Дискусия: Долината на еделвайсите

Дискусията в/ъв "Дискусии за играта" е започната от mushnu4ka на 6.12.22.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. ka-linka

    ka-linka Пазител

    БП да вземе да намали исканото количество дървесина или да увеличи добива от дънери при отсичане на дървета. На мен взеха да не ми достигат дънерите и до ден-два ще приключа с Алпите поради липса на ресурс.
     
    Последна редакция: 27.6.23
    .TAINNA. и -niksan- харесват това.
  2. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    При мен също започва да не ми достига дървесината.Тези подпалки ,да не ми ги дават в раздел зелено гориво,да ги бяха поставили в раздел дънери.
     
    .TAINNA. и ka-linka харесват това.
  3. Както написах по-рано:
    Късмет с изскачащите ви желая, защото другото е резултат от труда ви на Еделвайсите. ;)
     
    .TAINNA., ka-linka и .didi2002. харесват това.
  4. bomberabg

    bomberabg Стажант

    Не намирам тема за въпроса си и нямам време за търсене. Как да поставя поле за сеене в долината на еделвайсите?
     
  5. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Привет, там не се работи по този начин. Направо засаждаш произведените семена на полетата за сеене.
    https://board-bg.farmerama.com/threads/Алпийските-градини.23955/
    Приятен следобед!
     
    bomberabg харесва това.
  6. milena7004

    milena7004 Знаменитост

    Днес се качих на 21 ниво в "Долината"и успях да увелича от склада обема на капацитета за изработка на материали на 550 бр.Така е вече мааалко по поносимо.И след,като се похвалих,да взема и да се оплача обирам си разни растенийца,но лопати необходими за изработка на венерена пантофка ,няма.Силно се надявам чакането ми да не е дълго,и леко се ужасявам,че клиентите ще започнат да искат и от нея,а аз не мога да произведа и едно семенце.
     
    -Ivo89-, mimi123123456 и .TAINNA. харесват това.
  7. l.bm

    l.bm Стажант

    И на мен ми писна! Имам две ферми в едната успях да разширя полетата на алпийските растения, а в другата събраните растения /за сините звездички /изчезват някъде два пъти. Моля за проверка ID 38323490.
     
  8. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Добро утро!
    Не е възможна такава проверка от наша страна. Да не би случайно да си предал/а растенията на някой клиент?
    Приятен ден!
     
    milena7004 харесва това.
  9. l.bm-lilian55

    l.bm-lilian55 Стажант

    Добро утро! Не умишлено не предавам на клиент. Приятен ден!
     
  10. Bamze

    Bamze Болярин

    И аз се метнах на лифта и оттам в Долината на еделвайсите. След известен размисъл реших да играя тази игра. Карам го яваш яваш и засега не се нервя.
    Относно обирането на двата слота едновременно и липсата на място за ресурсите в склада - видях, че мога да залагам на двата слота в Сградата за преобразуване създаването на биогориво /както и на другите ресурси/ с различно количество, а оттам и за различно време. Така единият слот става готов преди другия и го обирам само него. Докато стане готов втория слот, създавам дървета и влагам ресурса в тях и така не препълвам склада. Малко смятане, малко следене и така ... Това, което предлага Дореми има резон. Дано да го реализират в някакъв момент от БП.
    Не знам дали да ви пожелавам приятна игра, но игра с по-малко нерви ви желая!;)
     
    .water., Кобрелия, mimi123123456 и още 1 човек харесват това.
  11. лудакрава1

    лудакрава1 Генерал

    От вчера някакви бури, гръмотевици и мъгли на еделвайсите.С моя късмет слънце не нацелвам xDxDxD Аз не ги обичам, ма и те не ме жалят xDxDxD На някой допадат ли му нововъведенията?
     
  12. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    По принцип не е зле, НО!
    1) това е една съвсем различна от фермата игра и слава богу. (дано не се сетят да я обвържат с няк'ви бонуси или нещо друго с фермата). В крайна сметка, като не искаш, не я играеш.
    2) Ако все пак човек реши да я играе, тези метеорологични промени освен да ни информират какво ще е времето след 3 часа, е добре и да има информация (в метеорологичната станция) какво точно дават. А не да трябва да отваряме инфото за Долината на еделвайсите и оттам да четем.
     
    -niksan-, ..koni.., milena7004 и още 1 човек харесват това.
  13. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    • дъждовно - намален таймер за растеж - 20%
    • облачно - допълнителни употреби на тора за растеж на растенията +2
    • слънчево - увеличено количество добив на поле +1
    • буреносно - увеличен обхват на разпръскване +1
    • заснежено - ще бъде активно по време на събития
    • моля за превод особено на бурята,че гугъл го е превел едно към гьотере
     
    .water. харесва това.
  14. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    буреносно - добавя едно поле на леха
     
    -niksan- и sm0uk3r71 харесват това.
  15. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Eеее и бонбоните за размяна махнаха от наградата на MAX точки, да може само да се залупуват:wuerg::wuerg::wuerg::wuerg::wuerg:Тихо [​IMG] мълком без да се каже:wuerg::wuerg::wuerg:
     
  16. dvdd

    dvdd Подрастващ автор

    Там са си бонбоните само скролни надолу :p
     
    DILQNADELI харесва това.
  17. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Видяхго но вече беше късно. Още 1400АЕР и ставам ниво 22, мисля че ще ме улесни много след като подобря капацитете на значки, няма да се налага да трия растения, плодове и да пълня рециклатора с тях
     
    Последна редакция: 7.7.23
    -niksan- харесва това.
  18. milena7004

    milena7004 Знаменитост

    Абе,Диляна накара ме да ходя да ги търся тия звездиxD Викам си от жегата ли нещо се обърках,а ти може би си имала в предвид "значки",а не "звезди"?
     
    DILQNADELI харесва това.
  19. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    поправям се веднага
     
    milena7004 харесва това.
  20. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Буреносното действа само на Алпийската роза.Поне на това съм го изпробвал.
    Дори ако дойде буреносното време имаш засята Алпийска роза,автоматично се увеличава засяването с едно поле повече.
    Сега защото имам засята роза,на две места имаше две свободни квадратчета ,засяти са с роза след като е дошло буреносното време.

    Сега друго нещо се случи като засявах Алпийска роза,имах 4 полета свободни и едно одеве което се активирало след буреносното време,но не беше узряло.След него едно свободно поле.Като сях роза 4 полета се засяха с роза прескочи това не узрялото ,и другото което беше свободно се зася с роза,с него станаха пак 5 полета с роза.
     
    Последна редакция: 7.7.23
    DILQNADELI и mimi123123456 харесват това.