Дискусия: Кунг-фу тигър

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 6.4.22.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Кунг-фу тигър

    В тази тема можете да споделите своите впечатления, стратегии и мнения за събитието.
    Моля, използвайте я по предназначение!

    Повече информация

    [​IMG]

    Приятно забавление!
    Екипът на Фармерама
     
    .TAINNA. харесва това.
  2. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    За ред+предмети​
    За всичко вляво​
    Талисман за късмет
    663​
    1003​
    Древен свитък
    936​
    1416​
    .
    За всичко вдясно​
    Воден плод
    4560​
    Маслодайна роза
    4560​
    Бодлива гъба
    4725​
    Печелят се 548 608 торбички със семена от таблицата вляво, а от самата мини-игра още максимално 300. (Но може и още да се играе за макс. 5 торбички от игра.)
     
    ПЕПЕЛЯШКА, Bamze, .TAINNA. и 3 други харесват това.
  3. .water.

    .water. Адмирал

    Е най-сетне ред да дава Пиколо и то почти на два дена се бере макар,че всички знаем ,,случайния,,принцип на БП за този ред си заслужава да се играе.Успех на всички в начинанието.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, tanyamery, Bamze и 5 други харесват това.
  4. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Наградите за 8ч + 1 бр от обори/дървета/работилници се стартират веднага нали?
     
    .TAINNA. харесва това.
  5. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Да, веднага. Не са бустери, които влизат в инвентара.
     
    .TAINNA. и [[Fermerkaa]] харесват това.
  6. bubolina8

    bubolina8 Комисар

    Нещо имам лоши спомени от подобно събитие,някой ако може да сподели стратегия
     
    tanyamery харесва това.
  7. .water.

    .water. Адмирал

    Мисля,че е добре да събереш повечко игри ако можеш да отделиш време за пъзелите ,за да събереш бонусите +за растението на събитието за 8 часа ако имаш някое бонусче скътано колелото да кихне нещо евентуално и малко СТ и МТ и може и да се получи .Успех ти желая ,а да и пазара последното такова събитие половината си ги купи ама то си зависи от играчите на твоя пазар дали ще продават .
     
    ПЕПЕЛЯШКА, [[Fermerkaa]], Bamze и 2 други харесват това.
  8. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Реда дава Сандък „Кунг-фу тигър“ а той, На случаен принцип, едно от изброените:
    1 Сандък чудо „Пиколо“, 1 Сандък с бонуси, 1 Изобилие от практични стоки IV, 1 Изобилие от тор II, 2000 х нивото ТО, 1000 х нивото ТрТО, 500 х нивото МП
    И да познаем ли кога ще даде пиколо xD Но играя. Пъзелите са забавни. Харесвам ги :D

    п.п. Опитвам се да систематизирам инфото и да си подредя играта. Ако някъде нещо греша или съм се оплела, моля да помагат всички да разплитаме и пак да плетем :D
    Няма да получите семена в началото на събитието, а ще трябва да ги спечелите. Трябва да се съберат изскачащите Талисман за късмет и Древен свитък. От тях се смилат Торбички с древни семена в мелницата. С торбичките се играят пъзелите, а с тях върви лявата страна. От там идват торбичките със семена, които засяваме. Тези торбички се събират в зеления бутон Посети Тайгра. От там могат да се отворят, за да получим семената за засяване.
    След обиране на реколтата от узрелите семена, предаваме ги в дясната таблица.
    Броят на получените растения ще зависи от вида поле и използваните бонуси;
    Няма да можете да засявате получените растения, можете да засаждате само семената от торбичките.
    Всичко си е описано много добре от Муши и благодаря, обаче на моите години трябва повечко да мисля.
    Въх, измислих го. Ако е вярно, ще ме обичате. Ако е грешно, ще ме пляскате xD
     
    Последна редакция: 6.4.22
  9. buba62

    buba62 Главен болярин

    Харесва ми редът. Харесват ми и предметите с +, макар че са само с 5 обирания, но ще са полезни. Има в наградите сандъци Пиколо, как да ги пропусна xD. Наградните точки ще са ми полезни. С мини играта ще се справя, не ми е трудна.
    Тактиката ми е да събера изскачащи за поне 55 игри, да ги изиграя наведнъж, за да хвана всичките бонуси за + растение и след това със супер тор и още някакви бонуси за повече бройки да отгледам растенията.
    Заложих на дълги растения за старта. След това на бахама ще сея някакви зеленчуци, съкратени с каквото може, а във фермата каквото ми трябва за читалището. Няма да ме домързи да разхождам Харитата. Разчистила съм напълно петте полета. Надявам се най-късно в неделя вечер да съм готова с изскачащите и после в понеделник да сея, да не е съвсем в последния момент. Селектирането като възможност за изскачащи ще го ползвам в краен случай. Същото и за мигновеното поникване. За пазара като възможност за растения не мисля, в началото няма да има, после вероятно няма да са ми по джоба, отделно не ми се виси на пазара.
    Приятна вечер, фермери!
     
    ПЕПЕЛЯШКА, Bamze, .TAINNA. и 2 други харесват това.
  10. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Принципно така, но не се мелят Торбички..., а Кутия пъзел.
    Сладурка. (Ама нали знаеш, че стара риба и стара чанта нямало ;).)
    :):):)

    Основното в събитието е събирането на достатъчно изскачащи за игрите.
    След това може да се сее и на големи полета, така е най-малък разходът на семена. Но пък трябва повече време за отглеждането на необходимите растения. Т.е. сама трябва да прецениш с какви ресурси и бонуси и време разполагаш. Освен бонусите от изиграването на определен брой игри могат да се ползват бонуси от колелото за реколта, Подаръчен пакет (+), Бонус приходи от растения, евентуално Бонус общи приходи L, но и S (ако се сее на големи полета), освен това ако си скътала някой бонус за растения от събитието. ЯМЧ, Мими торта и супер торта са ясни, тях не ги споменавам.
    Също така има вариант, в който в основната ферма през деня сееш растенията, а нощем слагаш нещо по-дълго за изскачащи.
     
    bubolina8, Bamze, .TAINNA. и още 1 човек харесват това.
  11. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Ако имаше и ред за острова да действа мигновено поникване щеше да е супер.
    Във фермата ще пускам мигновено поникване.
     
    Bamze, .TAINNA. и лудакрава1 харесват това.
  12. ivanzac

    ivanzac Подрастващ автор

    Какво става до осмо ниво в ляво стигнах и няма семена?
     
  13. staneli

    staneli Старши болярин

    Трябва да натиснеш бутона "Отвори" след изиграването на миниигрите. От там получаваш семената.
     
    .TAINNA. и Bamze харесват това.
  14. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    От изиграването на игрите печелиш торбички с древни семена, които трябва да отвориш, за да получиш семена за сеене на растенията.
     
    .TAINNA. и Bamze харесват това.
  15. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Има ли някой започнал на Бахата с дървета ? Ако може да сподели как са древ.свитъци от дървета. При мен и от двете стани по около 350 изскачащи с лек превес в осн.ферма.
     
    .TAINNA. харесва това.
  16. ТИН

    ТИН Обитател

    Къде да търся семената за сеене?
     
  17. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Играеш игри и получаваш като награда от таблицата вляво или от самата мини-игра торбички със семена. Отваряш торбичките със семена и получаваш семена за сеене.
    https://board-bg.farmerama.com/threads/Кунг-фу-тигър.22475/
     
    .TAINNA. и Bamze харесват това.
  18. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Знаех си, че Бубето ще ми удари рамо и ще подскаже още малко. Благодаря Бубе :inlove:
    Под твойто мъдро ръководство вчера насях амарант на двете полета. Пустото обаче има глупави цъкалки от 8-те сандъка и ми е жал да ги резна. Преди час пуснах всички редове за изскачащи, извадих ротата хари и събрах 387 талисмана. На острова бях насадила иксора на трите полета. Пак с редовете и хари събрах 508 списъка. Понеже утре ме няма направо насадих същите глупости. Утре следобяд ще събирам и ще мисля дали да направя още едни дълги или да меля пъзелите и да започвам реденето на плочките. Съботно-неделно ще гледам да изиграя повечето, защото после пак съм заета от сутрин до вечер. Ще го измисля някак. Благодаря Бубе, Муши няма да пише единици за подсказване xD
    на дървета никога не залагам Танче, при мен дават малко. Колегите с дърветата да кажат :)
    Така де, ти ме разбра, Пенчо вече чете, а дали мисли е друга тема xD
    xDxDxD
     
    tanyamery и Bamze харесват това.
  19. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    от дъждовна и бахама226 бр
     
    tanyamery харесва това.
  20. buba62

    buba62 Главен болярин

    От чушки на трите баха полета, съкратени с каквото там може и ставащи за малко повече от 3 часа, но и с 35 Х.К. - 137 свитъка. Ще успея днес още веднъж да ги завъртя преди да посея люляков боб за през нощта и ще съм събрала над половината свитъци. Във фермата имам още време до обирането на тъмния опал, в началото валериана се представи добре.
    Приятна вечер, фермери!
     
    Bamze харесва това.