Аз пред вас

Дискусията в/ъв "Представяне на играчите" е започната от KARAKONJO на 28.6.17.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Да, но в случая нямаше агресия. Знаеш, че за такова нещо аз хич не мълча. Тук според мен той просто съобщава, както обикновено (за съжаление, не в правилната тема), което дойде ту мач на много народ.
    Внимание, внимание! :)
    [​IMG]

    Рубрика виц на деня - към книгата...
    [​IMG]
    Ето цялото съдържание.
     
    Последна редакция: 30.8.18
    -silvieva- и .TAINNA. харесват това.
  2. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Съгласен съм,но не визирам случая дето не е в правилната тема.
     
    .TAINNA. харесва това.
  3. Doremi

    Doremi Старши болярин

    И аз съм съгласна с теб, и ти си ми много забавен като се наежиш, рядко се случва, обикновено си спокоен.
    Ще се забавляваме, няма да се ядосваме. Имаме произведен виц все пак. Това малко ли е, за да се усмихнеш... Щото аз направо щях да припадна от смях.
     
    .TAINNA. и milkoga1 харесват това.
  4. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Не съм очаквал друго,както се вижда в предният ми пост .
    Не виждам нищо лошо да имаме различен поглед и разбиране за дискутираното тук. По-скоро смятам,че обратното би било страшно. Всички да мислим и виждаме нещата еднакво и по шаблон.Било във форума.Било в реалността.
    Знам,че дразни,но виждам,че доста често и незаслужено е обиждан.Най-вече, след наказанието му от Диването.Какво дразни някой, че първо иска да си вземе стикерчето ? Какво бърка някой,че си има свой,педантично подреден свят,които ревниво пази и не иска да променя. За това говоря.
    И за да сме точни до край, трябва да кажем,че до сега е цитирал един,единствен ник. /на Баша/ Там нещата са ясни.Има конфликт и обида,всеки има правото да реагира и защити.Как ще го направят ,това си е между двамата. Друг лично да нападне не съм видял. Него си го нападат - лично. Използват се и грозни епитети,които по нищо не падат по-долу от клетвите му.Ей така.Да сме в джаза.Да сме модерни.
    Нека се върнем и на КЛЕТВИТЕ,които за съжаление използва ! И то в грозната им част. Кой и защо ги използва? Всички сме
    чували израза : "Кълне,като дърта........../да не ме обвинят в расизъм/",пък и не е важен етноса. Важното е ,каква група от хора прибягва до това "оръжие". И за да не обидя някой,ще кажа само,че това са хора,които по една ,или друга причина са осъзнали,че не са в състояние да нападат и защитават физически.И за това прибягват до вербални такива. За мен клетвите му са един коктейл от : Високо вдигнато-Бяло знаме и персонажи от средните векове...Последните са му специалност.В никакъв случай не казвам,че трябва да се поощряват,но също така смятам,че Диването много добре му показа,че прекалява и го прати на дълга "почивка". Определено има ефект. За мен е по-обран е в последно време и прави опити да се контролира.

    И накрая понеже сме в темата на Караконжо. Говорим за него.Той обича сериали. Пък и стана много сериозно.Ще си позволя да препоръчам един сериал,но не на него,а на хората,които дразни.
    Става на въпрос за "Теория на големия взрив",по-точно за Главният му герой-Шелдън Купър- Миловиден млад мъж ,който прилича на тъжно котенце.Никога не би използвал физическа агресия.Напротив,бяга от кучета,паяци,птици....Интересно тук е,че у всеки,който контактува с него /още на втората секунда/ се поражда само едно, много силно желание.Независимо от пол,възраст,вероизповедание и политическа принадлежност. И това желание е " Да го малтретират физически. Всички,без изключение,веднага и дълго.... Защо ли?

    п.п.
    Надявам се спомняш ината му за култивирането? Е , въпреки това култивира карамфил, и то благодарение на хората от форума. Сега се хвали с него и се справя по-добре със събитията.Това ме радва в този форум,това ме кара да го чета.А глупостите ? Не си заслужават нервите и времето. Опитвам да ги прескачам.
    Милко,долното не е за теб!

    п.п.2 Нямам вина,че някой се е разпознал в предишният ми пост. А това за дъжда е цитат от един култов филм и бе насочен към Карагонджо, с най-добри намерения, но ти ,както винаги си на всяко гърне мерудията и се намеси неадекватно/не за първи път/ Има си гугъл, нямам време за дребнави заяждания.
     
    Последна редакция: 31.8.18
    amira и milkoga1 харесват това.
  5. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Хубав и споделен да е денят на всички...
     
    Последна редакция: 2.9.18
  6. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Мерси, много искам да си споделя деня с един магьосник. Правя ремонт. Ако не се яви, докато пиша, значи трябва да започвам, не да се туткам.
    Девизът ми е "Винаги напред, никога назад, може и маалко встрани". Не знам защо се връщате постоянно назад, и то в нещо не особено приятно. Всеки си вентилира по различен начин, добре е да сме малко по-добри. Не да сме без мнение, но да потърсим по-подходящ начин да се изразяваме. Всеки един "герой" във форума е специален и по своему различен.
    Да видим днес ще има ли продължение на книгата...
    :)
    Еми... няма го магьосникът... Отивам. Пък вие се усмихвайте повече!
    :p
     
    .TAINNA. и fermer4etoo1970 харесват това.
  7. fermer4etoo1970

    fermer4etoo1970 Адмирал

    Защо пък точно с магьосник?! Опитай с някой вълшебник или в краен случай с някоя фея.... Позитивна си, хареса ми :)
     
    .TAINNA. и Doremi харесват това.
  8. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Магьосник или вълшебник, фея и каквото е, с магическа пръчка да свърши работата.
     
    .TAINNA. харесва това.
  9. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Много ми е интересно,защо в темата "Зеленчуково парти " веднага /на 12 та минута/ след поста ти видяха - сЪндъка , а толкова време "не виждат "- раЗтението ? В същата тема,няколко пъти ?
     
    .TAINNA., milena7004, Doremi и още 1 човек харесват това.
  10. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Щото на някой грешките се следят изкъсо...xD. Тъй за спорта...Сега сериозно, верно че понякога се прекалява спрямо него, но...ти хубаво го защитаваш, но можеш ли да ми посочиш поне 1, само 1 негов пост в който той благодари на някого за нещо си (щото и той задава въпроси и мисля винаги му се отговаря и то нормално и без нападки).Та едно "благодаря за информацията"????? Това е една обикновена учтивост, едно нормално поведение и възпитание,ама нещо куца.За доста неща си прав,но има и неща за които не си (като всеки разбира се).
     
    .TAINNA. харесва това.
  11. .water.

    .water. Адмирал

    Ох да леле всеки прави грешки ,но толкова упорито да пишеш раЗтение всеки път на поредното просто ми се искаше да изкрещя и аз правя грешки няма безгрешен човек ,но всеки пост да е кошмар!!!!но никой не прави забележка,но щом е Караконджо само за секунди и го захапват.
     
    -niksan-, .TAINNA., milena7004 и 2 други харесват това.
  12. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Според мен Караконжо е написал неволно с Ъ. Да, всеки допуска грешки, има и диалекти. Например бях много впечатлена, някъде беше написал думата "козо" - за козе, отначало трудно асимилирах какво е това, защото не бях чувала думата, но после имаше и "овчо", та ми стана ясно. За мен това е диалект. Който в някои случаи е забавен. В някои не, но специално караконжо измисля някакви фартальонски думи, които не говорят за неграмотност. При него е недоглеждане, преди да публикува.
    Защото той много работи.
    Как върху какво, книга пише.
    :)
     
    scaregrowII и .TAINNA. харесват това.
  13. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Това с благодарностите при него не работи. Би било добре той сам да ни обясни защо вълшебната думичка БЛАГОДАРЯ отсъства от речника му и от начина му на общуване с хората. Всъщност не видях до тук общуване. Само монолози. За сърдечност и дума да не става. Конджо къде си бе майка? Земи се у ръце да те заобичат хората :) Много играчи са ти помагали и ти помагат. Рекни по едно благодаря на всеки :D
     
    -niksan- и milkoga1 харесват това.
  14. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Не бих казал,че е защитаване.По-скоро е опит за някаква обективност. Обективност е по-добрата дума от Справедливост. Последната, би била прекалено силна . Преекспонирана за ситуацията ,която обсъждаме.
    Никога не съм крил,че имам симпатии ,но и много добре осъзнавам, че има слаби места в тезата да го оневинявам изцяло.Атакуем съм .От няколко посоки... Знам. Разбирам го. Личното ми мнение е,че в последно време се прекали със "специфичното внимание"към него. Няма да изброявам,какво включва то... Вече го правих. Нека всеки си преценява.
    Как,къде, защо...
     
    .water., milkoga1, Doremi и още 1 човек харесват това.
  15. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Не съм влизал 10-а дена в къщата си и то станало на бърборилня.
    Не ми е ясно какво ви влиза в работа дали благодаря или не на този или на онзи.
    Така преди време някой се беше затъжил че не са ми виждали да изпозлвам емотикони. Ми изпзолвам си. Ама в Скупето. Мърдат и са по яки.
    На тея единственият + им е че приличат на овчици.
    А за благодарностите - когато има си благодаря. Последно беше в темата за ПиТ.
    Какво съм виновен че фермерската шпионска мрежа дето ме е обявила за враг номер 1 на селото е пропуснала тоя факт.
    И си благодаря на лични.
    Не нужно да е на ослушание.
    Айде сега шпионите и ДС агентите да си заведат чинно пропуските в тефтерите и друг път да си вършат по-добре работата. Че висшестоящите като разберат за тези фрапантни пропуски бързо-бързо ще им оклъцат преммите на заплатките.:p:D - Ето ви и емотикони. Заведете си в докладната - КАРАКОНДЖУЛА ползва емотиконки и благодари. Край на доклгадната.
     
    Последна редакция: 18.9.18
    scaregrowII харесва това.
  16. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Диването е права.
    Замисли се над "изненадите" . Замисли се и над Клетвите,пироните,сатаните и непредизвиканите простотии,които понякога ръсиш. Замисли се и над думата ЗАВИСТ.
    Спомняш ли си в представянето си,как и защо наричаш футболистите празноглавци,които гонят топка? Може би по същата причина не харесваш и играчи, които имат Харита.

    п.п.Жалко.
     
    Doremi, .TAINNA. и -niksan- харесват това.
  17. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Не. Не харесвам не защото имат Харита, а защото парадрират как са свършили за половин или един ден. И не толкова завиждам, колкото си умирам от яд. Едва ли не ми се присмиват в лицето. "Ние приключихме вече, садим си нормалните неща, пък вие си се мъчете като грешници и събирате до последно". Никой не може да ми се присмива, да ме поучава или да ми дава акъл. Не харесвам вашия начин на игра и не давам акъл на никого как да си играйка. Ако искам ще си събирам реколтата, ако искам ще мелям храна/супер храна, ако искам ще вземам ъпдейтите на фабриката, ако искам ще обирам реколта/цъкалки, ако искам ще ползвам или не домашни любимци.
    Ако до коледа стигна ниво 100 си поставям за цел да не вдигна нито едно ниво повече. Или поне да забавя максимално много качването. Ей така - да ви е яд. Ако трябва след време ще почна да влизам просто да си обирам дневния бонус и толкова. Острова си се занимавам. Там няма облагородяване и други и мога да си вдигам доста по-бързо нивата. Вчера си профуках всичките кътани монтеки и си взех 50 банана, отворих си последната стая и взех 2 от 3-е растения. Никога няма да отворя полето срещу банани на водопадите. Стигат си ми за момента и 3 полета. Както не мисля да предавам и толкова матриал по куестовете на пълнолунието. Сега специално съм ги зарязал, събирам си продукция за едни цъкалки от магазина, които ми трябват за него. Както няма да предам и хиляди животни з апоследните две нива на купата. Така ми харесва, така си играя. В момента съм намислил поне месец да не отварям кутиите с преданост. Ей така, искам да се събират. Всичко друго отварям, тея ги оставам. Ако се съберат да речем 30 кутии, може поне 2-3 да са със селекции. След това отново чакане, да се съберат 30 и пак така отваряне. Мисля че се пада веднъж месечно някъде. Поне мога да се похваля че за пръв път от близо 1 година ми се падна повече от 1 монетка от кутиите - 3 кутии, веднъж 10, 2 пъти по 1.
    Не искат да се падат повече от 1 звезда, радко двечки ама не бързам, ако трябва ще събирам 50 кутии, все от някоя може да се паднат 50 звездички.
    За момета взех всичко от 2 палуба на кораба на извънземните дори старите дървета. Чакам да произведа последните бройки маймунки и ще съм приключил с всички животинки които на мен ми трябват - ленивци, прасета, анаконди, мечки и патици нямам, а и да имам - баградите не струват предаваните бройки.
    Това че дават разни награди - като купоните да речем или дървесната тор, или врътките - не значи че аз ги искам. На който му трябва - да си ги прибира.
    На никого не съм казал - не си струва да дадеш толкова ресурс за тази или онази награда.
    Не разбирам на вас какъв ви е проблема че не искам да спечеля нещо, дори да имам ресурса да го взема.
    Може да предпочитам да си запазя ресура.
    Като с тиквения мармалад още 23 бройки и ще имам 200 бурканчета.
    Не го използвам все още. Просто искам да го имам. Така е и с другите продукти. Не желая да ги продавам, използвам или нещо. За да прикюча даден куест. Предпочитам да си ми седи ресурса да си гледам бройката и да се радвам че го имам.
    Примерно още 7 000 броя и ще имам 50 000 кресон. Не го използвам (много). Ако потрябва в някой куест - няма да го предам. Ще пропусна тая стъпка , а ако е важна ще зарежа самия куест. Предпочитам да си имам 50 000 кресон.
    Хората тука които са ме норичли за персона нон грата на селото - тяхна си работа. Мен не ми пука. Не мога да им покажа че съм добър и лъчезарен, спокоен и добросърдечн човек, щом са си създали някаква представа.
    Но няма да търпя едва ли не някакъв непознат гермер да ме поучава. Да се опитва да ми обяснява колко грешно играя понеже не е по общата мода.
    Предпочитам да се цепна от селския колектив и да си живея в аскетична тишина с моя си начин на игра.
    Единствения плюс от всичката врява и дъндании, които някои съселяни отправя около мен е, че ставам вс епо и по известен, и вероятно за жителите на другите села и паланки става въпрос на чест да притежават нещо произведено, отгледано, или изработено от КАРАКОНДЖУЛ.
    Нещата, които пускам на пазара се изкупуват за часове.
    Така че, благодаря им на тези съселяни че ме правят известен. Друга полза - за мен поне - от всичките шумотевици няма. Но начина си на игра няма да променя. Така съм почнал, така ще си карам.
     
    Последна редакция: 29.9.18
  18. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    аз пък искам всичко :D
     
  19. БашФермер

    БашФермер Генерал

    хахахахаха мислих да напиша подробен отговор на тая глупост, пък после си викам - за кво? достатъчно време изгуби в четенето й.
    само едно ще ти кажа, че отдавна никой не е коментирал играта ти, а всички нападки са по повод езика ти. така беше и вчера, но ти удобно "не го разбираш" това и се хващаш за кресона.
     
    Doremi, sm0uk3r71, BUTTERFLAYS и 2 други харесват това.
  20. -georgi88-

    -georgi88- Главен болярин

    :p:p
    Дрън-дрън че да е весело!На теб приятелю основният ти проблем е контактуването с останалите играчи.Всеки споделя неговата тактика и никой не те е карал да правиш същото като тях.Въпреки че е само игра-се налага и да се потрудиш сам,за да имаш някои неща-било със използване на реални пари или доста труд за да имаш нещата които имат и те:pСам си лепваш етикета за враг номер1 и после се вживяваш в ролята.Да-всички фермери си помагат помежду си-било с размяна-било с подаряване-ама да очакваш всичко наготово и да завиждаш-си е едно голямо Дрън-дрън:pТук всеки сам си създава сратегията-и фермата ще си я гледаш такава -каквато си я създадеш.Какво ти пречи и ти да пишеш че си свършил дадения евент за 1 ден или час.Те бройките пак ще се увеличават и това зависи от БП.Като искаш да пишеш -пиши ама нещо весело-пък наистина да ти се вдигне рейтинга:pМине се не мине току изпляскаш някой ферман с небивалици и се чудиш що рейтингът ти е надолу с главата.Едва ли някой ти купува стоката -щот си ти Караконджо-просто е необходимо да има търговия приятелю-за да се развива играта иначе би било голяма скука:p
     
    milkoga1, Doremi, sm0uk3r71 и 3 други харесват това.