Дискусия: Долината на еделвайсите

Дискусията в/ъв "Дискусии за играта" е започната от mushnu4ka на 6.12.22.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Играта е игра, защото не ти определяш правилата (нямам предвид персонално теб). Другото, за което толкова напъвате е производство. Аз лично не се забавлявам блъскайки денонощно, за да произвеждам. Няма да ставам роб на китайците! :)
     
    .water., karzil, dedoto и 5 други харесват това.
  2. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Това определено не е моята игра. На средата на 14 ниво съм, но произвеждане на поне две дузини дървета на ден, влизане през 20-25-40-..... минути, за да обереш я хумус, я дървесина, я нещо от сорта е твърде ангажиращо за работещи хора. Вземам втория ред и давам "свободно" на алпийските гори и поляни.
     
    .water., karzil, ..koni.. и 7 други харесват това.
  3. xari_myri

    xari_myri Ветеран

    Аз стигнах до 5 ниво най вече заради елена, не знам но на мен това нововъведение ми е адски тъпо и безсмислено
     
    karzil, dedoto, Doremi и 7 други харесват това.
  4. Ясно е, че долината тепърва ще я развиват и по-притеснителното е, че могат да я свържат с фермата, т.е. за евенти да искат продукция и от нея, а не пускането на нещо интересно. Защото интересното, ако или когато го напряват, ще форсираш нещата и пак ще го вземеш бързо.
    А относното информацията ти за еделвайсите, благодаря, и аз съм от тези, които я ползват на наготово!
     
    Последно редактирано от модератора: 1.3.23
    dedoto и лудакрава1 харесват това.
  5. buba62

    buba62 Главен болярин

    Снощи най-сетне стигнах до ниво 14. Продължавам към следващото с моето си темпо. Продължавам да рециклирам в 1 слот и да използвам ключовете за отваряне на слот за дървесина или хумус. Все още съм с 10 полета за дървета, много рядко имам повече, за да се налага отварянето на следващите, не са с приоритет при това положение. Имам още руни на бука и ансу кайсията за отваряне, лека полека и тях ще отворя, за никъде не бързам, нямам чак толкова време за играта, особено за долината.
    Честита Баба Марта, фермери!
     
    .water., [[Fermerkaa]], mimi123123456 и 2 други харесват това.
  6. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    леко леко и аз с лежерно темпо съм на 2/3 от 11 ниво. Имам 14 полета. На тях разположих 3 вишна, 3 кайсия, 3 бук, 3 лиственица и 2 ансу. Имам достатъчно дънери за дървесина, имам достатъчно плодове за клиентите и за значки. Отворих всички руни на кайсия, вишна, лиственица и бук, а на ансу отворих три руни. Остават още две. Доволна съм. Без препускане, без надпреварване с време и други играчи, без напрежение играя когато мога. Алпите ми имат добър баланс :)
     
    .water., dedoto, mimi123123456 и още 1 човек харесват това.
  7. FARMER-VLAD

    FARMER-VLAD Младши експерт

    Какво става с ръчната ножица за клони, за Европейска лиственица - изскача по 1 на 2 дни... Помолете горе да оправят нещата. Отначало имах 2 дървета, после едва събрах за едно. А клиентите искат и от нея.
     
    DILQNADELI харесва това.
  8. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Аз съм с една от два дни, немога и едно дърво още да направя, но нали ни и смъмриха че само ние сме се оплаквали спрях и това.
     
  9. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Подобрете си дървото до Подсилване фазата на растеж, използвайте Изобилие от дървесни плодове, за да увеличите бройките на плодовете и вместо по 75 ще добивате по над 100 шишарки от едно дърво. Ножиците верно се падат сравнително рядко, но пък и клиентите искат рядко шишарки от европейска лиственица. В момента имам 141 шишарки, едно дърво, което даже не съм изкарал от склада и една ножица. Драма няма.
     
    .water. и .TAINNA. харесват това.
  10. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    При теб може и да няма драма но при други има при мен е всичко на мах и не-мога да произведа още първото си дърво защото чакам ножица която така и не идва
     
  11. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Като гледам постовете ти, в неделя си била на 5000 т от нивото, значи си го достигнала вторник-сряда, може и четвъртък. Знам, че това няма да успокои разтревожената ти душа, но и аз не произведох първото си дърво още първия ден, нито даже втория. Естествено мен мама с късмет ме е родила, а и с БП сме първи дружки, за това тези първи три дни клиентите не ми искаха европейски шишарки. Който както се уреди :)
     
    .water., ka-linka, [[Fermerkaa]] и още 1 човек харесват това.
  12. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Добре е че поне един е роден под щастлива звезда. Колкото до моите сметки не ги прави заради мен,
     
  13. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Опазил ме Господ! Това не го пожелавам на никого.
     
    ka-linka, .TAINNA. и dedoto харесват това.
  14. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Аааа писна ми!!! Тези ножици, от Китай щяха по-бързо да дойдат. Колко месеца ще ми трябват, да събера 2 броя от тях?
     
  15. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Отскоро имам право да отворя европейската лиственица, но още не съм го направила. С това дърво тактиката ми е да отглеждам сега повече дървета с надеждата да събера повече ножици и тогава в някой момент да я отворя. А отглеждайки повече дървета, ще имам повече плодове и ще направя и значките за отключване на руните за новото дърво, защото безидейното трупане на плодове не ми допада и не го правя. Плодове отглеждам за клиентите и за правенето на значки, при рециклирането понякога добавям по някое плодче, но колкото да допълня необходимата стойност, рециклирам на три слота за ст-ст 9500, основно големи инструменти и луксозен хумус. Съхнех и вехнех да не вземе клиентът да ми поиска от новите плодове, а да нямам готовност да ги отгледам с ползването на моментно дърво. Е, вече имам две ножици, т.е. в момента, в който клиентът ми поиска от новите шишарки, ще направя първото дърво и бързо ще отгледам и първите плодове. Но ако клиентът беше поискал и нямах възможнст да му удовлетворя поръчката, ами нямаше да я изпълня, нищо фатално нямаше да се е случило, слънцето в реалния свят пак щеше да изгрее.
     
    .water., milena7004 и .TAINNA. харесват това.
  16. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Муши какви са тези ножици? Имам 5 вида дървета, с руни до край, ниво близо до 11, добре нахранени клиенти, пет значки 1 и три значки 2, доста плодове, не разбирам за какви ножици се води разговор тук. Може ли малко пояснение?
     
  17. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей,
    Надникни тук:
    https://board-bg.farmerama.com/threads/Долината-на-еделвайсите.23301/#post-208952
     
    .TAINNA. харесва това.
  18. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Какво да сея? От кое дърво се пада? и колко време се чака за една ножица? Това сега е грешка така ли да го разбера?[​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  19. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей,
    Складът ти за дървета е пълен, затова не можеш да вземеш готовите дървета.
    Относно падането на ножиците - не е предоставена информация каква е формулата, т.е. от какво се падат, колко често се падат и т.н. Предполагам, че си наясно, че БП държи в тайна този вид информация.
    Приятен ден!
     
    .TAINNA. харесва това.
  20. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Може да е случайно, може и да не е, но до момента при мен най-много ножици се падат от най-обикновена алпийска кайсия. Вчера и днес имам две ножици от нея.
     
    .TAINNA. харесва това.