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    А помните ли какво ставаше като трябваха яйца в някой куест? Пазарът още не беше динамичен, почти никой не продаваше яйца, голямо цъкане падаше за да се уловят...
     
  5. AIDA_78

    AIDA_78 Главен болярин

    :D Първият куест, който играх беше някаква сврака, на която давахме бижута. Тях пък получавахме като ги заменяхме за продукти. Е, те тогава какво висене беше за яйца!
    Дано ни простят спама, но като погледна назад, разбирам че играта е претърпяла огромно развитие и това, което играта е сега, няма нищо общо с това, което играехме някога. Така че ако сте недоволни от нещо ново в играта, помнете, че ще променят скоро нещо друго, което отново няма да ви харесва и ще забравите това, което ви дразни сега ;)
     
    nivata1, milkoga1, darksky111 и още 1 човек харесват това.
  6. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Ще играя куеста, както винаги и ако ми е писано ще го завърша.
    За промените, за тези, които са отскоро, на времето се радвах на лакоми крави и тем подобни, даваха мп и то, радвах се като ми прати някой, а сега се чудя коя цъкалка да сложа, менюто пълно, търся ги с повече точки, за по-малко време, какво знаете сега, берете яйца и мляко от дърветата, перушина същоxD и пак мрънкамеxDxDxD.
     
    darksky111 харесва това.
  7. _ciara_antonio_

    _ciara_antonio_ Прохождащ

    Правите ли разлика между мрънкане и собствено мнение-протест?
    Ние сме потребители. Потребителят има независимост и право на мнение. Немците напълно ми отнеха независимостта с този дисциплиниран и дисциплинарен дизайн на читалището, при който фактически си принуден да вървиш само по свирката на програмистите.
    А за правия път - много любезно, няма що.
    Най-важното е да имаш мнение и да си независим, а не да се приспособяваш към всичко, което ти налагат.
    Благодаря.
     
    ралицаник, Radanai, SP-10 и 3 други харесват това.
  8. .water.

    .water. Обсебен

    Само това се чете някога какво е било някога бабите ни са копали реални ниви с мотики сега ние копаем виртуални с комбайни ами прогрес му се казва на това .Ще има доволни и недоволни всеки може да изкаже мнение защо вечно да е мрънкане?До сега не прочетох да се споделя опит освен Муши разбира се,която не само,че ни улеснява със сметките а и често дава идеи как да се подходи по най-добрия начин за изпълнение на куеста.Когато се появи нов човек във форума и изкаже мнение веднага се класифицира като мрънкане от старите акули абонирани тук.Форума е лицето на играта ама като чета нашия май сме з...........
     
    MARV3000, SP-10, -helixme4o- и 3 други харесват това.
  9. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    на мен промяната в читалището ми допада:)
     
  10. _ciara_antonio_

    _ciara_antonio_ Прохождащ

    Уважавам мнението на тези, на които им допада и харесва, промяната в Читалището.
    На мен ми пречи да си правя независими стратегии въз основа на ограничените ресурси, с които разполагам, без да правя това, което не ми е изгодно-да получавам неизгодни награди и да купувам кошници. Нарича се "рационално поведение".
    (Аз съм с регистрация в руския сайт. Там има хиляди недоволни от новия дизайн, тук се броят на пръсти.) Руският пазар е разбира се огромен в сравнения с българският.))
    Мисля, обаче, четейки уважаемата форумничка Пепеляшка и други, че играта има собствена стратегия.
    Стратегията й, предполагам, е следната.
    Първият етап е да работиш много - и да изкарваш малко, незаслужено малко. След това ставаш консумативист. Събираш ненужни неща на линейката, но консумираш и консумираш, искаш улеснения, имаш и искаш бонуси, имаш и искаш подаръци, само и само да консумираш повече. Обаче: Без да работиш така усилено!!
    Има доста анализи за това, как учат децата да стават не работяги, като в първия етап на труд и мъки- това е Негативният етап на "Негативният опит", а да пазаруват и да искат повече и повече материални блага от Създателя, да им се радват и да са щастливи с имането си- това е "Позитивният опит".
    Играта следва стратегията: Превръщане на работягите (негативният опит) в регулирани от "Създателя" консумативисти (Позитивният опит).
    И новият дизайн на читалището е етап от "консумативното превъзпитание" - според мен.

    Благодаря!
     
    koko7373 и ficho_123 харесват това.
  11. baiete

    baiete Болярин

    Хайде и аз да се включа в спама ! На мен специално ми харесва новото читалище много по лесно се намира това което търсиш а и най - важното е , че можеш да предадеш всички продукти за задачата на веднъж а не да цъкам по 10 пъти за 1 задача. А за миналото време си спомням за един велик ден искаха цветни палети към 30 бр. имах 15 а и на пазара нямаше , мъчих ги с супер манджа и пак не завърши куеста много ме беше яд а и под час влизан . Имам си 1 баварска халба XXL даваща 50 ТО на 15 часа от онези времена. И по темата ще го цъкам и този куест 4000 ТО от редичката добре са дошли , 100 редики по 4000 средно доволно точки на ден ;)
     
    kukuruku1975, sm0uk3r71 и Кобрелия харесват това.
  12. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    За читалището има друга тема, в която всеки може да обсъжда дизайна, удобствата и негативите. Моля, придържайте се към темата за събитието!
     
    baiete харесва това.
  13. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Да си кажа честно, няколко пъти прочетох написаното, но така и не разбрах какво точно не ти хареса на промяната?
    Аз ли съм толкова тъпа, че не виждам разликата, само начина на подреждане е различен, изпускам ли нещо???
    Извинявам се, че пиша тук, но не намерих другата тема.
    УСПЕХ НА ВСИЧКИ РЕШИЛИ ДА СЕ ПОТРУДЯТ!
     
    krasim2 харесва това.
  14. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Надникни тук - клик.
     
  15. baiete

    baiete Болярин

    При мен без Харита /забравих ги/ 3 полета карамфил , 2-3 обора , 10-на дървета и 2 полета водна лилия 7-8 обора и 20-на дървета и 3 вълшебни 96 бърсалки и 100 пулверизатора доволно . Успех на всички инерционни коЛЕги ! :p
     
    Нашио, kukuruku1975 и -helixme4o- харесват това.
  16. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Видях най-после, благодаря.
     
  17. bim177

    bim177 Редовен

    който има възможност нека помогне със бърсалка за прах
     
  18. ралицаник

    ралицаник Напреднал

    куеста с карнавала беше велико! искам го пак!
     
    ENERIDA харесва това.
  19. .diadia.

    .diadia. Прохождащ

    готово
     
  20. cvetidd

    cvetidd Стажант

    apa ako ima koi da pomogne i s barsalkite za prah che nehto ne mi stigat ti ne puskat po mnogo che mai s tqh nqma da se spravq

    cvetiddID: 23516945
    cveti2011ID: 25138416