Дискусия: Летни дни

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 10.6.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Знам, правила съм го много пъти, но сега реда ми не е готов и пробвах този вариант.
     
    maqpan4o, ПЕПЕЛЯШКА и .TAINNA. харесват това.
  2. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Липсва щолен :) Моите редове винаги са изключени точно за такива случаи като сегашните. Сега обаче ми липсва СТ за моментното и ще се изям :wuerg::cry:
     
    maqpan4o, -niksan- и [[Fermerkaa]] харесват това.
  3. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Знам, но слотът ми е зает и не смятам да махам бонуса от там, а и щолена е само 5%.
    Искам да кажа, че с направената сметка, която дава уж 100% не се получават нещата. 100 % не са това, което бяха! :cry:
     
    maqpan4o и .TAINNA. харесват това.
  4. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    До сега съм използвала само кестеновия ред и работи по този начин. Другите редове не съм опитвала и не знам как работят :)
    Само че сегашните два евента наистина са много трудни. Не знам дали и как ще ги завърша. Мъкаааа :wuerg::oops::cry:
     
    maqpan4o харесва това.
  5. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Има три реда за мигновено единия е готов на 48 часа другите два са готови след 96 часа
    винаги ги следя тези редове да ми са под ръка.Като махам една от цъалките им.Единия който е на 48 часа той дава и проценти.Него го обирам когато обирам цъкалките.
     
    maqpan4o и .TAINNA. харесват това.
  6. staneli

    staneli Старши болярин

    Няма грешка. Не се смятат така процентите, защото едни влияят върху ефективността на СТ, а други върху самия растеж на карамфила. И като липсва някоя от редичките за ефективност на СТ, мигновеното поникване не се получава.
     
    maqpan4o, tanyamery, ПЕПЕЛЯШКА и 2 други харесват това.
  7. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Сигурно е така, но това все пак е растение - цвете, на което като му се добавят съответните неща за по-бърз растеж - вода, тор, с.т. и т.н., %-но и теоретично би трябвали да работи. Явно механизмът на редовете за скъсяване на растежа оказват влияние.
    "Жалко", че имам с.т. (в момента) иначе отдавна да съм "теглила чертата" на събитието.
     
    maqpan4o, ПЕПЕЛЯШКА и .TAINNA. харесват това.
  8. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Споделям за сегашния евент. Имам 6 култивирани растения на шестте слота: Карамфил, Незабравка, Минзухар, Био памук, Лук, Хризантеми и още няколко от другите, в началото, когато се учех кое и защо облагородявам.
    Сложих лук, рано сутринта. Стана за малко повече от 2 часа и даде 138 изскачащи. След лука, одеве сложих хризантеми. Заковаха се на час и пет мин. Ще обера в 9:15 и ще кажа колко изскачащи дават с 42 хари. Садих без редове. Само с невинност, щолен и след това садене, тор, вода и СТ.
    Набелязах за облагородяване Амарант, Елда, Флекс, Дива роза, Ряпа. Ще мисля с кои облагородени да ги заменя.

    п.п 194 изскачащи от хризантемата. Сложих сибирски лук до 14 ч. да пусне още малко сламки за следващия уикенд :)
     
    Последна редакция: 20.6.21
    maqpan4o, tanyamery и [[Fermerkaa]] харесват това.
  9. choko_59

    choko_59 Знаменитост

    не съм кой знае какъв специалист но дори и на мен ми стана ясно че ако има растения които си повтарят в два куеста е необходимо да се съберат растенията и за двата куеста и в следващия да се събират само изскачащи.и обратно събирам изскачащи и за двата куеста и в другия събирам растения.за изскачащите проблеми нямам.с 13 хари сея тръстикови стъбла със сребърни слотове за за ускоряване на растежа плюс супер тор и самата невинност.само време ми трябва че мога само от къщи да играя.успех на всички.
     
    maqpan4o, ПЕПЕЛЯШКА, Bamze и още 1 човек харесват това.
  10. Bamze

    Bamze Болярин

    Нямам опция за моментно поникване и го закъсах с изскачащите. Хари имам само едно и то е на дървото. Ама колкото, толкова. Боря се поне един ред да завърша, дано да стане!!! :p
    Успех, късмет,ентусиазъм и забавление въпреки всичко на играещите, а и приятна почивка на другите!:):):)
     
    maqpan4o харесва това.
  11. buba62

    buba62 Главен болярин

    Приключих тази част, но определено без Харита или моментно нямаше да стане, в моя случай този път Харитата доста помогнаха. До 23 ч. ще трупам хартиени сламки за следващия уикенд.
     
    maqpan4o и .TAINNA. харесват това.
  12. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Аз си реших проблема без нерви - ще взема само двата реда, които влияят на цъкалките. Ще остане някоя сламка за следващата седмица, но и тогава няма да се напъвам, колкото - толкова. Имам супер-тор, но дали си заслужава да я хабя за реда с растенията?
    208 монети са нужни за двата реда, до довечера ще имам 75, ихуууууууу, 130 за 5 седмици все ще събера :)
     
    Последна редакция: 20.6.21
    maqpan4o, -niksan-, *Aleksa* и още 1 човек харесват това.
  13. vida_bl

    vida_bl Обитател

    Няма влизане.Нито с клиента, нито с браузер
     
  14. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

  15. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Сега компенсацията трябва да бъде 200 броя от растението,загубихме два часа и 30 минути.
    Може да намалите и бройките за куеста?
     
    Bamze, bim177, .TAINNA. и 2 други харесват това.
  16. лудакрава1

    лудакрава1 Посланик

    Споко , ще минем с два мармалада и усмиФка пред строя xD Некадърноста в БП е безгранична:cry:
     
    bim177, .TAINNA., -sindi9- и 2 други харесват това.
  17. vida_bl

    vida_bl Обитател

    Нямам семена. Ид 2033009
    Влизане, излизане и рефреш не помага
     
  18. ka-linka

    ka-linka Пазител

    само на пустото поле са, нали там ги търсиш?
     
    .TAINNA. харесва това.
  19. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Проверено е, 10-те семена са ти начислени, там са си, в инвентара.
    (Но както пише kalin-ka - да не би да ги търсиш на неправилно място? Само на пустото поле ги търси.)
     
    .TAINNA. харесва това.
  20. vida_bl

    vida_bl Обитател

    Благодаря! След толкова нерви откачих.

    Благодаря!
     
    ka-linka, .TAINNA. и mushnu4ka харесват това.