Дискусия: Билките на алхимика

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 3.8.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. -iliana7-

    -iliana7- Напреднал

    Bamze и mushnu4ka харесват това.
  2. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    видях му сметката на евента. Ляво, дясно, всичко оправих. Продадох по над 400 растения на пазара, веднага ги взеха. Минавам на обикновен режим, читалищен и, почивкаааа :);)
     
    pepa551 и Bamze харесват това.
  3. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    А техника за повече пръстени, някой дали ще сподели. На острова моментно поникване няма. Дълго растение или дървета е по-добре.?....?...
     
    .TAINNA. харесва това.
  4. buba62

    buba62 Главен болярин

    Карах както и друг път с искащи се повече изскачащи на баха - зеленчук и за намаляване на времето маска Бахама и лечебен мехлем.
    Но ако имаш събрани повече тайнствени дървета и те вършат добра работа, нали зреят 5 часа, а изскачащите са като от дърветата, които получиш. В този евент и загадъчните обори могат да се ползват, ако има човек залежали неотворени.

    П.П. С 55 анх съм готова, но съм почти сигурна, че утре при селектирането ще събера материал за поне още 4.
     
    .TAINNA. и tanyamery харесват това.
  5. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    острова го направих с опразнени три полета и сях до вчера дълги (див джинджифил, хеликония и св.босилек) Гледах хем да не са много дълги, хем да дават много точки. Тия с многото точки дават повече изскачащи. С 42 харита обаче :)
     
    ka-linka и tanyamery харесват това.
  6. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Благодаря за съвета, преспах една нощ със зеленчуци xDxDxD и днес съм с 200 пръстена по-богата:music::music::music:
     
    pepa551, [[Fermerkaa]], .TAINNA. и 2 други харесват това.
  7. ka-linka

    ka-linka Пазител

    След час изигравам всичко вдясно и приключвам. Дано не съм направила грешно сметките, от дългото растение направих 7000, от късото - 6000, дано не съм омацала средното, че ми досвидя мимина тор. Със супер тор обаче наръсих щедро, всичко! Весело да става, ще се събере :)
     
    Bamze и [[Fermerkaa]] харесват това.
  8. .water.

    .water. Адмирал

    Реда взех това беше с приоритет. Не смятам да ставам маймунката на БП за 10 злато и един сандък да се занимавам с глупости анхове манхове все пак сме големи хора с ангажименти.До тук 51 игри в дясно едва ли ще успея до края нямам възможност и време да вися на пазара ,но щом взех най-важното другото е вятър и мъгла.Успех на ентусиастите.
     
    dedoto, pepa551 и tanyamery харесват това.
  9. jundra

    jundra Професионалист

    Значи тия с многото точки, казваш че дават повече изскачащи?!
    Значи ако обера 44 големи полета с 42 Харита, ще получа повече от 44 изскачащи...така ли?
     
  10. Mermaid

    Mermaid Обитател

    74 игри, изиграни за час и половина днес на телефон ,930 торбички,по 5000 растения от вид, само със СТ и 18 броя от поле със сто и двеста процента плевня и най- важното без проблеми.И предишните събития с големите проблеми също съм приключила успешно със загуба на много време, поради липса на адекватна реакция от екипа.Вече е ясно защо не оставих ИД и съпътстващо инфо.Ето защо Мушнук няма за какво да се сърдя на себе си.Препоръчвам диалог с играчите, а не затваряне на темите.И Бамзе
    чети постовете на тези,които знаят верните тактики,измислени са вече от други играчи.
    С неделен поздрав за всички:merillyn
     
    червената_шапчица и tanyamery харесват това.
  11. buba62

    buba62 Главен болярин

    Приключих в ранния следобед успешно и безпроблемно. Успях да нацеля +200 плевня и не се наложи да ползвам някакви други бонуси, с бонусите от евента берях по 16 от малко поленце, ползването на супер тор при сеенето беше предварително планирано, но чак много не изхабих. Не се наложи да ходя и при Зигфрид, от единия вид не ми стигаха семената, но с двайсетина Мими тор се реши недостига. Съвсем малко растения от двата видя ми останаха и въпреки ниската цена ги шътнах на пазара, някой се е зарадвал.
    п.п. Селектирането даде предостатъчно изскачащи и от двата вида, от всяка селекция се падаше по едно от двете, не че ми трябват вече, само да отбележа, че бях приятно изненадана, че има източник на семена и ако не бях уцелила бонуса от колелото, пак щеше да се получи без никакви други бонуси за повече растения.
     
    Последна редакция: 8.8.21
    .TAINNA. харесва това.
  12. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    нееее, 44 големи са си 44. Тях ги ползвам само за разсяване. После сея само на малки поленца и бера с хари. Така получавам 180-200 понякога повече, понякога по-малко от поле в зависимост от това колко са дълги растенията и дали полето има заета част от него или не. :)
     
  13. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    На две полета сея само карам на ХХL дървета обирам с 24 харита и ги събрах
    Сутрин и вечер обирам само ,имам доста редове за изкачащи.
     
    tanyamery харесва това.
  14. jundra

    jundra Професионалист

    Ще задам въпроса така..
    Поставям примерно Хортензия на 202 полета. Трябва да обера с Харита за изскачащи. Има ли разлика ако я обера с 20 Харита и с 42 Харита? Защото според написаното от теб, аз оставам с убеждението че ако я обера с 42 Харита ще получа повече изскачащи?
     
  15. ka-linka

    ka-linka Пазител

    От събраните по 8 загадъчни и тайнствени за острова: дърветата - за огрев, от оборите - новите папагалчета, доволнооооооо.
     
    Bamze харесва това.
  16. daniandd

    daniandd Кандидат за признание

    може ли някой да ми каже моята ферма на кой номер пазар е ид3837916
     
  17. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Изчисляването с таблицата не го зная, аз се ориентирам така - на пазара търся предлаганите плодове на круша и златно листо и търся продавач,който се повтаря. Бройките плодове, които предлага, са номера на пазара. В цената има същите цифри. Ето крушите. Пети пазар

    [​IMG]
     
    pepa551 и .TAINNA. харесват това.
  18. червената_шапчица

    червената_шапчица Главен болярин

    На 5-ти пазар е твоята ферма.

    Играчите, които "разхождат" Хари-та, аз не съм от тях, твърдят, че с по-голяма бройка Хари получават и повече изскачащи от тези 202 полета.

    Няма как да получиш повече от 202 изскачащи, защото 202 е максималния брой малки полета.
     
    Последна редакция: 8.8.21
    [[Fermerkaa]], jundra и .TAINNA. харесват това.
  19. daniandd

    daniandd Кандидат за признание

    благодаря!
     
  20. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    да, права си, благодаря, не съм се замисляла :)
     
    червената_шапчица харесва това.