Враждебно поглъщане

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от –divane- на 29.3.17.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mi6elina84

    mi6elina84 Guest

    И аз това се чудя.И като така или иначе до колкото разбрах,ако уцелим топчето,няма да спечелим допълнителна награда
     
  2. sco

    sco Знаменитост

    Струва ми се, че минииграта с мидичките е първоаприлският елемент в евента. Трупаш някакъв дълг, който е без значение, погасяваш го, което не води до нищо и в края на краищата ...... майтап бе, Уили. Освен ако на 1. април не ни сюрпризират с някакво скрито значение на минииграта.
     
    bubolina8 и mi6elina84 харесват това.
  3. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Ако под "две три дребни неща" имаш предвид 10 и повече Харита - да. Това е решението!
    Купи на макс, карамфили и т.н. е необходимо, но недостатъчно условие - както учехме на времето по математика. :)
    Трябват си и Харита да ги разхождаш по фермата.
    Последният ивент, аз лично с ферма 98 ниво, го приключих само ден преди края. Харита нямам, копах много.
    Сякаш като бях на по-ниски нива по-лесно се случваха нещата.
    Май са позатегнали кранчетата ли, що ли?! :mad:
     
    eva-mina, lyd_s_motika и sco харесват това.
  4. sco

    sco Знаменитост

    Лошото на Хари-тата е, че не можеш да разбереш какъв е приносът им към изкачащите. Аз имам 4 Харита, но да си призная в определени моменти имах чувството, че и с тях и без тях - все тая. А относно последния евент, аз също го приключих едва към края. Така че не знам, не знам.
     
    [[Fermerkaa]] харесва това.
  5. babeto-

    babeto- Подрастващ автор


    Имам питане,по добре ли е дърветата да са обикновени
     
  6. _HAIDY_

    _HAIDY_ Подрастващ автор

    Всички купи съм качила на Мъдрото дърво,имам облагородяване на карамфили 12% по-бърз растеж и 5,4% повече то,едно самотно Хари виси на полето,няколко реда в Небесната градина с бонус повече изскачащи и все тая...Какви са тези две три дребни неща още и двата месеца чакане?Дълбокото бръкване е извън дългосрочните ми планове:)))Дали ако влизаме в плевнята и мелницата през Бахама няма да ни се начислява наем?
     
  7. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Да, да не са XXL или XL. Обикновените имат по-дълго време на растеж - 20 ч. А това е от значение в случая.
    Но какви да бъдат като вид - не бих дала съвет.
     
  8. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    Всички подобрения за време, вода и супер тор! Аз ги взех за около два месеца. Първо садене преди куеста, на плодородни полета с всички подобрения за бързина - дава най-много, на Бахамите - Медена роса. Хапваш всякакъв мармалад за точки - ЯТП и Великденски, харита, икона на светията за берекет и т.н. Само едночко няма да ти стигне.
    Другото е с дървета.
     
    Последна редакция: 29.3.17
    .water. харесва това.
  9. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    Как не знаеш !? 5% на хари.
     
    milkoga1 харесва това.
  10. milkoga1

    milkoga1 Господар

    И аз съм малко скептичен,явно тези 5%....са относителни.То и в инфото за харито си пише"увеличава ШАНСА ".В последния евент и аз ги разхождах из полетата,ама честно казано ако тези 5% се натрупваха,трябаше двойно по вече изкачащи да ми се падат,ама тц,не се падаха толкова.
     
    тралала и [gabi]04 харесват това.
  11. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    А знаеш ли колко е трябвало да се падат? Просто за да имаш база за сравнение.
    (За себе си съм сигурна, че полза от четата Харитата има.)

    П.П. И ако на някого му се струва, че няма файда от Харита - да ми драсне на ПиТ, ще ги приютя (стига да имам това, което ще поискате за него/тях).
     
    lyd_s_motika харесва това.
  12. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Няма как да знам,но направих един опит без тях,изобщо ги бях махнал.При второто обиране ги поставих всичките,вярно има разлика в падащите по вече се паднаха,но не и колкото би трябвало по елементарна логика с натрупването на 5%.
     
    тралала харесва това.
  13. Gold_teror

    Gold_teror Напреднал

    Двойно повоче при 20 харита.

    Аз сега засявам карамфили на плодородни полета и утре след 17 часа ще ви кажа каква съм я свършил. Ще обикалям с 3 харита.

    Ако някой има плодородни полета с карамфили и повече харита, може да не сложа моите Харита и да засечем.
     
    Последна редакция: 29.3.17
  14. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Tези 5% може да са като вероятността да се получат много дървени чукове след култивиране на карфиол, от 15 дена чакам и не е изкочил нито един, явно преди това е било нулева възможност, колкото и пъти да го увеличи, пак си е нулаxD.
    Най-лесно правя изкачащи с моментно поникване, но трябва супер тор.
     
    mushnuk и milkoga1 харесват това.
  15. xari_myri

    xari_myri Ветеран

    най бързо се събират изскачащи със моменталното поникване
     
    mushnuk харесва това.
  16. milkoga1

    milkoga1 Господар

    И аз това имам в предвид.Досега не съм се занимавал да ги дебна и нямам и намерение де ;).Нищо чудно и всеки път (при едни и същи условия разбира се),да дават различен процент.Спор в ползата им няма,помагат.Но то по същата логика е и че и самите изкачащи(при едни и същи условия,пак подчертавам)могат да бъдат всеки път различни на брой и така по този начин няма как да хванеш Харитата дали действително всеки път дават своите 5%.
     
    тралала харесва това.
  17. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    А да не си забравила да поставиш бонуса за чукове от карфиола на слот в парника? Щото все пак там увеличението е 1000%, не някакви си 5%.
    (Лично не съм си играла с този бонус, но отзивите за него и тук, и в странско са, че падат по 2-3 чука от обиране.)
     
  18. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Забелязах, на две полета, засети с едно и също растение, дава различни бройки, купите ми са на мъдрото дърво, освен това ми се случи на полето с 4 харита, изкочиха по-малко от полето с две харита.
    Имам 6 броя, но не ги местя при обиране, каквото каже БП, това е, лошото е, че все повече бройки искат, а по случайност, все по-малко отварят кранчето:mad:, защо ли?

    Сложих го веднага и зачаках, но уви, до сега нищо.
     
  19. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    От 2 или даже от 4 Харита няма да усетиш файдата. Направи ги поне 10, разхождай ги по полетата и ще заприказваш други приказки.
     
    mi6elina84 харесва това.
  20. _HAIDY_

    _HAIDY_ Подрастващ автор

    Икона на светия май нямам,какво ще да е това чудо?Заложих шипки на малки полета без тор и вода,ще станат утре до три часа.С дървета никога не съм опитвала,чета тук,че обикновени трябвало..
     
    lyd_s_motika харесва това.