Дискусия: Билките на алхимика

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 3.8.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. Bamze

    Bamze Болярин

    Еха, тюхкала съм се напразно... Мислех, че няма да успея с редчето, но днес успях да го докопам. Ура!!!xDxDxD
     
    [[Fermerkaa]], tanyamery, .TAINNA. и още 1 човек харесват това.
  2. jundra

    jundra Професионалист

    Затова въпросът ми беше зададен към такъв играч.
    20 Харита по шанс +5 % е 100 % шанс за изскачащи и оттам нататък за мен няма логика да се поставят повече Харита?!
     
    Последна редакция: 10.8.21
    червената_шапчица и tanyamery харесват това.
  3. lilimim

    lilimim Активен автор

    Затова въпросът ми беше зададен към такъв играч.
    20 Харита по шанс +5 % е 100 % шанс за изскачащи и оттам нататък за мен няма логика да се поставят повече Харита?![/QUOTE]

    Математически е вярно при заложени 100% изскачащи, но не се знае какъв процент е заложен в конкретния куест. Може да не са 100%, а 80% или даже по-малко. Случвало се е. Тогава трябват повече от 20 харита за коригиране на заложения в куеста процент. Затова играчите гледат да имат повече харита.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, jundra, .TAINNA. и още 1 човек харесват това.
  4. jundra

    jundra Професионалист

    С голямо извинение, че май станахме за друга тема, но
    хипотетично - при зададени 100% изскачащи
    поставям 20 харита на 202 полета, остават 182 полета и получавам 182 изскачащи + част които съм обрала от 20 полета преди да поставя тези Харита
    ако поставя 50 харита, колко изскачащи получавам при същите условия? В този случай аз ще съм обрала много повече полета без Харита, за да мога да ги поставя и да събера изскачащите от останалите ми 152 полета.
     
  5. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Математически е вярно при заложени 100% изскачащи, но не се знае какъв процент е заложен в конкретния куест. Може да не са 100%, а 80% или даже по-малко. Случвало се е. Тогава трябват повече от 20 харита за коригиране на заложения в куеста процент. Затова играчите гледат да имат повече харита.[/QUOTE]


    Като сложим и редовете, които при мен дават 45% /някои играчи имат и повече/, ако залагат изскачащите на 100%, трябва да падат по две от поле. Според мен никога не се залагат 100% фъркати.
     
    .TAINNA. харесва това.
  6. lilimim

    lilimim Активен автор

    Като сложим и редовете, които при мен дават 45% /някои играчи имат и повече/, ако залагат изскачащите на 100%, трябва да падат по две от поле. Според мен никога не се залагат 100% фъркати.[/QUOTE]

    Не знам дали някой е чел съобщение в нашия форум или в чуждоезичен, че играч е получил повече от 202 броя изскачащи от поле. Аз поне не съм срещала такова съобщение. Щях да го запомня.
    Не говоря за случаи с поставени разсадници, манифактури или менажерии по полето.
    Виждала съм снимки на събрани повече от 404 броя изскачащи от две полета, но после се оказа, че бройките получени над 404 са подаръци от съседи и от вълшебни дървета.
    Явно не се залагат 100% изскачащи, а доста по-малко.
     
    .TAINNA. и ka-linka харесват това.
  7. daniandd

    daniandd Кандидат за признание

    защо никой на продава
    трябва ми воден плод на 5 пазар около 150 броя
     
  8. lilimim

    lilimim Активен автор

    Продават, но е трудно да се купят. Много бързо реагират на пазара.
    А ти нямаш ли събрани изскачащи за още анхове,с които да изиграеш още пъзели и да получиш още семена?
    В едната ми ферма не ми стигаха 337 броя воден плод. До вчера успях да хвана от пазара 12 броя.
    След поредното ми влизане във форума ме подсетиха, че и след 60 изиграни игри , мога да продължа да играя. Изиграх още 34 пъзела, прежалих няколко милиона за размяната на семена при Зигфрид, за да направя размяната 1:1 и събрах 74 семена за воден плод. И с ЯМЧ, и тор на Мими си събрах бройките.
     
    .TAINNA. и tanyamery харесват това.
  9. daniandd

    daniandd Кандидат за признание

    благодаря не бях се сетила
     
    .TAINNA. харесва това.
  10. choko_59

    choko_59 Знаменитост

    защото цените са ниски.всеки ще чака последните един два часа да предложи продукция с надеждата че до тогава цените ще са по-добри. вчера проверих пазара.186 пенита за бройка.не се учудвам че никой нищо не предлага.
     
    Bamze и .TAINNA. харесват това.
  11. 0246

    0246 Обитател

    Няма такова тъпо нещо като тази игра, честно! Не стига, че едва се сдобиваш с безценните изскачащи, едва-едва пускат растения на пазара, ами и като пуснат в момента, в който изпише, че продуктът е изчерпан - пазарът забива и трябва да рестартираш и докато ти се извъртят слънчогледите, разбира се, всичко вече е заминало :mad::mad::mad:
     
    ПЕПЕЛЯШКА, proletina, petruhka и още 1 човек харесват това.
  12. petruhka

    petruhka Подрастващ автор

    Пазара е отвратителен. Всичко е изчерпано моментално, върти по сумя време и убива възможнаоста да пробваш да купиш нещо друго. Ад е откакто е на клиент играта.
     
    ПЕПЕЛЯШКА и milena7004 харесват това.
  13. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    изобщо не се занимавам с пазара. Каквото имах направих на анхове без да ги играя. Събрах 29 :) От анховете ще ми дадат малко повече, отколкото бих взела от семена. При това не си заемам полетата с тях, а сея нужното за читалището :)
     
  14. ралицаник

    ралицаник Напреднал

    успях да завърша всичко буквално преди 2 минути,измъчи ме но взех сандъка
     
    ПЕПЕЛЯШКА, jundra, tanyamery и 3 други харесват това.
  15. jundra

    jundra Професионалист

    Ако активирам редовете в Небесната градина - 50% са при мен, то тогава ще поставя само 10 Харита по 5 % за да получа още 50 %, защото така достигам 100те %- по същата логика че няма смисъл да поставям повече Харита, при положение че вече съм достигнала тези 100 %.
     
  16. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Какъв шанс за изскачащи са заложили БП в дадено събитие за дадено растение е неизвестна величина.
    Харитата и редовете дават увеличение на този шанс. Т.е. използването на 20 Хари не означава в общия случай 100% изскачащо от всяко поле, обор, дърво. А означава удвоен шанс, т.е. ако БП са заложили шанс 10, с 20 Хари става 20. И да не забравяме, че на количеството изскачащи влияят и нивото, купите и т.н. и че БП не са ни предоставили точна формула какво всичко влияе.
    Че понякога има смисъл използването и на повече Хари. Отделно има мързеливи играчи, които заковават по 20 Хари на поле, затова имат по много Хари.
    А лично аз не съм от мързеливите, разхождам си ги. И поставям примерно 15, презареждам играта и поставям следващи 15.
    А самото събитие и проба/грешка показват има ли смисъл да се ползват въобще, ако да, то коллко да бъдат - 10, 20, 30 или... повече. Примерно преди време, когато сравнително често имаше изскачащи от обори, си играех да нацеля количеството харита за някакъв бързозреещ обор, с които да получавам колкото обора, толкова изскачащи.
    Надявам се с това пое писание да съм допринесла с нещичко към разисквания въпрос.
    ;):)

    П.П. Лично мнение - имането на 20-25 Хари е предостатъчно за получаване на достатъчно изскачащи. Но понякога е хубаво да обръщаш неполезни за себе си неща в Хари, които после пък да обръщаш в нещо, което повече искаш или ти трябва, т.е. все още освен полезни са и добра разменна монета, но все пак не колкото преди 5 години примерно.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, [[Fermerkaa]] и jundra харесват това.
  17. jundra

    jundra Професионалист

    Добре де, хипотетично БП са решили да заложат 80% изскачащи примерно на утрешният евент - т.е. от 202 полета трябва да получа максимално 162 изскачащи. Когато имам ресурс направен до 100% в случая аз ще получа 162 изскачащи от 202 полета и трябва отново да поставя растения за да продължа да събирам примерно защото ми трябват 300. Не мисля че като поставя повече Харита ще получа повече от 162 изскачащи при положение че те са задали на 202 полета максимума да е 162. Нали така?
     
    Последна редакция: 10.8.21
  18. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    От 202 повече няма как да получих (изключвам разсадници и т.н. от разговора).
    Но с Хари можеш от 162 да ги докараш до 180-190 (и то заради това, че все пак трябва да освободиш място за Х.К.)
    Но от моя гледна точка и изхождайки от личния опит - дългите в началото дават в повечето случаи добро количество изскачащи, използвам Харитата при растението на събитието, за да не се налага допълнително да сея дълги или за да докарам изскачащите само с растение на събитието, ако не съм направила подготовка (или при цъкалковите играчи/ферми - за да не изгубят точки, сеейки някакви си дълги).
     
    jundra харесва това.
  19. jundra

    jundra Професионалист

    Аз от 202 ясно че няма да получа повече, но ми казваш че ако поставя примерно 25 Харита вместо 20 ще увелича шанса и ще получа повече от 162 въпреки че това е максимума който мога да получа от цялото поле в тази хипотеза, понеже БП примерно са задали 80% в този евент.

    Утре ще обера Основно поле само с проценти от Небесната и 10 Харита
    а Пустото с повече Харита и ще видя има ли разлика.
    Интересна ми е темата и благодаря за отговорите.:)
     
    Последна редакция: 10.8.21
    Bamze харесва това.
  20. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Сутринта пуснах всичко което беше останало в повече.През деня нямам време да чакам да се вдигне цената.
    Колкото изкарах от растението все е печалба,така помогнах на някой играчи.
     
    Bamze харесва това.