Дискусия: Летни дни

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 10.6.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Има още 3 събития, по едно цъкалче да вземеш - и готово. И аз ще събирам за тринки, имам 17 монети и 34 чадърчета аванс :)
     
    .TAINNA., dedoto и Bamze харесват това.
  2. SKATAVKATA

    SKATAVKATA Велик майстор

    15:15 ч - 09.07.21 г. !!! Пак ли ??? Събуди се БП ! Имаш да стартираш летните дни ...Ало-о-о-о !!!
     
  3. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Летните дни са на пустото поле, при мен ги има.
     
    Кобрелия харесва това.
  4. bim177

    bim177 Редовен

    отпуснете кранчето на изкачащите БП :wuerg:
     
    .TAINNA. и shiky харесват това.
  5. Hancheto

    Hancheto Изключителен талант

    аз тези падащите (в случая чадърчета) все не мога да ги събера...не знам какво да направя :cry:
     
    bim177 харесва това.
  6. buba62

    buba62 Главен болярин

    И тази част я приключих спокойничко. Даже успях да отгледам около половината растения за следващия уикенд.
     
  7. .water.

    .water. Адмирал

    Браво явно само при теб има изскачащи на корем:D
     
    bim177 харесва това.
  8. buba62

    buba62 Главен болярин

    А, Харитата бяха подложени на интензивна разходка, че бяха затлъстяли от лежане в плевнята.
    Но предпочетох този вариант пред мигновеното поникване, че супер торът понастоящем е мъничка купчинка.
    ;):)
     
    .TAINNA. и Bamze харесват това.
  9. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    приятели, върнах се :inlove: за подаръците, изпращайте ми това, което искате да ви върна :D
    За летните дни днес, предния път направих растенията. Днес ще пусна няколко мигновени с кестените. Гледах табличките за днес и за следващия петък. За днес трябват 956, за следващия петък, когато е последния напън, ще ми трябват 1200. Ако са ми верни сметките, ще се справя много бързо ;)
     
    terazinni и ka-linka харесват това.
  10. Hancheto

    Hancheto Изключителен талант

    чудя се ...наистина...как се справяте с тези падащи(изкачащи или както искате )...сега съм обрала сигурно 30 дървета-3 броя се паднаха,после ще обера растенията и няма да съм събрала и половината от първите нужни 86 бр с това темпо ...явно нещо не правя като хората ,ядосвам се
     
    Bamze харесва това.
  11. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Привет,
    За изскачащите основно значение има нивото на фермата, също така доколко са изпълнени купите от куестовете в читалището "Животновъдство" и "Изложение" и дали са "качени" на дървото на мъдростта, т.е. дали е активирана руната "Жива легенда".
    (Освен това по-старите играчи имат различни редички/предмети, които увеличаваш шансовете за изскачащи. А и някои ползват т.нар. мигновено поникване.)
     
    Bamze, .TAINNA., ПЕПЕЛЯШКА и още 1 човек харесват това.
  12. Hancheto

    Hancheto Изключителен талант

    Благодаря :) Изпълнени са и Животновъдство и Изложение,качени са на Дървото на мъдростта(имам Жива легенда 1),ще прегледам редичките ... опитах да разбера за това мигновено поникване,но нещо не успях....сега обрах цялото поле,дървета и растение-няма и 50 изкачащи :cry:
     
    Bamze харесва това.
  13. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Здравей, мигновеното поникване се получава със засилен ефект при облагородени растения. Например карамфила има много добри бонуси, които ако спечелиш и качиш на слотовете, намалят времето на разтеж. Добавяйки самата невинност и щолен, ръсиш със супер тор /понеже повечето бонуси са за нея/ и карамфила в най-лошия случай става след минути, в най-добрия - веднага. Не навлизам в подробности за времето, мисля че не е нужно. Сей на малки поленца - шансът за повече изкачащи от поле е по-голям, докато на големите ще получиш най-много 44. В тази тема можеш да намериш и още полезни съвети, ако искаш разгледай я - https://board-bg.farmerama.com/threads/ОБМЯНА-НА-ОПИТ.16484/page-13#post-195752
     
    Bamze, .TAINNA., astra1110 и 3 други харесват това.
  14. buba62

    buba62 Главен болярин

    Най-сетне приключих и тази част, малко на косъм, но все пак благодарение на разхожданите Харита успях без моментно поникване, даже малко кокосови води ми остават за следваща седмица, за отскок.
    Приятна вечер, фермери!
     
    .TAINNA. харесва това.
  15. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Останаха излишни около 200 кокосови води за седма част, но докато се ориентирам дали ще ми стигнат , малко си поиграх с моментното поникване.
     
    Bamze харесва това.
  16. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Дойде последния етап от летните дни. След Илинден времето се обръщало, а в БП не знам.
    Който не е събрал растенията от предния път днес ще сее, докато ги събере. Който ги е събрал, ще сее само дълги за изскачащи :) Играе се само на пустото поле.
    Преди седмица правих едни сметки за изскачащите (кокос.вода), дано са верни. Ако греша, поправете ме моля:
    895 кокос. вода (за предаване) + за 6 Кокосов коктейл = 6х50 Кокосова вода=300 изскачащи (кокос.вода)
    Общо 1195 кокос. вода (изскачащи) за завършване на куеста и събитието като цяло :)
    Накрая не забравяйте да похарчите спечелените монети-зъбно колело ;)
     
    Последна редакция: 23.7.21
    pepa551, choko_59 и Bamze харесват това.
  17. ka-linka

    ka-linka Пазител

    За този етап растение няма, събира се само вода. Който си е барнал двата реда и цъкалките за тях /като мен/, днес може да си почива. Третия ред го пропуснах още на пръв прочит. Може да взема една цъкалчица да си имам за полетата, но летните дни за мен приключиха.
     
    pepa551, mimi123123456, dedoto и 3 други харесват това.
  18. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Така де, къде ми беше кафето, та писах глупости, ама поне да се посмеем xD Направих редове 2 и 3 предния път, 1 го купих, да видим дали ще събера за цъкалките. Сгафих в началото. Първия ред не ми трябвал, но гледала недогледала, чела недочела и съм го взела. Сега какво? Празен ли да стои? ;)
     
    ka-linka и dedoto харесват това.
  19. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Що не ти трябвал първия ред, мама? Ред №1- +250% ТО при обиране на предмети в пълнолунния свят, за 5 ч.. На мен баш той и №3 ми харесаха, втория го отсвирих, защото прецених, че няма да имам време да играя всичко. Кои цъкалки ти трябват? Не зная дали ще мога да събера монети, че греба из океана, ама ако събера, да ти взема нещо, а? Може да ги пуснат на ПиТ.
     
    dedoto и .TAINNA. харесват това.
  20. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    златоооо много ти благодаря чедо, не се напъвай ами си гледай рахатлъка :inlove: Гоня "Плодов сок" и "Работа в луд екип" и, надявам се да успея :D
     
    Bamze и ka-linka харесват това.