Търсачка на артикули при Подарък и търговия и на пазара

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от Doremi на 5.11.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

Желаете ли да бъде добавена търсачка в системата на размяна при събитието "П&Т" и на пазара.

  1. Да, желая за ПиТ

    6.3%
  2. Да, желая за пазара

    1.6%
  3. Да, желая и за двете

    92.1%
  4. Не, не желая и за двете

    0 глас/а
    0.0%
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Предлагам да бъдат въведени следните улеснения за играчите:

    1. Да бъде въведена търсачка на артикулите при Подарък и търговия - търсене на конкретни предложения и търсене на конкретни искания , с цел по-бързото откриване на желаните стоки. В момента се търси игла в купа сено и мен лично ме отказва да разглеждам предложенията. Предполагам, че много играчи са пълни с предмети, от които искат да си освободят менюто, в същото време на други са необходими. На всичкото отгоре не се показва целият списък от страницата, ами има и скролер. В краткото време, което някои хора могат да отделят, не биха го загубили в безкрайно прелистване. И така: над всяка колона - предлагани и търсени, да има търсачка.

    2. Крайно време е на пазара да се въведе търсачка на конкретна стока при предлагани стоки и съответно при изготвяне на лични предложения за продаване. Сортирането по азбучен ред не е достатъчно за играчите на високите нива, тъй като са прекалено много артикулите.

    И за двете предложения се надявам, че ще се случат, тъй като в плевнята е направено по този начин и е много удобно, а е и доказано, че може.


    Осъществено!
     
    Последно редактирано от модератора: 15.3.18
    .water., kismit, Каспаретка и 8 други харесват това.
  2. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Аз съм за! :)
    Мисля, че е коментирано това във форума и май даже и идея имаше описана, но нищо не се случи. Пък то и дълго време нямаше ПиТ-ове.
     
  3. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Аз мисля, че нещо такова допълнително ще натоври и забави играта, все пак играем в реално време. Да прелистването е досадно, но все пак има някакво разделение по видове (дървета, ъпгрейти и т.н.), с което мога да намаля преглеждането на това, което ме вълнува.
    Че затова съм против.
     
    -.kiki12345.69- харесва това.
  4. kosdas

    kosdas Анализатор

    аз пък искам брането да става с един клик место с два
     
    kismit, bayVasil, pif4o335 и 4 други харесват това.
  5. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    а аз искам като щракна с пръсти да е обрано, напоено, наторено xDxDxD

    П.П. Но ще ми липсва цъкането, ще ми е скучно :p
     
    Мариана07 харесва това.
  6. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Да, който смята, че това пречи, може да не го ползва. Търсенето според мен не прави тежка играта, защото няма да стоиш по половин час, докато преглеждаш, а може за няколко секунди да видиш има ли това, което търсиш и да излизаш от системата.
     
  7. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    То като направи още по-тормава играта е все тая ползвам ли го или не.

    П.П. Но всеки има право на мнения и виждания за играта.
     
  8. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Ако може някой специалист да поясни това товари ли играта или не. Аз не мога да съм сигурна, но се съмнявам.
     
  9. xari_myri

    xari_myri Ветеран

    всяко нововъведение във играта я товари,и почва да се бъгва по често
     
  10. pif4o335

    pif4o335 Кандидат за признание

    Абе ти във форума ли спиш 8) Че какво му е лошо на човека да иска брането да става с един клик??? Във фентазито беше така:music:
     
    Doremi, Мариана07, bayVasil и още 1 човек харесват това.
  11. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    по - добре тромава игра от нещо полезно, отколкото от безполезни анимации в момента песове8)
    точно;)
     
    Doremi, kismit, bayVasil и 4 други харесват това.
  12. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Имам чувството за страшно Дежа ВюxD,като чета тук! Уникално усещане......xDxDxD

    Бе лятото на 2010 год.! Аз млад и едва прохождащ фермер си позволих да предложа някаква идея във форума....:D Веднага една стара пушка/форумно стара/xD с ник - Есалия ми удари едно назидателно слово и с пренебрежителна любезност / на металорежеща машина/ се опита да подцени гениалните ми мисловни напъни!xDВярно, че бе фактор в играта,но това бе щото знаеше германски и четеше скришно форума им и фен сайта./ яко се криеше/ xDА така имаше предварителна информация,която много успешно прилагаше в предстоящите евенти/ и бе богатела/....xD " Любовта" ни бе моментална и за дълго.:inlove: За да съм честен ще призная ,че бе много добър играч,но просто ужасно искаше само тя да ПЪРВА!!! ИМАШЕ ОГРОМНОТО и БОЛЕЗНЕНО ЖЕЛАНИЕ да Е ПОСЛЕДНАТА ИНСТАНЦИЯ В ИГРАТА!!!

    Така,че внимавайте!!!Винаги има и : по-умни,и по-хубави,и по-знаещи, и........ от от нас!

    Предложението за бране с един клик е точно и много добро. И се изумявам,защо старите играчи са против него.

    п.п.Играя си тука от месец и....За мен!Не са нововъведенията,които бъгват играта!Тя си беше бъгава от началото!xDПроблема е в тежката графика на играта,която допълнително се товари от хилядите безсмислени,мигащи и поскачащи джунджурии,с които се обзавеждате на всяка изпълнена задача.Че и по небето ги качвате.......xDКво сте се забързали за това НЕБЕ? Споко,там ще имате цяла вечност!:oops:Че и много повече от вечност.Наистина- тази игра е заприличала на албански ТИРxD Имат мигащи светлинки и шарениики и по...... гумите.:D:music::wuerg:xD
     
    Последна редакция: 5.11.15
    kismit, .water., klen4o2 и 6 други харесват това.
  13. pif4o335

    pif4o335 Кандидат за признание

    Хм, какво значи добър играч в ония времена, сееш маруля и се радваш на цъкалка за 6 ТО и бобъра ти е мираж :) Добър се ставаше като имаш инфо, спомням си един евент с ягоди - скъсах се да сея, чатнито още беше в бъдещето, няма екстри.... а други се скъсаха да продават, милиарди направиха от ягоди, просто знаеха, че ягодите ще са хит...
     
    Doremi, klen4o2, Мариана07 и 2 други харесват това.
  14. bayVasil

    bayVasil Знаменитост

    То и пазара е в реално време, цъкаш на избраното и понякога ти казва, че продукта не е намерен, та според теб и той товари играта, да вземат да го махнат тогава, че да налекне, кво ша кажеш?
     
    Doremi харесва това.
  15. klen4o2

    klen4o2 Прохождащ

    Твърдо "За" идеята за търсачка по време на ПИТ!

    А на мушнука мисловните напъни даже не ги чета вече. То глупост, след глупост. Кат си "мигрираш" Харитата и рефрешваш на всяко поле, преди да обереш не ти се товари играта, а ако има търсачка по време на пит ще ти се натовари? xDxDxD
     
  16. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Не мога да приема, че с търсачката ще се натовари. Така ще се ограничат показваните резултати, а няма да зарежда всички оферти накуп - при пазара. А за ПиТ - дори да се приеме, че е по-натоварено, поне има положителен резултат. А в момента при мен резултат няма, щот изобщо и не прелиствам този малък прозорец, поне да го бяха направили без скролер. Но както и да е, аз продължавам да настоявам. Играта си е бъгава, откакто съм почнала да я играя, дори имаше един период, в който беше нетърпимо. Никога не съм ползвала анимации, звуци-муци, финтифлюшки и всякакви ефекти, за които спор няма, че са като тежък гранитен пирински камък за играта. Просто абсолютно съм изчистила всичко мърдащо, жужащо, пеещо, оставила съм само инфо да се показва.
    Искам търсачка на Пит и на пазара. Това ще спести време. Очевидно има хора с много свободно такова, но аз не съм от тях. Най ме дразни като тръгна да давам предложения на пазара- един път да видя цената как върви, па втори път да отида да си намеря стоката, че аз забравям каква е била цената, то толкова дълго се рови.
     
    .water. и tani1980 харесват това.
  17. kio700

    kio700 Стажант

    като ви чета в таз тема -изпадам в екстаз -щракане с пръсти -търсачка за ПиТ поливане ,плевене
    остава да поискате и някой да ви забърше в ... (га.а)
    само мрънкане :wuerg:
     
  18. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Ами това е тема за идеи в играта, що да не поискат нещо хората и да го обсъждат? А какви са желанията на хората в личен план си е тяхна работа. Част от предложенията, писани във форума са изпълнени. Като например поставяне на предметите с комбайн, разделно, прибиране в менюто ... Имала съм такова предложение и съм доволна, че се е случило. За съжаление, няма достъп до стария форум, за да ти извадя примери. Също и за небесната градина да се бере с комбайн. Какъв е проблемът, че ти е грубо изказването? "За" или "Против" - който желае, може да сподели. А изказът говори за човека.
     
    Последна редакция: 9.11.15
    [[Fermerkaa]] и Annabelx харесват това.
  19. .water.

    .water. Адмирал

    ,,За,,търсачка по време на ПиТ.Освен,че е досадно прелистването отнема и време, с което не всеки разполага.Не разбирам какво удоволствие и забавление е(защото целта на играта е това да те отморява и забавлява)да седнеш и час два да се ровиш в този ПиТ ,като свиня в зелени тикви.Само като видях над 300 страници оферти и ми мина всякакъв мерак за търговия.Тука имаше фермери ,които казаха какво търсят и набързо стана алъш вериша.Ако някой с това си уплътнява свободното време лошо няма и за сведение (га.а)отдавна не го бършем ,а го мием.
     
    [[Fermerkaa]] харесва това.
  20. [[Fermerkaa]]

    [[Fermerkaa]] Посланик

    Doremi, защо не направиш темата за гласуване?
     
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.