Дискусия: Билките на алхимика

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 3.8.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. staneli

    staneli Старши болярин

    Мисля си, че точно утре няма как да разбереш разликата, защото изскачащите от основното и пустото поле са различни /термос и палатка/ и не се знае какъв алгоритъм е заложен за всяко от тях. Това за Небесната не го разбрах - всеки ред си е упоменат колко проценти дава /например комикса е с 15 %, които се равняват на 3 Харита и т.н.
    А пък и двете полета обрани с еднакъв брой Харита, с един и същи вид изскачащи, понякога са със 7-8 броя разлика.
    Всичко зависи от заложения алгоритъм, но е неоспорим факт, че когато е нисък, всеки ред с проценти, всяко Хари, та дори и колибата, имат значение за изскачащите.
     
    Последна редакция: 10.8.21
    Bamze, dedoto, .TAINNA. и 2 други харесват това.
  2. Malena

    Malena Прохождащ

    Процентът на изскачащите не е константно число, а се движи в определен диапазон, например от 1 до 10 или пък от 6 до 18, според кефа на БП. При следващо събитие обърни внимание как при абсолютно еднакви условия от едно и също растение, примерно от десет полета веднъж изскачат 3, втори път 5, трети път 1, а дори е имало и случаи по 0. Процентът на изскачане на някои неща е толкова минимален, че дори и с над 100 харита не се постигат 100 % успеваемост. Например при облагородяване на амаранта има едни 1000x по-голям шанс дървен чук. Проверено преди около година (гаранция!), с над 100 харита, даже по спомен клонящи към 200 и пак не изскача по един дървен чук от всяко поле. А забележи, че става въпрос за амарант - дългорастящ и облагороден с 1000Х плюс мнооого харита! При последните няколко събития с ниво на трудност "средно/трудно" за 100 % изскачащи от растение на събитието трябваха по около 60 - 80, дори 100 харита, така че колкото повече харита, толкова по-добре! От имане глава не боли :)
     
    Bamze, .TAINNA., jundra и още 1 човек харесват това.
  3. jundra

    jundra Обитател

    Права си, не е добра идея за тестване утрешния евент.
    Сборът от редове в Небесната активирани по едно и също време са ми 50 %, това исках да кажа.
    Все нещо ще тествам рано или късно. Интересно ми е.:)
     
    Bamze, .TAINNA. и staneli харесват това.
  4. terminatora78

    terminatora78 Активен автор

    и аз взех всичко но ме заболяха очите да дебна растения и с малко гулдени взех всичко.
     
    Bamze харесва това.
  5. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Пиколото даде:
    мултифункционален гений
    с една дума, отново нищо:mad::mad::mad:.
     
    Bamze и .TAINNA. харесват това.
  6. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Моето - цветни мелодии, не е най-добре, но бива.
     
    Bamze, ПЕПЕЛЯШКА и .TAINNA. харесват това.
  7. Bamze

    Bamze Болярин

    Продадох всичките си растения, които ми останаха на пазара по най-високата цена, която ми позволи, един ден преди края на събитието. Дано да е помогнало на някого. Веднага се разграбиха, докато заредя едното, първото го нямаше вече. Това на 1-ви пазар.
     
    Кобрелия и choko_59 харесват това.