Дискусия: Билките на фараона

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 29.9.20.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Билките на фараона

    В тази тема можете да споделите своите впечатления, стратегии и мнения за събитието.
    Моля, използвайте я по предназначение!

    Повече информация

    [​IMG]

    Приятно забавление!
    Екипът на Фармерама
     
    .TAINNA. харесва това.
  2. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Пак ще ближим захар през стъкло:mad:, но какво да се прави, ще го започна, едва ли ще го завърша, но ще опитам.
     
    tanyamery и .TAINNA. харесват това.
  3. sco

    sco Знаменитост

    Уж прочетох FAQ, но не разбрах за какво са ни мистериозните пъпки, които ще печелим от лявата таблица.
     
    .water. и .TAINNA. харесват това.
  4. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    и аз така. в мелницата само анхове ли ще мелим? а те за какво служат и къде се използват ? o_O
     
  5. troi333

    troi333 Активен автор

    sco и .TAINNA. харесват това.
  6. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Огрооомно БЛАГОДАРЯ ! :D
    Сега ми се изясни какво ще правим:
    Накратко: събираме изскачащи, от тях в мелницата произвеждаме анхове за изиграване на мини-игрите,

    от тях пък печелим мистериозни пъпки, които дават семена за засяване, за да получим необходимите растенията.

    Довечера ще чета дали има нещо по-различно от предния път ;)
     
    kakata13, [[Fermerkaa]], pepa551 и още 1 човек харесват това.
  7. bubolina8

    bubolina8 Комисар

    Имам лош спомен от първия подобен евент с мистериозните пъпки,почти фалирах фермата xD
     
    KingRoot241 и maqpan4o харесват това.
  8. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    В крайна сметка - торбички с древни семена са наградите.
    Не точно (не че има значение).

    П.П. Таблицата вече изглежда както трябва.
    ПП2 Играя аз. Имам кестеновата редичка, имам и още една за съкращаване на времето на зреене със СТ, но защо да нямам и трета такава xD? Но към по-новите играчи или некупилите си платената през януари - тази редичка ще ви позволи и вие да можете да се възползвате от прословутото моментно/мигновено поникване.
     
    Последна редакция: 29.9.20
    ПЕПЕЛЯШКА, bubolina_8, .TAINNA. и 2 други харесват това.
  9. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Как се казва втората редичка
     
    .TAINNA. и sm0uk3r71 харесват това.
  10. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    И аз като Буболина имам лоши спомени от това събитие, пък и имаше някакви хватки кога точно да предадеш анхове за активирането на стъпките с + бр. от растението
     
    bubolina8 харесва това.
  11. Bamze

    Bamze Болярин

    Ако правилно съм разбрала, за да получим повече торбички семена трябва да решаваме пъзела бързичко, за време. Това не ми харесва :(, мразя да ме притиска време при логически задачи o_O, но какво да се прави играта е такава.
    Ще мисля до утре дали да се впусна в това приключение, като осъмна ще реша :p
     
    .TAINNA. харесва това.
  12. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Спомням си че се събираха семената ,после се засяват и преди да обереш активираш разни бонуси , въртиш парти врътки за да направиш необходимите бройки.Използваш и супер тор .за по бързо узряване.Някой играчи от пазара ,се снабдяваха с необходимите бройки
     
    .TAINNA. и tanyamery харесват това.
  13. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Рожден ден-Желание

    ПП1 Без гаранция за точност за всички задачи ще трябва бодлива гъба и воден плод по 3770 бр., маслодайна роза - 3720 бр.; а само за редичката - 1500 бр. бодлива гъба, 1920 бр. воден плод и 1450 бр. маслодайна роза.
    ПП2 И брой изскачащи за 60-игри: 1357 скарабея и 1711 пръстена
     
    Последна редакция: 29.9.20
    .TAINNA. и Bamze харесват това.
  14. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Благодаря:)
    Той не се ли купуваше този ред?
     
    .TAINNA. харесва това.
  15. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Да, платен беше.
     
    .TAINNA. харесва това.
  16. ytre-84

    ytre-84 Младши експерт

    Мохабет да става :pxD
     
    .TAINNA. и mushnu4ka харесват това.
  17. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    ............. И безкрайно дебнене на пазара, та ти се извива свят........
     
    bubolina8 харесва това.
  18. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Що? Ако имаш СТ не е необходимо. Събираш всички семена, разчистваш място за сеене, изиграваш за час-два игрите и сееш накуп със бонуса +7 и сметките излизат. (Е, ако трябва разменяш вида семена за каквито са ти необходими.)
    А даже някъде може да се спести СТ.
    Но трябва време да се отдели след събирането на изскачащите, просто да си каже играчът "днес сядам и го изигравам".
    Общо могат да се спечелят 1036 семена. На малки полета с бонуса +7 ще се берат по 11 от поленце. Т.е. могат да се отгледат 11396 растения, а общо трябват малко по-малко. Но това с жертването на максимум 1036 СТ.
    Иначе - бонуси от колелото, скътани бустери за повече реколта и т.н.
     
    tanyamery, .TAINNA. и mimi123123456 харесват това.
  19. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Може ли един въпрос?
    Поредица Реколта 2014 с този ред правим мигновено шоникване за изкачащи,който е 5 процента по ефективна супер то.
    Рожден Ден Желание пак е 5 процента по ефективно използване на супер торта,ще се получи ли мигновено поникване?
     
    .TAINNA. харесва това.
  20. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Двата реда имам абсолютно еднакво действие (по отношение на СТ) - 5% по-голяма ефективност от СТ.
    Същото действие ще има и реда, който ще може да се спечели в това събитие.
     
    -niksan- харесва това.