Дискусия: Зима в Коледната къща

Дискусията в/ъв "Дискусии за играта" е започната от mushnu4ka на 6.12.22.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Зима в Коледната къща

    В тази тема можете да споделите своите впечатления, стратегии и мнения за събитието!
    Моля, използвайте я по предназначение!

    Повече информация

    [​IMG]

    Приятно забавление!
    Екипът на Фармерама
     
    .TAINNA. харесва това.
  2. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    За събитието ще е необходимо следното:
    За биск.Всичко
    Маршмелоу храст
    4 500​
    6 900​
    11 400
    Шоколадова бисквитка
    170​
    460​
    630
    Бисквитен сандвич S'more
    46
    --​
    --​
    Без гаранция за неповредено сметало.
     
    tanyamery, лудакрава1, .TAINNA. и още 1 човек харесват това.
  3. nasko9898

    nasko9898 Подрастващ автор

    Ще има копане тука, редчето е малко бавно с тея 50ч ама бонусът си е супер. :)Късмет фермери!

    П.С. С малко бърза математика, ще ни трябват 4 обирания на ден с ЯМЧ

    П.С 2 С малко помощ за боравене с калкулатора вече ще ни трябват само 3 обирания на ден за 5 дена с ЯМЧ.
     
    Последна редакция: 7.12.22
    buba62, tanyamery, лудакрава1 и още 1 човек харесват това.
  4. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Аз ще изчакам със започването поне час. Може БП да оцапа пейзажа с поддръжката ;)
    Днешния куест ще го завърша скоростно и ще си боцна амарант. Ще ми даде доволно много изскачащи За коледната къща :)

    П.П. Охооо в календара са подготвени Нововъведения във Фармерама, Долината на еделвайсите, Изобилие от алпийски предмети, чакат само екипът да щракне копчето за активиране. Мисля си, с поддръжката и с тези новости, може стартът да е фалстарт ;)
     
    Последна редакция: 6.12.22
    kakata13, dedoto, -niksan- и още 1 човек харесват това.
  5. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Тайна, браво за наблюдателността. Мислех, че всичко това ще се случи през Януари, а ето че изненадите започват още утре, много добре. Редчето ми харесва, само (не зная защо) имам лошо предчувствие за изскачащите. Успех на всички с нововъведенията и новият евент .
    П.П. Недоумявам относно направените промени ! Горската поляна е с по-малко полета от пустото поле, значи няма как от горската поляна да изскачат повече бисквитки ! Защо ни е тази промяна ?
     
    Последна редакция: 6.12.22
    Hancheto, shiky, ..koni.. и 5 други харесват това.
  6. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Изчакай да видим дали ще тръгне всичко или влакът на БП пак ще спука гума xD
     
    dedoto и tanyamery харесват това.
  7. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Едно предимство виждам - че докато си сееш на основното поле, на горската поляна можеш да се трудиш само за изскачащи.
    Недостатъкът е, че според мен голяма част от играчите имат на горската поляна обори и дървета, които с неудоволствие разбутват. А за цъкалковите ферми също не е удобно, разбутваш 2 полета, не 1.
    Но съм сигурна, че е трудно да се угоди на всички.
     
    Hancheto, bubolina8, bellica и 6 други харесват това.
  8. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Пак ни прецакаха ееййй ... Повечето играчи държат на горската поляна гигантските секвои, защото това е поле с най-малко на брой малки поленца и там държим секвои, сградите за дървета, обори, производства, извън тях - обори и дървета - визирам себе си. Ако не съм супер акаунт как ще пренареждам всеки път полетата без снимка? Тъпо са го измислили. БП няма граници на безумията си. По време на събитията обикновено сеем на основно и пусто поле и пак от там са изскачащите. Защо объркват играчите и правят играта отблъскваща? Ако може да се предаде недоволството ми на онези с кухите глави горе >:(
     
    nefertiti, vstefano, BetAn и 10 други харесват това.
  9. лудакрава1

    лудакрава1 Посланик

    Недстатъка е , да видиш инфото да засееш където трябва и после да се окаже, че някой пак е оцапал нещо:(>:(
     
    .water., xari_myri, dedoto и 2 други харесват това.
  10. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Първоначално полето с изкачащи беше определено да е пустото поле, но на него се сеят ледените цветя за дневните куестове, следователно няма да могат всички да съчетаят ледено цвете и много изкачащи, затова и промениха полето за изкачащите. Надявам се да обясних разбираемо:)
     
    nefertiti, [[Fermerkaa]], .water. и 2 други харесват това.
  11. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    О...да. Благодаря. Утре има много хубав бонус от Рошко от + 1 бройка за три часа. Дали ще го ползвате за ледените цветя или за по-късно започващият евент, решавате Вие :music::music::music:.
     
  12. buba62

    buba62 Главен болярин

    Играя. Има точки се сезона, а още го бутам. Има и обор за молец пудел, ще ми е вторият, още ми трябва, бавно бутам куеста с тях в момента. И бонусът за дърветата от реда е прекрасен според мен.
    Приятна вечер, фермери! Честит имен ден на всички Николинки и Николчовци!
     
    tanyamery, -helixme4o-, .TAINNA. и още 1 човек харесват това.
  13. .water.

    .water. Адмирал

    Още като го прочетох и го изиграх .Какви са тия смотани редове дайте поне някво сандъче да пада ако ще и на 50 часа ,че кой гледа цветя на Бахамата .Скоро ще има нов обор молеца ще е като вчерашен вестник.Идва Коледа Нова Година светли празници развържете кесията де или преименувайте играта ,,Фермата на Чичо Скрудж".
     
    fermer4o888, nadetonadeto, Marcheto73 и 9 други харесват това.
  14. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Ставаме две!!!
     
    .TAINNA. харесва това.
  15. buba62

    buba62 Главен болярин

    Уф, ще трябва да местя сутринта секвоите от горската на пустото... Сега ми свиди да ги отсека. Но се надявам, че с изскачащите ще се справя въпреки недобрата предварителна подготовка.
    Наздраве за имениците и другите празнуващи днес!
     
    nasko9898 и .TAINNA. харесват това.
  16. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Аз не ги пипам. Само те стоят и насадих амарант. Ако не стигнат изскачащи, с някой от редовете и с харитата ще ги набавя.
     
  17. KingRoot241

    KingRoot241 Прохождащ

    факт,там са обори и дървета :)
     
    nasko9898 харесва това.
  18. Самардапа

    Самардапа Главен болярин

    Обяснението е разбираемо, но не е разбираемо защо са наблъскани 999 събития накуп. Не е свършило 1 и вече ни трябва 24-часова подготовка за друго, като на всичкото отгоре вече и полетата на фермата не стигат, защото видиш ли застъпваме събитията......Баха си стои, а полетата на основната ферма не достигат да изиграем всичко....1во още не е приключил Празника на реколтата, има сезон на Дървосекача, отделно има зимен календар, който дори да е 1 клик все пак препоръчително не трябва да изпускаме, идва ПиТ и хоп - нововъведения и куести....идва ми малко в повече всичко.
    Относно изкачащите, за които толкова умувате (по сметките на Муши) са 630...с подаръци 7дни - остават 490...е ако за 7дни не можете да извадите от 1 поле 70 падащи.........Да не коментирам, че сме виждали и по-страшни бройки падащи, и то по 2-3 вида различни в 1 събитите...Ако събитието позволява да се играе и след задължителната част, да ви разбере човек, ама за 500 падащи толкова дращене, айде няма нужда. И аз имам секвои и обори на горската поляна и не смятам да ги разбутвам, какъвто и да е процента на падащите, пак ще ги събера за 7 дни.
    nasko9898, с 4 обирания на ден и ЯМЧ за 7 дни от 1 поле ще извадиш 16800бр растение а и при 4,48ч на растеж са от всякъде 20ч бране. Моята бърза математика казва, че 3 реколти на ден са достатъчни за завършване на събитието в срок.
    Ако някой е пропуснал да види, има бонус код HAPPYRELEASEDAY1
     
    Последна редакция: 7.12.22
    nefertiti, kremaya, DILQNADELI и 6 други харесват това.
  19. .water.

    .water. Адмирал

    Да напомня на ентусиастите за бога хора не бързайте да се обирате в 17 часа знаем как обичат да се ....... БП ,че после и да ревете и да се ядосвате и форума да изкъртите файда няма ...
     
    Самардапа, kakata13 и .TAINNA. харесват това.
  20. лудакрава1

    лудакрава1 Посланик

    Да ти кажа честно, аз си мисля , че утре ще обираме xD Толкова събития на куб и бонус кода е раздаден предварително -със сигурност локомотива ще изпуши xDА как ми се иска някой да ни опровергае xDУспех на всички с новостите и евентите:inlove:
     
    dedoto, .TAINNA. и tanyamery харесват това.