Дискусия: Денят на Св. Валентин

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 8.2.23.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. kikiniki-n

    kikiniki-n Стажант

    ако береш на ръка,вариант компромисен е поне средни полета,по-лесно се берат от малките и пак ще дадат достатъчно реколта,защо не ползваш купони за техника, изобщо ли нямаш?Ето,сега във фермерския магазин има цъкалка Букет цветя,тя дава купони по 1 час,и не е скъпа,вземи си я
     
    Bamze, .TAINNA. и daniva76 харесват това.
  2. ka-linka

    ka-linka Пазител

    С 307 игри взех двете Пиколо и хартисаха 11 монетки. Ще има и за някой купон, но плочките като цяло пускат малко монети този път.
     
    .TAINNA. и daniva76 харесват това.
  3. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Сега пък стана така, че натрупах много рози и нямам ръкавици за чантите. От дървета по-лесно ли се пада, да отрупам за 1-2 дни пустото поле с дървета?
     
  4. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Приключих, взех каквото исках и се връщам към нормалната си наредба. Доволна съм :)

    само дълги растения с много точки
     
    Последна редакция: 12.2.23
    daniva76 харесва това.
  5. mimi123123456

    mimi123123456 Главен болярин

    през деня сееш розата , през ноща дълго растение и сутринта при обиране ще имаш изскачащи
     
    .TAINNA. харесва това.
  6. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    2о може да ти пратим на ден като подарък ако не си бил затрупан(а) днес ми драсни ще ти пратя никът ми е същият. Но знай че само по 1 изскачащо можен. също може да си закупиш гулдени и с тях да си набавиш колкото ти трябват първоначалната ти покупка мисля че беше евро и нещо и вземаш 300 гулденчита, но ти решаваш за какво да ги харчиш.
     
  7. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Вариант е, но ако ще вкарвам пари в играта ми се иска да е за по-важни неща. Евенти има постоянно, не мога на всеки да купувам гулдени.

    Ще засея довечера нещо дълго и ще пробвам така. Благодаря!
     
    .water. харесва това.
  8. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Когато почна евент, сея само растението на събитието, денем-нощем, все тая. Но в краищата на всички от трите игрални полета във фермата съм набучила дървета и недостиг на изскачащи досега не съм имала - при мен растението на събитието е по-големия зор. В момента от розите имам свободни само 44 бройки, но от изскачащите имам в наличност 293 броя. С 3 вълшебни дървета съм.

    Мисълта ми е, че и от дървета можеш да си докарваш изскачащите, така няма да се налага да губиш цяла нощна реколта от растението на събитието. Просто идея, а каква тактика ще приложиш, ти си решаваш.

    Друг вариант е на горската поляна да набучиш само дървета, и без това тя не се ползва за маслодайната роза. Ама голямо цъкане ще пада, ако нямаш техника да ги обереш тия дървета xD
    Успех! :)
     
  9. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    За дърветата може да поспорим. От опит мога да кажа, че най-много изскачащи излизат от дългите растения, но и там има тънкости. Да са висок клас - с много точки и дълго зреене. От оранжевата теменуга и някои други растения може нощем да се сложи. Дава добри изскачащи. Тя е за по-ниските нива. Просто трябва да опитвате на едно малко поленце колко време му трябва на едно дълго растение с много точки. Така съм опитвала за няколко растения, на по едно малко поленце и си избирам най-подходящото и най-удобното. От дървета винаги съм получавала далеч по-малко изскачащи. И при тях има тънкости. Да ги споделят колегите, които са ги играли. С растенията на мен ми е по-добре, че и бройки им трупам :)
     
    kikiniki-n, Bamze, shiky и 2 други харесват това.
  10. buba62

    buba62 Главен болярин

    Наиграх се, стига ми толкова, върнах се към фермерското ежедневия и несвършващите растения за читалището.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Приятна вечер, фермери!
     
    FirePenguin, Bamze, daniva76 и 3 други харесват това.
  11. .water.

    .water. Обсебен

    Не бързай с вкарването на пари в играта във фермерската къща има парник там се култивират растение с така наречената любов към водата ,оборската тор ,супер тор.Залагаш растения и ги култивираш съкращаваш доста времето на зреене.Нека Муши или Кобрелия да ти дадат линкче по темата да я прочетеш .
     
    FirePenguin и Bamze харесват това.
  12. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    FirePenguin,
    Това е темата за култивирането на растения.
    https://board-bg.farmerama.com/threads/Култивиране-на-растения.2364/
    Розите са подходящи за ферма ниско ниво, такъв спомен имам от времената, когато бях ниско ниво.
    Отделно има занаятчийски продукти, които също съкращават времената на растеж.
    А изскачащите са на базата на основното време на растеж.
    Хубав ден!
     
    Kalina_fermer, FirePenguin, .water. и 2 други харесват това.
  13. FirePenguin

    FirePenguin Подрастващ автор

    Това е интересно, не знаех, че е толкова полезно. Мерси!
     
  14. Kalina_fermer

    Kalina_fermer Младши експерт

    А аз се пребих да садя Папрат ,която дава 240 ТО и се чудя ,защо съм зле с изкачащите, а то трябвало растение не за повече ТО ,а за по дълго време - е затова трябва да се чете във форума - все ще се научи нещо :(

    Използвай буквата "ч", не пиши на шльокавица, моля, за да не бъде изтрит поста ти.
     
    Последно редактирано от модератора: 13.2.23
    .TAINNA., -helixme4o- и Кобрелия харесват това.
  15. koteto9

    koteto9 Старейшина

    след като взех реда изчезна нямаго никаде защо
     
  16. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей,
    Потърси го в Незавършени поредици или по име с търсачката.
    Проверих и със сигурност го има в акаунта ти. Чака запълването на облачетата с предмети.
    Приятна вечер!
     
  17. koteto9

    koteto9 Старейшина

    Да появисе Благодаря за светкавичната реакция Хубава вечер
     
    Последно редактирано от модератора: 13.2.23
    Bamze и mushnu4ka харесват това.
  18. dedoto

    dedoto Адмирал

    не зная на кое ниво си но ако имаш отворен карамфил си го култивирай с всички добавки става за няколко часа а при наличие на ред можеш да правиш мигновено и дава много добри бр.падащи като ми се наложи винаги прибягвам до него
     
    kikiniki-n, .TAINNA. и -niksan- харесват това.
  19. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Сутринта обрах нощната реколта рози и засадих последната порция за евента. Взех трите цъкалки, но не и реда (маслодайната роза не стига, иначе изскачащи имам предостатъчно). В момента имам 167 монети със звезда, но не вярвам от последните 21 мини-игри след около час и половина да взема още цели 13, за да грабна поне едно Пиколо, но ако наистина не стане, поне ще взема купоните, че в момента нямам никаква помощна техника (като изключим Букет цветя+, която грабнах вчера благодарение на Пазара за плодове). А трите спечелени цъкалки от евента... или ще взема реда някой ден от разпродажби, или по-вероятно ще разменя цъкалките на някой ПиТ :)

    Добре че ви послушах за малките поленца, иначе и толкова нямаше да взема :). За по-нататъшни евенти ще знам: първоначално разсяване на големи полета, после задължително на малки!
     
    kikiniki-n, .TAINNA., ka-linka и още 1 човек харесват това.
  20. kikiniki-n

    kikiniki-n Стажант

    при мен боровинките свършиха работа,след култивацията ставаха готови за 6 часа
     
    .TAINNA. и mushnu4ka харесват това.