Дискусия: Брилянтни напитки

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 31.7.24.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Брилянтни напитки

    В тази тема можете да споделите своите впечатления, тактики и мнения за събитието.
    Моля, използвайте я по предназначение!

    Повече информация

    [​IMG]

    Приятна игра!
    Екипът на Фармерама
     
  2. Играя. :)Редът е много добър. :D Ако се играе с готовите тръбопроводи, т.е. взимане на всички малки награди, сметките са следните:
    [​IMG]

    За купуването на реда + предметите са необходими 152 монета със звезда, т.е. пълен оборот + допълнително 6 нива, което изисква 31140 тръба от бамбук + 1476 гаечен ключ.
    Успех на играещите!:)
     
    Последна редакция: 31.7.24
    -sheherezada67-, naturalna89, ivanivanivan и 5 други харесват това.
  3. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Смятайки наум ми се струва, че може да си провериш сметките наново. Ако искаш де :)
     
    milena7004 харесва това.
  4. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    минимум
    (с вземане на всички
    монета със звезда)
    максимум​
    Ниво​
    праваогънатаправаогъната
    1​
    4​
    5​
    6​
    9​
    2​
    4​
    4​
    8​
    10​
    3​
    8​
    8​
    8​
    10​
    4​
    12​
    10​
    14​
    14​
    5​
    18​
    12​
    24​
    20​
    6​
    13​
    18 16​
    18​
    22​
    7​
    14​
    10​
    21​
    22​
    8​
    13 15​
    17 13​
    16​
    23​
    9​
    17​
    16​
    23​
    18​
    10​
    15​
    12 14​
    21​
    22​
    Всичко
    118 120​
    112 108​
    159​
    170​
    С едно минаване през всички нива се печелят 100 монета със звезда и 100 монета със череша. За реда и предметите за него са необходими 152 монета, т.е. веднъж всичките 10 нива и втори път до 6 ниво вкл. А това се печелят и 145 монета със череша.

    Изразено в растения и изскачащи (за реда+предметите):
    минимуммаксимум
    Тръба бамбук
    21 734 21 418​
    31 140​
    Гаечен ключ
    1 038 1 026​
    1 476​
    Без гаранция за неповредено сметало ;):).

    П.П. За минималния вариант за 10 + 6 нива ще са необходими 179 прави тръби и 163 огънати.
     
    Последна редакция: 1.8.24
    ka-linka, pepa551, tanyamery и 11 други харесват това.
  5. Не мога да смятам толкова наум, а калкулатора неколкократно ми показа, че се правилни още преди да ги публикувам. ;)
    Не те карам да вярваш на сметките ми, направи ги сам, за да си сигурен, че са точни. Пуснати са да ориентират тези, които желаят.
    Хубав ден и успешно събитие, ако го играеш!
     
    -sheherezada67-, [[Fermerkaa]], naturalna89 и 3 други харесват това.
  6. лудакрава1

    лудакрава1 Генерал

    Цитираш един , друг пропускаш.Няма нищо лично предполагам.Иначе по темата Играя.Евента ми допада, реда е готин.Успех на всички :)
     
    ПЕПЕЛЯШКА харесва това.
  7. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Тъй като съществувам в единен пространствено-времеви континуум мога да цитирам само някой, който вече е писал. Уви, все още не ми се отдава да се шляя напред-назад във времето. Чиста физика и математика - нищо лично. Иначе вярно, че теб обикновено те пропускам по интелектуални, естетически и ред други причини, ама ей го на излезе ти късмета.

    Между 20К и 30К разликата ориентировъчно е едни 10К, не става въпрос за стотина бройки. Не е много коректно да се дават максимум бройки за ред и предмети, когато могат да се вземат и с по-малко. Та, ориентировъчно сметката ти е като във вица "вървиш, вървиш направо и следващия четвъртък свиваш надясно".
    ПП Иначе калкулатура е топ, да го поздравиш! :)
     
    Последна редакция: 1.8.24
    .water., .TAINNA., Кобрелия и още 1 човек харесват това.
  8. Аз играя така, както и още немалко играчи, така съм ги и сметнала. :) Ти да беше написал сметнато от теб наум за необходимия минимум растение, вместо да се заяждаш. ;) Опс, ти не правиш така, само другите. :p
    Хубав ден и успех с кратката версия на евента! :)
     
  9. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Без да се заяждаме, ама това почерненкото е преди табличката и се предполага, че се отнася за нея. След табличката си написала "За купуването на реда + предметите са необходими 152 монета със звезда, т.е. пълен оборот + допълнително 6 нива, което изисква 31140 тръба от бамбук + 1476 гаечен ключ". Кофти е когато някой се хваща за запетаята, ама просто ти влизам в тона. Обичайно претендираш за прецизност за това си позволих коментар.
    Хубав и спорен ден и отпусни тая душа! :)
     
    Кобрелия, dedoto и milena7004 харесват това.
  10. xDxDxD

    Да,

    се отнася за таблицата, а тези сметки:

    са следствие на написаното в таблицата при условието написано преди нея.

    Извини ме, но съм блондинка под прикритие и с очила, не разбирам и невиждам в случая непрецизността си! :p

    Както написах и по-горе, ако искаше да помогнеш на играещите като теб, кратката версия, да беше написал сметнатите наум бройки от растението и изскачащите. Другото беше излишно, но....така си решил, твое право. :D
     
  11. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Не разбирам, не виждам... Това, че се правиш на умряла лисица е разбираемо и изобщо не ме изненадва в контекста на цялостното ти поведение във форума. Така си решила, твое право :)
     
    .TAINNA., Кобрелия, milena7004 и още 1 човек харесват това.
  12. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    За този вариант за минаване веднъж на всички нива и повтаряне на нива 1-6 ще са необходими 179 прави и 163 огънати тръби.
     
    mimi123123456, Dragonj120, sco и 12 други харесват това.
  13. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Приключих. С минималния вариант и колкото за реда и веднъж предметите, които са малко по-добри от мелодиите, но не достатъчно, че да се напъвам за три грозни цъкалки. От магазина взех четирите изобилия колкото може пъти и веднъж СТ.
     
    .water., .TAINNA., tanyamery и 2 други харесват това.
  14. sco

    sco Знаменитост

    И по темата - какво дават четирите изобилия?
     
  15. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Здравей,
    Отговорът какво дават Изобилие от Неонови обори I, Изобилие от Неонови обори II, Изобилия от фермерски бонуси I и Изобилия от фермерски бонуси II се крие в тази тема:
    https://board-bg.farmerama.com/threads/Сандъци-с-Изобилие-от-награди.14577/
    А в самата игра можеш да видиш съдържанието им като кликнеш върху ограденото в кръгче i, което се вижда на всяко изобилие или друго сандъче.
    Приятна вечер!
     
    Последна редакция: 2.8.24
  16. sco

    sco Знаменитост

    Извинявай, моя грешка.
    Всъщност исках да попитам за четирите нови чудо-сандъка, които могат да се спечелят от "Живот във фермата".
     
  17. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Привет, отговорих ти в темата за събитията без собствена тема за дискусия. Хубава вечер!
     
    .water. харесва това.
  18. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Место да обвиняваш,защо не ги сметна бройките ,да допринесеш нещо полезно за играчите, който нямат време,да смятат.Аз съм благодарен на Червената шапчица,играя през телефон повечето време .Много ми е трудно ,да разбирам какво точно трябва да направя в дадена задача.
     
    dedoto и лудакрава1 харесват това.
  19. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    https://board-de.farmerama.com/threads/feedback-gespräche-zum-event-geniale-gebräue.123088/#post-5966601

    Гледам немците, нали са смотани и не могат да смятат, са преписали от нейните сметки. И за да не си личи, умишлено са сгрешили една цифричка - бройката на ключовете на 10-то ниво. А най-наглото е, че са превъртяли времето, да е два часа и половина преди времето на нейния пост, за да заличат кражбата. Потресен съм, честно...
     
    .TAINNA. и milena7004 харесват това.
  20. dedoto

    dedoto Адмирал

    какво дава при повторното минаване през стикера :oops: