за фермерите

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от DILQNADELI на 10.11.16.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

за или против тази услуга

  1. Да гласувам за осъществяването и

    73 глас/а
    94.8%
  2. не не я подкрепям

    4 глас/а
    5.2%
  1. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    искам да предложа след като не можем да разменяме на ПИТ птичите къщички пеещите цветя и плашилата поне на пит да могат да се подаряват защото в случая ние потребителите имаме по примерно 5 от един вид а някои го нямат така остават напълно безполезни и трите вида а ако бихме могли поне да ги подарим ще направим някои по щасливи и биха си запълнили редичката аз примерно имам от плашилата поне десет за подаряване както и някои повтарящи се къщички моля да гласуваме да ни се чуе гласа е време вече
     
    The.Farm харесва това.
  2. deli3

    deli3 Прохождащ

    това е много добра идея
     
  3. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    гласуваи те фермери нека не се страхуваме да изкажем мнение и нека не губим тази възможност за осъществяването на тази идея която би зарадвала много от нас фермерите
     
  4. xari_myri

    xari_myri Ветеран

    да знаеш че това нема как да стане,при бъгпоинт такива идеи не минават:)
     
    маринката74 харесва това.
  5. DragsterFarm

    DragsterFarm Подрастващ автор

    ахахах нали ще искат да ни ги продават после!
    То защо мислиш всеки има от всичко по 100 броя и му липсва само 1 да си попълни реда?!
    Чиста шашма! Тотално съм разочарован от БП и всички техни колеги, които предлагат подобни игри!
    Навсякъде ни лъжат и баламосват с разни шансове, които са абсолютно нереални!
    Човешката алчност е безгранична! Създали са машина за пари, но не им е достатъчно! Искат още, още и още, затова няма проблем да поизлъжат малко! (Да точно така - това си е чиста измама - тука са се светнали и не ти дават проценти шанс за това и онова, за да не забележиш измамата. Цъкам една игра при едни от най-големите в бранша и там ти дават едни проценти , които нямат нищо общо с реалността. Колкото повече повтаряш дадено събитие, ще се приближаваш все повече и повече към дадения му процент шанс, но там не е така - колкото повече пробваш, толкова повече се отдалечаваш от въпросния процент.) Е тука са ни спестили тази очевидна плесница, но и тук е същия принцип! Никакъв шанс да ги събереш всички само с цъкане - не! - ще трябва и да кихнеш някоя пара или да поизчакаш 4-5 години!
     
  6. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    Не, не, DragsterFarm! Пак не съм съгласна със становището ти, нищо лично :) Нито съм кихала пара, нито съм чакала 4-5 години. Чистосърдечно заявявам, че имам всички предмети за всички редове, без да съм вложила ни 1 ст., нито пък ЛГ. Просто събирам партиврътките и си пробвам късмета на акция. Вярно, не успявам да се сдържа ако зърна 200% повече ТО за 24 ч., или 100% повече реколта за 24 ч., но шансовете това да се случи са толкова нищожни, че не се отразяват на резултата.
     
  7. DragsterFarm

    DragsterFarm Подрастващ автор

    Че има изключения има, то ако на всички постоянно им въртят номера - просто няма да се получат нещата. Като лъжеш трябва и да мажеш по малко - така да се каже да замазваш по малко нещата.
    Където има пара (а тука има бая) има и някаква, ако не измама, то лека шашма!
    Самия факт, че това колело на късмета не е колело на късмета си е шашма!
    На колело на късмет шанса то да уцелиш кой да е сектор е един и същ! В нашето колело не е така и никъде не е упоменато за това! Различните неща по секторите са с различен шанс да се паднат (вече не съм сигурен дори, че е шанс ами - нека го наречем - алгоритъмна съдба - просто ти е писано да не събереш нещо лесно и това е)

    но както и да е - ти щом ги имаш всичките значи всичко е ок
    xD
     
  8. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Тъй кат и аз ги имам всичките,да са похваля xD твърде нескромно.Дали на късмет или нещо друго(едното го купих,не беше късмет,признавам),но ако се разреши,поне според мен,търговията ще живне малко,ще има и доволни потребители,което ще доведе по някакъв начин и до по големи финансови облаги за БП.Иначе за случайния принцип вече всички сме наясно,вятър и мъгла си е.
     
    тралала и lion8080 харесват това.
  9. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    В случая - да, за мен ;) Но не аз сложих тези думи "Никакъв шанс да ги събереш всички само с цъкане - не!" в устата ти :p
    И...просто споделих тактика, която и друг път е коментирана :)
     
  10. The.Farm

    The.Farm Болярин


    Ех, че ентусиазъм и вяра в "доброто", направо се заразих с надежда да го бъде. Е да, ама... не. Или както викаше онзи манго по ТиВиТо- "Ко?Не!" И да драсна по пояснително, гласувах с ДА, но това е глас в пустиня. Или казано направо - не им пука въобще, ама на йота дори, на БП, за нашите искания и по точно за тези които ще ги ударят по джоба. Цветята вече ги пуснаха един път за продажба, така ще направят и с плашилата (когато решат). Почти съм си сигурен. Колко ли, на 99,99%.

    П.П. Какво може да се направи по въпроса да им запука ли, почти нищо! Освен ако не се откажат от играта над 15-20% процента от хората които плащат много, а не един-два смс-а на месец, за тази игра. Най вероятно именно хората поради която тази игра въобще съществува, а именно платежоспособните. Но това може и да не се случи никога, защото другите западно-европейски страни имат висок стандарт на живот и не им пука на тях пък, че се оплаква някой в България от алчността на БП. Няма как да се получи. Силно комерсиална игра, но има алтернативи, други приложения и т.н., така че в индивидуален план всеки си преценя сам, колко и до кога.
     
    Последна редакция: 10.11.16
    BUTTERFLAYS харесва това.
  11. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    напротив ако се позвпли размяна или за падарък да се прати на пит много хора дори и аз купуват лалогулдени а след като може и гореспоменатите да ги разменим или подарим ще имат повече встъпления а ако не го позволят ще си стоят така безполезни. примерно в 10 ферми имам за размяна това значи само от мен 10 смс то може да се каже че за тях ще има повече полза и то с истински кинти а ние ще сме доволни с запълването на редичка от облачета в виртуалните ни ферми
     
    The.Farm харесва това.
  12. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    При мен шансът, за който говори DragsterFarm се получи при пого плашилото... колкото и да въртях колелото все не се падаше докато един ден го премахнаха като награда и реда ми остана да пустее, междувременно други играчи споделяха, че им се е паднало многократно...при майстор строителите и стръкчетата нещата стоят много по-зле...а напоследък ни заливат с нови и нови обори и дървета...но не ми пука /вероятно защото не съм платила с реални пари/ и не държа да имам всичко ново или старо в играта ... не ми пука дали са ми пълни редовете и дали менюто ми е пълно с цъкалки ...факт е, че въпреки лошия случаен принцип и въпреки, че не си давам зор имам всички обори и всички дървета с изключение на двете най-нови...благодарение на събитието ПиТ , което се превърна повече в П отколкото в Т ... Събитие, на което ДОБРИ хора даряват радост на играчите с по-малки възможности...
    ...Гласувах ЗА идеята, защото съм непоправим оптимист... това е и причината поради, която все още продължавам да играя Фармерама. Искрено вярвам в доброто и, че играта може да приюти и бедните български играчи, както ни приютява вече 7 години.
     
    -georgi88-, *Aleksa*, маринката74 и 2 други харесват това.
  13. маринката74

    маринката74 Кандидат за признание

    Абсолютно съм съгласна! За седем месеца успях да разбера колко много неща НЯМАМЕ аз и синът ми в двете ферми. И какво от това? Да, редичките с цветята, плашилата, птичите къщурки и куп други седят недовършени. В същото време от последните, за които се играе в евентите имаме всички и занапред ще ги имаме. Нали за това играем, за това развиваме тези ферми. Да седна да си посипвам главата с пепел за това, че никога няма да имам Секвоя ли? Принципно съм "за" да могат да се подаряват, но съм убедена, че колкото и да са гласовете ще са гласове в пустиня. Условията на играта към настоящия момент са такива, което не значи, че в близко или далечно бъдеще няма да се променят. Опитваме се да прекроим играта към собствените си желания и настроения, а това в основата си е кауза пердута. Идеите на играчите са много, коя от коя по-интересни, полезни ..., но нека не забравяме, че интересът на БП е преди всичко ПЕЧАЛБА. Ако се откажели повечето играчи да играят ...? Това не е като да фалираш кварталната сергия за зеленчуци, която има 10 постоянни клиента и те решават вкупом да пазаруват на друго място! Убедена съм, че дори без ние да подозираме всяка наша тема се чете, анализира и оценява като потенциален риск да се загуби пазар. Преди колко време негодувахме, че в наградите липсва СХ? Колко има сега в котешкия евент? Всяко нещо намира правилното си място в пространството и времето без ние да можем да повлияем на това пряко - косвено може би. Играта затова е игра, да намериш баланса между това да печелиш и губиш. Не се ядосвайте за това, което нямате - радвайте се на това, което имате.
     
    -georgi88-, sm0uk3r71, The.Farm и 6 други харесват това.
  14. xari_myri

    xari_myri Ветеран

    малии каква реч си дръпнала:)случаино данесе занимаваш със политика;)
     
    маринката74 харесва това.
  15. маринката74

    маринката74 Кандидат за признание

    ;) 8)под прикритие съм, не го разваляй xDxDxD
     
    mushnuk харесва това.
  16. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Защо си мислиш, че повечето ще тръгнат да си купуват билети за подарък само заради плашилото де.. като се начисляват безплатно (на всеки 24 часа мисля че беше) при нулирането им (само по време на събитието). Както при Ренцо. Ами аз ще ги издухам, ще изчакам да ми начисли безплатните и ще си взема плашило напълно безплатно. Но за съжаление това не влиза в сметките на БП и Лин Чи...

    Само за пример... прочети внимателно по-долният абзац и ще разбереш защо.

    Повтарям, за предложението съм, но шанса да го направят е толкова малък колкото и ДА ВЪРНАТ СЪБИТИЕТО "ИНТЕРСТРЪКЧЕ". Което за мен е сто хиляди пъти по желано, но не значи че ще стане. СЕТИ СЕ САМА - едно плашило (когато ги пуснат за продажба) ще ти го пуснат за по 200-300 лалогулдена само едното, а колко струва един билет за подарък или размяна - 2 лг (за който дори няма да си направя труда да пускам смс, а ще посетя киното и билета е купен)!? Взимай калкулатора и сметни колко смс-а трябва да изпратиш за 300 лалогулдена, дори и да си ги купиш с кредитна карта пак ще се бръкнеш повече, от колкото за един билет за подарък на ПиТ за да получиш липсващото плашило. Така че, кво да кажа повече... пазарна икономика, но вече истинска.

    Тука не става въпрос за някакви измислени шменти лалошмулдени и мъхнати пенита, а за много истински пари, които очакват да влязат като постъпления в банковите им сметки.
     
    Последна редакция: 12.11.16
    маринката74 харесва това.
  17. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Кви квартални сергии, фалити, кви пет лева... (прочети внимателно първия ми коментар, мисля че съм написал там някъде "няма как да се получи", нали) ала-бала, хехе, разсмя ме. Явно не си разбрала правилно какво искам да кажа с ИРОНИЯ НА НЯКОЙ, КОЙТО СЕ НАДЯВА НА НЕЩО НЕМИСЛИМО. НО ТОВА НЕЩО ЗНАЧИ... БП ДА СЕ ОТКАЖЕ ОТ ЕДНА ДОБРА ПЕЧАЛБА, И ДА СЕ ЗАДОВОЛИ С ЕДНА СИМВОЛИЧНА, МИСЛИШ ЛИ ЧЕ ТОВА ЩЕ СТАНЕ! Гледай ти, имало още идеалисти на този свят, пишете ме и мен тогава, но си държа твърдо за секвоите, па ако стане за дърветата дрискащи тор, лично ще подаря всичките си, плашила, торбалани и прочие на който пожелае, само да стане, налии... вервай народе
     
    Последна редакция: 12.11.16
    маринката74 харесва това.
  18. маринката74

    маринката74 Кандидат за признание

    Ееееееееех, приятелю! Повярвай ми, във всичките ти постове АЗ успявам да хвана ИРОНИЯТА. И двамата всъщност казахме едно и също, но по различен начин. Ти я отряза като кисела краставичка с "няма как да стане", аз казах "би могло, но надежда всяка тука оставете". Един мъдър човек беше казал - за каквото и да ти говорят знай, че става дума за пари!
    Е, как ще се откажат! Щом плащат, значи играта им върви прекрасно - имат си всички нови джаджи, имат техника ... играеш и пееш!
    Прост пример за тези, които са далеч от пазарната икономика и несгодите на търсенето и предлагането.
    Сещам се, че когато регистрирахме първата ферма индикаторът за брой играчи беше към 46 млн. Сега е 54 млн. Няма да вадя калкулатора, че поста ще заприлича на данъчна декларация. А при БП явно приходната част е доволно над нулата.
    Ха, ха, ха, сега ти ме разсмя. Ееех, мечти, мечти ... Излез от машината на времето, защото приличаш на палаво момче от наши дни, което тропа с крак и повтаря "искам динозавър". Еми няма, те измряха. Секвоите също. А дали и при теб няма едно такова мъничко зрънце, "надежда" му викат, че някога, някъде, може би ... Тя умирала последна.
     
    The.Farm, pepa551, pigi102 и 3 други харесват това.
  19. AIDA_78

    AIDA_78 Главен болярин

    На определен период от време се пръкват читави идеи на БП - лалогулденовото дърво, секвоите, оная кралица дето ни изпонапълни плевните с благини... Може да са били моменти на умопомрачение от страна на идеолозите на играта /макар че прозира изцяло основната причина за тази щедрост и тя е всичко друго, но не е и умопомрачение!/, но аз определено считам, че и те самите разбират основния принцип - преди да бъде затегнат каиша, той трябва да се отпусне малко за глътка въздух... Така че няма да спра да се надявам за "моментни умопомрачения" и защо пък едно от тях да не е точно това предложение! Гласувам За!
     
    маринката74, BUTTERFLAYS и [[Fermerkaa]] харесват това.
  20. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Единствения начин да откажеш човек от някаква страст, увлечение, услуга и т.н.(без да го трепиш де), е да бъде заместена с по-голяма страст, по-силно увлечение, по качествена услуга за същите пари. Демек, конкуренция. Но на пазарната ниша в този вид игри - онлайн базирана и чисто браузърна игра, БП за съжаление няма конкуренция, а там се ражда истината. Ако голямо конкурентно студио създаде браузърна игра на основно същият принцип, но с взаимстване на най-доброто, от примерно... FarmVille (не че няма недостатъци и тази игра), но говоря да се взаимства най-доброто и от двете игри.... С ДОБАВКА НА ОФЛАЙН ПРИЛОЖЕНИЕ, мисля че ще настанат трудни времена за Лин Чи и купената от него БП (визирам Фармерама, а не останалите десетки игри на студиото). Защо си мислиш че Лин Чи е купил БП, много просто... разработен и печеливш бранд, гаранция за бързи пари и възвращаемост. Но има и друго при FarmVille - за офлайн приложението и не само, ами и онлайн приложението... е обвързано с един голям играч на ИТ пазара - Facebook. Така че Zynga (студиото създало FarmVille) явно могат да си позволят неща, които БП ясно не иска или счита за чиста финансова загуба. Кой както иска да ме разбира, по досетливите може би ще схванат (става въпрос за офлайн приложението им).

    За съжаление мисля, че си далеч от истината, или пък я знаеш, но не ти се обсъжда. 54 милиона казваш... Понеже скоро беше дефиниран "новия" ОУП с пост във форума от тим лидера Arthemis. И по конкретно ПУШИНГА. Нещо което доскоро беше обществена тайна, но беше по добре да се говори за него под сурдинка - с намеци и подмятания. Та, да си кажем сега когато "няма опасност". Право куме в очите, дет' се вика...

    Лично аз имам над 120-150 сателитки, а може и повече. Загубих им броя вече. Които в даден момент от играта съм ги ползвал да си дам силен пушинг (тласък) на ОСНОВНИЯ АКАУНТ, включително и на ПиТ. Но както се подразбира... ръчно, така че е по правилата на ОУП за играта (докога ли). Това че ти нямаш сателитки или са само 2-3-5-10, не значи че, стотици хиляди играчи от всичките им сървъри, нямат безброй акаунти (мултиакаунтинг). Сметни примерно... само 100 000 реални играча е достатъчно да имат по 100 "сателитки"... са 10 милиона. За какви 54 милиона тогава става въпрос, като това са едни и същи хора с безброй акаунти. (Но пък и съм налял страшно много пари в основния ми акаунт, то не беше премиум диамантен, свраки, сови... къщички даващи инструменти на макс, рецепти и т.н)


    Искаш ли още един каламбур. Сега чакам да стана 100 милионният потребител, наградата сигурно ще е Дървото на Джошуа, раждащо на 24 часа малки Долф Лунгренчета, който ще изпращам да ритат задниците на...

    П.П. Между впрочем знаеш че имаш невероятния шанс с алгоритъм може би 100 000 на 1, да имаш секвоя, наемаш или ставаш ментор за приятелчето Мишо и чакаш да ти снесе някое великденско яйце със секвоя. Пак сме в играта, о да, бейби!
     
    Последна редакция: 13.11.16