Дискусия: "Кралицата на карнавала"

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от zwezdi4ka на 2.2.16.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. ico86

    ico86 Младши експерт

    когато има евенти и при мен така се получава, ако малко преди това си използвал тор на МИМИ става като автоматично.
     
  2. -Youstink-

    -Youstink- Подрастващ автор

    С растението ще се справя да събера 15000 бройки, но тези хартиени ленти са проблем... нямам харита, само купите са на 15% и 13%. Има ли смисъл да събера 300 звездички за живата легенда, между другото?
     
  3. olinka_90

    olinka_90 Активен автор

    Има смисъл. Аз ги събрах за новогодишния евент и определено има разлика, особено с това само да ги местиш от поле на поле. Те и моите са на 28% (точно 15 на 13 са) :)
    За пример Коледния евент с мнооого зор го изкарах без купите на дървото, а за последния (от миналата седмица) бях готова 1 ден по-рано от края.
     
    Последна редакция: 4.2.16
    Каспаретка и sm0uk3r71 харесват това.
  4. desi232

    desi232 Посланик

    абе няма как да става автоматично,ако ти не го чъкнеш,защо при мен не е така
     
  5. cochonou95

    cochonou95 Подрастващ автор

    Аз също обикновено бера дърветата без техника и в бързината понякога торя случайно неготовите дървета. Когато се появи опция за торене в средата на кръгчето (където си помни последното възможно действие), най-лесно е да излезем и после пак да влезем в играта. След повторното влизане играта "забравя" за торта на дърветата (Мими или дървесна) и можем да си продължим с брането спокойно.
    А по темата за куеста - играта с ловенето на бонбони изглежда интересна. Поредното копаене, за да се стигне дотам, е малко досадно.
     
    BUTTERFLAYS харесва това.
  6. AIDA_78

    AIDA_78 Главен болярин

    Ако е направил грешката да цъкне един път, то си го запаметява и вече всяка следваща грешка на цъкане наторява. Отчети факта, че "оператора" на бутончетата е недогледал. При теб просто няма недоглеждане и ти се струва невъзможно. Аз съм я правила тая работа със супер храна
     
    desi232 харесва това.
  7. Mankata

    Mankata Подрастващ автор


    Може да се избегне този проблем с рефреш на акаута или първо береш после ръсиш. Ако почне да ръси Мими след рефреш графиката се променя и мими торта остава от страни.

    преди рефреш

    [​IMG]

    това е след рефреш

    [​IMG]
     
  8. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    И за мен има значение и купи и Кравайчета.Как ги местите тея купи ?Няколко пъти чета по евент за местенето им по полетата.Купи и Хари Кравайчето са на един принцип трябва да са си на полето със засяването на растението.
    С макс купи съм и Харита доста на всяко поле проблем с изскачащи нямам по евенти.Вчера с карамфили и остров две полета с дървета стартирах с 254 Хартиени ленти.
     
  9. olinka_90

    olinka_90 Активен автор

    Аз ги местех само за обирането и сигурно изобщо не е имало смисъл да ги местя. Това въображението ни е голямо нещо. :D Но вече като отворих жива легенда си е друго.
     
  10. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    Абсолютно местенето няма полза от него.Добре че си ги качила на дървото.Ако успееш на търговията да си хванеш в системата Харита ще ти е още по лесно.
    ПП:Невероятни сделки в системата за Харита стават,пускайте ваши предложения за по едно дърво или един обор(не розов)се вземат.Ако търгуваш във форума рядко са леките сделки за Хари(всеки има право на своята цена за дадена сделка не упреквам никой).
     
    BUTTERFLAYS и desi232 харесват това.
  11. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    :eek: преди жива руна как ги местехме ма;)как действа щолена и сама китка;)
     
  12. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    е то в началото всеки и ги е слагал в цветната градина да не му заемат място.но си действат на полето на което са поставени от самото засяване това разхождане си е просто гимнастика.:)ааа ти със щолена си наясно как действа xD
     
  13. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    щом казвашxD
     
  14. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Така е, който има моментално цъфтене и секвои супер тор, харитата не му представляват интерес.
     
  15. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    аа тук абсолютно съгласна,но аз съм от мързеливитеxD по експресите и до като се усетя те ги спряха само няколко секвои имам за цвят:).
     
  16. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Аз съм с четири супер тор и две мими тор , изкарани на полето и успявам да събера достатъчно , взимам доста и от евентите. Хубавото е, че не ми се налага да прибягвам до моменталния цъфтеж на всеки евент, но на този ще го ползвам за да стигна по-бързо до кошниците.
     
    Каспаретка харесва това.
  17. -Youstink-

    -Youstink- Подрастващ автор

    Аз не знам дали изобщо ще стигна до кошниците... имам 3000 амарант и няма хъртиени ленти да го използвам :D след 5 часа пак ще бера - още 3000... на обиране - близо 50 хартиени ленти. До Бонбон мауна 1 поне ще стигна. Ползваам чатни, сея само на малки поленца. Някой няма ли да даде някой трик за изскачащи :D Това с местенето на купите явно не действа.

    ПП:
    Всички полета са заети. Като посъбера амарант доста да сложа ли само дървета на едното? Повече хартиени ленти ли се получават?
     
  18. desi232

    desi232 Посланик

    сложи купите на дървото,аз като събера амарнта сея карамфил ,от него доста изкачат,ако нямаш нивото за карамфила сложи дървета на 20ч
     
  19. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    За купите нямам идея имало ли е смисъл местенето им, не съм го пробвала, но Харитата определено има смисъл да се местят, не е необходимо да са на полето със засяването, а при обирането. Но след преместването им трябва да се презареди страницата, само рефреш (F5) не е достатъчен. За презареждането във браузърите има една крива стрелка за тази цел, горе в началото или в края на адресната лента - Reload current page. Обирам ръчно толкова поленца, колкото Харита имам, поставям Харитата, презаредам, бера.
    Високите нива и без Харита нямаме проблем с изскачащите, ама защо да чакам или защо да използвам моментното поникване в куест, в който не си струва хабенето на супер-тор. А в сегашния куест - бързам да стигна до 2-рата част, играе ми се другата игра, с лакомствата.
     
    BUTTERFLAYS харесва това.
  20. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Нямаш ли реда от есенния евент ?Онзи с кестеновия фермер, кестеновата сърна ,кестеновия таралеж... Ако го имаш проблема ти с изкачащтите отпада.