Дискусия: Долината на еделвайсите

Дискусията в/ъв "Дискусии за играта" е започната от mushnu4ka на 6.12.22.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Току що изпробвах, нещо не се получи. По буреносно време имах засяти 4+1 поленца от алп. роза и след тези поленца беше празно. Узря първото поленце с алп. роза, обрах го (останаха другите 4 неузрели поленца) и засях на негово място пак алп. роза. В резултат се зася само 1 празно поленце, а не зася следващите празни.

    П.П. Може би действа само когато имаш 4 свободни поленца за засяване, а не само 1 и като "прескочи" неузрялото 5-то поленце, тогава засява допълнителното +1 поленце. Всъщност видях, че дава знак забранено, когато има повече от 2 недоузрели поленца от розата.

    П.П.2. Потвърдено! Когато са узрели и обрани 4 поленца и тръгнеш да засаждаш нова алп. роза, прескача 1-то неузряло и сади +1 след него.
     
    Последна редакция: 8.7.23
    -niksan- харесва това.
  2. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    22 Ниво :p:p:p[​IMG]
     
    staneli, daruba, -niksan- и 4 други харесват това.
  3. лудакрава1

    лудакрава1 Генерал

    Браво!!!
     
    -helixme4o- и DILQNADELI харесват това.
  4. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Благодаря!!!
     
    лудакрава1 харесва това.
  5. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Не знам как се получи
    Но имах 4 свободни полета.Когато е буреносно може да го пробвам пак.

    Честито.
    Аз закъсах с дънерите Два месеца събирах дънери и то от големите и средните,за няма и месец вече не мога ,да произведа толкова много дънери от който имам нужда всеки ден
     
    Последно редактирано от модератора: 8.7.23
    DILQNADELI харесва това.
  6. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Аз също ги събирах и сега съм почти занулена от към дънери. Но с новото ниво, можеш да слагаш още 5 дървета , а с плодовете правиш :pЗНАЧКИ:p.Давай дерзай!!! Без отказване. Щеше да е по обмисленно ако растенията се правят от подпалките а не от дънерите.
     
    -niksan- харесва това.
  7. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Вече по две значки правя ниво 1 за овощар и градинар,не ги отчита на куестовете.Общо 4 значки съм направил.
     
  8. staneli

    staneli Старши болярин

    Моите ги отчете. Преди да започна да правя значките натискам зеления клавиш при задачата, нещо като стартиране да го зачете.

    Аз стигнах до 7-мо ниво и на двата куеста, но зациклих. В единия куест се иска увеличение на капацитета за съхранение на дадена категория, това добре, след седмица ще достигна ниво 22 и ще разширя склада за значките.... Но, в другия куест се иска увеличаване капацитета за съхранение на зеленото гориво, а аз съм го разширила до края и няма какво повече да му се разширява. Аз ли нещо не вдявам?
    И тея куестове са мислени-недомислени....
     
    Последна редакция: 13.7.23
    kakata13 и -niksan- харесват това.
  9. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    И аз влизах от зеления бутон,пътят на мъдростта.но нещо не се получава.
     
    staneli харесва това.
  10. FARMER-VLAD

    FARMER-VLAD Младши експерт

    В информацията за куестовете - Северни гори, куест 7, искат достигането на ниво 8, а в самия куест вече пише ниво 11. Аз съм ниво 21, т.е. това така или иначе е изпълнено, и е зачетено. Но - за увеличението на склада се иска достигането на 28 ниво.
    Така ли е в действителност? И защо има разминаването между исканото 8 и 11 ниво ?

    Или нещо не съм разбрал ?
     
    Последна редакция: 13.7.23
  11. staneli

    staneli Старши болярин

    Е, осъзнаха си грешката и вече и в двата куеста на 7-мо ниво се иска увеличаване капацитета за съхранение на дадена категория /премахнали са това за зеленото гориво, та и във FAQ може да се коригира/.
    Сега най-близките нива от моя гледна точка за това увеличение, ако се вярва на нашето инфо, са 22-ро - за значки, и 26-то - за семена на Алпийски растения....
     
  12. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    А тези който сме минали и звездите, незнам но трябва да се помисли върху всичко, аз там зациклих защото имах всичко подобрено до ниво 22:wuerg::wuerg::wuerg:, а сега и закъсах и за дънери
     
    Последна редакция: 13.7.23
    -niksan- харесва това.
  13. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Гледам на 17 ниво има две възможности, на 18 - три, на 19, 20, 21 и 22 - по една, а следващата възможност вярно е 26 ниво... Изводът - колкото по-развита ти е Долината, толкова си по-претакован. Лично за мен това не е някакво откритие и е една от причините от няколко години да не давам и стотинка за играта. Така ще бъде и занапред.
     
    staneli, .didi2002., kakata13 и още 1 човек харесват това.
  14. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Да, промяната беше направена още вчера, но аз преди малко промених параметрите на куестовете, нямах възможност преди обяд да коригирам информацията.
    Такива промени се очакваха, понеже самите куестове не са тествани и играчите са първите, които ги играят. Затова и написах предварително в поста за куестовете това:
     
    .TAINNA. харесва това.
  15. FARMER-VLAD

    FARMER-VLAD Младши експерт

    Благодаря за инфо, изясни се ситуацията
     
    Кобрелия харесва това.
  16. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    И на двата куеста стигнах до увеличи капацитета на склада.Добре че имам две руни неотворени ,така успях да изпълня задачата на единия куест.Ако се случи пак още два пъти или три пъти какво трябва да правя.Пуснахте със закъснение тези куестове,не е ли правилно тези играчи който са отворили руни и са разширили складове,да преминаваме тези задачи в куестовете .
    Ако всичко беше пусната по едно време в долината ,щяхме да се развиваме по друг начин.
     
  17. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Аз зациклих на шестте поръчки на Фьодор и трите значки за градинар. Ще почакат по-добри времена.
     
    DILQNADELI, Кобрелия и -niksan- харесват това.
  18. milena7004

    milena7004 Знаменитост

    Днес ще приключа и с вторият от двата куеста.Напрягащо от куестите за мен е това,че зорлем ме накараха да произвеждам значки за градинар,а положителното е че ще има къде да ги оползотворя ,веднага.Успех на борещите куестите.
     
    ka-linka харесва това.
  19. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Аз зациклих на Яну Грей и Алиса Гамсбарт ,на двете поръчките ми са на 7 ,но трябва да разшира склад и на двете.Скоро ще стана 22 ниво едната поръчка ще е направя,другата кога ще стане един бог знае.Вземете и помислете малко как да излезнем от тази ситуация играчите;):)
    Закъсах и за дънери пуснете и тези подпалки, да може да правим дървесина.
     
    Последна редакция: 14.7.23
  20. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Аз имах неразширени скрадове и минах седма задача и на двамата. На осма задача обаче се искат изпълнени 6 поръчки на Фьодор незнамсикой, а той иска цветен венец, дето го нямам.
    да пуснат подпалките и то с прилична стойност или да умеличат стойността на малките дънери, те се събират от кайсийки
     
    -niksan- и червената_шапчица харесват това.