Дискусия: Викингска сага

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 14.9.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Вигинкска сага

    В тази тема можете да споделите своите впечатления, стратегии и мнения за събитието.
    Моля, използвайте я по предназначение!

    Повече информация

    [​IMG]

    Приятно забавление!
    Екипът на Фармерама
     
    .TAINNA. харесва това.
  2. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Интересна е опцията за закупуване на стари декорации, дано монетите да стигнат. Не харесвам времето за готовност на редчето, пак залитнахме към дълго зреещи редове.
     
  3. staneli

    staneli Старши болярин

    Такааа, този път приоритет ще са ми подобренията за Викингската дълга къща, а не Пиколото, след вземането на реда, разбира се.;)
    На игрището на любимците имам за надграждане една къща, та ако не събера достатъчно монети, може и да не взема яйцето на Ингрид. Процентите стават не лоши - от 5% с трите подобрения скачат на 50% ТО.
    Ами, успех с мятането на брадви :)

    Ето и малко повече подробности за яйцето на Ингрид:
    • Когато домашният любимец се излюпи, след 168 ч., ще се превърне във Викингска дълга къща и ще получите еднократно 5 000 ТО/ТрТО.
    • След 20:00 ч. той ще е отново готов за обиране, вече ще получавате:
      • 1 500 ТО/ТрТО
      • 5% ТО, за 1 ч.
    • Бонусът е глобален - действа на цялата Ферма.
    • Може да се поставя на всички полета, без Пълнолунните.
    • Достъпно е от 3 ниво.
    • Подобрение 1 - Викингска дълга къща II
      • 2 000 ТО/ТрТО
      • 15% ТО, за 1:30 ч.
    • Подобрение 2 - Викингска дълга къща III
      • 2 500 ТО/ТрТО
      • 25% ТО, за 2 ч.
    • Подобрение 3 - Викингска дълга къща IV
      • 4 000 ТО/ТрТО
      • 50% ТО, за 2,5 ч.
     
    Последна редакция: 14.9.21
    tanyamery, pepa551, bomberabg и 6 други харесват това.
  4. червената_шапчица

    червената_шапчица Главен болярин

    За реда, 3-те подобрения на Викингска дълга къща и 2-та сандъка Пиколо са необходими 1235 монети със звезда.
    Ако се вземат 400-те монети със звезда от бонусите при попадение в центъра, остава да се набавят 835 монети със звезда от игри,т.е. 56 викинска супа. Една супа получаваме подарък и сеем за 55, което е 28 105 златен корен и 1870 рог за пиене.
    Успех и късмет на всички играещи събитието!
     
    ..koni.., ПЕПЕЛЯШКА, Кобрелия и 3 други харесват това.
  5. .water.

    .water. Адмирал

    Няма значение ,че имаме вече една къща 4 може още една ?Реда не ми е приоритет- къщата подобренията и пиколо в този ред докъдето успея 5 ,25% колкото толкова все е нещо и ще я бера всеки ден тоя ред на три дена айде няма нужда.
     
    Последна редакция: 14.9.21
  6. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    майския ред беше 120 часа :p
    FAQ - Викингска сага | Farmerama BG

    увеличено е времето за растеж на растението и са намалени бройките растения в мелницата. Може би има подобрение към хубаво ;)
     
    tanyamery, ПЕПЕЛЯШКА и terazinni харесват това.
  7. terazinni

    terazinni Напреднал

    Благодаря на преждеписалите за инфото, че аз освен ред със сандъче, друго не виждам.:oops: Още една викингска дълга къща ще ми дойде добре. Но си ми харесва и сандъчето. Май с повече късмет може и до Пиколо да стигна.;) Успех на играещите!
     
    staneli, ПЕПЕЛЯШКА, .water. и още 1 човек харесват това.
  8. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Сега започвам да се чудя откъде имам две викингски къщи, едната е на първо ниво, другата - на четвърто. Играя, каквото мога, ще взема.
     
    .TAINNA., .water. и ПЕПЕЛЯШКА харесват това.
  9. staneli

    staneli Старши болярин

    И аз съм с две :).
    Тази, дето е на 4-то ниво е от събитието Викингска сага от септември 2017 г., а другата мисля че е от яйце на Ингрид от Фермерския магазин, купена с фермерски монети. Много се чудих и аз от къде е допаднала. Само предполагам, че е от там...
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .TAINNA. и ka-linka харесват това.
  10. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Да, втората се предлагаше във фермерския магазин срещу 650 ФМ от 28.7.2020 г. до 31.01.2021 г.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .TAINNA., ka-linka и още 1 човек харесват това.
  11. buba62

    buba62 Главен болярин

    Допада ми. Ще играя. За ред, сандъци Пиколо и яйце на Ингрид и подобрения за него. Ще трябва да прежаля някой скътан бонус или малко супер тор, иначе не ми излизат сметките. И дано успея да уцеля мишената и от първи път, 150 монети със звезда са 10 игри допълнително, че дано, пупупупу. Но с колелото с парти билети няма да се заигравам, само с обикновени, веднъж парти имам малко, втори път на предното събитие имах късмет, не ми се вярва пак да ме споходи, да не си насилвам късмета значи.
     
    .TAINNA. харесва това.
  12. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Подобрение за Викингска дълга къща може да се вземе 3 пъти. Коя от двете къщи обаче ще обличаме с подобренията? Или ще им дадем по 1,5 на двете :D ;)
     
  13. staneli

    staneli Старши болярин

    Една къща може да има само 3 подобрения - с третото се достига до 50 % и няма какво повече да се надгражда ;).
     
    .TAINNA. харесва това.
  14. cecomania

    cecomania Активен автор

    Не разбра това ,което искаше да ти каже TAINNA.Тя имаше предвид,че вече има една вик.къща която е на 1-во ниво и с новата ще станат 2.Коя от тях ще надграждаме?
     
    .TAINNA. харесва това.
  15. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    На една от двете (които са съвсем идентични) можем да сложим три подобрения. Или на едната 1, на втората - 2.
    Играчът решава какво да прави.
    Но някак си не е логично да надграждаме частично и двете, защото 5+50 > 15+25.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .TAINNA., kakata13 и 2 други харесват това.
  16. staneli

    staneli Старши болярин

    Ако това е имала предвид, то Муши дава изчерпателен отговор:) - няма смисъл да се делят надгражданията.
    Аз, например, яйцето от магазина за третата къща ще го взема само ако останат монетки за него, пък и трябва доста да почакам докато се излюпи и да стане къща, която да надграждам:). Лепя и трите подобрения на къщата на 1-во ниво, пък с повечко късмет /в което се съмнявам/ може и с трета къщичка да се обзаведа.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .TAINNA., DILQNADELI и 2 други харесват това.
  17. bomberabg

    bomberabg Стажант

    На кое поле ще се сее?
     
  18. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG


    По време на събитието отново ще трябва да отглеждате златен корен:

    Растение
    ТО
    Засяване на
    Време
    С вода
    С вода
    и тор
    С вода, тор
    и супер тор
    Обмяна след
    края на евента
    [​IMG]
    Златен корен
    300​
    - Основно поле
    - Пусто поле
    07:30​
    06:00​
    05:42​
    02:51​
    10 ТО
    7 МП​
    https://board-bg.farmerama.com/threads/Викингска-сага.21742/
     
    ПЕПЕЛЯШКА и bomberabg харесват това.
  19. ka-linka

    ka-linka Пазител

    115 монети от подарената игра. Изключих анимацията, защото блокира играта. Предполагам, че ще се случи и при други. Успех на всички!
    На втори и пети опит барнах монетите, остава да обера и другите 3 :)
     
    Последна редакция: 15.9.21
    ПЕПЕЛЯШКА, .TAINNA., .water. и 2 други харесват това.
  20. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    жалко, в моята Класика, в магазина, няма Яйце на Ингрид нито Подобрение за Викингска дълга къща. Може би мога да имам само 1 Викингска дълга къща.
    Сега видях, че тази къща я имам от предишно събитие. Щях да се радвам на още едно яйце, ама нейсе ...

    тази съм я изпуснала :( сега можех да я надграждам :wuerg: