Дискусия: Легендата за Хелгрид

Дискусията в/ъв "Дискусии за играта" е започната от mushnu4ka на 23.10.24 в 09:00.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Почти събрах растенията. В полунощ ще сложа нещо до сутринта за изскачащи и утре ще мисля кое как да играя. Омотана работа. Смлях 1 игра. Изиграх нещо в ляво, стрелях по балоните - сръдкава работа. Озовах се на едно място в картата и спрях. Не знам още как да продължа. Сутринта ще мисля, ще умувам дано ми дойде акъла в главата :D
     
    Bamze и ka-linka харесват това.
  2. ka-linka

    ka-linka Пазител

    На първото ниво, да го наречем, има две лехички с по 3 китки и два сандъка. Като се отворят и двата, се излиза през вратата горе.
     
    .Gaga7. и .TAINNA. харесват това.
  3. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    май отворих едната лехичка с три квадратчета, три китки. Едното в средата цъфна, другото в ляво стрелях мнооого пъти и не цъфна, накрая стъпвах напосоки и стигнах до сандъка. Отворих, взех 1 парти и излезнах от мини играта. Сега пак влизам, строили са се три лехички в ляво, средната цъфнала, другите две зелени, май ще искат да ги стрелям. Не ми е ясно, не знам как ще се боря нататък.
     
  4. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Изиграх някъде към 35,36 ключа,взех реда не ми стигна растението за последната цъкалка.Просто един лаберинт,излизаш от една стая в друга ,пак се връщаш,търсиш къде не си минал.Има балони с водате правят растението да стане готово,има балони с тор те развалят това растение което е готово.Балоните с тор гледайте да ги пукане там където няма растение,върху сандъци върхи някое квадратче където няма растение.
    Най добре да отгледате растението ,да смелите ключовете и като почнете да играете до край,така няма да забравите къде сте минали и къде не.
     
    Последна редакция: 24.10.24 в 20:29
  5. .water.

    .water. Обсебен

    Ами смлях 10 ключа отворих една врата и там започнах да влизам излиза изиграх мини-игрите .Засях китки за изскачащи утре да смеля 4 ключа да отворя две врати и там ще видя какво е положението до тук взех само една декорация.
     
    milena7004 и .TAINNA. харесват това.
  6. p_janeta

    p_janeta Старейшина

    Оставих саденето за утре. В 11 часа започва 3 част на вещицата. Ще използвам бонусите и за двата куеста.
     
    DILQNADELI, Bamze, лудакрава1 и 2 други харесват това.
  7. Досадно събитие като цяло - досадни мини игри, които заради бъгавата игра понякога се налага да ги играеш повторно след рефреш, за да вземеш наградата. Ако не беше редът, щях да му бия хикса.
     
    DILQNADELI и -niksan- харесват това.
  8. musha_buba79

    musha_buba79 Активен автор

    Защо не мога да си взема парти билета и супер торта от мини играта?
    ID13760183
     
  9. лудакрава1

    лудакрава1 Генерал

    На “Карта на тъмница“ има полета в три цвята.Лилав,зелен , кафяв.Какво е значението на цвета?
     
  10. Bamze

    Bamze Главен болярин

    За преминаването през стаите има два вида врати - заключени и отключени. През отключените минаваме, без да даваме нищо. Заключените ги отключваме с ключовете или с камъни. Камъните ги взимаме от сандъците като награда от мини игра.

    В стая 21 има една отворена врата и една заключена. Заключената остава така, минавам през отворената врата горе в средата. Отивам в стая 17. Там има две отворени врати. Минавам през тази горе. Отивам в стая 11. В тази стая има две заключени врати. Едната се отключва с два ключа, другата с камък сапфир. Отключвам тази с ключовете. Отивам в стая 12. Засега съм тук.

    Утре продължавам да играя и ще споделям маршрута си.

    Мини игрите се усложняват с всяка следваща стая, но са изпълними с повечко търпение и стрелба.
    В коя стая какъв камък се получава като награда е описано във Фая - частта с наградите.

    Картата от играта показва къде се намираш, стаята е отбелязана с лилаво квадратче и е оцветена в лилаво.
    Лека нощ от мен и до утре ;)
     
    milena7004 харесва това.
  11. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Привет,
    Само фон са, нямат функционално значение.
    Приятна игра!

    Здравей, няма как да знам, нито да проверя какви действия си извършвала. Затова за съжаление не мога да отговоря защо. Спокойна нощ!

    Привет, през врата можеш да минеш и без да си отворила сандъци в стаята. Спокойна нощ!


    Здравей, горе в средата има врата, която не се нуждае от отключване. Кликни едно поле над нея, за да "прекрачиш" през нея. Спокойна нощ!

    Привет, няма как да зная какво точно си направила и къде, за да се опитам да помогна. Спокойна нощ!

    Здравей, разкарваш го през вратите. Да обикаля по стаите. Приятна игра!


    П.П. Извинявам се, ако съм пропуснала нечий въпрос. Нищо целенасочено. Просто денят ми беше лудница. И имайте предвид, че ще мога да отговарям и помагам с каквото мога вече чак привечер. Иначе в неделя ще играя (както това, така и третата част на уикенд к.). Сега казвам лека нощ, геройката е уморена.
     
    Последна редакция: 24.10.24 в 23:04
    milena7004, .water. и ka-linka харесват това.
  12. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Няма смисъл да казващ марширута къде си минала.Както писах правиш ключовете около 38 броя може и 40 ,не ги броях,защото бях направил 30 после влизах и правих къде по един къде по два.Накрая не ми стигнаха два да направя за последната врата.Подготвяш ключовете и започваш да играеш.Не се интересувах от никаква карта.просто гледах в коя стая къде съм минал и къде не.Това беше моята тактика.Сега видаях в инфото,точно 44 ключа трябват за цялата игра.Правиш 44 ключа и започваш да играеш играта наведнъж.Готов съм със задачата.
    Не си правете труда да гледате карти и марширути.загуба на време е за мен.Просто гледайте балоните с торта да не ги пукате върху готови растения.
     
    Последна редакция: 25.10.24 в 02:09
  13. babamarta

    babamarta Подрастващ автор

    Муши моля за помощ. Бутни ме малко, че зациклих. Връща ме назад. Снощи изиграх 9 игри и до там. Изхабих сумати тор, не мога да се откажа сега. Искам ги тези цъкалки. ИД 41396329 МОЛЯ ТЕ
     
  14. milena7004

    milena7004 Майстор

    При мен работата е..."Лутах се в тъмното и достигнах до дъното"...xD
     
    Bamze, .water. и .TAINNA. харесват това.
  15. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    още не съм се заиграла. направих 44 игри в мелницата, но нямам време сега за стрелба. След вещицата може би ще опитам. Германците казват че е разумно да изчакате, докато балонът с бръмбара е над поле, което все още не е пораснало. Има и клип



    От тук 61 пост първия в страницата:
    https://board-de.farmerama.com/thre...e-zum-event-legende-von-helgrid.124153/page-4

    Надявам се това да помогне на по-напредналите. Аз ще го играя чак в неделя. Утре ще имам гости :)
     
    shiky харесва това.
  16. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    нямам 1 цъкалка,но не мога да да разбера къде да я търся?
     
  17. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Тряба да е обереш на полето и тогава е готова
     
  18. Mermaid

    Mermaid Обитател

    Имам проблем с изиграването на мини играта за червения токен, едната плочка не се активира дори след 4 рефреша .Някаква идея ? ИД 34390087, всичко е приключено макар в някакъв безпорядък,без токена с 44 мини игри.
     
    Последна редакция: 25.10.24 в 15:39
  19. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    С този клип нищо ново под слънцето не показваш.
     
    DILQNADELI харесва това.
  20. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    За теб може би не означава нищо, но има играчи, на които може би ще е от полза. Да не говорим за ново и старо. Нали споделяме? Не се заяждаме.
    п.п. да допълня, че добре посече споделеното от Бамзето с думите "Няма смисъл да казващ марширута къде си минала." Има смисъл. И тя като мен споделя. Всяко споделяне има смисъл.
     
    Последна редакция: 25.10.24 в 17:00
    milena7004, shiky, Bamze и още 1 човек харесват това.